XiaoBai

Regisztráció dátuma: 2016. december 14.
Bőrprobléma: Túlérzékenység

Regisztráció dátuma: 2016. december 14.
Bőrprobléma: Túlérzékenység

Dior Miss Dior EDP

Dior Miss Dior EDP
2022. augusztus 11.

Egy sima, mindennapi illat után kutattam már jó ideje, amikor rátaláltam, a D-ben ajánlotta a hölgy, miután mondtam neki, hogy valami fiatalos, édes illatot keresek. Fontos volt, hogy fiatalos legyen, mert 27 évesen a Mon Guerlain-emet leöregnénisezte a környezetem. Az eladó hölgy mondta, hogy ez most nagyon népszerű, így tettem vele egy-két próbát, mielőtt elhatároztam, hogy megveszem.
Takaros, csinos kis üvege van, bár ahogy írták mások, valóban koppintja kicsit a LVEB-t, lehetett volna picit több fantázia az alkotókban. Az illat édes - romantikus, valóban fiatalabb, 20-as nőn tudom elképzelni, aki nem az a nagyvilági, bulizós fajta, hanem inkább otthon ül a párjával, kutyát-macskát nevel, szabadidejében pedig hobbicukrászkodik és olvas.
Nekem a bőrömmel remekül harmonizál, imádom, ahogy a kezdeti virágosság után előbújik a barack is. Sajnos a leszáradás egy picit csalódás, unalmas vanília - szantálfa, amit sok másik illat is produkál, emiatt nem kap max pontot. Illetve a hatósugara is kérdéses számomra, felfújás után pár perccel mintha csak én éreztem volna. Egyelőre 4 csillag, de ha később tartós szerelemnek bizonyul, akkor megkapja az 5-öt.

Update: most nyáron, 30 fok felett erősen szantálos a leszáradása rajtam. Először furcsálltam, de végül kibékültem vele, nem rossz ez a picit exotikus, füstölős India hangulat így a nagy melegben :))

B.U. Heartbeat

B.U. Heartbeat
2022. július 14.

Hú, de szerettem én ezt 19-20 évesen! Volt belőle tusfürdőm is, gondolkoztam rajta a napokban, hogy a nosztalgia kedvéért elfürdőzök egy tubusra valót...
Vagány, csajos illat, de volt benne valami alteres felhang is, amitől rocker tinédzserként igazi plusz volt az önkifejezéshez. Ma már nem fújnám magamra, de megkapja az 5 pontot amiatt, mert annak idején jó szolgálatot tett sok nyári buli, egyetemi előadás, és az első randik idején!

Guerlain Mon Guerlain

Guerlain Mon Guerlain
2022. július 14.

Nekem ez aaannyira tetszik! <3

Több parfümöm is van otthon, designer és olcsóbb kategóriások, natúr és szintetikus illatok, de amit imádok csak úgy, az üvegből is szaglászni, amikor épp rossz kedvem van, az ez a kis csoda. Levendulamániás vagyok, de tudom, hogy alapvetően férfiparfümök alapanyaga, az a kevés női pedig, amit ebben a kategóriában gyártanak, valahol a molyirtó és a Lenor öblítő közötti vonalon vannak, egyszóval soha nem érzem azt, hogy igen, ez egy nő illata lehetne...
Papíron teszteltem először, több illat közül végül ő tetszett a legjobban. Édes, de pont úgy, ahogyan én szeretem: kedvesen, puhán, nem pedig fullasztóan és ordítóan, mint pl. a LVEB illatok (amik egyébként, be kell valljam magamnak, tetszenek, de csak üvegből szaglászva, mert nem az én stílusom egyik sem). A levendula kifújáskor érződik a legjobban, utána viszont a vanília és az egyéb, édes jegyek hamar elkezdik lecsillapítani, végül az egész egy hihetetlenül finom, kedvesen nőies illattá változik, és megmarad jó sokáig.
A környezetem vegyesen fogadta, a családtagjaim szerint öregnénisen púderes, ami miatt bevallom, egy kis időre elment tőle a kedvem (27 évesen nem ilyen hatást szeretnék másokból kiváltani), és csak a polcról szagolgattam nagy szomorúan. Azonban újabban csak azért is visszatértem hozzá, s férfi kollégáim nagy meglepetésemre többször is megdicsértek, hogy milyen jó illatom van, és kérdezték, hogy mit használok. Úgy érzem, a személyiségemhez és a külső megjelenésemhez is egy ilyen parfüm illik, ami nőies és édeskés, de nem a nagyvilági, bulizós módon, hanem komolyan, de kedvesen.
Egy szó mint száz, nekem az utóbbi idők kedvenc parfümévé vált, ami nem jön velem szemben lépten-nyomon, sajnálni fogom nagyon , amikor majd kifogy....5*