KRÉMEK MÁRKÁK ÖSSZETEVŐK ELADÓ MAGAZIN BLOG Belépés

Egyéb

Ár:   2000 Ft   Kategória:   Szérumok, Kezelések
Kiszerelés:   50 g   Bőrtípus:   Kombinált, Zsíros
Lelőhely:   patika   Bőrprobléma:   Pattanások (acne)

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Indigo, Módosítva: 2015. június 9.

Ár:   2000 Ft
Lelőhely:   patika
Kategória:   Szérumok, Kezelések
Bőrtípus:   Kombinált, Zsíros
Bőrprobléma:   Pattanások (acne)

A bőr bizonyos pattanásos megbetegedéseinek (akne) kezelésére szolgáló készítmény, különösen a mellkas és a hát bőrfelületén.

Hatóanyaga: 5% benzoyl peroxide
Gyógyszertárban recept nélkül kapható. Az INCI-n az összetevők nem mennyiségi sorrendben szerepelnek.

4 TIPP AZ AKNEROXID HASZNÁLATÁHOZ, HOGY NE SZÁRÍTSON (+ EGY MEGLEPŐ KUTATÁSI EREDMÉNY)

Orsika0520

2017. december 27.

Nos, elegge vegyesek a tapasztalataim ezzel a kremmel, de valoszinuleg nem talaltam ra a megfelelo alkalmazasi modra, ahogy mar lentebb is irtak. En csak ejszakara kentem fel furdes utan, mindenfele egyeb hidratalas nelkul (csak reggel hidrataltam). Par napig nem is volt nagy gond, elkezdett tisztulni a borom, a felulete simabb lett. Majd egy kis hamlas es borpir jott, par apro pattanas kisereteben, ezutan tartottam par nap szunetet, majd folytattam, de megint sok volt a boromnek egy ido utan. Az alap gondomon nem segitett, valoszinuleg nem is ez a megfelelo keszitmeny ra (tag porusok, mitesszerek, zsiros bor, pattanas nincs, inkabb 1-1 dudor idonkent). Ma pl hosszabb ido utan eloszor hasznaltam az egesz arcomra, es konkretan kivorosodott :(
Viszont a nagyobb, gyulladt, kinyomhatatlan dudorokra nagyon hatasos, par nap alatt leviszi oket, igy nem kezdem el oket gyotorni, es az 1-2 hetes szenvedes lerovidul par napos kezelesre, ami nagy megkonnyebbules, nem beszelve arrol, hogy addig se csunya es nem marad heg, mert nincs gyotorve :) szoval teljes arcra nagyon ovatosan ajanlanam, a dudorokra meg nyugodt szivvel :)

Orsika0520
Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. december 27.

Sanja86

2017. december 17.

Három napja használom. Első éjszaka először a hidratáló krémet kentem az arcomra majd 10 perc múlva Akneroxidot és másnap nem észleltem változást. Második éjszaka úgy használtam, hogy felkentem a megtisztított bőrre és egy óra múlva langyos vízzel lemostam majd hidratáltam. Másnap egy kicsit szárazabb volt a bőröm. Harmadik éjszaka úgy használtam, hogy összekevertem 50%-50% hidratálókrémmel és egy óra múlva lemostam majd hidratáltam. Most egy kis bőrpírt észlelek mind a két orcámon, viszont a pattanások amik voltak besárgultak és egyáltalán nem gyuladt ott a bőröm. Édesanyám meg is jegyezte milyen ragyogóbb az arcom ma reggel. Most tartok egy napos szünetet Akneroxiddal a piros fotok miatt amik jelentkeztek és majd updatelek. Eddig bevált. És nem csak az arcbőrömön segített hanem a lelki állapotomon is, érzem ez lesz az ami vissza adja majd az önbizalmamat.

Update: Most már több mint egy hete használom és meg kell osztanom a tapasztalataimat azokkal akik nem tudják hogyan alkalmazzák, mert az elején nekem is az volt a legnagyobb problémám. Amikor a megtisztított bőre kentem vagy 50-50 arányban kevertem krémmel nem esett jól a bőrömnek. Allergiaszerű apró pöttyök jöttek ki az arcomon, szerencsére 2 napig tartott, de addig elveszítettem az összes reményt amit hozzá fűztem, kozmetikusom tanácsára folytatam a használatát, de most kizárólag úgy, hogy a megtisztított bőrt hidratáltam ( Essence pure skin anti-spot moisturizer) hidratáló krémmel, vártam 10 percet és csak a próblémás területre kentem az Akneroxidot. Ugyan ezt csináltam reggelente is és IGEN, javul a bőröm! Másfél év után először mondhatom azt, hogy meg vagyok elégedve a bőrömmel és tudom, hogy csak jobb lesz mivel mégcsak a kúra elején vagyok.
Megérdemli az 5*

Sanja86
Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2017. december 17.

Megérdemli az 5*

marcsi1233

2017. december 14.

Volt egy nagyon pattanásos időszakom, ahol tuti, hogy a piszkálással fertőztem körbe az arcomat, és biztos voltam a termék sikerében, hiszen ebben az esetben bacikat kell megölni a pattanások eltüntetéséhez. Jól gondoltam, el is múlt, azért segítettek az Isana pattanás tapaszai is, amik miatt kevesebbet piszkáltam az arcom, és a CORSX BHA hámlasztója is megvan, ezzel hidratáltam csak az arocom. Kivettem a hidratáló krémemet egy időre, ami csak súlyosbította a pattikat. Valószínúleg az arckrémem is irritálta már a bőröm.
Minél kevesebb komponens, annál jobb lett a bőröm. Most is előjön néha egy patti, de nem egyszerre, hetek telnek el, nem pedig napok egy-egy patti között...
Természetesen hozzáértem az alvós felsőmhöz vele, kifakult. Törölközőbe törölve a megmosott kezem: kifakult. Szerencsére nem szárította az arcom, nem vagyok rá érzékeny, egész arcra is kentem fel, de aki a párjával alszik, annak nem ajánlott, mert alig lehet megakadályozni, hogy ne fakítson ki valamit.

marcsi1233
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2017. december 14.

Matty

2017. november 25.

Nagyon hatásos, évek óta használom. Fontos a hidratálás a krém használata mellett, mivel erősen szárít. Néha bőrirritációt is okoz, ami elég kellemetlen. Ha bármilyen textilre kerül, kifehéríti, szóval csak óvatosan a használatával. :)

Matty
Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2017. november 25.

Mayaa88

2017. november 17.

Teljes arcra kenve nekem fájdalmas volt, egy használat után letettem róla. Viszont a gyulladt pattikra felkenve, lokálisan alkalmazva nagyon hasznos. A heges-varasodóra is raktam, másnapra lehámlott és szép volt alatta. Hidratálókrémmel együtt használom. Vagy magában, de akkor egy óra múlva áttörlöm hidr krémmel. Persze, kell a hatás, de nagyon fontos a bőr védelme. Jó termék okosan használva.

Mayaa88
Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2017. november 17.

Neonila

2017. november 13.

A 10-es skálán 7-8-as tragikumúnak mondható bőrömet szépen rendbe hozta, most fogyasztom a második tubusom belőle. Az elődje a gyakori használat miatt sajnos elvesztette a hatását, egy idő után már attól jött ki a pattanás, hogy bekentem a szerel viszont ennél a terméknél nem tapasztaltam semmi ilyet. Mivel alapból inkább zsírosabb a bőröm, így nem okozott nagy szívfájdalmat, hogy szárít, viszont a gyakran kezelt területekre ráfér egy kis plusz hidratálás. Összességében szerintem hatásos, nagyon hamar levitte a gyulladást, a komolyabb aknékat is elég hamar, egy két napon belül eltüntette.

Neonila
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2017. november 13.

Szilviams0118

2017. november 7.

Nem vált be. A pattanásokat nem mulasztja, viszont leégeti a bőrömet teljesen.

Szilviams0118
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. november 7.

Nem vált be. A pattanásokat nem mulasztja, viszont leégeti a bőrömet teljesen.

stylo

2017. november 7.

Jó a hatása, és gyakrabban használnám, de sajnos, ha éjszakára rakom fel, az ágyneműm reggelre tiszta folt lesz, mintha kihipóztam volna. Sok fekete cuccom van, néhány garbóm használhatatlan miatta. Szóval a különböző anyagok színét nagyon durván kiszedi. Kizárólag extranagy vész esetén merem használni emiatt.

stylo
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. november 7.

bb06

2017. október 14.

Nagyon kevés termék javított eddig az arcom állapotán, de ez köztük van, ráadásul a legjobb volt eddig. Hónapokra eltünteti a nagyobb pattanásaimat (néha egy-kettő azért kijön, de azok gyorsan el is múlnak), viszont egy idő után elkezd valahogy hatástalanná válni. Emiatt időszakosan használom csak. Ami viszont elég negatív, hogy mindig szoktatni kell hozzá a bőröm szép lassan, mert rettentően szárít, ha nem keverném hidratálókrémmel, akkor másnap reggelre szó szerint piros lenne az arcom. Ennek ellenére nem vonok le csillagot, mert tényleg nagyon hatásos, ami nálam nagyon ritka.

bb06
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. október 14.

preka

2017. október 11.

a nagyobb benzol peroxid hatóanyagú tönkretette a bőrömet napokra. piros lett, viszketett, így nem hogy eltűntek a pattanások, MÉG ROSSZABBAK LETTEK! a kisebb hatóanyagúval is csínján kell bánni, de sokkal barátságosabb a bőrömmel. párom utálja az illatát.... szerintem nincs vele baj.
volt időszak, amikor vallásos áhítattal használtam, és tényleg kevesebb lett a pötty a fejemen. aztán elkezdett nagyon szárítani... szóval tényleg csínján vele! alá semmiképpen ne használjatok szárító termékeket, hidratáljatok megfelelően (bőrtípusnak megfelelőt!) és úgy jó lesz. semmiképpen sem mindennapi használatra!

preka
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. október 11.

Emulgeálószerek: Laureth-9

A ma ismert leghatásosabb helyi (vagyis külsőleg, a bőrre kenendő) pattanás elleni hatóanyag. Az Európai Unióban a benzoil-peroxid tartalmú krémek gyógyszernek minősülnek és patikában kaphatóak, Amerikában azonban szabadon vásárolhatóak. A tipikusan alkalmazott koncentráció 2,5% és 10% között van.

A benzoil-peroxid hatásos baktériumölőszer, mely képes a pattanásokat leggyakrabban okozó P. acnes baktérium megölésére. Hatékonysága a receptköteles antibiotikumokéhoz hasonló, sőt hatékonyabb is, és nagy előnye, hogy a benzoil-peroxid ellen a baktériumok nem lesznek rezisztensek, vagyis ellentétben az antibiotikumokkal, ha egyszere használ, akkor mindig használ.

A benzoil-peroxid hátránya, hogy egyrészt erősen szárító, a bőrt irritáló hatása van, így még zsíros bőrűeknek is célszerű egy jó hidratáló krémet használni mellette. További hátránya, hogy a benzoil- peroxid elősegíti a káros szabad gyökök keletkezését a bőrben, ami a bőr kollagén lebomlását, azaz öregedését gyorsítja, így csak ha más nem használ, akkor érdemes a benzoil-peroxidhoz fordulni.

Forrás: cosmeticscop, futurederm