KRÉMEK SMINKEK MÁRKÁK INCI ELADÓ MAGAZIN BLOG Belépés

Egyéb

Ár:   2000 Ft   Kategória:   Szérumok, Kezelések
Kiszerelés:   50 g   Bőrtípus:   Kombinált, Zsíros
Lelőhely:   patika   Bőrprobléma:   Pattanások (acne)

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Indigo, Módosítva: 2015. június 9.

Ár:   2000 Ft
Lelőhely:   patika
Kategória:   Szérumok, Kezelések
Bőrtípus:   Kombinált, Zsíros
Bőrprobléma:   Pattanások (acne)

A bőr bizonyos pattanásos megbetegedéseinek (akne) kezelésére szolgáló készítmény, különösen a mellkas és a hát bőrfelületén.

Hatóanyaga: 5% benzoyl peroxide
Gyógyszertárban recept nélkül kapható. Az INCI-n az összetevők nem mennyiségi sorrendben szerepelnek.

4 TIPP AZ AKNEROXID HASZNÁLATÁHOZ, HOGY NE SZÁRÍTSON (+ EGY MEGLEPŐ KUTATÁSI EREDMÉNY)

Helia-D Botanic Concept Tokaji Aszús Hidratáló Krém Normál/Kombinált Bőrre

Helia-D Botanic Concept Tokaji Aszús Hidratáló Krém Normál/Kombinált Bőrre
powderwoman

Blane

2017. július 10.

Én az 5-öset és a 10-eset is használtam. A 10-es nagyon erős, még 1-1 ponton használva is képes kiszárítani és kipirosítani a bőrt, ezért ezt a gyengébbik fajtát vettem meg. Ha valamire, erre lehet mondani, hogy csodaszer :) Aki aknéval küzd, annak ez a termék felszabadulás lehet, ugyanis tényleg nagyon hatásos és pár nap alatt még a makacs pattanást is leszárítja és eltünteti. Persze vigyázni kell vele, mert az összetevői miatt nem a legjobb a bőrnek, ezért én egy részen hosszabb ideig nem is használom, illetve szüneteket tartok egyes kezelések között, de vész esetben ez a krém nagyon jól jön. Picit drága, de megéri, nekem mindig van egy tubussal az asztalomon :)

Blane
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2017. július 10.

sannabella

2017. június 25.

3 éve használom ezt a terméket, volt egy időszak, amikor az erősebb (piros) kiszerelésből vásároltam, amúgy csakis a kéket.
Kiskamasz koromban voltak csúnya csúnya elkapart pattanásaim, de csak később keztdem el használni ezt a krémet, ami nagyon furcsa volt. Elsőre valószínűleg túl nagy mennyiségben vittem fel, minden este használtam (igen, nekem is kiszedte a párnahuzatból a színt, erre figyeljetek ha benne alszotok), és sokszor túltotam, reggelre konkrétan szétégette/megmarta a bőröm de ez az én hülyeségem miatt volt valószínűleg, úgyhogy a T-vonalam mellet az orcámon már sajnos megjelentek emiatt apróbb ráncok, mert annyira szárította a bőrt.
DE... 2-3 hónapos intenzív kúra után egy egész nyárig nem használtam, és még menstruációkor sem jöttek ki durva pattanások, maximum az izzadtságtól meg a városi portól 1-2 de akkor gyorsan elővettem ezt a krémet és másnapra már pattanások se híre se hamva. Nagyon sokáig elég egy tubus, szerintem 6-9 hónapig használtam egyet, mire kiürült, de mindig ki lehet sajtolni belőle egy picit.
Jó tanács: ha nem túl parán zsíros a bőröd, akkor tényleg csak magára a pattanásra, mitteszerre kend, mert mint feljebb írtam nagyon ráncosodik tőle a bőr. Ne vidd fel éjszakára túl vastagon, mert megégetheti a bőröd és másnap egész nap akneroxid-vörös foltokkal mászkálhatsz és még rohadtul fáj is szóval vagy hidratálj, vagy okosan.
Ajánlom mindenkinek, akinek hosszútávon akar látványos eredményt elérni, nagyon megéri ár-érték arányban is!

sannabella
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2017. június 25.

Hencs

2017. június 1.

Jó kis krém, volt egy időszak amikor nagyon sok apró patim lett, ezzel kentem egy-két hétig a nővérem ajánlására és tádámm gyönyörű lett ismét a bőröm. :)
Megérdemli az 5 csillagot.

Hencs
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2017. június 1.

Megérdemli az 5 csillagot.

Fruzsi

2017. május 27.

Csináltam egy 8 hetes kúrát vele, az első és utolsó héten napi egyszer, egyébként napi kétszer vékonyan kentem fel az arcom két oldalára, ahol makacs fehér mitesszerek és gyulladt pattanások voltak. Rezisztens bőröm van, de én egyáltalán nem tapasztaltam szárító hatást, bár tény, hogy a szokásos hidratálókrémeket emellett is használtam. Viszont a hámlasztással erre az időre leálltam. A mitesszerekkel nem csinált semmit, viszont éreztem, hogy visszafogja a faggyútermelést egy kicsit, pont optimális szintre. Gyulladt pattanásaim kb 4-5 hét után teljesen elmúltak. Miután abbahagytam a kúrát, visszajött egy-két pattanás, de rendszeres hámlasztással pár hét múlva kitisztult a bőröm, azóta sincs pattanásom. (Az AHA hámlasztásnak köszönhetően nagy, fehér mitesszereim sem.) Szerintem nagyon jó ez a termék, csak megfelelően kell használni.

Fruzsi
Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. május 27.

zseniko

Korcsoport: < 18
2017. április 27.

Már a lehető összes krémet kipróbáltam a pattanásaimra, és azok vagy nem értek semmit vagy nem volt látványos a változás, na de ez!! Itt Krémmánián láttam meg, és vonakodva beszereztem, mert nem hittem volna, hogy ennyi módszer után valami beválhat..Az erősebbiket a 100mgosat vettem meg, és ki is próbáltam még aznap. Már pár napja használom, de rendkívűl nagy a változás, leszárít mindent. Igaz,kicsit kiszárít, de ezek után ez nem probléma mivel eltűnt szinte az összes pattanás!Itt sokan írták,hogy nagyon kipirosodtak tőle, én ezt nem észleltem, pedig kenek belőle rendesen.Imádom ezt a krémet, még updatelek hogy pár hét múlva mi az eredmény, eddig 5*******

Na eltelt azóta kb 4 hét és még mindig kiállok a krém mellett :) Igaz, előjött a bőrpír, meg eléggékiszárított de hidratálóval lehetett egyensúlyozni. Használat közben azért egyszer kétszer kijött egy két pati de sokkal hamarabb elmultak sőt van amikor ki se jöttek teljesen. Szóval több hétnyi használat után is azt mondom hogy csodaszer!!! Összes barátnőmnek ajánlottam akik hasonló bőrrel rendelkezik mint én a krém előtt. Nekik is bevállt még mindig 5************************

zseniko
Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: < 18 |  Dátum: 2017. április 27.

hneszter

2017. április 22.

Évek óta használom esténként (én vagyok az egyetlen akinél az ágyneműből kiszedte a színt, vagy ezt más is észrevette rajtam meg barátnőmön kívül?) és minimális pattanásom van.

hneszter
Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2017. április 22.

kiskacsa01

2017. április 21.

Sajnos nekem nem jött be, nemhogy eltüntette a pattanásaim, inkább még többet hozott ki. Próbálkoztam krémbe keverni, előtte utána hidratálni, hogy ne legyen erős, ez én érzékeny bőröm akkor is kikezdte. Pedig nagy reményeket fűztem hozzá.

kiskacsa01
Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. április 21.

gold18

2017. április 7.

Még régebben használtam, az elején csodaszernek tűnt, de aztán szép lassan hozzászokott a bőröm, később hiába vettem újra már egyáltalán nem volt hatásos.

gold18
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2017. április 7.

adele92

2017. március 26.

Sajnos nekem nem vált be. Csúnya allergiás reakciót okozott, pedig extra vékonyan, csak a pattira vittem fel lefekvés előtt. Konkrétan beduzzadtak a szemhéjaim és vörös lett az egész arcom, viszketett, égett.... mióta leálltam a hormontabival, teljesen megőrült a testem, ilyen ótvar fejem még tiniként sem volt. Sírni tudnék, mert nem használ semmi, ez volt az utolsó reményem. Csak az időben bízhatok... Drukkoljatok csajok. :( Egyébként a pattit leszárította, de ilyen mellékhatások miatt nem fogom használni. A tanácsom: aki először próbálja, az ne hétköznap tegye, én is csak áldom az eget, hogy ma nem kellett emberek közé mennem. Hatásos, de mivel nekem nem jött be, 2 pont.

adele92
Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. március 26.

moonstar

2017. március 24.

Nagyon vigyázzatok a szárító krémekkel, mert ha túlságosan kiszárítjátok a bőrötöket beindul a faggyútermelés, és csak több pattanásotok lesz! Szedjetek E vitamint! Nekem az vált be, és nem jön ki annyi pattanásom, mint előtte.

moonstar
Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2017. március 24.

Emulgeálószerek: Laureth-9

A ma ismert leghatásosabb helyi (vagyis külsőleg, a bőrre kenendő) pattanás elleni hatóanyag. Az Európai Unióban a benzoil-peroxid tartalmú krémek gyógyszernek minősülnek és patikában kaphatóak, Amerikában azonban szabadon vásárolhatóak. A tipikusan alkalmazott koncentráció 2,5% és 10% között van.

A benzoil-peroxid hatásos baktériumölőszer, mely képes a pattanásokat leggyakrabban okozó P. acnes baktérium megölésére. Hatékonysága a receptköteles antibiotikumokéhoz hasonló, sőt hatékonyabb is, és nagy előnye, hogy a benzoil-peroxid ellen a baktériumok nem lesznek rezisztensek, vagyis ellentétben az antibiotikumokkal, ha egyszere használ, akkor mindig használ.

A benzoil-peroxid hátránya, hogy egyrészt erősen szárító, a bőrt irritáló hatása van, így még zsíros bőrűeknek is célszerű egy jó hidratáló krémet használni mellette. További hátránya, hogy a benzoil- peroxid elősegíti a káros szabad gyökök keletkezését a bőrben, ami a bőr kollagén lebomlását, azaz öregedését gyorsítja, így csak ha más nem használ, akkor érdemes a benzoil-peroxidhoz fordulni.

Forrás: cosmeticscop, futurederm