Best of Beauty 2019

SMINK TIPPEK, STEB BY STEP, LEÍRÁS

A sminkem egy tipikus no make-up smink, sokszor hordom, mert egyszerű, gyors és szép eredményt ad. Az alapozóhoz hozzákevertem egy kis hidratáló krémet, mert télen sokszor hámlik a hideg miatt a bőr az orrnyergemen, és ezzel a módszerrel el tudom kerülni, hogy nagyon szembetűnő legyen. Ez után a szem alatti karikák és a bőrhibák eltöntetése következett kétféle korrektorral. Szerintem ez egy kulcslépés az ilyen sminkeknél, ez a kulcsa a hibátlan(nak tűnő) bőrhöz. Utána egy kevés púder került a T-vonalra, és pirosító az orcákra.

A szemem sminkelésénél is törekedtem a legtermészetesebb hatásra, így a szemhéjra a L'Oreal Color Appeal Trio szürke szeműeknek szánt (nem korlátozom be magam a szemszínem alapján :)) szemfestékéből került a középső szín, amit a L'Oreal Infaillible szemfestékkel árnyaltam Endless Chocolat színben. Fekete szemceruzával vékonyan kihúztam a szemem, majd a szempillagöndörítés és spirálozás után következett a műszempilla (ezt természetesen nem használom minden nap :)). Az Ardell Invisiband Natural Lashes fekete színű 'Babies' műszempilláját használtam Duo áttetszőre száradó ragasztóval. Végül a szemöldököm formázása következett, a Sleek Storm palettájának matt barna színével töltöttem fel egy kicsit a vékonyabb részeken. A MAC Vanilla pigmentjét highlighterként használtam a szemöldök alatt, az orrnyergen, a felső ajkam felett, és az arccsonton.

Ha természetes és ápolt ajkakat szeretnék télen, akkor Carmex ajakbalzsamot használok, majd az egész számat színezem a MAC Subculture szájkontúr ceruzájával. Rajtam ez a tuti természetes hatás.

A hajamat Charlize Theron hajkoronája ihlette, amit a 2012-es Golden Globe díjátadón viselt.

HASZNÁLT TERMÉKEK

Giorgio Armani Luminous Silk Foundation