Verdure

Regisztráció dátuma: 2018. október 30.
Bőrtípus: Zsíros
Bőrprobléma: Vízhiány

Regisztráció dátuma: 2018. október 30.
Bőrtípus: Zsíros
Bőrprobléma: Vízhiány

Natics Claire Faggyúcsökkentő Szérum

Natics Claire Faggyúcsökkentő Szérum
2020. március 9.

Nekem ez a termék másra jó, mint amit eredetileg kínál, ezért a három csillag.
Kíváncsiságból vettem meg, mert nagyon jó tapasztalatom van a Natics termékekkel (C-vit szérumokat és hámlasztókat használok tőlük). A zsírosodásra sajnos semmilyen hatással nem volt, sőt mivel nem igazán szívja be a bőröm, egy kicsit ragacsos érzetet hagy maga után. Viszont mivel tele van szuperhasznos dolgokkal, úgy döntöttem, nem írom le, hanem más funkcióban kezdem használni, így lett belőle pakolás. "Bjúti napokon" felteszek egy tisztító pakolást, utána C-vitamin szérumot, majd a Claire-t, bőséggel. Az én bőrömet szuperjól hidratálja, éjszakai pakolásnak is simán el tudom képzelni utolsó lépésként, feltölti a bőröm. (Nem használok hidratáló krémeket napi szinten, mindegyik sok.) Nekem a zsírosodásra jobban bevált a Natics Redoux széruma.

UPDATE

Oké, ezt most visszavonom. Tettem mégegy próbát, a reggeli rutinba beillesztve, minden reggel használva. Ahogy megszokta a bőröm, elmúlt a ragacsosság érzet. Syorsan beszívódik, és bár nem csodaszer (az az lenne, amitől teljesen megszűnik fényleni az arcom), de megszerettük egymást. Lemosó - micellás víz - Claire - napvédő - smink most a rutinom, megfelelő a hidratáltság, tiszta a bőröm. Szóval jó cucc.

Helia-D Botanic Concept Tokaji Aszús Hidratáló Krém Normál/Kombinált Bőrre

Helia-D Botanic Concept Tokaji Aszús Hidratáló Krém Normál/Kombinált Bőrre
2020. február 7.

Sokáig vadásztam megfelelő alapkrémre, az itt olvasottak alapján próbáltam ki, rögtön bejött. A Himalaya arckrémeit ütötte ki a nyeregből, pedig azokat is szerettem. Könnyű, nem zsíros, jól hidratál. Éjszakára használom (reggel csak hialuronsavas szérumot és fényvédőt teszek fel, mivel nagyon fénylik a bőröm), nagyon jóleső érzés, megkönnyebbül tőle az arcom, ez már az első használatakor így volt. Szeretem az illatát is. Nem vártam csodát tőle, csak hogy legyen egy nagyon könnyű és mégis egyértelműen hidratáló krémem, ezt maximálisan hozza, de szerintem szebb és puhább is lett tőle a bőröm. Még sokáig jóban leszünk :)

10 hónapos UPDATE
Azóta nem használom. Nincs vele semmi baj, de kísérletezgetések során kiderült, hogy a hámlasztókkal jobb eredményeket tudok elérni, szinte nem is kell más, csak hámlasztó, C-vit szérum és időnként egy tisztító és egy anti-aging pakolás (és a napvédő természetesen, de az alap). A termékkel nem volt rossz tapasztalatom, a hidratálókrémet mint műfajt engedtem el, pedig most tél van...

Max Factor Creme Puff Kompakt Púder

Max Factor Creme Puff Kompakt Púder
2019. március 18.

Nem hiszem el, hogy ennyi év alapozó- és púderhajtóvadászat alatt nem sikerült belefutnom, pedig nem is drága. Itt olvastam róla véletlenül, és miután megvettem, rögtön felsóhajtottam, milyen jó lett volna ismerni már tíz éve... Naszóval. Problémás és kicsit heges is a bőröm, nem vészes, de azért látszik persze. Fénylik is, meg ami kell. A púder tökjól fed, elég tartós, kicsit krémes állagú, ezért nem gyűlik össze a ráncokban, simán “csak” átfényesedik egy idő után - de ez normális, kiegészítő termékekkel késleltethető, de előb-utóbb a zsíros bőr utat tör ugye. Kicsit egzaktabban: nekem elég 2-3x megigazítani egy teljes nap alatt. (Más cuccokal lehetne óránként elölről kezdeni - a zsíros bőrűek most legörbülő szájjal bólogatnak...) Passzol a színe, számomra az egésznek természetes hatása van, felteszem és rögtön megszépülök :) Nem próbáltam alapozóval, mattító fényvédőre teszem, ami kicsit primer hatású is, majd egy kis pirosító. És elég is. Egy próbát szerintem megér, én most egy darabig kitartok mellette, a nyarat meg meglátjuk, az úgyis külön sztori.