ZoeK

Regisztráció dátuma: 2018. november 30.
Bőrtípus: Száraz
Bőrprobléma: Túlérzékenység

Regisztráció dátuma: 2018. november 30.
Bőrtípus: Száraz

Megnézem

J. Fenzi Savoir Freshness EDP

J. Fenzi Savoir Freshness EDP
2021. október 22.

UPD. 3.: elnézést, hosszú lett, tudom, de... ma a 3 "Versensere" esett a választásom, a Cote d'Azuros változatra, az eredetire, és erre. Ez jobb, mint az eredeti. Ez a legjobb a 3 közül. Enyhén fás, virágos, púderesbe hajló... csodálatos. ❤️

UPD.2.: tudom már, mi a különbség. A Versenseben érzem a mandarint, a J. Fenzi változatában pedig nem, abban inkább citromot, lime-ot érezni.

UPD.: kipróbáltam magamon az eredetit. Kb. 90%-ban megegyeznek. Ez citrusosabb, fanyarabb, az egy hajszállal lágyabb. Kifújáskor ez jobban tetszik, mint az eredeti, annak van valamilyen fura illatjegye, ami kicsit benzin-szerű. Leszáradáskor ez megmarad fanyarabbnak, citrusosabbnak, az eredeti sokat lágyul, leszáradásnál az eredeti egy hajszállal jobban tetszik. Viszont a J.Fenzi változata sokkal tartósabb, mint a Versense. Ez patthelyzet, így sajnos mindkettőnek ott kell lennie a polcon. =D

Az eredetit nem magamon próbáltam, de hamarosan. :) Viszont a papírcsíkos próba alapján ez jobban hasonlít az eredetire, mint a Cote d'Azure változata. Az édesebb, ez szúrósabb, maszkulinabb nekem, és a Versace Versense is maszkulin és fanyar, szúrós picit, szóval úgy érzem, ez a változat jobban visszaadja az eredetit. Furcsa módon enyhe hasonlóságot vélek felfedezni a Lancome Trésor Midnight Rose és eközött. A pézsma, a cédrus és a jázmin közös jegyek, talán ez lehet az ok... Nekem nagyon tetszik. Viszont azt gondolom, hogy nem a nagyon nőies, édes illatok kedvelőinek való.

J.Fenzi Day & Night Light Women Intense EDP

J.Fenzi Day & Night Light Women Intense EDP
2021. október 16.

Szerk.: a White effecttel rétegezve viszont baromi ütős cuccot kapunk.

A testpermet változata van meg, aminek tartóssága és szillázsa nagyon gyenge. Az illat maga viszont nagyon jó. Kevésbé fás, mint a D&G, inkább citrusos.

J. Fenzi White Effect EDP

J. Fenzi White Effect EDP
2021. október 16.

Szerk. 2.: D & G Light blueval rétegezve baromi ütős. ❤️

Szerk.: nem tudom, ez milyen, de a testpermet (!) változat brutál tartós! Pedig az én száraz bőröm könnyen ledobja az illatokat.

A testpermet változatot vettem meg, meglepően erős az illata egy fújás után is, olyan, mintha edt lenne. Az illat maga valóban eléggé maszkulin, de nagyon kellemes. Nem tudom mihez hasonlítani, az egyetlen illatjegy, amit meg tudok határozni benne, az a fás jegy. Sajnos tényleg nem tudom mihez hasonlítani, ilyen még nem történt velem, szóval ez talán nem túl informatív vélemény most... minden esetre édeskés és fanyar, maszkulin, fás leszáradású illatról van szó. Abszolút a teás, citrusos, Dolce & Gabbana Light blue, Elizabeth Arden teás illatok vonalat képviseli, akik ezeket szeretik, szerintem ezt is nagyon fogják.