Zsofi321

Regisztráció dátuma: 2019. augusztus 7.
Bőrprobléma: Tág pórusok

Regisztráció dátuma: 2019. augusztus 7.
Bőrprobléma: Tág pórusok

Krémmániás adás-vétel

Krémmániás eladó: 4 eladás
Megnézem

Bioderma Photoderm Spot-Age SPF50+

Bioderma Photoderm Spot-Age SPF50+
2021. augusztus 25.
(!)

Update (aug. vége): Azóta próbálkozom, kevés sikerrel. Az egyetlen ahogy nem pergett, az az, ha semmit nem kenek az arcomra és úgy kenem fel a fényvédőt. Nekem viszont ebben a formában sajnos nem működik, az én bőrömnek kell valamilyen hidratáló a fényvédő alá. :/ Emiatt sajnos le kell vinnem 2 csillagra, otthon, ház körül elhasználható, de emberek közé nem mennék vele, mert brutálisan kukacosodik és pereg, magától is és akkor is ha csak éppen hozzányúlok az arcomhoz. A fényvédő szuper lenne, de a formulán erősen változtatni kellene.

Augusztus eleje: Tesztelésre kaptam ezt a terméket, nagyon megörültem, mert mindig keresek jó fényvédőket és már használtam is pár alkalommal. Nem okozott pattanást és a szemem környékére is bátran mertem kenni. A La Roche Posay fényvédői minden egyes alkalommal kicsit bizsergetik a bőrömet, a szemem körül az első 1 percben mindig kicsit csíp, de hamar elmúlik. Na ezzel a termékkel ilyen gondom nem volt szerencsére. Sajnos eléggé fénylett, bár azt púderrel szépen lehet orvosolni. Ami miatt három csillagot kell, hogy adjak neki az az, hogy sajnos pereg. :( Először a nyakamon vettem észre, hogy kukacosodott, majd lepergett aztán pedig az állam környékén. Emiatt nem tudom, hogyan bírna ki egy teljes városi napot sminkkel és izzadással együtt. :/ Túrázáshoz, illetve olyan helyeken ahol nem érdekel ha pereg és úgyis újra fogom kenni és kell is (!) (pl. kert) el fogom használni, mert amúgy jó kis termék.
Most még próbálkozom krémekkel alatta, hogy lássam mi az ami miatt esetlegesen pereg, aztán írok még update-t.

La Roche-Posay Cicaplast Levres

La Roche-Posay Cicaplast Levres
2021. augusztus 20.

Izotretinoin kezelés alatt állok, aminek az egyik mellékhatása, hogy a bőr kiszárad. Nos, ez alól az ajkak sem kivételek, sőt. :( A kezelés elején vettem, pont le volt akciózva, bár még úgy is sokalltam egy picit az árát egy normál drogériás társához képest. Az LRP Cica Baume-ja nagy kedvencem lett, ezért is mertem megvenni.
Én mindig a gyűrűsujjammal szoktam felvinni az aplikátorról, mert az nekem nem tudja olyan jól eloszlatni a krémet. (Most kivételes helyzetben a home office-ban ez megoldható, amúgy nem vinném magammal napközben, mert nem feltétlen mindig tiszta a kezem) Kb. 1 óra múlva nekem teljesen beszívódik, és gyakran kenem újra, viszont nagyon kevés is elég belőle és a kiszerelése is teljesen jó. Nekem nagyon szépen hidratál, és nem lett véresen sebes a szám (ami a kezelés miatt lehetne), amit én elkönyveltem már ennek a kis kencének. A kezem is lett egy picike száraz folt, arra is kentem belőle és teljesen rendbe hozta, így plusz egy pozitívum.
Ha az izotretinoint nem szedném nem biztos, hogy megvettem volna, viszont így örülök neki és fogok belőle tartani itthon a hidegebb időszakra is. Tőlem megkapja az öt csillagot. :)

Purito Deep Sea Pure Water Cream

Purito Deep Sea Pure Water Cream
2021. augusztus 1.

Lassan egy hónapja használom. Sajnos az utóbbi időben cisztás akném lett, ami szerintem hormonális eredetű lesz (bőrgyógyász folyamatban, addig is szeretném magam embernek érezni). Természetesen úgy gondoltam, hogy na akkor kell ide minden aktív összetevő, vettem hát Revoxos szérumokat, mert jajj de jó lesz... Nem lett jó. Sajnos a bőrömnek egyszerre sok lett minden és még rosszabb lett a helyzet. Közben rátaláltam erre a krémre és úgy voltam vele, hogy most már tök mindegy, megveszem ezt is. Az aktív összetevős szérumokat pedig kivettem a rutinból és most a hidratálás, nyugtatás és fényvédelem élvezi a főszerepet.
Nagyon megszerettem ezt a krémet, nagyon kellemes a használata, egy ici picit mintha ragadna utána, de a következő krém és a fényvédő sem bánja, így nem fogok érte pontot levonni. :) A 2% Niacinamid úgy veszem észre, hogy pont elég. Én csak reggel használom, este retinol plusz a Purito Sleeping Pack.
Azt hiszem újravevős lesz, plusz pont, hogy a dm-ben be tudom rá váltani a pontjaimat, így nem fáj annyira az ára.

1 MÁRKA