KRÉMEK MÁRKÁK ÖSSZETEVŐK ELADÓ MAGAZIN BLOG Belépés

Egyéb

Ár:   2000 Ft   Kategória:   Szérumok, Kezelések
Kiszerelés:   50 g   Bőrtípus:   Kombinált, Zsíros
Lelőhely:   patika   Bőrprobléma:   Pattanások (acne)

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Indigo, Módosítva: 2015. június 9.

Ár:   2000 Ft
Lelőhely:   patika
Kategória:   Szérumok, Kezelések
Bőrtípus:   Kombinált, Zsíros
Bőrprobléma:   Pattanások (acne)

A bőr bizonyos pattanásos megbetegedéseinek (akne) kezelésére szolgáló készítmény, különösen a mellkas és a hát bőrfelületén.

Hatóanyaga: 5% benzoyl peroxide
Gyógyszertárban recept nélkül kapható. Az INCI-n az összetevők nem mennyiségi sorrendben szerepelnek.

4 TIPP AZ AKNEROXID HASZNÁLATÁHOZ, HOGY NE SZÁRÍTSON (+ EGY MEGLEPŐ KUTATÁSI EREDMÉNY)

ticske

2018. november 18.

Évek óta használom és egyszerűen imádom. Neki köszönhetem, hogy az arcom kitisztult és eltűntek a pattanások.
(Ha hosszabb ideig használom viszket tőle az arcom. Ebből tudom, hogy ideje szünetet tartani.)

ticske
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. november 18.

kisviktoria

2018. november 17.

Először teljes arcra használtam, aminek következtében reggelre menthetetlenül piros lett az arcpárnácskám. Azóta helyileg kezelem a gyulladt pattikra, nagggyon jól lehúzza a gyulladást, életem terméke, 6***

kisviktoria
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2018. november 17.

ozeniki

2018. november 15.

Inkább kombinált-zsíros bőröm van, de semmiféleképpen nem száraz. Így én annyira nem is tartottam a szárító hatásától. Pedig kellett volna. Alábecsültem az erősségét :)
Úgy, hogy tényleg csak a pattanásos területet kezeltem és azt is nagyon vékonyan, úgyis eléggé "hámlósra" szárította azokat a részeket.
Hiába hidratálok én alá- s fölé- bárhogyan, bármivel. Viszont megkapja a 4 pontot, mert a pattanásaimra tényleg hatott. Nálam 1,5-2 hét alatt már látható volt a változás. Nem hagytam abba a szárító hatása ellenére sem, mert úgy voltam vele, hogy inkább száraz legyen az arcom, mint pattanásos. :)
Amikor már kezdi lehúzni/eltüntetni a pattanásokat vagy ha már nagyon száraz a bőrfelület, érdemes szünetet tartani, hogy addig szépen visszahidratálódjon a kezelt felület.

ozeniki
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. november 15.

necra

2018. november 8.

Eleinte csodát tett. Egesz arcra kellett használnom, de nem volt gond. Eltűntek a pattik. El is raktam. Egy stresszesebb idő miatt ujra elo kellett vennem es rapottyoztem a pattanasaimra. Ejszaka arra ébredtem, hogy vakarom az arcom. Tükörbe neztem es teljesen fel volt puffadva az arcom es rak vörös lett. Azota tettem meg egy próbát vele, vigyazva. Aprokat pottyozve, de sajnos ugyanazt tortent. Nem tudom miert reagál ra igy a bőröm, de rettenetes. Iszonyat puffadt leszek, nem mulik a vörösség napokig :( A pattik viszont elmúlnak...jaa de milyen aron

Ui. Újra használnom kellett, mert más nem segít. Most minden ok. Szépen húzza le a pattikat. Csak addig hasznalom, amíg muszáj, de hálás vagyok érte

necra
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. november 8.

netti1212

2018. november 5.

Nekem nagyon bevált :) bár eleinte nagyon szárította a bőröm de alá hidratáltam így elviselhető volt :)

netti1212
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. november 5.

Esther09

2018. október 13.

Először jó pár éve, tizenévesen ajánlotta bőrgyógyász acnera, akkor nagyon durvának éreztem a hatását és abba is hagytam, nagyon szárított, széthámlottam tőle, csípett... Azt hiszem, az adagolást nem találtam el. Vékonyan kell csak felvinni és csak azokra a részekre az arcon, amik problémásak. Most, huszonévesen újra kipróbáltam, ha néha, egy-egy stresszesebb periódusban kipattogok, ehhez szoktam nyúlni. Előtte vagy utána hidratálni szoktam egy könnyű krémmel és használok mellé fényvédőt is. Figyelni szoktam, hogy hogy változik a bőröm a hatására, ha úgy érzem, sok, akkor még vékonyabban kenem/kétnaponta alkalmazom. Ki kell tapasztalni és! időt kell hagyni neki, hogy megmutassa, mit tud.
Kétféle erősségben létezik, 50 mg/g és 100 mg/g, én az 50-eset használom most.

Esther09
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2018. október 13.

Kétféle erősségben létezik, 50 mg/g és 100 mg/g, én az 50-eset használom most.

vadvirag919

2018. október 13.

2018.10.13: Újabb próbálkozásra teljesen jól működött megint, úgyhogy valószínűleg én kentem fel túl rövid időközönként sokszor a saját bőröm állapotához mérten. Azt el is felejtettem írni, hogy nekem nem arcra kell, hanem a hidradenitisz szuppurativa ill. ennek folyományaként a katasztrofális szőrbenövések kezelésére. Ezeknek semmi köze az aknéhoz, ez egy örökletes, kvázi gyógyíthatatlan bőrbetegség, aminek én az egyes /talán kettes/ stádiumában járok a hónaljamat és a combhajlatomat tekintve. A szőrtüszőket tekintve pedig elég sokszor gyullad be, folyamatos felügyeletet igényel. Ennek része az állandó hámlasztás, gyulladáscsökkentés, néha extrém hidratálás. Namármost: utóbbira - a szőrbenövésekre - ez a krém jó! Két-három hetente egyszer, lábszáron, utána hidratálózva szépen leszed minden pöttyöt, olcsó, jó, használható, hetekben mérhetően. (Éjszaka, nem a kedvenc pizsigatyódban, mert tényleg kiszedi a textíliák színét! :D )
HSZ miatt kialakult göbök közelében viszont: magára a göbre semmi hatása, ha az már kialakult és fáj. Ebben az esetben gyullad is be körülötte minden legalábbis nálam.
Kíváncsi leszek a véleményemre, a tubus végére.... :D Addig is kap plusz egy csillagocskát, bár tudom, én méltatlanul speciális esetre alkalmazom.

2018.10.04: Első körben lehúzott minden gyulladást, nem bántott szépen megvoltunk. Második körben ugyanez. Harmadik körben egy hét elteltével kentem bizonyos időszakosan előjövő rohadék puklikra, és hát.... a puklik nyertek. Teljesen kiütötte a bőrt körülötte. (Az első két alkalommal nem bántott, és fordult már elő ilyesmi, hogy egy új krém elsőre szipiszupi aztán katasztrófa. Egyértelműen a bőröm hibája.)
Próbálkozni fogok vele később, addig hármast kap.

vadvirag919
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. október 13.

Próbálkozni fogok vele később, addig hármast kap.

Rekaa09

2018. szeptember 28.

Az én bőrőm nem bírta, kipirosodott tőle, irritálta. A pattanások csak megduzzadtak méginkább. Már jó ideje abbahagytam a használatát, nem tudtam elhasználni. Viszont sokaknál beválik, azért megéri kipróbálni.

Rekaa09
Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2018. szeptember 28.

Dianne

2018. szeptember 20.

Félve kezdtem el használni, annyian riogattak azzal, hogy kiszedi a színt az ágyneműből, szárítja a bőrt. Na én eddig egyiket sem tapasztaltam. 3 hónapja használom, nagyon szépen rendbe tette a bőröm. Sokkal kevesebb a mitesszer, a pattanáshelyek gyorsabban gyógyulnak. Fényvédő, hidratáló arckrém napi használatban van az AKNEROXID mellett, biztos, ami biztos. Én csak este használom, nekem így is elegendő volt. Szuper kis termék! Megéri az árát!

Dianne
Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2018. szeptember 20.

Timarf

2018. szeptember 12.

Maga a pokol!!! Párom problémás bőrére ez a csodaszer elmondása szerint. Jött két pattim, úgy voltam vele, hogy kipróbálom rá. Egyik az államon, másik az orcámon. Célzottan a két pattanásra kentem, ami messze volt a szememtől. Egész éjjel ömlött a könnyem, másnap rák vörös arccal ébredtem, harmadnapra lenyomtam a gyulladást, de helyére milliónyi kiütés jött.... nem csoda, hogy nem szívvel ajánlotta a patikus hölgy.

Timarf
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2018. szeptember 12.

Emulgeálószerek: Laureth-9

A ma ismert leghatásosabb helyi (vagyis külsőleg, a bőrre kenendő) pattanás elleni hatóanyag. Az Európai Unióban a benzoil-peroxid tartalmú krémek gyógyszernek minősülnek és patikában kaphatóak, Amerikában azonban szabadon vásárolhatóak. A tipikusan alkalmazott koncentráció 2,5% és 10% között van.

A benzoil-peroxid hatásos baktériumölőszer, mely képes a pattanásokat leggyakrabban okozó P. acnes baktérium megölésére. Hatékonysága a receptköteles antibiotikumokéhoz hasonló, sőt hatékonyabb is, és nagy előnye, hogy a benzoil-peroxid ellen a baktériumok nem lesznek rezisztensek, vagyis ellentétben az antibiotikumokkal, ha egyszere használ, akkor mindig használ.

A benzoil-peroxid hátránya, hogy egyrészt erősen szárító, a bőrt irritáló hatása van, így még zsíros bőrűeknek is célszerű egy jó hidratáló krémet használni mellette. További hátránya, hogy a benzoil- peroxid elősegíti a káros szabad gyökök keletkezését a bőrben, ami a bőr kollagén lebomlását, azaz öregedését gyorsítja, így csak ha más nem használ, akkor érdemes a benzoil-peroxidhoz fordulni.

Forrás: cosmeticscop, futurederm