Zsuszie84

Regisztráció dátuma: 2017. január 25.
Bőrprobléma: Vízhiány

Regisztráció dátuma: 2017. január 25.
Bőrprobléma: Vízhiány

The Body Shop Mandulatej & Méz Testvaj

The Body Shop Mandulatej & Méz Testvaj
2017. január 31.

Még a megjelenés előtt kaptam az egyik vásárláshoz mintát belőle, és azonnal elhatároztam, hogy beszerzem, amint megjelenik. Nagyon száraz bőrömnek igazi felüdülés, nagyon jól hidratál, aránylag gyorsan beszívódik (ahhoz képest, hogy jó "vaskos" testvaj), nem hagy ragacsos érzetet a bőrön. Engem a legtöbb illatosított testvaj irritál, de a mandula-méz kombót kifejezetten szeretem. A 200ml-s kiszerelést vettem, szerintem elég sokáig ki fog tartani :)

Bobbi Brown Art Stick

Bobbi Brown Art Stick
2017. január 30.

Kifejezetten olyan rúzst kerestem, ami nem túl fetűnő, gyorsan fel lehet dobni, de mégis van valami az ajkaimon. Végül így kötöttem ki a Bare színnél. a célnak teljesen megfelelet, nagyon könnyű felvinni, nem kell mellé szájkontúr se, a textúrája krémes, kellemes viselet, nem szárít. A finish nem teljesen matt,ebben a színben nagyon elegánsnak hat. A tartósságát inkább közepesnek mondanám, de nem mászkál el, csak kopik.
Személy szerint én jobban szeretem, amikor kicsit tompább a vége, ezért nem is szokatm teljesen kihegyezni. Hegyezés előtt érdemes pár órára a hűtőbe tenni, attól kicsit megszilárdul és könnyebb hegyezni a hozzá adott hegyezővel.

MAC False Lashes Extreme Black Szempillaspirál

MAC False Lashes Extreme Black Szempillaspirál
2017. január 26.

Nagyon szép hatást lehet vele elérni, tényleg hoszabbítja pillákat, nem csomósodik, nem pereg le, de az első pici könnycseppre, nedvességre megadja magát és azonnal elfolyik. Érzékeny a szemem, ezért hidegben gyakorta könnyezik, szóval nekem ez elég sok gondot okoz. Még vacillálok, hogy a vízálló verzióját kipróbáljam-e, mert amúgy más problémám nincs vele.

Pupa Miss Pupa Velvet Matt Rúzs

Pupa Miss Pupa Velvet Matt Rúzs
2017. január 26.

Finom, krémes állagú rúzs, nagyon kellemes, engem kissé mandulára emlékezetető illattal. Felvíve se érződik száraznak a szám tőle, mint sok más matt rúzs esetében. A színe is szép élénk marad (nekem a 400-as Red Fire árnyalat van), bár nem árt hozzá szájkontúrt használni, mert hajlamos mocorogni picit a széleken. Inkább féltartósnak mondanám, mert bár tény, hogy nap végére is marad fent belőle, azért az evés-ivás koptatja rendesen, nem árt újra felvinni. Alapjáraton egy nagyon kellemes kis rúzs, megéri az árát. (amúgy egyébként 2990, nem 2590, ahogy itt van feltüntetve).

Chanel Les 4 Ombres Szemhéjpúder

Chanel Les 4 Ombres Szemhéjpúder
2017. január 25.

A Candeur et Experience (268) négyesem van (amelyikben a pirosas árnyalat is szerepel). Régóta fájt rá a fogam, mert nagyon bejött a pirosas szemsmink, amit a kampányban Kristen Stewartnak csináltak. Akcióban sikerült beszerezni, így 25%-al olcsóbb volt, de még így is húzós ára van (összehasonlításként egy UD paletta ugyanennyiért 12 színt tartalmaz).
Egyáltalán nem bántam meg, nagyon szeretem. A barnák teljesen jól használhatók napközben, szépen pigmentáltak, nem potyognak, nem poroznak, jól árnyalhatóak, kombinálhatóak, elég tartósak is. A pirossal pedig nagyon meg lehet bolondítani az egészet, iagzán vagány kinézetet kölcsönöz, főleg sötét haj, sötét szemek mellett.
A kis bársonytasak,amiben van, csak fokozza a luxusérzetet.

Pupa Like A Doll Maxi Blush

Pupa Like A Doll Maxi Blush
2017. január 25.

Nagyon jól pigmentált, teljesen jól működő pirosító. Elsőre nagyon meglepett, hoyg alig kell az ecsetet hozzáérintetni, rengeteg színt felvesz. A 202-es Juicy Peach árnyalatom van, ami nagyon természetes, barackos szín, nagyon kedvelem.
Egyedül a csomagolása kerget az őrületbe. Kívülről a nagy, letztült, kerek ezüst dobozka tökéletes (bár amíg élek, nem fogok ennyi pirosítót elhasználni), de amint kinyitod... a kompakthoz járó ecset a doboz aljában van, erre jön kis fedelesen a pirosítót tartalmazó rész. Na ez a kis fülecske semmilyen módon nem záródik, így ha a zárt kompaktot megrázod, "kotyognak" benne a dolgok (bocsánat, kissé nehéz elmagyarázni). Én például reggelente így szoktam megnézni, hogy az amúgy tök egyforma dobozú púder és pirosító közül melyik-melyik. Csak megrázom kicsit, és ha kotyog, az a pirosító. ettől függetlenül ez egy rém idegesítő apróság tud lenni. Az ecsetet amúgy nem használom, nekem egyáltalán nem esik kézre (bár plusz pont, hogy elég jó nagy, tehát sos esetben használható), inkább maradok a rendes pirosító ecsetemnél.
Emiatt az egy dolog miatt 4 csillag, de ajánlom. Ár-érték arányban is megéri, bár tényleg nem gondolom, hogy valaha el fog fogyni... :D

Pupa Pupalash Mascara Energizer Szempillaspirál

Pupa Pupalash Mascara Energizer Szempillaspirál
2017. január 25.

Az ára tényleg hibásan van fent, valójában 2990.
Nagyon szeretem a Pupa dolgait, sminkem és körömlakkom is van tőlük, ezért eléggé bíztam ebben a termékben is, de nekem óriási csalódás volt. Az elején még nem volt vele gond, de nagyon hamar - értsd kb 2 hét - besűrűsödött, csomóssá tette a pilláimat, nem vettem észre rajta semmi extra dúsítást vagy hosszabbítást. Alig egy hónapnyi használat után pedig konkrétan olyan szaga volt, mintha avas lenne, pedig mindig nagon figyelek rá, hogy a tubusokat rendesen visszazárjam használat után. Így a szempillahosszabbító határól nem tudok nyilatkozni, mivel nem tudtam használni addig.
Nem tudom, hogy csak én fogtam ki egy hibás darabot, vagy az egész terméksorra jellemző, mindenesetre elvette a kedvem a további kísérletezéstől.

MAC Huggable Lipcolour

MAC Huggable Lipcolour
2017. január 25.

Egyszerűen szerelmes vagyok az illatába, nem tehetek róla! A Bonsai Bloom árnyalat van meg, nagyon kis finom, egyáltalán nem feltűnő, de azért van egy kis csillogása. A textúrája nagyon kellemes, könnyű felvinni, egyáltalán nem szárít, nagyon jó viselni. Ha az ember nem iszik, eszik vele, egészen sokáig bírja, evés-ivás után viszont újra kell aplikálni (ami amúgy nem nagy dolog, simán lehet tubusból, nem kell hozzá ecset). A csomagolása is nagy jó, kézreáll, jól záródik. Szerintem tökéletes hétköznapi rúzs, én nagyon szeretem.

Bobbi Brown Tinted Eye Brightener

Bobbi Brown Tinted Eye Brightener
2017. január 25.

Imádom, mindig ott van a sminkestáskámban! Szinte belesimul az ember bőrébe, nagyon szép, természetes hatása van, nem kopik le estére.
A fedése inkább közepes, nagyon sötét karikák ellen nem segít, de ha csak egy picit sötét a szemed alatt, azt tökéletesen korrigálja, szinte felébreszti a szemet.
Nálam alapdarab, mindig újraveszem, ha kifogy.

Bobbi Brown Hosszantartó Zselés Szemhéjtus

Bobbi Brown Hosszantartó Zselés Szemhéjtus
2017. január 25.

Egyszerűen imádom, már a harmadik tégelyt használom. Mivel ún. rejtett szemem van (hooded eye), tehát a szemhéjam "megereszkedik" és a mozgó szemhéj gyakorlatilag nem is látszik, sokat szenvedtem a tusokkal. A legtöbb szinte azonnal feltapadt a felső szemhéjra, elmaszatalódik, esélye nincs kibírni estig. Hát ez kibírja! Reggel felteszem és este szinte ugyanabban az állapotban van - kissé talán a cicafaroknál maszatolódik, de amúgy nem mozog, nem olvad le, semmi. Én ferde szemhéjtus ecsetet használok hozzá. Miután felvittem az ecetre, azonnal visszazárom, így még sose fordult velem elő, hogy kiszáradt volna (mondom, harmadik tégely, konkrétan üresre használtam az előzőeket). Elég gyorsan szárad, így aki kicsit ügyetlenebb, annak lehetnek a felvitelnél problémái, de amíg nem száradt meg teljesen, satírozható is.
Általában a Black inket használom (nagyon zép, intenzéív fekete) vagy a Caviar Inket (ez is majdnem fekete, de egy árnyalattal mattabb), illetve van egy limited edition Wine Inkem is (bordós mélybarna), ezeket szoktam variálni.
Az ára picit húzós, de szinte mindennapos használattal majdnem egy évig elég, ha vigyázol, hogy rendesen visszazárd, szóval szerintem megéri.