Zsuszie84

Regisztráció dátuma: 2017. január 25.
Bőrprobléma: Vízhiány

Regisztráció dátuma: 2017. január 25.
Bőrprobléma: Vízhiány

Lush Bubblegum Ajakradír

Lush Bubblegum Ajakradír
2017. szeptember 13.

Hát izé... az itteni jó vélemények alapján vettem meg, de nem vagyok tőle elájulva. Az illata finom, radírozni úgy ahogy radíroz (nagyon száraz a szám, főleg a téli időszakban), de az íze! Fogalmam sincs, hogy tudja valaki ezt lenyalogatni, nekem konkrétan le kell mosni, annyira borzasztó. A kis darabok szanaszét potyogtak a mosdóban, és pár használat után a teteje megkeményedett, hiába zártam be rendesen. Egy házi barnacukros radír kb ugyanezt tudja. Totális pénzkidobásnak nem nevezném, de ennyi pénzért nekem nagyon csalódás volt.

The Ordinary Caffeine Solution 5% + EGCG

The Ordinary Caffeine Solution 5% + EGCG
2017. szeptember 13.

Talán ez a legkevésbé szeretett Ordinary termékem. Még így sem utálom, de nem mondom, hogy nem tudnék élni nélküle.
Szerencsére puffadással nincs bajom, tehát az erre vonatkozó hatásáról nem tudok beszámolni, viszont sötét karikáim vannak rendesen. Azokat valamennyire halványtja ideig-óráig, de azért így is kell a korrektor hozzá, hogy ne tűnjek mosómedvének. Nekem rettentően igényli rá a bőröm a hidratálást. A javára kell viszont írni, hogy rettentő gazdaságos, alig egy cseppet használok reggelente, szerintem életem végéig elég lesz a 30 ml.
Érdemes megvárni, amíg rendesen beszívódik, mert nekem pl egy kicsit szétesett tőle a nélküle tökéletesen működő korrektorom.

Pupa Lasting Color Extreme Kit Primer & Top Coat

Pupa Lasting Color Extreme Kit Primer & Top Coat
2017. szeptember 13.

Az eddigi legkellemesebb csalódásom a márkában. Szeretem a lakkjaikat, mert jók a színek, elég széles az ecset, kompakt a forma, de a tartóssága....eeeh...nem a legjobb. De ez! Lassan egy hete van fent a lakkom (szintén Pupás) és szinte alig!!! van lepattogzás. Pedig irodában dolgozom, tehát napi 6-8 órát püfölöm a klaviatúrát, mosogatok, dobozt nyitok, tehát nem kímélem. És így is csak egy pici kopás van a mutatóujjam körmén (mindig ez az első, ami megadja magát). Szóval nálam eddig ez csillagos ötös! Kíváncsi vagyok, hogy ha nem Pupa lakkot használok közé (színnek), akkor is tartja-e magát.

MAC Liptensity Lipstick

MAC Liptensity Lipstick
2017. szeptember 13.

Azzal a szándékkal mentem be a Árkádos Macbe, hogy őszi rúzst szeretnék, de semmiképp sem matt finishűt, mert azt valljuk be őszintén, nem a legkényelmesebb egész nap viselni. Mivel a Satin finishű Mac rúzsomat imádom, a sminkes lány a Liptensityt ajánlott. És milyen szerencse! Imádom!
Rögtön három színt is beszereztem belőle:
- Habanero: egy kicsit narancsosabb piros, sosem gondoltam volna, hogy jól áll, de az egyik kedvencem lett azóta. nem túlzó, kicsit játékos piros
- Dionysus. bordós mély szilva, nagyon gazdag vörös szín, elegáns, szexi
- Burnt Violet: sötét szilva, számomra az igazi őszi szín, dögös, kifinomult, instant kedvenc

Mindegyikről elmondható, hogy nagyon pigmentált, krémes, jó állagú, könnyű felvinni (én simán szájkontúr nélkül használom). Kényelmes viselni, akár egész nap is, nem szárad tőle ki a szám. Evés-ivás után ráfér egy pici élénkítés (főleg a sötét színeknél), mert kopik, de egyáltalán nem vészes, simán hozza a színét még a nap végén is.
Egy kicsit drágább, mint a klasszik Mac rúzsok, de nagyobb is. Az pedig extra plusz, hogy a tubusáról fel lehet ismerni a színt, így nem kell az összes egyforma rúzsomat végignézni, hogy megtaláljam az aznapra kellőt (főleg, hogy nekem a legtöbbnek már lekopott az aljáról a neve). És ha minden igaz, nemsokára még több árnyalat érkezik majd!

The Ordinary Granactive Retinoid 2% Emulsion

The Ordinary Granactive Retinoid 2% Emulsion
2017. szeptember 13.

Fleur de Force áradozott róla, hogy ez a kedvenc retinol tartalmú csodaszere, hát kipróbáltam. Igazából semmi rosszat nem tudok rá írni, mert nekem hozza, amit kell. A bőröm puha, telt, finom reggelre (muszáj megjegyeznem viszont, hogy én elég szerencsés alkat vagyok, hiszen hiába vagyok 30 felett, alig van bármi ráncom és a bőröm kb 25 évesnek néz ki, tehát sok munkája nincs vele a retinoidnak).
Ahogy a többi Ordinary cucc, ez sem szereti ha megpróbálod belemasszírozni a bőrbe, mert akkor habzik. Szerencsére nem lesz zsíros tőle a bőröm, nem is szárít, nekem pont megfelelő. Nem használom minden nap, csak, ha úgy érzem, fáradt a bőröm és rászorul, arra nekem ezért az árért tökéletes. Viszont ha valaki komolyabb ráncok ellen szánja, szerintem oda nem elég. Ezért a mínusz egy csillag.

Bourjois La Laque Körömlakk

Bourjois La Laque Körömlakk
2017. július 12.

Születésnapomra kaptam a gél-lakk verziót, de ennél jobban bele se találhattak! Ez a lakk zseniális! Az üvege szerint 15 napig bírja (höhö...azért ez költői túlzás), de 2 rétegben felkenve 1 hétig simán bírja. Irodai munkám van, így napom nagy részében billentyűzetet használok, ami általában 2 nap alatt lekoptatja a körmöm végét, márkától független. Ez simán bírja, pedig még fedőréteget se raktam rá. Hihetetlen! Ha negatívumot kellene mondanom, akkor az az ecset lenne, az én ízlásemnek túl nagydarab, nem elég precíz, de simán lehet vele dolgozni, csak oda kell figyelni.
Egyelőre csak a Cherry d'amour árnyalat van meg, ami egy nagyon szép, mély meggypiros, de tuti beszerzek még jópárat!

The Ordinary Niacinamide 10% + Zinc 1%

The Ordinary Niacinamide 10% + Zinc 1%
2017. július 3.

Lassan egy hónapja használom, és bár nem vagyok annyira elájulva tőle, mint amekkora a hype a márka körül, de tényleg jó kis termék. Szerencsére mostanában egészen jó a bőröm, így leginkább a pórusösszehúzó és zsírosodáscsökkentő hatására voltam kiváncsi. Esténként haszálom, nappalra valahogy nem illik a rutinomba. Az állaga picit fura, zselés, és ha az ember megpróbálja bemasszírozni a bőrébe, akkor elkezd habzani. Felvitel után kell neki jó pár perc, míg beszívódik, addig ragacsos, kissé filmes réteget képez a bőrön. Nekem kifejezetten igényli utána bőröm a hidratálást - akár krém, akár olaj formájában.
Pattanásokat nem okozott, a pórusokat is mintha húzta volna össze, a faggyútermelésben számottevő változást még nem vettem észre, de nyár van, szóval többszörösen nehezítettek a körülmények.
Jó kis termék ez, az ára több, mint kedvező. Itthon kissé macerás a beszerzése, mert ha épp nem csíped el, amikor raktáron van, kiszámíthatatlan, mikor jön újra. Szerintem újravevős lesz, ha elfogy.

the Balm Cindy-Lou Manizer

the Balm Cindy-Lou Manizer
2017. június 13.

Sokakhoz hasonlóan én is kicsit bajban vagyok ezzel, mert annyira szeretném szeretni Cindy-Lout, de... Nem éppen a highlighterek gyöngye, az egyszer biztos. Aki mindenkit elvakító fémes csillogást szeretne az arccsontjára, nem ez lesz a kedvence. Még természetesnek is nagyon természetes fénye van, szinte csak akkor lehet észrevenni a bőrömön, ha rácsillan a fény. Ettől függetlenül nap, mint nap használom, mert ténlyeg remek a minősége, nem pereg, nem porol, nekem a tartósságával sincs gondom. Csodásan illeszkedik a mostani no-make up make-up fázisomba.

RCMA No Color Púder

RCMA No Color Púder
2017. június 12.

Beautybayről rendeltem, kb 2 hét alatt ide is ért. Nagyon jó kis fixáló cucc ez, szépen a helyén tartja, amit kell. Nyilván zsíros bőrön ez se tesz csodát, de nekem kb 6-8 órát kibír a T-zónámban, a többi helyen simán egész napot. A csomagolása több, mint béna, de ilyen ár mellett (14 euro, kb 4 ezer forint a 3 oz (85 gramm) ez legyen a legnagyobb baja. Én megtartottam a kiürült NYX púderes dobozt, abba töltöttem bele egy kicsit és onnan használom. Szerintem életem végéig elég lesz.

NYX HD Studio Finishing Púder

NYX HD Studio Finishing Púder
2017. június 12.

Minden nap használtam, remek kis fixáló púder, 4-6 órát tud az én kombinált bőrömön átfényesedés nélkül. Bakingelni nem próbáltam vele, de fixálni teljesen jó. Azért nem vettem újra, mert beszeretem az RCMA No Color púderét, ami magasan ver kb minden fixáló púdert, árban és hatásban is. De ha valaki nem szeret külföldről rendelni vagy nem akar rá várni, akkor ez egy jó alternatíva.