KRÉMEK MÁRKÁK ÖSSZETEVŐK ELADÓ MAGAZIN BLOG Belépés

Egyéb

Ár:   2000 Ft   Kategória:   Szérumok, Kezelések
Kiszerelés:   50 g   Bőrtípus:   Kombinált, Zsíros
Lelőhely:   patika   Bőrprobléma:   Pattanások (acne)

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Indigo, Módosítva: 2015. június 9.

Ár:   2000 Ft
Lelőhely:   patika
Kategória:   Szérumok, Kezelések
Bőrtípus:   Kombinált, Zsíros
Bőrprobléma:   Pattanások (acne)

A bőr bizonyos pattanásos megbetegedéseinek (akne) kezelésére szolgáló készítmény, különösen a mellkas és a hát bőrfelületén.

Hatóanyaga: 5% benzoyl peroxide
Gyógyszertárban recept nélkül kapható. Az INCI-n az összetevők nem mennyiségi sorrendben szerepelnek.

4 TIPP AZ AKNEROXID HASZNÁLATÁHOZ, HOGY NE SZÁRÍTSON (+ EGY MEGLEPŐ KUTATÁSI EREDMÉNY)

Helia-D Botanic Concept Tokaji Aszús Hidratáló Krém Normál/Kombinált Bőrre

Helia-D Botanic Concept Tokaji Aszús Hidratáló Krém Normál/Kombinált Bőrre
powderwoman

janka.s

2018. április 18.

Up.: Hihetetlen, hogy az évek során még mindig nem találtam megfelelőbb krémet a pattanásokra. 9 éve küzdök a hátammal, mint kiderült hormonális a dolog, a bogyó helyretette anno, de amióta azt elhagytam minden visszatért a régi kerékvágásba sajnos, így újra elkezdtem használni az Akneroxidot. Szerencsére a hatás ugyanaz, mint 4-5 évvel ezelőtt, szépen javítgatja a hátam/vállaim állapotát, ettől függetlenül boldogabb lennék ha nem lenne szükségem ilyen lórugás erősségű cuccra, de hát ez van. Lehetne rosszabb. :-)

1 hónapja használom, most érzem azt, hogy már érdemes véleményt írnom. Sajnos a hátammal rengeteg gondom van, válltól derékig merő egy pattanás és mitesszer állandóan... ezerféle dolgot próbáltam már, ideig-óráig segített csak minden, vagy még addig se. Berongyoltam a gyógyszertárba és kértem ezt, mert beugrott hogy Krémmánián olvastam már, hogy elég durván pattanásos bőrön segített sokatoknak. Az erősebbiket szerettem volna (100) de csak ez volt, így ezt hoztam el. Minden este alapos tisztítás és tonizálás után bekenem vele, nem sajnálva :) az egész hátam felületét. Először finomkodtam vele, a vélemények miatt (szárít, hámlasztja a bőrt, érzékennyé tesz..), de mivel a bőröm iszonyatmód zsíros, és pattanásos a hátamon, ha már lúd legyen kövér alapon mentem neki.... és igen! Látok fényt az alagút végén :) Egyáltalán nem szárít ki, az én bőröm pont hogy normalizálja, sokkal kevesebb új patti jön ki, a régieket is szépen tűnteti el, bár a csúnya hegeimmel nem tett semmit, de ez mondjuk nem is az ő dolga talán. Mitesszerek száma is visszaesett :) Az arcomra nagyritkán kenem csak, ott már helyi kezelés szintjén, csak a pattanásra (hál'isten az arcommal sokkal kevesebb gondom van). Olvastam, hogy fényérzékennyé teszi a bőrt, ez egy kicsit ijesztő így nyáron, de eddig is jártam heti egyszer szoliba a használata mellett és nem égtem meg sosem... szóval talán emiatt sem kell abbahagynom a kenegetést. A ruhákra/fürdőlepedőkre viszont tessék vigyázni mert hipp-hopp kiszívja a színüket! A kék pulcsim belseje már rég nem kék :) Egyenlőre 4 csillag, ha hosszútávon is beválik, megkapja az 5-öt.

janka.s
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. április 18.

esztojas

2018. április 14.

Az en arcommal csodat tett. :D olajjal tisztitott, majd vizzel atoblitett arcra kenem fel reggel es este is, utana Alverde rozsavizzel fujom be az arcom . Nappal a Physicans Formula youthful wear alapozojat hasznalom meg ezek folott. Nekem nagyon bevalt a hamlo, de nyitott es zart miteszerekkel tarkitott arcomra. Hozza kell tegyem, mar regota probalok megszabadulni toluk. Tiszta etrend, napi 1,5 liter viz, vizbazisu hidratalok, kulonfele olajak, salicilsav.... valamennyit javitottak a helyzeten, de sose volt az igazi.Mindez mar ket eve folyik, mikor egy szteroid alapu gyogyszert kellett szednem fel evig, es gyonyoruen szetszedte a boromet. Na de a lenyeg, hogy szerencsere az en boromet nem szaritja, nem vorosodok ki tole, viszont ismet szep a borom. :) Nemsokara el is hagyom szerintem, heti 1-2 alkalmat hagyok neki megelozes vegett.

esztojas
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2018. április 14.

Selvadjia

2018. március 30.

Nagyon jó pattanások ellen azoknak akiknek bírja a bőre . Neogranormonnal felváltva , ezt nappalra , az akneroxidot éjszakára csodás eredményeket értem el . Ám rövid idő múlva csúnya allergiát csinált rá a böröm : kipirosodott , felpuffadt, égett és viszketett . Napokkal később jött csak helyre . Pár hónap múlva újra próbálkoztam vele, de az eredmény ugyanaz lett .
Sajnálom , mert kategoriájában az általam ismert leghatékonyabb szer . Még a miteszereket is eltünteti .
Egy próbát mindenképp megér .

Selvadjia
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. március 30.

Egy próbát mindenképp megér .

RenataB

2018. március 23.

Nem szeretek kevés pontot adni, nem is adtam még itt krémnek soha... De ez valami borzalom, amit művelt az arcommal.
Látom egy csomó embernek bejött, én nagyon nem tartozom közéjük.
Hidtratálóval higítottam, előtte-utána is hidtratáló krém, de már harmadnapra el kezdett hámlani az arcom mindenhol tőle és iszonyatosan kiszáradt. Sikerült rendbe hoznom a korei kencékkel és az Eucerin hipoallergén krémjével.
Két pontot adok, de csak azért, mert látom másoknak bejött, tehát csak mi nem stimmelünk együtt.
Soha többet nem szeretném használni, fel is tettem eladásra.

RenataB
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. március 23.

Látom egy csomó embernek bejött, én nagyon nem tartozom közéjük.
Soha többet nem szeretném használni, fel is tettem eladásra.

somi11

2018. március 15.

Nagyon régen mikor először kaptam a bőrgyógyásztól, nagyon nem voltam vele elégedett, mert nagyon szárított és az érzékeny bőrömnek úgy éreztem nem tett jót. Kb. egy éve már újra használom, de csak vészesebb alkalmakkor és csak az adott kis területre. Továbbá azóta már megtanultam jó hidratálókat is alkalmazni mellette. Szóval ha valaki megtapasztalja, hogyan jó neki, akkor tényleg hatékony. :)

somi11
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2018. március 15.

Sanja86

2018. március 6.

Három napja használom. Első éjszaka először a hidratáló krémet kentem az arcomra majd 10 perc múlva Akneroxidot és másnap nem észleltem változást. Második éjszaka úgy használtam, hogy felkentem a megtisztított bőrre és egy óra múlva langyos vízzel lemostam majd hidratáltam. Másnap egy kicsit szárazabb volt a bőröm. Harmadik éjszaka úgy használtam, hogy összekevertem 50%-50% hidratálókrémmel és egy óra múlva lemostam majd hidratáltam. Most egy kis bőrpírt észlelek mind a két orcámon, viszont a pattanások amik voltak besárgultak és egyáltalán nem gyuladt ott a bőröm. Édesanyám meg is jegyezte milyen ragyogóbb az arcom ma reggel. Most tartok egy napos szünetet Akneroxiddal a piros fotok miatt amik jelentkeztek és majd updatelek. Eddig bevált. És nem csak az arcbőrömön segített hanem a lelki állapotomon is, érzem ez lesz az ami vissza adja majd az önbizalmamat.

Update: Most már több mint egy hete használom és meg kell osztanom a tapasztalataimat azokkal akik nem tudják hogyan alkalmazzák, mert az elején nekem is az volt a legnagyobb problémám. Amikor a megtisztított bőre kentem vagy 50-50 arányban kevertem krémmel nem esett jól a bőrömnek. Allergiaszerű apró pöttyök jöttek ki az arcomon, szerencsére 2 napig tartott, de addig elveszítettem az összes reményt amit hozzá fűztem, kozmetikusom tanácsára folytatam a használatát, de most kizárólag úgy, hogy a megtisztított bőrt hidratáltam ( Essence pure skin anti-spot moisturizer) hidratáló krémmel, vártam 10 percet és csak a próblémás területre kentem az Akneroxidot. Ugyan ezt csináltam reggelente is és IGEN, javul a bőröm! Másfél év után először mondhatom azt, hogy meg vagyok elégedve a bőrömmel és tudom, hogy csak jobb lesz mivel mégcsak a kúra elején vagyok.
Megérdemli az 5*

Update: Abba kellett hagyni, mert a bőrgyógyász azt mondta, h ez semmit nem ér és írt fel olyan gyógyszert, kenőcsöt ami szintén semmit sem ér. De akinek pattanásai vannak és régóta küzd ellenük, az néze meg az oldalon szódabikarbónáról a véleményeket. Nekem sokat segített.

Sanja86
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. március 6.

Megérdemli az 5*

Adricsek

2018. február 17.

Életem legrosszabb döntése volt ez a krém,esténként használtam,minden ágyneműmnek,pizsamámnak kivette a színét,a pattanásaim után pedig hegek maradtam...pedig előtte nem.
Mindenkinek ajánlom,hogy menjen el bőrgyógyászhoz,nekem 10évembe telt mire rávettem magam,egy féléves gyógyszerkúra után a pattanásos időszak csak egy rossz álom,teljesem elmúlt.

Adricsek
Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. február 17.

simbel

2018. február 11.

Nos elég régóta várok már arra,hogy bármi javulás legyen a pattanásos arcommal kapcsolatban,hogy talán kevesebb legyen,s hogy egy fokkal is de jobban érezhessem magam. A gyógyszertárba számomra ezt ajánlották ,de csodát nem vártam tőle. Egyrészt az illata az első használatkor már nem tetszett, viszont éreztem azt,hogy erősen hámlassza a bőröm,s ez nem tetszett. Természetesen alapozót mellette még használtam,de annyira hámlasztott,hogy ezt a terméket újból nem vettem. Viszont úgy éreztem csökkentette amennyire tudta,mégis annyi fájdalmat okozott az enyhén hámlott bőr a pattanások helyén,hogy inkább kidobtam a kukába . Az ára kicsit sem kedvező,viszont én jót nem mondok róla,mert számomra értékelhetetlen !

simbel
Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2018. február 11.

Orsika0520

2017. december 27.

Nos, elegge vegyesek a tapasztalataim ezzel a kremmel, de valoszinuleg nem talaltam ra a megfelelo alkalmazasi modra, ahogy mar lentebb is irtak. En csak ejszakara kentem fel furdes utan, mindenfele egyeb hidratalas nelkul (csak reggel hidrataltam). Par napig nem is volt nagy gond, elkezdett tisztulni a borom, a felulete simabb lett. Majd egy kis hamlas es borpir jott, par apro pattanas kisereteben, ezutan tartottam par nap szunetet, majd folytattam, de megint sok volt a boromnek egy ido utan. Az alap gondomon nem segitett, valoszinuleg nem is ez a megfelelo keszitmeny ra (tag porusok, mitesszerek, zsiros bor, pattanas nincs, inkabb 1-1 dudor idonkent). Ma pl hosszabb ido utan eloszor hasznaltam az egesz arcomra, es konkretan kivorosodott :(
Viszont a nagyobb, gyulladt, kinyomhatatlan dudorokra nagyon hatasos, par nap alatt leviszi oket, igy nem kezdem el oket gyotorni, es az 1-2 hetes szenvedes lerovidul par napos kezelesre, ami nagy megkonnyebbules, nem beszelve arrol, hogy addig se csunya es nem marad heg, mert nincs gyotorve :) szoval teljes arcra nagyon ovatosan ajanlanam, a dudorokra meg nyugodt szivvel :)

Orsika0520
Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. december 27.

marcsi1233

2017. december 14.

Volt egy nagyon pattanásos időszakom, ahol tuti, hogy a piszkálással fertőztem körbe az arcomat, és biztos voltam a termék sikerében, hiszen ebben az esetben bacikat kell megölni a pattanások eltüntetéséhez. Jól gondoltam, el is múlt, azért segítettek az Isana pattanás tapaszai is, amik miatt kevesebbet piszkáltam az arcom, és a CORSX BHA hámlasztója is megvan, ezzel hidratáltam csak az arocom. Kivettem a hidratáló krémemet egy időre, ami csak súlyosbította a pattikat. Valószínúleg az arckrémem is irritálta már a bőröm.
Minél kevesebb komponens, annál jobb lett a bőröm. Most is előjön néha egy patti, de nem egyszerre, hetek telnek el, nem pedig napok egy-egy patti között...
Természetesen hozzáértem az alvós felsőmhöz vele, kifakult. Törölközőbe törölve a megmosott kezem: kifakult. Szerencsére nem szárította az arcom, nem vagyok rá érzékeny, egész arcra is kentem fel, de aki a párjával alszik, annak nem ajánlott, mert alig lehet megakadályozni, hogy ne fakítson ki valamit.

marcsi1233
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2017. december 14.

Emulgeálószerek: Laureth-9

A ma ismert leghatásosabb helyi (vagyis külsőleg, a bőrre kenendő) pattanás elleni hatóanyag. Az Európai Unióban a benzoil-peroxid tartalmú krémek gyógyszernek minősülnek és patikában kaphatóak, Amerikában azonban szabadon vásárolhatóak. A tipikusan alkalmazott koncentráció 2,5% és 10% között van.

A benzoil-peroxid hatásos baktériumölőszer, mely képes a pattanásokat leggyakrabban okozó P. acnes baktérium megölésére. Hatékonysága a receptköteles antibiotikumokéhoz hasonló, sőt hatékonyabb is, és nagy előnye, hogy a benzoil-peroxid ellen a baktériumok nem lesznek rezisztensek, vagyis ellentétben az antibiotikumokkal, ha egyszere használ, akkor mindig használ.

A benzoil-peroxid hátránya, hogy egyrészt erősen szárító, a bőrt irritáló hatása van, így még zsíros bőrűeknek is célszerű egy jó hidratáló krémet használni mellette. További hátránya, hogy a benzoil- peroxid elősegíti a káros szabad gyökök keletkezését a bőrben, ami a bőr kollagén lebomlását, azaz öregedését gyorsítja, így csak ha más nem használ, akkor érdemes a benzoil-peroxidhoz fordulni.

Forrás: cosmeticscop, futurederm