Legújabb vélemények - Fényvédők

pniki93
Krémek Krémje  |  Bőrtípus:  Kombinált  |  Bőrprobléma: Pattanások (acne)  |  Korcsoport: 25-34  |  2019. február 21.

Legelső koreai fényvédőm, úgyhogy nincs viszonyítási alapom. Kellemes illatú, nagyon hamar beszívódik, egyáltalán nem hagy fehér réteget. Első 1-2 órában még kicsit fénylik a bőröm (de tényleg kicsit, egyébként tetszik is!), utána lemattul. Nap végére viszont már nagyon matt, inkább száraz az arcom, ami azért is fura, mert zsírosabb bőröm van. Emiatt nyáron szerettem használni, most így a tél végén nem éppen :D Viszont észrevettem, hogy kicsit könnyezik a szemem. Először azt hittem, hogy szempillaspirál miatt, de ma bebizonyosodott, hogy ettől van - de több helyen olvastam, hogy a kémiai fényvédők miatt egyeseknél előfordulhat. Egyébként szeretem, és okkal szereti ennyi ember! Következő a Puritos lesz, de valamikor biztos visszatérek hozzá.
(Ja és aki még nem hallotta volna: van már 100 ml-es kiszerelésben, nagyon megéri az árát!!)

PAncsi79
Krémek Krémje  |  Bőrtípus:  Normál  |  Bőrprobléma: Bőröregedés  |  Korcsoport: 35-44  |  2019. február 21.

Update:
Tavaly nyáron végül nem használtam el, mert találtam egy újabb kedvencet, most viszont ráálltam a felbontott termékek elhasználására, így előkerült ez is.
Gondoltam teszek egy próbát vele most télen is és jelenleg úgy tűnik, egyáltalán nem bántam meg a döntésem.
A téli hófehérségemet egy picit felerősíti ugyan a fehéres-szürkés színe, de egész jól el tudom dolgozni a bőrömön, ráadásul alapozó alatt ez egyáltalán nem is zavaró. A szokásos True match alapozó szépen mutat rajta, így a nyár beköszöntéig még valószínűleg elhasználgatom majd.
Adok neki még egy csillagot, mert talán annyira mégsem rossz, mint amennyire az elején nem szerette, bár tény, hogy a Paula's Choice kék fényvédőjét illetve az új kedvencemet, az Australian Gold színezett fizikai fényvédőjét meg sem közelíti, de ez nem csupán a minőségére, de az árára sem igaz.

2018. július 17.
Látszik, hogy nyár van, sorra tesztelgetem a fényvédőket :)
Talán tavaly óta várom, hogy megjelenjen az Ordinary fényvédőcsaládja, hisz ilyenkor nyáron úgyis elkél egy-egy olcsóbb fényvédő is.
Amikor kijöttek az első vélemények, elbizonytalanodtam, hogy talán nem is kellene megrendelnem, de végül engedtem a csábításnak, hisz egy nem pocsék minőségű fizikai fényvédő nálam előbb-utóbb úgyis elfogy (emellett nagy előnye az is, hogy nem drága).
Az Ordinary termékekről úgy általában el lehet mondani, hogy valaki vagy szereti, vagy utálja őket, szerintem nagyon sokat számít, hogy ki milyen állagú termékeket részesít előnyben. Számomra például a vizes állagú szérumjaik nagyon bejöttek, de a krém állagú termékeik általában túl szilikonosak.

Ami tetszik benne:
Könnyű felkenni-eloszlatni (köszi szilikon),
nem bántja a bőröm, köszönhetően a fizikai fényvédőknek,
olcsó, könnyen elérhető
szépek az összetevői (semmi káros, viszont vannak benne régi kedves ismerősök - helló astaxanthin!)

Ami nem tetszik benne:
a fehér fátyol, amit a sűrű, szürkés színű (elsőre kissé riasztó) krém maga után hagy;
a sűrű szilikon miatt számomra kicsit fullasztó a viselete;
nagyon fénylik a bőröm délutánra (ha viszont nem hidratálok alá, húzódik a bőröm - ördögi kör)

Elképzelhető, hogy télen jobban fogom szeretni ezt a sűrű állagot, de most ez is csak egy olyan fényvédő, amit lassan elhasználgatok, de a kedvenceim közelébe sem ér még akkor sem, ha ez negyedannyiba kerül ...
Azt hiszem ez is amolyan hétvégi vagy sportoláshoz használt fényvédőm lesz, amikor nem kell a sminknek tökéletesen tartania hosszú órákig
(én pedig az idei évre befejeztem a kísérletezést a fényvédőkkel)

Emrana
Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34  |  2019. február 20.
Krémkedvelő  |  Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34  |  2019. február 20.

Nyáron egy tökéletes Púder Krémes állagú, ami utána púderesre szárad. Annyi, hogy kicsit drága

juhaszregina
Krémek Krémje  |  Bőrtípus:  Kombinált  |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok  |  Korcsoport: 35-44  |  2019. február 20.

Nyáron vettem és nekem csalódás. Nálam a dry touch mást jelent. Úgy fénylik és ragad tőle a bőröm, mint a zsírosbödön. Pedig elsősorban emiatt az ígérete miatt vettem meg. Problémákat nem okozott, nem égtem le vele, ez igaz. A színe nálam valahogy kiemeli a bőrhibákat, de legalább lehet rá sminkelni. Nagy mennyiség, nem is tudtam elhasználni 6 hónapon belül. Nem fogom újra venni, inkább kipróbálok valami mást.

ildi81
Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44  |  2019. február 19.
Krémkedvelő  |  Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44  |  2019. február 19.

Mi már 2 éve használjuk ezt a naptejet, gyerekeknél és felnőtteknél egyaránt. Valóban van egy kis fehér réteg a felkenésnél, de ez hamar beszívódik, és a második használatnál már kitapasztalható, milyen vastagságban kenje az ember, hogy ne legyen túl sok. Mi az inkább gyakrabban, mint sokat elvet követjük vele kapcsolatban és nagyon elégedettek vagyunk. Egy nyárra elég kb. egy belőle két gyereknek, ha felnőttek is használjuk, akkor inkább kettő. Szeretem, hogy nem tartalmaz semmilyen káros összetevőt, ez az első ilyen tiszta naptejünk és idén is csak ezt fogom vásárolni.

krisztis
Krémkedvelő  |  Bőrtípus:  Kombinált  |  Bőrprobléma: Bőröregedés  |  Korcsoport: 25-34  |  2019. február 18.

Úgy szeretem, nekem bababőrt csinál, gyönyörű a fedése. Kicsit több, mint egy CC krem, de talán kevesebb mint mondjuk a MAC face and body. Nyáron vettem magamnak, de ha most felkenem, akkor el tudok érni vele egy hasonló fílinget, mintha kicsit lebarnultam volna - de ezzel együtt mégsem üt nagyon el. Szuper termék, biztos hogy újrarendelem amint elfogy.

bananfa
Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  2019. február 16.
Krémkedvelő  |  Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  2019. február 16.

Ezt a cuccot nevezem en "must have"-nek. Maria Åkerbergtöl sokfele kencet probaltam mar es altalaban veve nagyon jonak talaltam öket. Am ez a napvedö olaj viszi a primet. A 30 ml-es kiszerelesu több honapig, megkockaztatom több mint fel evig eleg, kizarolag arcra hasznalva. Leginkabb, ha hozzakevered kremhez, vagy fenyvedöhöz. Bar szegyen, nem szegyen en meg a nyari honapokban is volt, hogy csak ezt raktam fel fenyvedö gyanant es megsem foltosodtam, vagy egtem le napközben. A t.dioxid es a növenyi olajok, esszenciak fenyvedö faktora itt is megteszi hatasat es tenyleg, de tenyleg csak egy leheletnyit vilagosit. Van ugy, hogy ezt is, mint mas napvedö termeket öszekutyulom egy kis termeszetes, folyekony alapozoval, vagy a beszivodast követöen (amire 15 perc elteltevel sztem ra lehet segiteni egy kis papirzsepis felitatassal) fenyvedö puderalapozot hasznalok. Enyhe, egeszseges fenyt ad az arcnak. Nalam nem kepzett pattanasokat sem. Nem ereztem soha azt, amit mas napvedö termekeknel gyakran, hogy elneheziti zsirositja az arcbörömet.

bananfa
Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  2019. február 16.

Elöször kicsit megremultem, mert felvitel utan feher reteget hagy es elegge massziv allaga van. De rajöttem, hogy amennyiben turelmes az ember es var 15 percet, hogy felszivodjon, akkor eltunik a feherseg (noha vilagositja a börszint, az teny) es nagyon egyseges börkepet ad. Nekem az a trukköm, hogy beszivodas utan finoman "felitatom" egy papirzsebkendövel a maradek fenylö reszeket. Egy keveske pudert viszek fel ra (fenyvedöset szinten), vagy esetleg az Estelle och Thild biomineral alapozojaval keverem / zarom a muveletet. Igy tökeletesebb a hatas, mint barmely mas termeknel, amit eddig hasznaltam. Szerintem a kakaovaj nagyon megdobja es maximalisan hidratal a teli hideg, szeles napokon is. Az illatat kifejezetten szeretem. Tovabba nalam nagyon bejött az összehazasitas Maria Åkerberg protecting outdoor olajaval, igy lazabb es kenhetöbb allagu lesz. Ugy erzem feszesiti is az arcbört, ezert kifejezetten anti-aging a "feeling".

Avon Care Sun+ Pure & Sensitive Multi Protection Moisturising Sun Lotion SPF50/PA+++

Sztellaaaaa
Krémek Krémje  |  Bőrtípus:  Száraz  |  Bőrprobléma: Túlérzékenység  |  Korcsoport: 25-34  |  2019. február 16.

Sajnálom hogy van benne parabén, mert egyébként nagyon jó könnyed állaga van, könnyedén beszívódik, nem nehezíti el az arcbőrömet, és árban is nagyon baráti.

ERRIIIKKKK
Krémmániás  |  Bőrtípus:  Száraz  |  Bőrprobléma: Túlérzékenység  |  Korcsoport: 18-24  |  2019. február 15.

Elhamarkodott véleményt írtam korábban. Mintha leforráztam volna magam, intenzív fájdalom és forróságérzet. Reggeltől estig ugyan olyan vörös és érzékeny volt a bőröm.

Ezt használtam a bőrgyógyászom javaslatára és az első percekben megfelelőnek tűnt, nem foglalkoztam a jelekkel. Nagyon-nagyon gyorsan beszívódó formula, nem hagy fényes bőrfelszínt, tökéletes fényvédő a normál bőrű férfiaknak.