Zsuszie84

Regisztráció dátuma: 2017. január 25.
Bőrprobléma: Vízhiány

Regisztráció dátuma: 2017. január 25.
Bőrprobléma: Vízhiány

Physicians Formula Murumuru Butter Bronzer

Physicians Formula Murumuru Butter Bronzer
2017. június 12.

Jaj,de nagyon szeretem! Eelőször is, az illata isteni, mintha egy trópusi szigeten lennék! iherbről rendeltem, alig másfél hét alatt gond nélkül idért, szerencsére egyben. Nagyon finom formula, a por és a krém közötti átmenet, nagyon könnyű vele dolgozni, nem tolakodó a színe (nekem a bronzer van, de van light verzió is), És nincs benne csillám, ami külön plusz. Picit poroz a tégelyben, ahogy felveszi az ecset, de a bőrön teljesen természetes hatást lehet elérni vele. én nagyon imádom, nyáron csak ezt használom önmagában, de alapozóra is tökéletesen működik. A hozzá járó szivacsos applikátort mondjuk nem értem, de ez legyen a legnagyobb probléma. :) A tartósságát közepesnek mondanám. Már alig várom, hogy a murumurus pirosítókat is lehessen rendelni iherbről!

La Roche-Posay Lipikar Baume AP+

La Roche-Posay Lipikar Baume AP+
2017. június 12.

Atópiás ekcémám van fiatal korom óta, szinte nincs olyan krém (szteroidos, homeopátiás, gyógynövényes, gyógyszertári), amit ne próbáltam volna. Ideig-óráig használt pár, de a legtöbbje pénzkidobás volt. Ez egyelőre nagyon szépen bevált, nagyon jól hidratál, nem hagy maga után zsíros érzetet és aránylag sokáig tart a hatása is.
Az ekcémát nem szűnteti meg önmagában, nekem ugyanúgy kijön, hiába használom, de nem engedi kiszáradni a bőröm, ami már önmagában nagy segítség és könnyebbség. Leginkább a kezemre kenem, de a szemem körnéykén is kijön sokszor az ekcéma, arra is nagyon jó. A 400ml-es pupmásat szoktam venni, és kiadagolom egy kicsi gyógyszertári tégelybe, így napközben is magammal tudom vinni. Az ára elég borsos, de akinek ekcémája van és végre talál valamit, ami működik, annak szerintem megéri.

UPDATE
Kénytelen vagyok lehúzni 4 csillagra, lehet, hogy megszokta a bőröm. Nyáron, melegben nem esik annyira jól a bőrömnek, mintha nem is szívodna fel annyira. Most nincs is kiszáradva túlzottan. Inkább csak éjszakára használom, vagy ha hirtelen gyulladásban van a kezemen az ekcéma. Arra továbbra is beválik.

Lush Dream Cream Testápoló

Lush Dream Cream Testápoló
2017. június 12.

Elég keményen ekcémás a bőröm, rettenetesen sok mindent kipróbáltam már rá, de eddig semmi sem vált be igazán. Ezzel a termékkel is huzakodtam eleinte. Eleve az illata: utálom a levendulát, de ha jó a krém hatása, ezen túl tudok lépni. Aztán az állaga: kicsit fura, nyálkás állagú, nem annyira krémes krém, mindenképp szokni kell. Viszont: ha beszívódik, egészen kiválóan hidratál, szépen nyugtatja a nagyon száraz, húzódó bőrt. Kell neki idő, mire felszívódik, de minden erősen hidratáló krém hasonló. Viszont az épp gyulladásban lévő ekcémára nem jó nekem a viszketést se csökkentette.De nyugalmi állapotban, hidratálni remek darab. És nyáron a fura állaga miatt hűsít is.

The Body Shop Teafaolajos Bőrtökéletesítő Szérum

The Body Shop Teafaolajos Bőrtökéletesítő Szérum
2017. június 12.

Imádom, állandó része a napi arcápolási rítusomnak. A többi teafaolajos termékkel kombinálva nagyon szépen kordában tartja a bőrömet, csökkentette a zsrosodást is és a pattanások mennyiségét is. Nem csodaszer, senki nem várja tőle, hogy másnapra eltűnteti a bőrhibákat, de rendszeres használat mellett - én most kezdem a harmadik üvegcsét - javítja a bőr általános állapotát. Ehhez viszont minimum 2 hónapnyi állandó használat, és a bőrtípunak megfelelő többi készítmény kell.
Tonik után és hidratáló használom, reggel és este. Könnyen felszívódik, de érdemes neki pár percet hagyni, mielőtt felkeni az ember a szokásos krémet (nekem ez jellemzően egy fogmosásnyi idő pont). Az ára elsőre ijesztő lehet, de nekem majdnem fél évig kitartott egy üveg, szóval megéri.

UPDATE
Mióta kiderült, hogy vízhiányos a bőröm, inkább csak nappalra használom, leginkább azért, hogy az olajtermelést kontrollálja kicsit. Mindenképp igényli a bőröm utána a hidratálót, de smink alá nekem működik.

The Body Shop Seaweed Mattító Nappali Krém (régi)

The Body Shop Seaweed Mattító Nappali Krém (régi)
2017. június 12.

Évek óta használom, a nagyon szeretem nem kifejezés. Egyszer próbáltam helyette a Oils of Life gélkrémes verzióját - mondván, 30 felett már illene foglalkoznom a ráncokkal - , de soha többé! Az arcom zsírosabb lett tőle, sőt, még pattanásokat is okozott.
Ez viszont valami álom! Nagyon jól hidratál, a gél formula nagyon könnyed, gyorsan beszívódik, nem hagy magaután zsíros érzetet. Nekem téire se kell zsírosabb krém, de kombinált bőrüek lehet, hogy igénylik a száraz foltok miatt.
Nem tudnám elképzelni nélküle az életem.

UPDATE:
Mióta változattam a bőrápolási rutinomon (kiderült, hogy vízhiányos a bőröm), már több hidratálást igényel a bőröm. Továbbra is szeretem, nyáron egy kis hidratáló szérummal felturbózva jó, de vagy öregszem vagy nem tudom miért, már többre vágyik a bőröm. Ezért csak 4 csillag.

L'Oreal Paris Pure-Clay Mask Detox & Brighten Treatment Mask

L'Oreal Paris Pure-Clay Mask Detox & Brighten Treatment Mask
2017. június 12.

Nagyon meglepődtem, hogy mennyire jó ez a maszk. Szintén 50%-os kuponnal vettem, és szerencsére a második tégelyt sikerült akcióban beszerezni. Láthatóan tiszítja a pórusokat és sokkal finomabb lesz utána bőröm. Mondjuk nekem 10 perc alatt nem szárad meg teljesen (lehet, túl vasatgon kenem fel), legalább 15 percet fenthagyom, amikor már nagyon húzza a bőröm, akkor lemosom. Heti egyszer minimum, de leginkább kétszer használom.

Kiehl's Breakout Control Targeted Blemish Spot Treatment

Kiehl's Breakout Control Targeted Blemish Spot Treatment
2017. június 12.

Ez valami zseniális, évek óta a legjobb pattanáskezelő krém, amivel találkoztam. A kisebb, még kezdődő pattanásokat szinte egy éjszaka alatt visszaszorítja, a nagyobbak ellen kell neki pár nap, de láthatóan csökkenti reggelre a méretét. Kevés is elég belőle, ezért a tubus sokáig kitart. Én bele szoktam masszírozni a patiba, különben a fehér krém ott marad a bőrfelszínen. Tényleg nagyon jó, biztosan újra fogom venni, ha elfogy.

The Body Shop Teafaolajos Arclemosó

The Body Shop Teafaolajos Arclemosó
2017. június 12.

Leginkább akkor használom, ha a bőröm kissé kipattogzik, vagy nagyon zsírosnak érzem napközben. Mindenképp igényel utána hidratálót/szérumot, mert szárít, bár nem nagyon durván. A mindennapi használatot a vízhiányos bőröm nem annyira értékelte, így nyugalmi helyzetben inkább a TBS C vitaminos lemosót vagy a Neutrogena Lime&tangerine lemosót használom. Viszont néha jól esik az extra tiszítás, és arra tökéletes.

The Body Shop Vitamin C Facial Cleansing Polish

The Body Shop Vitamin C Facial Cleansing Polish
2017. június 12.

Leginkább reggelente szoktam használni az isteni finom narancsos illata miatt, felváltva a Neutrogena Lime & Tangerine lemosójával. Hasonlóan ahhoz, ez is inább az arctisztító kategória, mint a radír, mert elég finomak a szemcséi. Jól habzik, nem okoz pattanást, nem szárít, szépen tisztít. Ha picit problémásabb a bőröm, akkor leváltom olyanra, amiben van egy kis gyulladáscsökkentő (pl a TBS teafaolajosa), de a normál reggelekre tökéletesen megfelel. Nálam már a sokadik tubus fogy, biztos pontja az arcápolási rutinomnak.

Neutrogena Visibly Clear Pore & Shine Daily Scrub

Neutrogena Visibly Clear Pore & Shine Daily Scrub
2017. június 12.

Úristen, de imádom az illatát! Semmi extrát nem tud, kellemes kis artisztító, nem szárít, nem okoz pattanásokat, kellemesen habzik. Alapjáraton szeretem a Neutrogena arctisztitóit, ez se okozott csalódást. Reggel és este is szoktam használni, de aki radírozóbb hatást vár, az csalódni fog. Annyira finomak a szemcsék benne, hogy ez nálam inkább arctisztító kategória, mint radír. Arclemosónak viszont bevált, szóval nálam újravevős.