KRÉMEK SMINKEK MÁRKÁK INCI ELADÓ MAGAZIN BLOG Belépés

Egyéb

Ár:   2000 Ft   Kategória:   Szérumok, Kezelések
Kiszerelés:   50 g   Bőrtípus:   Kombinált, Zsíros
Lelőhely:   patika   Bőrprobléma:   Pattanások (acne)

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Indigo, Módosítva: 2015. június 9.

Ár:   2000 Ft
Lelőhely:   patika
Kategória:   Szérumok, Kezelések
Bőrtípus:   Kombinált, Zsíros
Bőrprobléma:   Pattanások (acne)

A bőr bizonyos pattanásos megbetegedéseinek (akne) kezelésére szolgáló készítmény, különösen a mellkas és a hát bőrfelületén.

Hatóanyaga: 5% benzoyl peroxide
Gyógyszertárban recept nélkül kapható. Az INCI-n az összetevők nem mennyiségi sorrendben szerepelnek.

4 TIPP AZ AKNEROXID HASZNÁLATÁHOZ, HOGY NE SZÁRÍTSON (+ EGY MEGLEPŐ KUTATÁSI EREDMÉNY)

puszilva

2017. szeptember 18.

Patikában ajánlották egy rendszeresen visszatérő, sose múló gyulladt, nagy pattanásra. Hát a pattanás nem múlt el tőle, de a fél arcomon leégett a bőr. Igyekeztem csak a pattanásra tenni, mert azt mondta a patikus, hogy szárítani fogja a bőrt, de teljesen ez nem sikerült. A pattanás körül egy hatalmas vöröses, barnás, gyulladt, hámló borzadály keletkezett, amit még a legjobb alapozóm se fed el. Inkább bejelntkeztem egy kozmetikushoz, a krém pedig egy csomó pénzért a kukába landolt. Nekem még 1 pont se lenne....

puszilva
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. szeptember 18.

necra

2017. szeptember 12.

Eleinte csodát tett. Egesz arcra kellett használnom, de nem volt gond. Eltűntek a pattik. El is raktam. Egy stresszesebb idő miatt ujra elo kellett vennem es rapottyoztem a pattanasaimra. Ejszaka arra ébredtem, hogy vakarom az arcom. Tükörbe neztem es teljesen fel volt puffadva az arcom es rak vörös lett. Azota tettem meg egy próbát vele, vigyazva. Aprokat pottyozve, de sajnos ugyanazt tortent. Nem tudom miert reagál ra igy a bőröm, de rettenetes. Iszonyat puffadt leszek, nem mulik a vörösség napokig :( A pattik viszont elmúlnak...jaa de milyen aron

necra
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. szeptember 12.

timi57

Korcsoport: < 18
2017. szeptember 2.

Nem volt a leghatásosabb, de használtam ennél rosszabbat is.

timi57
Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: < 18 |  Dátum: 2017. szeptember 2.

Nem volt a leghatásosabb, de használtam ennél rosszabbat is.

monique001

2017. szeptember 1.

Néha ha muszáj. Amíg hámlani nem kezd. Utána piros neogranormon. Minden napos használatra nem javaslom. Új textilia színét is kiszedi....képzelheted a bőrrel mit művel.

monique001
Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2017. szeptember 1.

rszlr

Korcsoport: < 18
2017. augusztus 26.

Már egy hónapja használom, és egyszerűen hihetetlen milyen látványos hatást tud elérni az ember pár nap esti használat alatt.
Azt meg kell jegyeznem, hogy az én bőrömnek erős a krém, így fele-fele arányban keverem össze az avon hidratáló arckrémével, de röviden és tömören: ő az én kis csodaszerem..

rszlr
Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: < 18 |  Dátum: 2017. augusztus 26.

ftmea13

2017. augusztus 17.

Imádom! Nyáron nagyon piros, pattanásos, vöröses az arcbőröm. Szinte minden kiüt, főleg a meleg miatt, mégjobban ramaty állapotban van a fejbőröm. Egy Fórumban olvastam erről a kémről, hogy brutális hatása van, és alapjában jobban szeretem a gyógyszertári, illetve nem drogériás termékeket arcra, pláne ha tényleg rossz állapotban van, így már másnap rohantam is megvenni. Hát két-3 nap után, feltűnően nagy változás volt az arcomon, kevesebb pattanás, gyulladás, vörös arc, és most már szinte-szinte tökéletes. Nem mondom, hogy nem jön ki pattanásom, de este felkenem az arcomra, reggelre már nyoma sincs. Engem az elején szárított, vagyis csak a szám körül, de használtam rá hidratálót, és két nap alatt már sem volt ott, utána pedig már egyáltalán nem szárított ki. Mikor felkenem, valóban csíp kicsit, illetve a minap kicsit sokat is raktam a fejemre, és picit úgy éreztem mintha bedagadt volna, de ezenfelül, imádom, és valóban a problémás aknés arcbőrűeknek muszáj otthon tartani egy ilyet. Napokban én is lefogok állni vele, heti 1-2x bőven elég lesz, + pont, hogy szerintem a mitesszereimet is eltávolította az orromról, és puhaságot is véltem felfedezni:)

ftmea13
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2017. augusztus 17.

hm22

2017. augusztus 8.

nekem nem vált be egy két pattanást leszárított, de nem javult tőle a bőröm

hm22
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2017. augusztus 8.

nekem nem vált be egy két pattanást leszárított, de nem javult tőle a bőröm

FFlora1210

2017. augusztus 5.

Régebben nagyon sok pattanásom volt. Csúnyák, fájóak pirosak és nagyok. Így kénytelen voltam bőrgyógyászhoz menni. Ő írta fel ezt nekem. Nekem be vált, de szigorúan csak a pattanásra kenve,mert máshol nagyon kiszárította az arcom. Régota nem használtam, de nekem segített, szépen le vitte a gyulladásos pattanásaim. Már nem vagyok erre hajlamos, csak egy kettő jön elő, azokon a napokon. Viszont már mást használok. A barátomnak vettem meg a háta miatt, nagyon csúnya pattanásai voltak, mert ahol dolgozik, ott allergiás is meg a sok kosz,por miatt több alakult ki neki. Őszintén nagyon szépen javított neki, már nem fáj neki, nem vérzik ki, nincs sok gyulladt pattanás. :)

FFlora1210
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2017. augusztus 5.

Betti22

2017. augusztus 4.

Kombinàlt, èrzèkeny bőröm van. Egy időben sokat sminkeltem, ès tiszta ragya lett a fejem. Màr csak ez segìtett, ès segìt azóta is. Lassan, de biztosan. Szàrìt ez tèny ès foltos lesz a ruhàd, sőt, a bőröd is lehàmlik, de elmúlnak a gyulladàsok.

Betti22
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. augusztus 4.

Blane

2017. július 10.

Én az 5-öset és a 10-eset is használtam. A 10-es nagyon erős, még 1-1 ponton használva is képes kiszárítani és kipirosítani a bőrt, ezért ezt a gyengébbik fajtát vettem meg. Ha valamire, erre lehet mondani, hogy csodaszer :) Aki aknéval küzd, annak ez a termék felszabadulás lehet, ugyanis tényleg nagyon hatásos és pár nap alatt még a makacs pattanást is leszárítja és eltünteti. Persze vigyázni kell vele, mert az összetevői miatt nem a legjobb a bőrnek, ezért én egy részen hosszabb ideig nem is használom, illetve szüneteket tartok egyes kezelések között, de vész esetben ez a krém nagyon jól jön. Picit drága, de megéri, nekem mindig van egy tubussal az asztalomon :)

Blane
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2017. július 10.

Emulgeálószerek: Laureth-9

A ma ismert leghatásosabb helyi (vagyis külsőleg, a bőrre kenendő) pattanás elleni hatóanyag. Az Európai Unióban a benzoil-peroxid tartalmú krémek gyógyszernek minősülnek és patikában kaphatóak, Amerikában azonban szabadon vásárolhatóak. A tipikusan alkalmazott koncentráció 2,5% és 10% között van.

A benzoil-peroxid hatásos baktériumölőszer, mely képes a pattanásokat leggyakrabban okozó P. acnes baktérium megölésére. Hatékonysága a receptköteles antibiotikumokéhoz hasonló, sőt hatékonyabb is, és nagy előnye, hogy a benzoil-peroxid ellen a baktériumok nem lesznek rezisztensek, vagyis ellentétben az antibiotikumokkal, ha egyszere használ, akkor mindig használ.

A benzoil-peroxid hátránya, hogy egyrészt erősen szárító, a bőrt irritáló hatása van, így még zsíros bőrűeknek is célszerű egy jó hidratáló krémet használni mellette. További hátránya, hogy a benzoil- peroxid elősegíti a káros szabad gyökök keletkezését a bőrben, ami a bőr kollagén lebomlását, azaz öregedését gyorsítja, így csak ha más nem használ, akkor érdemes a benzoil-peroxidhoz fordulni.

Forrás: cosmeticscop, futurederm