Vicasminkel

Regisztráció dátuma: 2020. augusztus 25.
Bőrprobléma: Pirosság (rozacea)

Regisztráció dátuma: 2020. augusztus 25.
Bőrprobléma: Pirosság (rozacea)

Megnézem

Pascal Morabito Sultan Or EDP

Pascal Morabito Sultan Or EDP
2023. április 10.

2023.04.10.: Frissítenem kell legutóbbi véleményemet, s feljavítani a csillagocskák számát kettőről négyre.
A parfümöt fél éve vásároltam, és a kezdeti csalódást követően igen hosszú ideig rá se néztem. Időről-időre viszont átfutom az általam is ismert termékek értékeléseit, és ez így volt most is. Fragranticán is csupa szépeket írnak róla (bár nincs túl sok vélemény), és aztán itt krémmánián is kapott már ötcsillagos dícséretet. Hát csak nem hagyott nyugodni, gondolhatjátok, nehogy már rajtam meg ne működjön... Ezúton is köszönöm Andrea50 véleményét, melynek elolvasása után nagy duzzogva végül kikotortam ezt a PM Or-t a polc leghátsó sarkából, és tettem még egy próbát. Nos, 4-5 hónap pihentetés után azt tapasztaltam, hogy a lé színe kissé megsötétedett, aminek örülök. Nem vagyok egy nagy parfüm guru, de rengeteg sok parfümkritikát olvastam már végig, és mindenki egyfajta jó irányú változásként írja le a parfümök színének mélyülését, főleg a vaníliát tartalmazókét. Érnek az idővel, mint a jó bor.
Eltűnt továbbá az irritáló szúrós szag, amit sehogy máshogy nem tudtam sajnos jellemezni, mint gagyi. Szerencsére ebből már semmi nem maradt. Egy tömény mézes édes illatot érzek, amiről hol akácvirág, hol hársfavirág jut az eszembe.
Ezek tehát a pozitív változások, amiket ez a parfüm néhány hónap alatt nálam produkált. Borzasztóan örülök neki, és egyre gyakrabban próbálgatom. A fragranticás véleményeket is mindenképp érdemes megnézni róla.
Amit kifelejtettem a múltkor, de szintén lényegesnek tartok minden parfüm esetében, hogy ennek a szórófeje tökéletesen, szép finoman porlaszt. (Beleszaladtam az utóbbi időben néhány botrányos szórófejbe, ezért talán nem mellékes ezt sem megemlíteni.)
Ami viszont nem változott az elsőként megírt véleményemhez képest, az sajnos a tartósság és a hatósugár. Emiatt nem kaphat nálam 5 csillagot. El tudom viszont képzelni, hogy aki a nap folyamán szereti variálni az illatokat, annak épp ez a tartóssági szint lesz az ideális, mert néhány óra elteltével már valami mást fújhat magára az ember anélkül, hogy ez az illat bezavarna.
Kedvencem ugyan nem lesz, de szívesen használom ezentúl.

2022.12.11.:Leírás és vásárlói vélemények alapján vettem meg, de sajnos nem tudok vele kibékülni. Édeset kerestem, igen, édes is. De valami émelyítő, idegesítő, olcsó hatású, szúrós összetevő olyan erőteljesen uralkodik kb. a kifújástól számított egy-másfél órán keresztül, hogy nem lehet elviselni. Kis tini koromban volt valami gagyi dezodorom, ami hajszálpontosan ilyen szagú volt. Másfél óra után kezd finomodni, és végül egy hihetetlenül kellemes vaníliás illat marad csak, amit akkor érzek, ha félcentire tartom a csuklómat az orromtól. Hatósugara tehát nulla, tartóssága is átlag alatti. Nem volt egy hatalmas összeg, de nagyon bánom, hogy megvettem, mert nem erre számítottam, és már most biztos vagyok benne, hogy ezt sajnos soha nem fogom megszeretni.

Pascal Morabito Perle de Nuit EDP

Pascal Morabito Perle de Nuit EDP
2022. december 11.

Nekem nagyon-nagyon jóleső, lágy illat ez. Imádnám, ha sokkal jobban érezném magamon, és ha tartósabb lenne. Akkor tudnám csak igazán élvezni, ha 1-2 óránként frissíthetném magamon, de egyrészt ezt egy kicsit túlzásnak tartom, másrészt, olyan súlyos ez a 100 milis üveg, hogy nem komfortos magammal cipelni sehova. Emiatt csakis itthon a négy fal között boldogítom vele magamat, ez sem rossz, de újra biztos nem fogom venni.

Bobbi Brown Skin Foundation SPF15

Bobbi Brown Skin Foundation SPF15
2021. október 13.

Abszolút mértékben elégedett vagyok ezzel az alapozóval, gyönyörű végeredményt nyújt, pici ráncokba egyáltalán nem ül be órák után sem. Én csak kézzel alapozok, egyszerűen nincs türelmem szivacsot nedvesíteni és azzal babrálni, az ecsetes alapozófelvitel sem vált be számomra. Igaz, hogy soha nem a teljes arcomat alapozom, elég csak az orromra és az orrom mellett két oldalra, és egy mini mennyiséget az államra, homlokom közepére felvinni, ami kézzel kényelmesen eldolgozható. Púder nélkül nekem kicsit fényes, ezért pár szem púdert elhintek rá a smink befejeztekor, és még valamikor napközben egyszer, és így egész nap szépen mutat rajtam. Azt nem állítom, hogy ez a leges-legimádottabb alapozóm, de az biztos, benne van az öt legjobb között azok közül, melyeket eddig próbáltam. Két nyomós ok, amik miatt valószínűleg újra fogom venni,ha elfogy:
1. Mini kiszerelésben is kapható, ami zseniális és pénztárcabarát azoknak,akik hozzám hasonlóan végtelen hosszú ideig használnak egy alapozót, mert cseppnyi fogy csak belőle egy-egy sminkhez.
2. Szavatossági ideje 24 hónap a felbontástól számítva.
Mindezeket figyelembe véve, már nem is olyan horror az ára. Jó szívvel tudom ajánlani.