KRÉMEK SMINKEK MÁRKÁK INCI ELADÓ MAGAZIN BLOG Belépés

Egyéb

Ár:   2000 Ft   Kategória:   Szérumok, Kezelések
Kiszerelés:   50 g   Bőrtípus:   Kombinált, Zsíros
Lelőhely:   patika   Bőrprobléma:   Pattanások (acne)

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Indigo, Módosítva: 2015. június 9.

Ár:   2000 Ft
Lelőhely:   patika
Kategória:   Szérumok, Kezelések
Bőrtípus:   Kombinált, Zsíros
Bőrprobléma:   Pattanások (acne)

A bőr bizonyos pattanásos megbetegedéseinek (akne) kezelésére szolgáló készítmény, különösen a mellkas és a hát bőrfelületén.

Hatóanyaga: 5% benzoyl peroxide
Gyógyszertárban recept nélkül kapható. Az INCI-n az összetevők nem mennyiségi sorrendben szerepelnek.

4 TIPP AZ AKNEROXID HASZNÁLATÁHOZ, HOGY NE SZÁRÍTSON (+ EGY MEGLEPŐ KUTATÁSI EREDMÉNY)

Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre

Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre

Mayaa88

2017. november 17.

Teljes arcra kenve nekem fájdalmas volt, egy használat után letettem róla. Viszont a gyulladt pattikra felkenve, lokálisan alkalmazva nagyon hasznos. A heges-varasodóra is raktam, másnapra lehámlott és szép volt alatta. Hidratálókrémmel együtt használom. Vagy magában, de akkor egy óra múlva áttörlöm hidr krémmel. Persze, kell a hatás, de nagyon fontos a bőr védelme. Jó termék okosan használva.

Mayaa88
Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2017. november 17.

Neonila

2017. november 13.

A 10-es skálán 7-8-as tragikumúnak mondható bőrömet szépen rendbe hozta, most fogyasztom a második tubusom belőle. Az elődje a gyakori használat miatt sajnos elvesztette a hatását, egy idő után már attól jött ki a pattanás, hogy bekentem a szerel viszont ennél a terméknél nem tapasztaltam semmi ilyet. Mivel alapból inkább zsírosabb a bőröm, így nem okozott nagy szívfájdalmat, hogy szárít, viszont a gyakran kezelt területekre ráfér egy kis plusz hidratálás. Összességében szerintem hatásos, nagyon hamar levitte a gyulladást, a komolyabb aknékat is elég hamar, egy két napon belül eltüntette.

Neonila
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2017. november 13.

Szilviams0118

2017. november 7.

Nem vált be. A pattanásokat nem mulasztja, viszont leégeti a bőrömet teljesen.

Szilviams0118
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. november 7.

Nem vált be. A pattanásokat nem mulasztja, viszont leégeti a bőrömet teljesen.

stylo

2017. november 7.

Jó a hatása, és gyakrabban használnám, de sajnos, ha éjszakára rakom fel, az ágyneműm reggelre tiszta folt lesz, mintha kihipóztam volna. Sok fekete cuccom van, néhány garbóm használhatatlan miatta. Szóval a különböző anyagok színét nagyon durván kiszedi. Kizárólag extranagy vész esetén merem használni emiatt.

stylo
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. november 7.

bb06

2017. október 14.

Nagyon kevés termék javított eddig az arcom állapotán, de ez köztük van, ráadásul a legjobb volt eddig. Hónapokra eltünteti a nagyobb pattanásaimat (néha egy-kettő azért kijön, de azok gyorsan el is múlnak), viszont egy idő után elkezd valahogy hatástalanná válni. Emiatt időszakosan használom csak. Ami viszont elég negatív, hogy mindig szoktatni kell hozzá a bőröm szép lassan, mert rettentően szárít, ha nem keverném hidratálókrémmel, akkor másnap reggelre szó szerint piros lenne az arcom. Ennek ellenére nem vonok le csillagot, mert tényleg nagyon hatásos, ami nálam nagyon ritka.

bb06
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2017. október 14.

preka

2017. október 11.

a nagyobb benzol peroxid hatóanyagú tönkretette a bőrömet napokra. piros lett, viszketett, így nem hogy eltűntek a pattanások, MÉG ROSSZABBAK LETTEK! a kisebb hatóanyagúval is csínján kell bánni, de sokkal barátságosabb a bőrömmel. párom utálja az illatát.... szerintem nincs vele baj.
volt időszak, amikor vallásos áhítattal használtam, és tényleg kevesebb lett a pötty a fejemen. aztán elkezdett nagyon szárítani... szóval tényleg csínján vele! alá semmiképpen ne használjatok szárító termékeket, hidratáljatok megfelelően (bőrtípusnak megfelelőt!) és úgy jó lesz. semmiképpen sem mindennapi használatra!

preka
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2017. október 11.

puszilva

2017. szeptember 18.

Patikában ajánlották egy rendszeresen visszatérő, sose múló gyulladt, nagy pattanásra. Hát a pattanás nem múlt el tőle, de a fél arcomon leégett a bőr. Igyekeztem csak a pattanásra tenni, mert azt mondta a patikus, hogy szárítani fogja a bőrt, de teljesen ez nem sikerült. A pattanás körül egy hatalmas vöröses, barnás, gyulladt, hámló borzadály keletkezett, amit még a legjobb alapozóm se fed el. Inkább bejelntkeztem egy kozmetikushoz, a krém pedig egy csomó pénzért a kukába landolt. Nekem még 1 pont se lenne....

puszilva
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. szeptember 18.

necra

2017. szeptember 12.

Eleinte csodát tett. Egesz arcra kellett használnom, de nem volt gond. Eltűntek a pattik. El is raktam. Egy stresszesebb idő miatt ujra elo kellett vennem es rapottyoztem a pattanasaimra. Ejszaka arra ébredtem, hogy vakarom az arcom. Tükörbe neztem es teljesen fel volt puffadva az arcom es rak vörös lett. Azota tettem meg egy próbát vele, vigyazva. Aprokat pottyozve, de sajnos ugyanazt tortent. Nem tudom miert reagál ra igy a bőröm, de rettenetes. Iszonyat puffadt leszek, nem mulik a vörösség napokig :( A pattik viszont elmúlnak...jaa de milyen aron

necra
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. szeptember 12.

timi57

Korcsoport: < 18
2017. szeptember 2.

Nem volt a leghatásosabb, de használtam ennél rosszabbat is.

timi57
Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: < 18 |  Dátum: 2017. szeptember 2.

Nem volt a leghatásosabb, de használtam ennél rosszabbat is.

monique001

2017. szeptember 1.

Néha ha muszáj. Amíg hámlani nem kezd. Utána piros neogranormon. Minden napos használatra nem javaslom. Új textilia színét is kiszedi....képzelheted a bőrrel mit művel.

monique001
Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2017. szeptember 1.

Emulgeálószerek: Laureth-9

A ma ismert leghatásosabb helyi (vagyis külsőleg, a bőrre kenendő) pattanás elleni hatóanyag. Az Európai Unióban a benzoil-peroxid tartalmú krémek gyógyszernek minősülnek és patikában kaphatóak, Amerikában azonban szabadon vásárolhatóak. A tipikusan alkalmazott koncentráció 2,5% és 10% között van.

A benzoil-peroxid hatásos baktériumölőszer, mely képes a pattanásokat leggyakrabban okozó P. acnes baktérium megölésére. Hatékonysága a receptköteles antibiotikumokéhoz hasonló, sőt hatékonyabb is, és nagy előnye, hogy a benzoil-peroxid ellen a baktériumok nem lesznek rezisztensek, vagyis ellentétben az antibiotikumokkal, ha egyszere használ, akkor mindig használ.

A benzoil-peroxid hátránya, hogy egyrészt erősen szárító, a bőrt irritáló hatása van, így még zsíros bőrűeknek is célszerű egy jó hidratáló krémet használni mellette. További hátránya, hogy a benzoil- peroxid elősegíti a káros szabad gyökök keletkezését a bőrben, ami a bőr kollagén lebomlását, azaz öregedését gyorsítja, így csak ha más nem használ, akkor érdemes a benzoil-peroxidhoz fordulni.

Forrás: cosmeticscop, futurederm