KRÉMEK SMINKEK MÁRKÁK INCI ELADÓ MAGAZIN BLOG Belépés

Alterra

Ár:   1299 Ft   Kategória:   Hajápolók
Lelőhely:   Rossmann   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: Hennacska, az összetevőket feltöltötte: jkrisztie2, Módosítva: 2017. május 3.

Lelőhely:   Rossmann
Kategória:   Hajápolók

Szilokonmentes hajolaj, száraz törékeny hajra. Bio mandula, argán, avokádó, és sárgabarackmag olajjal.

masikanna

2017. október 17.

hajmosás előtt pár órával szoktam a hajamra kenni 2-3 nyomásnyit, szép, ápoltabb utána a hajam. (kicsit zavar az illata, nagyrészt illatmentes / nagyon gyenge illatú dolgokat használok, ahhoz képest ennek elég erős az illata.)

masikanna
Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2017. október 17.

pono

2017. október 8.

Szerintem is jo ez az olaj, en szaraz hajra szoktam hasznalni (tovekre termeszetesen nem). Illata nekem nem tetszik, de nem izgat kulonosebben. Ket pumpalast szoktam tenni a vallamnal kicsit hosszabb hajamra, ami nagyon szaraz, sprod es sok is van belole. Nekem szarazon beszivja par ora alatt, szoktam siman hasznalni es hajmosas elott is, akkor tobbet teszek pakolasszeruen es utana kimosom. Nedves hajra nem latom sok ertelmet. Valoban kiados, ezert is valo szaraz es sprod hajra, mint ahogy minden olaj... sosem ertem, amikor vekonyszalu/zsirosodo hajuak olajat hasznalnak es panaszkodnak, hogy nehez : ) Persze, hogy az, mert a szaraz hajra csak az hasznal. Szoval szerintem teszi a dolgat, natur es nem is draga. Nekem a pumpaval sem volt gondom.

pono
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. október 8.

UnicornsOfLove

2017. október 3.

Olcsó volt és természetes, csak ezért vettem meg. Kezdjük ott, hogy a pumpája az enyémnek sem működik, ezért ráraktam az előző kifogyott hajvégápolóm pumpáját, mert még véletlenül meg volt a flakon. Probléma elhárítva, de azért kicsit zavaró: ha az ember egy pumpás terméket vesz, valószínűleg arra számít, hogy pumpálni is tud majd.
Egy, maximum két pumpálásnyit oszlatok el a nedves hajamon, de többet tényleg öngyilkosság. Ha racionális mennyiség felkenése után kicsit olajosabb érzetet hagy egyébként szárítás után is, később felszívódik. Sajnos ezt száraz hajra alapból nem lehet használni, pedig én úgy szeretem. Amikor már mosás után vagyok három-négy nappal. Kócolódik a vége, akad és sprődebb. Na ezt olyankor gyorsan helyreteszi egy kis olaj. Egyébként a dobozára is rá van írva, hogy nedves hajra, tehát tudtam is róla, de gondoltam kipróbálom. Ha jól adagoljuk, akkor segít egy kis egészségesebb tapintást és kinézetet varázsolni, de semmiképp sem pótolhatatlan. Igazából átlagos.

UPDATE: már használom egy jó ideje és muszáj neki négy csillagot adnom a három helyett! A hajam vékonyszálú és nagyon szöszösödős, olyan "bárányos" kinézete van, de ha ezt teszem a végeire, és mondjuk a fültől lefelé a hosszára, akkor nagyon szépen lesimítja, ápolja, van tömege, szép az esése úgyhogy ez így négyes! Most tervezek kipróbálni egy másik olajat, és majd aztán meglátom, hogy újraveszem-e. Lehet, hogy igen. De ahogy elnézem, ez egy fél örökkévalóságig elég lesz.

UnicornsOfLove
Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2017. október 3.

szaboalexa99

Korcsoport: < 18
2017. október 1.

Ma pontosan hogy egy hónapja van meg és alig fogyott. (pedig volt hogy néha én is a kelleténél többet használtam)
Első használat után akartam is jönni lepontozni mivel nekem is olyan lett tőle fontosabb alkalmak előtt a hajam mintha megáztam volna. De adtam neki több esélyt is és milyen jól tettem:) Egyik este hajmosás után a már kifésült de vizes hajamra tettem belőle egy pumpálásnyi mennyiséget meleg vízzel a tenyerembe összedörzsölve. Túl késő volt, így a felvitel után egészen reggelig nem is fésülködtem. Reggelre nagyon jól beszívta az összeset, gondolom mivel így nem tudott az olaj érintkezni a teljes hosszal. Így tökéletes, bár ez csak a hajam alsó 10-15cmét ápolja, a fentebbi területekre másik ápolót használok (lush r&b). Akik lemondtak róla véglegesen azoknak nagyon tudnám ajánlani rá ezt a módszert, ha lett volna időm fésülködni utána, nekem is a kukában végezte volna. Tervezem, hogy beszerzek egy szórófejes flakont, hogy vízzel higítva száraz hajon is működik e.

szaboalexa99
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: < 18 |  Dátum: 2017. október 1.

Boriszka

2017. szeptember 28.

Kezdem a rosszal. Sikerült nekem is belenyúlnom, és nem jó pumpásat választanom. Valamint mindössze egy hónapos szavidővel sikerült megvennem. Ezzel együtt vettem egy Alterra mandulás sampont és egy gránátalmás-aloés hidratáló balzsamot, így az együttes hatásról tudok beszámolni. A sampontól először megijedtem, mert olyan érzés volt, mintha nem tisztítana eléggé, vizes hajon sem a balzsamot, sem az olajat nem éreztem elég táplálónak, valószínűleg a szilikon mentes összetétel miatt. De mikor megszáradt a hajam, simán hozta azt az eredményt, sőt még jobbat. Viszont az adagolás miatt levonok egy csillagot.

Boriszka
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. szeptember 28.

Bog

2017. szeptember 14.

Alapjáraton nem szeretem a Rossmannos dolgokat, szerintem nagyon gagyik. De ennek adtam egy esélyt az itteni jó vélemények után. Hát nem kellett volna. Kezdjük azzal, hogy az enyémnek nem működik a pumpája, nem jön ki semmi, így le kellett csavarnom és önteni belőle. Már eleve oda az adagolás. De ezt lászímtva ez a termék is ugyan olyan, mint az összes többi olaj. Csak elnehezíti, zsirosítja a hajat és sose szívodik fel! Újra meg kellett mosnom a hajam, mert a hajvégeim olyanok voltak, mintha vizesek lennének (pedig csak pár cseppet használtam!) és visszagöndörödtek. Ez is megy a kukába és maradok a kedvenc Alverdés hajvajamnál!

Bog
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. szeptember 14.

paranoidcat

2017. augusztus 27.

Up.: Egy hónapra abbahagytam a használatát, ilyen "elfogyott, megleszek nélküle" alapon. Hát, tévedtem. Nagyon meghálálja a lobonc ezt a kis plusz törődést. Már hajmosás után, vizes hajon is eloszlatok pár nyomásnyit, majd a következő napokon is éjszakára. Nekem nem sok, tényleg extra száraz a hajam. Enélkül nem megyek már sehova sem - plusz pont nálam, hogy a masszív csomagolása miatt könnyen utaztatható.

Főképp lustaságom miatt használok szilikonokat - szeretem a gyorssegélyt, amit nyújtanak a kifésülésben, viszont most épp az a la nature korszakom van előtérben.
Szóval, ez a cucc király. Göndör, száraz, rasztásodó, konok hajam van, és nagyon szereti ezt az olajat. Éjszakára használom, néhány cseppet belemasszírozok a hajamba, főleg a kritikus területekre (hajvég, néhány rasztalelkű tincs, stb), egy laza kontyba kötöm, és reggelre a hajam együttműködő, puha, és úgy vettem észre, ad egy kis tartást is neki, rendezettebb tőle a lobonc.

paranoidcat
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2017. augusztus 27.

Dumitutoj

2017. augusztus 25.

Korábban két naponta mostam hajat, s bár vasalót szinte soha nem használok és a hajsamponom is SLS-mentes, a hajam vége mindig olyan volt, mint a száraz szalma, és a színe is egészen szőkésre világosodott, pedig a többi része barna. Ez főleg akkor tűnt fel, amikor hátul csattal feltűztem: a fejemen barna volt, a csat tetején kilógó tincsek pedig szőkék... A töve a száraz végekkel ellentétben hamar zsírosodott és elvesztette a formáját.
Az itteni értékelések hatására vettem meg ezt a haolajat.
A dobozon írt egy pumpálás tökéletesen elég, így más most látszik, hogy nagyon sokáig el fog tartani. A törölközőszáraz hajamra teszem úgy, hogy a fejem előrehajtom, a szert a tenyeremben elkenem, és először a hajam végeihez alulról hozzáérintgetem a kezem, majd kb. a hajam hosszának felétől a végek irányában végig is húzom.
Már a második hajmosáskor egyértelműen látszott a hatása: a hajam nagyon puha és selymes tapintású, valamint fénylőbb lett. Jó megfogni, mert nem azt a száraz és sprőd hajat érintem meg, hanem egy jó fogásút. :-) Az már csak hab a tortán, hogy azóta hajat mosnom sem kell két naponta, elég három vagy négy nap után, jóllehet épp most volt a forrő nyár, mikor az ember amúgy is többet izzadt, és én még edzeni is járok. Eddig az edzések utáni reggelen szoktam hajat mosni (muszáj volt), de mostanra (kb. egy hónappal a szer elkezdése után) akkor mosok hajat, amikor akarok. :-)

Dumitutoj
Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2017. augusztus 25.

Az itteni értékelések hatására vettem meg ezt a haolajat.

Dory33

2017. július 14.

Nekem nem vált be. :-( Középhosszúba hajam, de még egy pumpálásnyitól is úgy néz ki tőle, mintha megáztam volna.
Hajmosás előtt mêg nem próbáltam felvinni, de kipróbálom, hátha megmenti a kukától.
Csak az illata miatt adok neki 2*- ot.

Dory33
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. július 14.

Csak az illata miatt adok neki 2*- ot.

Nicu

2017. május 10.

Nem törékeny a hajam, csak a vége kissé sprőd a vasalástól. Majdnem derékig érő hajam van, egy pumpálásnyi elég kb. álltól kezdve. Vizes hajra viszem fel. Nagyon puha tőle a hajam, és látszik a változás 2 használat után már. Finom illata van. 800-900 Ft körül vettem leárazás nélkül.

Nicu
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. május 10.

Antioxidánsok: Argania Spinosa (Argan) Kernel Oil, Tocopherol
Hidratálók: Persea Gratissima (Avocado) Oil