VeronikaG

Regisztráció dátuma: 2020. szeptember 9.
Bőrtípus: Normál
Bőrprobléma: Vízhiány

Regisztráció dátuma: 2020. szeptember 9.
Bőrtípus: Normál

Megnézem

Stella McCartney Stella EDP

Stella McCartney Stella EDP
2020. október 12.

Vakvásárlás volt, rózsa illatot keresve bukkantam rá. Nagyon finom, lágy, nem túl édes, nőies, kifinomult rózsaillat, de sajnos a gyatra tartóssága és botrányosan gyenge szillázsa miatt csaknem értékelhetetlen számomra. Felfújás után 5 perccel már szinte el is tűnt, nagyon gyenge bőrközeli illattá válik rögtön, alig érezni, hogy egyáltalán van bármi illata, fél óra múlva már sehol sincs. Mondhatnám, hogy a bőrömmel nem működik együtt, de ruhára fújva ugyanez a helyzet... Nem tudom, köze van-e ennek a jelenségnek bármilyen reformulációhoz, az én edp dobozom sötétbordó pöttyös... Értetlenül állok a dolog előtt. Egy csillagot adok azért, mert egyébként az illat nagyon tetszik, de így számomra alig értékelhető és óriási csalódás, főleg egy edp esetén.

Elie Saab Resort Collection 2017

Elie Saab Resort Collection 2017
2020. október 7.

Igazi nyári, tengerparti illatot keresve bukkantam rá erre a csodára. Nekem az édes, kókuszos, krémes illatok nem adják vissza a nyár hangulatát, illetve frissebbekre vágyom a melegben, viszont sajnos a túl akvatikus illatok egyáltalán nem működnek rajtam, a könnyed teásak meg 5 perc alatt eltűnnek a bőrömről. Tartós és karakteres illatra vágyom nyáron is, mert nem vagyok az a fajta, aki nap közben előkapja a táskájából a kis parfümös üveget, és frissítgeti az illatot magán, nekem ez túl sok macera. Szeretem, ha a reggeli parfüm még késő délután is érződik valamelyest, persze be kell látnom, hogy ez a frissítő nyári illatok esetében elég nagy igény 😊 Szóval jó nyári parfümöt találni nekem mindig nagy kihívást jelent 😁 Ez a parfüm vakvásárlás volt a részemről a leírások alapján (már alig kapható bárhol), és szerintem ez egy csoda. Nekem nagyon működik. Nyári melegben magamra fújva pontosan hozta azt a hangulatot számomra, amit kifejezni szándékozik: egy gyönyörű, elegáns mediterrán tengerparti szálloda kertjében találtam magam, a kert tele van csodás, színes, illatos virágokkal és mindenféle mediterrán cserjével, ragyog a nap, és a tenger felől érkező simogató szél gyümölcsök illatát hozza, miközben meglebbenti a ruhámat 😊 Az illat egyszerre gyümölcsös, édeskés és friss, van benne valami játékosan pikáns csavar is, miközben könnyed és frissítő marad. A hotel teraszáról látni az aranyló homokot és a hullámzó tengert, hallatszik a hullámok morajlása, az elegáns hölgyek könnyű ruháit és strandkendőit lebegteti a szél, miközben belekortyolnak a gyümölcskoktélokba 😊 Szerintem az egyik legjobb nyári illat. Tartósságát illetően korai lenne nyilatkoznom, nem volt alkalmam sokat viselni idén nyáron, eddigi tapasztalataim alapján fújás után pár órával kint sétálva direktben nem éreztem magamon, de a szellő nagyon kellemesen újra és újra az orromba libbentette az illatot 😊Többi Elie Saabot nem ismerem a Girl of Now Forever kivételével, amivel még barátkozom, egyelőre túl édesnek érzem. Nyári kedvenceim még a Bottega Veneta Essence Aromatique női változata, meg a Hermestől a Concentré D'orange Verte, ez utóbbi igazi nagy hőségben a legjobb.