KRÉMEK MÁRKÁK ÖSSZETEVŐK ELADÓ MAGAZIN BLOG Belépés

Egyéb

Ár:   2000 Ft   Kategória:   Szérumok, Kezelések
Kiszerelés:   50 g   Bőrtípus:   Kombinált, Zsíros
Lelőhely:   patika   Bőrprobléma:   Pattanások (acne)

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Indigo, Módosítva: 2015. június 9.

Ár:   2000 Ft
Lelőhely:   patika
Kategória:   Szérumok, Kezelések
Bőrtípus:   Kombinált, Zsíros
Bőrprobléma:   Pattanások (acne)

A bőr bizonyos pattanásos megbetegedéseinek (akne) kezelésére szolgáló készítmény, különösen a mellkas és a hát bőrfelületén.

Hatóanyaga: 5% benzoyl peroxide
Gyógyszertárban recept nélkül kapható. Az INCI-n az összetevők nem mennyiségi sorrendben szerepelnek.

4 TIPP AZ AKNEROXID HASZNÁLATÁHOZ, HOGY NE SZÁRÍTSON (+ EGY MEGLEPŐ KUTATÁSI EREDMÉNY)

Helia-D Botanic Concept Tokaji Aszús Hidratáló Krém Normál/Kombinált Bőrre

Helia-D Botanic Concept Tokaji Aszús Hidratáló Krém Normál/Kombinált Bőrre
powderwoman

Esther09

2018. október 13.

Először jó pár éve, tizenévesen ajánlotta bőrgyógyász acnera, akkor nagyon durvának éreztem a hatását és abba is hagytam, nagyon szárított, széthámlottam tőle, csípett... Azt hiszem, az adagolást nem találtam el. Vékonyan kell csak felvinni és csak azokra a részekre az arcon, amik problémásak. Most, huszonévesen újra kipróbáltam, ha néha, egy-egy stresszesebb periódusban kipattogok, ehhez szoktam nyúlni. Előtte vagy utána hidratálni szoktam egy könnyű krémmel és használok mellé fényvédőt is. Figyelni szoktam, hogy hogy változik a bőröm a hatására, ha úgy érzem, sok, akkor még vékonyabban kenem/kétnaponta alkalmazom. Ki kell tapasztalni és! időt kell hagyni neki, hogy megmutassa, mit tud.
Kétféle erősségben létezik, 50 mg/g és 100 mg/g, én az 50-eset használom most.

Esther09
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2018. október 13.

Kétféle erősségben létezik, 50 mg/g és 100 mg/g, én az 50-eset használom most.

vadvirag919

2018. október 13.

2018.10.13: Újabb próbálkozásra teljesen jól működött megint, úgyhogy valószínűleg én kentem fel túl rövid időközönként sokszor a saját bőröm állapotához mérten. Azt el is felejtettem írni, hogy nekem nem arcra kell, hanem a hidradenitisz szuppurativa ill. ennek folyományaként a katasztrofális szőrbenövések kezelésére. Ezeknek semmi köze az aknéhoz, ez egy örökletes, kvázi gyógyíthatatlan bőrbetegség, aminek én az egyes /talán kettes/ stádiumában járok a hónaljamat és a combhajlatomat tekintve. A szőrtüszőket tekintve pedig elég sokszor gyullad be, folyamatos felügyeletet igényel. Ennek része az állandó hámlasztás, gyulladáscsökkentés, néha extrém hidratálás. Namármost: utóbbira - a szőrbenövésekre - ez a krém jó! Két-három hetente egyszer, lábszáron, utána hidratálózva szépen leszed minden pöttyöt, olcsó, jó, használható, hetekben mérhetően. (Éjszaka, nem a kedvenc pizsigatyódban, mert tényleg kiszedi a textíliák színét! :D )
HSZ miatt kialakult göbök közelében viszont: magára a göbre semmi hatása, ha az már kialakult és fáj. Ebben az esetben gyullad is be körülötte minden legalábbis nálam.
Kíváncsi leszek a véleményemre, a tubus végére.... :D Addig is kap plusz egy csillagocskát, bár tudom, én méltatlanul speciális esetre alkalmazom.

2018.10.04: Első körben lehúzott minden gyulladást, nem bántott szépen megvoltunk. Második körben ugyanez. Harmadik körben egy hét elteltével kentem bizonyos időszakosan előjövő rohadék puklikra, és hát.... a puklik nyertek. Teljesen kiütötte a bőrt körülötte. (Az első két alkalommal nem bántott, és fordult már elő ilyesmi, hogy egy új krém elsőre szipiszupi aztán katasztrófa. Egyértelműen a bőröm hibája.)
Próbálkozni fogok vele később, addig hármast kap.

vadvirag919
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. október 13.

Próbálkozni fogok vele később, addig hármast kap.

Rekaa09

2018. szeptember 28.

Az én bőrőm nem bírta, kipirosodott tőle, irritálta. A pattanások csak megduzzadtak méginkább. Már jó ideje abbahagytam a használatát, nem tudtam elhasználni. Viszont sokaknál beválik, azért megéri kipróbálni.

Rekaa09
Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2018. szeptember 28.

Dianne

2018. szeptember 20.

Félve kezdtem el használni, annyian riogattak azzal, hogy kiszedi a színt az ágyneműből, szárítja a bőrt. Na én eddig egyiket sem tapasztaltam. 3 hónapja használom, nagyon szépen rendbe tette a bőröm. Sokkal kevesebb a mitesszer, a pattanáshelyek gyorsabban gyógyulnak. Fényvédő, hidratáló arckrém napi használatban van az AKNEROXID mellett, biztos, ami biztos. Én csak este használom, nekem így is elegendő volt. Szuper kis termék! Megéri az árát!

Dianne
Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2018. szeptember 20.

Timarf

2018. szeptember 12.

Maga a pokol!!! Párom problémás bőrére ez a csodaszer elmondása szerint. Jött két pattim, úgy voltam vele, hogy kipróbálom rá. Egyik az államon, másik az orcámon. Célzottan a két pattanásra kentem, ami messze volt a szememtől. Egész éjjel ömlött a könnyem, másnap rák vörös arccal ébredtem, harmadnapra lenyomtam a gyulladást, de helyére milliónyi kiütés jött.... nem csoda, hogy nem szívvel ajánlotta a patikus hölgy.

Timarf
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2018. szeptember 12.

Cilifreedom

2018. július 22.

Én már tíz éve használom. Heti egyszer a teljes arcomon és ha egy pati után sebes lesz az arcom. Nagyon meg vagyok vele elégedve. A zsíros pattanásos bőrt szárazzá teszi, de nem vészesen, a sebeket meg pár nap alatt lehámlasztja. A párom pattanásos hátára is ezt szoktam kenni. Ő is elégedett az eredménnyel.

Cilifreedom
Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. július 22.

Lexiii

2018. június 20.

Valóban hatásos a pattanásokkal szemben, de amennyire csak lehet ritkán használom és mindig csak arra az egy zonára, ahol mondjuk háromnál több pattanás is kijön egyszerre, ugyanis nagyon szárítja a böröm. Múltkor az államon jött ki 1 nagyobb és 3 kisebb gyulladt pattanás. Három egymást követő este kentem fel, utána hidratáltam. A gyulladást szépen le is vitte, de utána újabb két napig reggel-este 2 réteg esszenciát és 2 réteg hidratálókrémet kellett kennem az államra, hogy visszaálljon a normál állapotába.

Valamint szemkörnyéken nagyon kell vele vigyázni. Nyilván oda sosem kentem, de mikor először használtam, az arcom egyik részére felkentem, majd kezet mostam, vártam pár percet és utána bekentem a szokásos hidratáló krémmel az egész arcom. Valószínűleg átvittem a szemhéjamra egy keveset onnan ahol az Akneroxid volt, mert fél óra múlva elkezdte marni a szemhéjamat, vörös lett, reggelre hámlani kezdett és kellett neki 1-2 nap mire rendbe jött. Szóval csak óvatosan, mert elég erős, pedig amúgy az én bőröm a legtöbb hatóanyagot jól tolerálja. :)

Lexiii
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2018. június 20.

janka.s

2018. április 18.

Up.: Hihetetlen, hogy az évek során még mindig nem találtam megfelelőbb krémet a pattanásokra. 9 éve küzdök a hátammal, mint kiderült hormonális a dolog, a bogyó helyretette anno, de amióta azt elhagytam minden visszatért a régi kerékvágásba sajnos, így újra elkezdtem használni az Akneroxidot. Szerencsére a hatás ugyanaz, mint 4-5 évvel ezelőtt, szépen javítgatja a hátam/vállaim állapotát, ettől függetlenül boldogabb lennék ha nem lenne szükségem ilyen lórugás erősségű cuccra, de hát ez van. Lehetne rosszabb. :-)

1 hónapja használom, most érzem azt, hogy már érdemes véleményt írnom. Sajnos a hátammal rengeteg gondom van, válltól derékig merő egy pattanás és mitesszer állandóan... ezerféle dolgot próbáltam már, ideig-óráig segített csak minden, vagy még addig se. Berongyoltam a gyógyszertárba és kértem ezt, mert beugrott hogy Krémmánián olvastam már, hogy elég durván pattanásos bőrön segített sokatoknak. Az erősebbiket szerettem volna (100) de csak ez volt, így ezt hoztam el. Minden este alapos tisztítás és tonizálás után bekenem vele, nem sajnálva :) az egész hátam felületét. Először finomkodtam vele, a vélemények miatt (szárít, hámlasztja a bőrt, érzékennyé tesz..), de mivel a bőröm iszonyatmód zsíros, és pattanásos a hátamon, ha már lúd legyen kövér alapon mentem neki.... és igen! Látok fényt az alagút végén :) Egyáltalán nem szárít ki, az én bőröm pont hogy normalizálja, sokkal kevesebb új patti jön ki, a régieket is szépen tűnteti el, bár a csúnya hegeimmel nem tett semmit, de ez mondjuk nem is az ő dolga talán. Mitesszerek száma is visszaesett :) Az arcomra nagyritkán kenem csak, ott már helyi kezelés szintjén, csak a pattanásra (hál'isten az arcommal sokkal kevesebb gondom van). Olvastam, hogy fényérzékennyé teszi a bőrt, ez egy kicsit ijesztő így nyáron, de eddig is jártam heti egyszer szoliba a használata mellett és nem égtem meg sosem... szóval talán emiatt sem kell abbahagynom a kenegetést. A ruhákra/fürdőlepedőkre viszont tessék vigyázni mert hipp-hopp kiszívja a színüket! A kék pulcsim belseje már rég nem kék :) Egyenlőre 4 csillag, ha hosszútávon is beválik, megkapja az 5-öt.

janka.s
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. április 18.

esztojas

2018. április 14.

Az en arcommal csodat tett. :D olajjal tisztitott, majd vizzel atoblitett arcra kenem fel reggel es este is, utana Alverde rozsavizzel fujom be az arcom . Nappal a Physicans Formula youthful wear alapozojat hasznalom meg ezek folott. Nekem nagyon bevalt a hamlo, de nyitott es zart miteszerekkel tarkitott arcomra. Hozza kell tegyem, mar regota probalok megszabadulni toluk. Tiszta etrend, napi 1,5 liter viz, vizbazisu hidratalok, kulonfele olajak, salicilsav.... valamennyit javitottak a helyzeten, de sose volt az igazi.Mindez mar ket eve folyik, mikor egy szteroid alapu gyogyszert kellett szednem fel evig, es gyonyoruen szetszedte a boromet. Na de a lenyeg, hogy szerencsere az en boromet nem szaritja, nem vorosodok ki tole, viszont ismet szep a borom. :) Nemsokara el is hagyom szerintem, heti 1-2 alkalmat hagyok neki megelozes vegett.

esztojas
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2018. április 14.

Selvadjia

2018. március 30.

Nagyon jó pattanások ellen azoknak akiknek bírja a bőre . Neogranormonnal felváltva , ezt nappalra , az akneroxidot éjszakára csodás eredményeket értem el . Ám rövid idő múlva csúnya allergiát csinált rá a böröm : kipirosodott , felpuffadt, égett és viszketett . Napokkal később jött csak helyre . Pár hónap múlva újra próbálkoztam vele, de az eredmény ugyanaz lett .
Sajnálom , mert kategoriájában az általam ismert leghatékonyabb szer . Még a miteszereket is eltünteti .
Egy próbát mindenképp megér .

Selvadjia
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. március 30.

Egy próbát mindenképp megér .

Emulgeálószerek: Laureth-9

A ma ismert leghatásosabb helyi (vagyis külsőleg, a bőrre kenendő) pattanás elleni hatóanyag. Az Európai Unióban a benzoil-peroxid tartalmú krémek gyógyszernek minősülnek és patikában kaphatóak, Amerikában azonban szabadon vásárolhatóak. A tipikusan alkalmazott koncentráció 2,5% és 10% között van.

A benzoil-peroxid hatásos baktériumölőszer, mely képes a pattanásokat leggyakrabban okozó P. acnes baktérium megölésére. Hatékonysága a receptköteles antibiotikumokéhoz hasonló, sőt hatékonyabb is, és nagy előnye, hogy a benzoil-peroxid ellen a baktériumok nem lesznek rezisztensek, vagyis ellentétben az antibiotikumokkal, ha egyszere használ, akkor mindig használ.

A benzoil-peroxid hátránya, hogy egyrészt erősen szárító, a bőrt irritáló hatása van, így még zsíros bőrűeknek is célszerű egy jó hidratáló krémet használni mellette. További hátránya, hogy a benzoil- peroxid elősegíti a káros szabad gyökök keletkezését a bőrben, ami a bőr kollagén lebomlását, azaz öregedését gyorsítja, így csak ha más nem használ, akkor érdemes a benzoil-peroxidhoz fordulni.

Forrás: cosmeticscop, futurederm