zombieunicorn

Regisztráció dátuma: 2018. október 6.
Bőrprobléma: Vízhiány

Regisztráció dátuma: 2018. október 6.
Bőrprobléma: Vízhiány

Guerlain Encens Mythique EDP

Guerlain Encens Mythique EDP
2019. november 5.

Imádom. Nem mai illat, de Magyarországon még nem találkoztam vele. Egy londoni reptéri duty free-ben botlottam bele, magamra fújtam, és 2-3 órán át nem tudtam levenni az orrom a csuklómról, úgyhogy megvettem. Borzasztó összetett, és nagyon tartós illat. Erős fás-fűszeres-pézsmás orientális illatként indul, pár percet várni is kell mire egyáltalán elviselhető lesz (talán az aldehidek miatt), de utána egész nap körbeölel a misztikus, folyamatosan változó illatfelhő. Felfújás után 1-4 órával szeretem a legjobban magamon, ilyenkor már letisztult, de mégis titokzatos és kellemes. Mindig vonzódtam a keleties-fűszeres illatokhoz, próbáltam a Guerlain Shalimarját, Tom Ford Black Orchidját, az Ajmar és Fort & Manle néhány illatát, de valahogy nem voltam ennyire szerelmes egyikbe sem. Az orientális misztikusság vagy az általam nem kedvelt édeskés-virágos illatba hajlott (pl. Alf Lail o Lail), vagy maradt a számomra igazi karakter nélküli, "nagymamás" illat (pl. Charlatan). Ezzel szemben az Encens Mythique lecsengése is csodálatos, megmaradnak az orientális jegyek, de egyre erősebbé válnak a fás-púderes vonásai. Emiatt nem igazán értem, miért uniszex illat, az én bőrömön a felfújás utáni 1 órát leszámítva abszolút nőies, szexi illat. Téli időszakra, alkalmakra, randevúkra ajánlom.

Artdeco Szemhéjpúder

Artdeco Szemhéjpúder
2018. október 14.

Nagyon szeretem. A legtöbb szín jól pigmentált, jól fed. Az apró kiszerelés praktikus utazáshoz, otthoni használatra nem feltétlenül, és könnyen elkallódhatnak. Viszont így ízlés szerint lehet színeket válogatni. Tapasztalatom szerint a palettákban végül mindig marad 1-2-3 olyan szín, ami majdhogynem érintetlenül éli meg a szavatossági idő végét. :) Én nem tudok jól dolgozni a krémesebb állagú szemhéjfestékekkel, így örülök annak, hogy szárazabb típusú. Mindig használok szemhéj alapozót (Pupa Professional Eye Primer) és gyakran fixálom is a sminkem, szóval a tartóssággal nincs problémám. 20%-os akcióban nagyon jutányos áron hozzá lehet jutni, olyankor szoktam feltankolni. Évek óta használom, még egy darabig biztosan fogom őket.

Lancôme Teint Visionnaire Alapozó

Lancôme Teint Visionnaire Alapozó
2018. október 10.

Reptéri impulzív vásárlásom eredménye. Már kb. 1-2 hónapja használtam, amikor a párom kezébe akadt, és felfedezte rajta a korrektort... :D

Nagyon jól fed, kellemes viselet, de kicsit maszk-szerű a finise. Nekem a legvilágosabb árnyalat is picit sötétnek bizonyult télen, de megfelelő eldolgozás után a nyaki részen nem volt feltűnő. Előzetes hidratálást és megfelelő bőrápolást igényel, engem picit szárított az érzékenyebb részeken, míg a T-vonalon 1-2 pattanást is okozott, ha elhanyagoltam az arcápolási rutint sminkelés előtt vagy a nap végén. Szuperül lehet sminkelni rá. Nem csodaszer, de megbízható és minőségi termék. Nem szimpatikus viszont, hogy végeznek állatkísérleteket, emiatt nem venném újra.