Vicasminkel

Regisztráció dátuma: 2020. augusztus 25.
Bőrprobléma: Pirosság (rozacea)

Regisztráció dátuma: 2020. augusztus 25.
Bőrprobléma: Pirosság (rozacea)

Megnézem

Bobbi Brown Skin Foundation SPF15

Bobbi Brown Skin Foundation SPF15
2021. október 13.

Abszolút mértékben elégedett vagyok ezzel az alapozóval, gyönyörű végeredményt nyújt, pici ráncokba egyáltalán nem ül be órák után sem. Én csak kézzel alapozok, egyszerűen nincs türelmem szivacsot nedvesíteni és azzal babrálni, az ecsetes alapozófelvitel sem vált be számomra. Igaz, hogy soha nem a teljes arcomat alapozom, elég csak az orromra és az orrom mellett két oldalra, és egy mini mennyiséget az államra, homlokom közepére felvinni, ami kézzel kényelmesen eldolgozható. Púder nélkül nekem kicsit fényes, ezért pár szem púdert elhintek rá a smink befejeztekor, és még valamikor napközben egyszer, és így egész nap szépen mutat rajtam. Azt nem állítom, hogy ez a leges-legimádottabb alapozóm, de az biztos, benne van az öt legjobb között azok közül, melyeket eddig próbáltam. Két nyomós ok, amik miatt valószínűleg újra fogom venni,ha elfogy:
1. Mini kiszerelésben is kapható, ami zseniális és pénztárcabarát azoknak,akik hozzám hasonlóan végtelen hosszú ideig használnak egy alapozót, mert cseppnyi fogy csak belőle egy-egy sminkhez.
2. Szavatossági ideje 24 hónap a felbontástól számítva.
Mindezeket figyelembe véve, már nem is olyan horror az ára. Jó szívvel tudom ajánlani.

Sensai Loose Powder (Transculent)

Sensai Loose Powder (Transculent)
2021. szeptember 22.

Csodálatos, természetes hatású porpúder, totál szerelem! Olyannyira természetes hatású, hogy tulajdonképpen két centi közelről sem látható, és úgy tapasztaltam, hogy lehetetlenség eltúlozni (ha netán megszalad egy kicsit, akkor sem vészes az eredmény.)
20 grammos kiszerelést vásároltam, nem tudom, hogy létezik-e belőle kisebb verzió, de ez a 20 gramm hatalmas adag. Számomra nagyon megérte az árát, mert lassan fogy, kevéske kell belőle, és maximálisan elégedett vagyok azzal, ahogy teljesít. Úgy mattít, hogy nem mattít.... :-)) És nem ül rá a kis apró arcpihékre, és nem is szárít, hanem csakis szépít. Egy olyan csomagban volt szerencsém hozzájutni, amely a púderen kívül tartalmazott még egy ragyogásfokozó primer mintát és egy alapozó mintát is. Természetesen ezeket is kipróbáltam, és az alapozót be is szereztem, annyira megtetszett, ezzel a púderrel zseniális párost alkotnak.
Ezúton is köszönet és hála Ria13-nak, aki elsőként véleményezte ezt a púdert ezen a fórumon!!! :-)

Shiseido Minimalist WhippedPowder Blush

Shiseido Minimalist WhippedPowder Blush
2021. szeptember 22.

Igényes csomagolású, csodás állagú pirosító, én a Setsuko nevű árnyalatot vásároltam meg belőle. Netes vásárlás volt, előtte nem próbáltam ki soha, leginkább a rengeteg pozitív vélemény hatására döntöttem mellette. Hogy egészen pontos legyek, mellette, és a Mac Glow Play Blush pirosítói mellett. Épp ezt a kombót olvastam alább Zora90 véleményében is, mármint nála is e két termék "versenyzett" egymással. Mivel végül én mindkettőből vásároltam, tudok egy kis összehasonlítást tenni.
A Shiseido Setsuko árnyalata csodaszép, visszafogott, nem harsány szín. Állagra engem egy jó kis csokimousse-ra emlékeztet, hihetetlen könnyű, lágy, könnyedén eloszlatható krémecske. Ha az ember profi sminkes (én nem), vagy már legalább 25-ször használta, és volt ideje kitapasztalni, mennyi az annyi, akkor egész biztosan tökéletes sminket tud vele készíteni. Legelső próbálkozásom kész katasztrófa volt vele, majdnem sírtam a végeredmény láttán, ugyanis az addig sosem észlelt pórusaimat is olyan csúnyán kiemelte, hogy azonnal le kellett mosnom. Konkrétan kitöltötte az anyag a kis mikroméretű póruskát, s azt ugyan már hiába is simítgattam, ütögettem, lapogattam, onnan az már nem mozdult sajnos. A sok simítgatásra persze az összes termék is eltűnt a bőrömről, és csak a kis piros pontocskák maradtak, pedig nincsenek hatalmas pórusaim, pláne ott nem, ahová a pirosító kerül.
Nagy nehezen, és jó sok próbálgatás után végre sikerült kialakítanom egy olyan felviteli módot, ami tényleg szép eredményt hoz, de szerintem macerás, és csak ráérős napjaimon alkalmazom: a krémet nem közvetlenül az arcomra teszem, és ott dolgozgatom el, hanem először a kézfejemre teszek belőle egy picikét, ott jól elkenegetem az ujjammal, hogy semmi darabosság ne maradjon, majd onnan ütögetem fel az arcomra (ujjal). Így tényleg csodaszép lesz a pirosítás, tartós is, és valóban hihetetlenül természetes hatású. Nekem azonban ez a körülményesség egy kis csalódást okozott, nem megy pikk-pakk a felvitel, ezért nem is használom ki annyira ezt a terméket, mint amennyire gondoltam, hogy fogom. Pozitívum viszont, hogy szavatossági ideje a felbontástól számított 24 hónap.
A Mac Glow Play Blush-ok számomra sokkal jobban beváltak (két színem van: Blush please és Grand.) Gyorsabban, magabiztosabban tudom őket felvinni, a fentebb leírt pórusbeülős problémát velük egyáltalán nem tapasztaltam, és véleményem szerint ugyanolyan tartósak, mint a Shiseido. Az egyetlen kis kritikai észrevételem velük kapcsolatban az, hogy sehol nem találtam rajtuk lejárati dátumot, szavatossági időt. Nyilván a csomagolásuk nem olyan igényes, mint egy Shiseido, de maga a termék engem jobban meggyőzött.
Csillagjaim száma az általam birtokolt árnyalatnak szól, lehet, hogy más árnyalatok jobban viselkednek, de ezek után biztosan nem próbálok ki belőle többet.