Egyéb

Ár:   2000 Ft   Kategória:   Szérumok, Kezelések
Kiszerelés:   50 g   Bőrtípus:   Kombinált, Zsíros
Lelőhely:   patika   Bőrprobléma:   Pattanások (acne)

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Indigo, Módosítva: 2015. június 9.

Ár:   2000 Ft
Lelőhely:   patika
Kategória:   Szérumok, Kezelések
Bőrtípus:   Kombinált, Zsíros
Bőrprobléma:   Pattanások (acne)

A bőr bizonyos pattanásos megbetegedéseinek (akne) kezelésére szolgáló készítmény, különösen a mellkas és a hát bőrfelületén.

Hatóanyaga: 5% benzoyl peroxide
Gyógyszertárban recept nélkül kapható. Az INCI-n az összetevők nem mennyiségi sorrendben szerepelnek.

4 TIPP AZ AKNEROXID HASZNÁLATÁHOZ, HOGY NE SZÁRÍTSON (+ EGY MEGLEPŐ KUTATÁSI EREDMÉNY)

Cshajni

2019. február 17.

10 éve szenvedek a pattanásoktól, és sajnos el is kaparom. Eddig ez az egyetlen olyan krém ami hosszabb távon is nagyon hatásos számomra. Pár nap alatt leszárítja a sebeket és a pattanásokat. Nem csak a meglévőeket tünteni el hanem azt vettem észre, hogy ritkábban jön új pattanás. Több hónapja használom teljesen hibátlan a bőröm, nekem nem szárította nagyon a bőröm(csak amennyire kellett). Ilcsi csipkebogyós hidratáló krémet használtam mellé, nagyon keveset.

Cshajni
Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2019. február 17.

Nikolaj

2019. február 6.

Nem segített sajnos semmiben, sehogy. Sok tippet, praktikát olvastam vele kapcsolatban de sajnos sikertelen volt. Nekem az azelain sav vált be a pattanásokra és az utánuk maradó hegekre.

Nikolaj
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2019. február 6.

KozmaNikolett2001

2019. január 9.

Egy ismerősöm véleménye alapján próbáltam ki mert neki nagyon bevált. :( Viszont nekem nagyon csúnya allergiás reakciót váltott ki így nálam ez csak egy csillag:(

KozmaNikolett2001
Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2019. január 9.

Ancsi7811

2019. január 8.

Először szuper volt. Nagyon zsíros a bőröm, főleg homlok tájékon, és szuperül szárított. A pattanásokat is el tüntette. Aztán némi szünet után újra használni akartam és olyan allergiás reakciót váltott ki, hogy orvoshoz kellett mennem. A fejem bedagadt és be vörösödött, a szemem körül, ahova nem is kentem, teljesen le hámlott a bőr. Így többször biztos nem fogom használni. :(

Ancsi7811
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. január 8.

TheNancy07

2018. december 20.

Na ez! Ez Igen! :D Ez a pattanások főgyilkosa!
Néha előjönnek azok a féle gyulladásos pattanások, amik rohadtul fájnak, megduzzadnak, de sose fogod kinyomni típusúak. Ha kezdem érezni, hogy az orromnál vagy az államnál ki akar törni belőlem egy ilyen aznap este rákenek egy nagyobb bogyónyi krémet, és reggelig rászárad. Reggel már csak a kilapult/kiszáradt krémet pöckölöm le az arcomról és vígan szemlélem, hogy lehúzza a gyulladást csupán egy éjszaka alatt. De tényleg! Nagyon max. kettő éjszakába van, de amióta használom nem nagyon vannak pattanásos problémáim. Ez az adag meg.. végtelenségig elég! Viszont csínján kell vele bánni, mert egyszer rákentem az egész arcomra, majdnem befulladtam :D Szóval azóta csak pötyizek a problémás részre.

TheNancy07
Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. december 20.

Na ez! Ez Igen! :D Ez a pattanások főgyilkosa!

ticske

2018. november 18.

Évek óta használom és egyszerűen imádom. Neki köszönhetem, hogy az arcom kitisztult és eltűntek a pattanások.
(Ha hosszabb ideig használom viszket tőle az arcom. Ebből tudom, hogy ideje szünetet tartani.)

ticske
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. november 18.

kisviktoria

2018. november 17.

Először teljes arcra használtam, aminek következtében reggelre menthetetlenül piros lett az arcpárnácskám. Azóta helyileg kezelem a gyulladt pattikra, nagggyon jól lehúzza a gyulladást, életem terméke, 6***

kisviktoria
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2018. november 17.

ozeniki

2018. november 15.

Inkább kombinált-zsíros bőröm van, de semmiféleképpen nem száraz. Így én annyira nem is tartottam a szárító hatásától. Pedig kellett volna. Alábecsültem az erősségét :)
Úgy, hogy tényleg csak a pattanásos területet kezeltem és azt is nagyon vékonyan, úgyis eléggé "hámlósra" szárította azokat a részeket.
Hiába hidratálok én alá- s fölé- bárhogyan, bármivel. Viszont megkapja a 4 pontot, mert a pattanásaimra tényleg hatott. Nálam 1,5-2 hét alatt már látható volt a változás. Nem hagytam abba a szárító hatása ellenére sem, mert úgy voltam vele, hogy inkább száraz legyen az arcom, mint pattanásos. :)
Amikor már kezdi lehúzni/eltüntetni a pattanásokat vagy ha már nagyon száraz a bőrfelület, érdemes szünetet tartani, hogy addig szépen visszahidratálódjon a kezelt felület.

ozeniki
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. november 15.

necra

2018. november 8.

Eleinte csodát tett. Egesz arcra kellett használnom, de nem volt gond. Eltűntek a pattik. El is raktam. Egy stresszesebb idő miatt ujra elo kellett vennem es rapottyoztem a pattanasaimra. Ejszaka arra ébredtem, hogy vakarom az arcom. Tükörbe neztem es teljesen fel volt puffadva az arcom es rak vörös lett. Azota tettem meg egy próbát vele, vigyazva. Aprokat pottyozve, de sajnos ugyanazt tortent. Nem tudom miert reagál ra igy a bőröm, de rettenetes. Iszonyat puffadt leszek, nem mulik a vörösség napokig :( A pattik viszont elmúlnak...jaa de milyen aron

Ui. Újra használnom kellett, mert más nem segít. Most minden ok. Szépen húzza le a pattikat. Csak addig hasznalom, amíg muszáj, de hálás vagyok érte

necra
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. november 8.

netti1212

2018. november 5.

Nekem nagyon bevált :) bár eleinte nagyon szárította a bőröm de alá hidratáltam így elviselhető volt :)

netti1212
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. november 5.

Emulgeálószerek: Laureth-9

A ma ismert leghatásosabb helyi (vagyis külsőleg, a bőrre kenendő) pattanás elleni hatóanyag. Az Európai Unióban a benzoil-peroxid tartalmú krémek gyógyszernek minősülnek és patikában kaphatóak, Amerikában azonban szabadon vásárolhatóak. A tipikusan alkalmazott koncentráció 2,5% és 10% között van.

A benzoil-peroxid hatásos baktériumölőszer, mely képes a pattanásokat leggyakrabban okozó P. acnes baktérium megölésére. Hatékonysága a receptköteles antibiotikumokéhoz hasonló, sőt hatékonyabb is, és nagy előnye, hogy a benzoil-peroxid ellen a baktériumok nem lesznek rezisztensek, vagyis ellentétben az antibiotikumokkal, ha egyszere használ, akkor mindig használ.

A benzoil-peroxid hátránya, hogy egyrészt erősen szárító, a bőrt irritáló hatása van, így még zsíros bőrűeknek is célszerű egy jó hidratáló krémet használni mellette. További hátránya, hogy a benzoil- peroxid elősegíti a káros szabad gyökök keletkezését a bőrben, ami a bőr kollagén lebomlását, azaz öregedését gyorsítja, így csak ha más nem használ, akkor érdemes a benzoil-peroxidhoz fordulni.

Forrás: cosmeticscop, futurederm