SMINK ADATOK

SMINK TIPPEK, STEB BY STEP, LEÍRÁS

A Manikűrvadász 20. fordulója mérföldkő volt számomra, mert egy teljesen új mintázási technikát sajátottam el, amelyet én rétegzett technikának hívok azóta.

A lényege: Normál körömlakkokkal dolgozunk, és a motívumot szakasosan, rétegről-rétegre alakítjuk ki, a rétegek között gélhatású fedőlakkot használva. Ezzel megakadályozzuk, hogy a mintákban alkalmazott színek egymásba épüljenek, elmosódjanak, és térbelibbé tehetjük a mintát.

Ennél a munkánál színpompás virágszirmokat jelenítettem meg úgy, hogy az alapként használt körömlakkot a Moyra gélfedőlakkal lezártam és erre vittem fel elsőként a levelek-indák zöldjét, majd gélfedőlakkot követően a szirmok sárga alapját. Ezt egy újabb vékony fedőlakk zárta. Ezt követően a színátmenetekhez szánt sárga, lila és narancs lakkok cseppjeit egy darab alufólián körömlakkhígítóval összekevertem, és vékony ecset segítségével, csíkozó mozdulatokkal elkészítettem a virágsziromra jellemző cirmozást, majd a fekete , hígított lakkból egy tűvel pontoztam-húztam a porzókat.

A mintázott köröm felületét újra zártam a fedőlakkal, majd homoklakkal felvittem a 3D-s csillámcsíkot.

Hibiszkuszt szerettem volna festeni, de hogy végül a minta mégis inkább színpompás büdöskére emlékeztet, egyáltalán nem rendít meg! :D

HASZNÁLT TERMÉKEK

Anny 5th Avenue Körömlakk
Árnyalat:   505 Illuminate, 368 Hello Hollywood
Árnyalat:   505 Illuminate, 368 Hello Hollywood
Catrice Ultimate Körömlakk (régi)
Árnyalat:   46, 820
Árnyalat:   46, 820