KRÉMEK SMINKEK MÁRKÁK INCI ELADÓ MAGAZIN BLOG Belépés

Egyéb

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Konyhai/házi szépítőszerek
Lelőhely:   Hiányzik. Feltöltöm   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: zuleica, Módosítva: 2013. június 19.

Lelőhely:   Hiányzik. Feltöltöm
Kategória:   Konyhai/házi szépítőszerek

Otthon elkészíthető, kíméletes és természetes szőrtelenítési módszer.

Helfra

2017. május 13.

Hát én is kipróbáltam a főtt limonádéval szőrtelenítést, ,ekem elsőre nem sikerült túl jól, ezért most 2*-ot adok, de még próbálkozom. 2 bögre kristálycukorhoz fél frissen facsart citromlevet és fél bögre vizet adtam, ezt az elegyet összekevertem, majd lassú tűzön elkezdtem melegíteni. Lehet, itt volt a baj. Elvileg már negyed óra múlva barnulnia kellene kezdenie a szirupnak, de fél óra múlva még mindig világos volt a színe, és nem sötétedett semennyit. Fél órán túl dühömben még egy kevés cukrot adtam a főzethez, ekkor a színe erre már sötétedett egy árnyalatot, majd megint egy kanál cukrot hozzáadtam, és max.-ra állítottam a tűzhelyet (és tényleg fontos a magas hőfok!!!!!). Amikor hab keletkezett a tetején, lehúztam a tűzhelyről, talán 20x megismételtem (fél óra tényleg), és ekkor tényleg elkezdett borostyánba váltani a színe - ekkor már egy órája főztem a gyantalimonádét. :) Amikor úgy láttam, hogy szép méz színe van, lekapcsoltam a gázt, és vártam 10 percet, majd a felét egy üvegbe töltöttem.
Az itt olvasott, és talált receptek szerint kb. 10 percet kell várni, míg lehűl, hogy használható legyen. Nekem 10 perc múlva még forró volt, így az edényt egy kis hideg vízbe állítottam, az edény oldalán lehűlt gyantát a teszthelyre kentem, és vártam. Percek múlva is még ragacsos állagú volt, rátettem egy textilcsíkot, majd azzal húztam le, és semmi eredmény. A bőrömnek fájt, a szőrszálaknak meg sem kottyant. :((

Helfra
Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. május 13.

Misa

2017. április 16.

Nem tudom eléggé dicsérni, azt hiszem, ez a legtökéletesebb módszer, ami létezik. Én már nagyjából mindent próbáltam, a teljesség igénye nélkül: borotva, epilátor, szőrtelenítő krém, gyanta, ráolvasás :D - de semmivel nem voltam ennyire elégedett.
Mindent kiszed, és ahhoz képest, amit művel, tényleg alig-alig fáj (az epilátorhoz képest meg pláne). A bőr nagyon puha marad utána.
Nekem hisztis, mindentől kipirosodó, borzasztó érzékeny bőröm van, és semmilyen irritációt nem tapasztaltam, napokkal utána sem, jóval kevesebb idő kell a piros pöttyök eltűnéséhez.
Szóval tényleg, csak ajánalni tudom, nagyon szuper. A legjobb, hogy működik a vékonyszálú, piheszerű és a vastagszálú szőrszálakon is.

Úgy láttam, alapvetően két iskola létezik: az egyik a klasszikus meleg gyanta + lehúzócsík, a másik a gyúrogatós verzió. Én az előbbit csináltam, de szeretném majd kipróbálni a másikat is (bár szerintem azt nehezebb jól összehozni).
A recept, ami nekem bevált: 2 bögre kristálycukor, fél bögre víz, fél bögre frissen facsart citromlé.
Összekevertem őket, átöntöttem egy teflon serpenyőbe, és nagyon-nagyon lassan felforraltam. Elég gyakran kevergettem, aztán amikor a cukor teljesen feloldódott, már ritkábban. Közepes-kis lángon forraltam, szerintem legalább félóra volt, míg felforrt, aztán még kb. 15 perc kellett, míg borostyánszínű lett. Ezután egy kisebb adagot egy kerámiatálkába, a többit pedig egy fémtálba öntöttem. Félóra alatt használhatóra hűlt, lehúzótextillel szuper. Egy befőttesüvegben tartom, egy ilyen kétbögrés adag nagyjából 3-4 használatra elég, és forró vízzel szoktam újramelegíteni.
Azon szerencsések közé tartozom, akiknek elsőre sikerült - próbálkozzatok vele, abszolút megéri. Bár előbb kipróbáltam volna. :)

Misa
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. április 16.

SzAgika08

Korcsoport: < 18
2017. április 9.

Na hát jómultkorában nekiálltam, gyedül voltam itthon és kísérletezős kedvemben voltam na meg szőrteleníteni is kellett volna már. Nagyon kicsi adagot csináltam egy 2 dl-es pohárnak kb. a felét töltöttem meg cukorral majd negyed rész víz és citromlé. Elkezdtem forralni és itt értek az első meglepetések. Próbáltam a víz alatt megnézni milyen az állaga de amint aládugtam és leakartam folyatni konkrétan rászáradt a kanálra. Oké, semmi baj körülbelül borostyánszínűig forraltam aztán átöntöttem egy serpenyőbe. Kezdtem volna összekapargatni ami kb. fél percig ment is aztán már majdnem beletörött a kanál a serpenyőbe szóval újra felforraltam találomra öntögettem bele a citromlevet és a vizet is. Aztán pár perc múlva nagy félelemmel de kiöntöttem a pultra és elkezdtem összehúzkodni. Nagyjából szilárd állagú valamit kaptam azt beleraktam egy pohárba de megjegyzem a pulton is rengeteg maradt ami odaszáradt. A fürdőben beleraktam forró vízbe mert kőkeménnyé vált. Aztán valahogy kiszedtem egy kis darabot amit elkezdtem gyúrogatniés kipróbáltam. Nos fájni nem fájt de túl sokat nem is vitt le. Ezek után még egy kicsit hagytam a meleg vízben állni majd egy kanál fogókájával elkezdtem kiszedni, mert már elég folyós állag lett és egy pamutpólót feláldoztam hogy azzal majd lehúzom a gyantát. Kicsit bajlódva de sikerült felapplikálni a gyantát majd szépen rásímitottam a textilt és lerántottam. És láss csodát gyönyörűen kiszedte a szőrszálakat a lábamról. Egy csíkot kb. 3-4x tudta felhasználni. Mindkét lábamra sajnos nem volt elég ezért borotvával is be kellett segítenem.
És nézzük a tapasztalatokat.
-Először is a gyantázás művelete nem egyáltalán nem fájt pedig eddig még soha nem gyantáztam.
-A szőrszálakat nagyon könnyen kihúzta.
-Elég tartós, mivel borotválnom is kellett van összehasonlítási alapom is. A borotvált területek már a szőrtelenítés után sem volt teljesen sima, míg a gyantázott rész babapopsi simaságú lett, és ez a simaság körülbelül két hétig meg is maradt és most már majdnem egy hónaposan kezd el nőni a szőr.
-Semmi szőrbenövés vagy egyéb más kellemetlenség nem fordult elő, se közben se utána aminek nagyon örültem.

Összességében megvagyok vele elégedve, mostanában aktuális lesz ismét úgyis újra elkészítem de most azt hiszem rögtön átöntöm majd egy pohárba és folyósan hagyom és ismét textilcsíkkal fogom használni. Illetve kiszeretném próbálni hónaljon ill. bikinivonalon is. Kíváncsi leszek, hogy szuperál, jövök még updattel majd a következő szőrtelenítés után. Addig is megkapja az 5*ot a főzési nehézségek ellenére is.

SzAgika08
Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: < 18 |  Dátum: 2017. április 9.

És nézzük a tapasztalatokat.
-A szőrszálakat nagyon könnyen kihúzta.

_zsulu_

2017. március 28.

Néhány hónapja sajnos el kellett hagynom az évek óta remek kozmetikusomat, és mivel magasak az elvárásaim, de sóher vagyok, nem is kerestem újat :) Gondoltam egy próbát megér ez az otthoni cukorgyanta dolog, én intim területre kerestem megoldást, mert az az egyetlen részem ami nem bír mást, csak a megfelelő gyantázást. Én is a két rész cukor-fél rész víz-fél rész citromlé receptet használtam, először 200 gr cukorral próbálva, hogy ha elszúrom akkor se legyen nagy a pocsékolás. Elsőre sikerült szerencsére, sötét mézszínűre főztem a szirupot, hagytam visszahűlni és utána már használható is. Elsőre elég béna voltam vele, az egész fürdőkád ragadt, de most már kezdek belejönni, így nekem nagyon bevált a dolog! Olcsó (még mindig tart az első kis adag, már négyszer használtam eddig), gyors, kíméletes (csak az első alkalommal lett egy mini véraláfutásom, egyébként minimálisan fáj csak és a cukor hidratáló hatása miatt nagyon puha a bőröm), tartós, gyengíti a szőrszálak erősségét, szinte bármilyen hosszúságon működik 1-2 mm-től centiig :)
Jótanácsok: tényleg vigyázzon mindenki a forrósággal, balesetveszélyes!, elég éppen hogy sűrűn folyó állapotra mikrózni és én akkor is fújogatom felkenés előtt. Nekem nem vált be a hintőporozás, valamiért a hintőporos bőrömre nem tapadt, így csak zsírtalanítom és szárazra törlöm a bőröm előtte. Negyedik használatnál már nem olyan egyszerű a felszedett gyantát újra kisimítani, így egy kicsit nagyobb mennyiség fogy. Nagyon melegben szerintem nehezen fog működni, mert nagyon olvad a cukor, akkor esetleg hideg zuhany előtte :) Ja, és a legfontosabb, mindig feszítsük meg a bőrt a gyantázandó területen, inkább kis részekben érdemes haladni és mindig a bőrrel párhuzamosan lehúzni a gyantát (nem pedig felfelé rántani) elkerülendő a véraláfutásokat.

_zsulu_
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. március 28.

dori03

2016. szeptember 3.

Nagyon szerettem volna cukorgyantára váltani a borotva helyett, de nekem valahogy sehogy sem sikerül! Próbáltam többféle receptet, sötétebbre, világosabbra, de valahogy sosem lett olyan állagú, amivel lehetne kezdeni valamit. Fogalmam sincs mit kéne máshogy csinálnom, majd egyszer talán újra nekilátok a próbálkozásnak, egyelőre feladtam. Lehet, hogy szupersima és puha bőrt eredményez, de eddig nekem úgy tűnik, lehetetlen elkészíteni :D

dori03
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. szeptember 3.

rebbka

2016. augusztus 29.

2016. ápr. 08.Én annyira örülök! :) 3 éve elkezdtek a lábaimon szőrbenövések keletkezni, borotvaról gyantára valtottam, de nem... vettem egy epilatort, 2 évig használtam, de nem lett jobb. Pedig szerettem epilátorozni, egészen belejöttem. Viszont megelégeltem, a napokban 3 hatalmas gyulladás jött ki a bokámnál, így arra jutottam, hogy kipróbálom a cukorgyantát. Tavaly nyáron is próbáltam, megvettem egyet, csak felidegesített, ragadt, nem szedett ki semmit se.
Ma itthon nekiálltam a kotyvasztásnak, és szerencsés vagyok, tökéletes lett. Fontos hogy ne legyen piszok, nedvesség a bőrön (fertőtlenítő, hintőpor). Beletoltottem egy üvegbe, majd forró vízben felmelegítettem, a gyantázás ideje vegig benne hagytam, így megfelelő hőmérsékletű maradt. Közben a kezemet is megmostam benne, megtöröltem, azt is hintőporoztam. 1-2 szőrszál maradt, nem volt fájdalmas (csak egy picit). :)
Remélem, rendbe jön a lábam. Majd jövök frissíteni. Addig is 5*.

2016. 08. 29.Április óta ezt használom, és elmúltak a szőrbenövések. Szerintem ez egy csodaszer. :) Azóta magamnak kotyvasztom, és volt olyan, hogy olyan kemény lett, hogy nem tudtam felhasználni. De szerintem az egy tök jó praktika, hogy leveszitek a tűzhelyről, és nézegetitek a színét (meg kell várni, amíg eltűnik a hab a tetejéről, hogy jól lássátok). Így csökken az esélye annak, hogy túlfőzitek. Én ez alapján szoktam készíteni: https://www.youtube.com/watch?v=kTdX1j7IN9A Én ajánlom mindenkinek, mert sokkal puhább a lábam (mintha ápolná :D), miután ezt használom, elbánik a kisebb szőrszálakkal is, így nem marad szúrós a végeredmény.

rebbka
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2016. augusztus 29.

Remélem, rendbe jön a lábam. Majd jövök frissíteni. Addig is 5*.

judiTT

2016. augusztus 9.

Lassan 4 éve használom és csak jót tudok írni róla. Nem mondom, hogy eleinte egyszerű lett volna, vagy 3 adagot dobtam ki, mire sikerült a megfelelőt elkészítenem. (én ezt a receptet használtam: http://borsa.hu/20090406/karamellel_szortelenitettunk/szortelenitesi_technika_cukorgyantaval/ ) Azóta tokától-bokáig ezt használom, pedig érzékeny a bőröm- Ettől nem pattogok ki, rendkívül sima az eredmény, NEM FÁJ a használata, sokkal gyengébb szőr nő vissza és nagyon könnyű használni! Az meg, hogy fillérekből megvan az csak meggy a tejszínhabon!

judiTT
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. augusztus 9.

boszilvi

2016. május 18.

Kedves Férjecském mosolyogva megjegyezte, hogy lassan oviba megy a kislányunk és ha visszamentem dolgozni lesz keret a kozmetikusra, addig inkább borotvát használjak. Azzal kevesebb sérülést okozok magamnak és a konyha sem fog mindenhol ragadni. :)
Szóval én csak 2x ugrottam neki, de kb. 8-10 gyantázott kósza szálnál és némi véraláfutásnál többre tőlem nem futotta. A konyha velem együtt ragadt. :)
Makacs ember lévén még egyszer nekifutok, ha nem fog sikerülni, nem fogom erőltetni.
De most akkor hány csillagot adjak?! Ha jó a cucc, akkor (állítólag) működik.

boszilvi
Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. május 18.

De most akkor hány csillagot adjak?! Ha jó a cucc, akkor (állítólag) működik.

vadvirag919

2016. május 2.

Nikie7300 véleménye alapján próbáltam ki pár hónapja először. Az első főzés bolti citromlével történt és semmire nem volt jó, aztán megpróbáltam facsarttal és működik. Mindig hagyok egy kicsit az üveg alján, hogy tudjam milyen színűre kell főzni. Tulajdonképpen ezzel gyantáztam életemben először magamnak és teljesen elégedett vagyok. Nem tépi félbe a szálakat, gyorsan megnyugszik, nem is fáj különösebben, és spatulával (régi fém vajazó kés) egyszerű kezelni. Amikor nem használom a hűtőben lakik egy csini üvegben. Ja és házi, mosható textilcsíkot használok hozzá. :)

vadvirag919
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. május 2.

helina

2016. április 22.

Este már sírva vakartam a hagyományos gyantát fell mindenhonnan, es ki is vágtam a kukába. Eszembe jutott, hogy a cukor gyanta mennyivel jobb, es ma el is készítettem. Rosszul. Valami félre ment, es az egész egy ruganyos izé lett. Két tálkában szórakoztam, az egyik csak-csak működött, ezt lazitgattam vízzel, meg levegőztettem, a másikat félre raktam es kb egy óra múlva óvatosan hozzáértem. Kár volt! Most egy vízhólyag éktelenkedik rajta. Nagyon vigyázzatok vele! Azt hiszem majd ujra próbálkozom, de addig vár a mosogatás...

helina
Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2016. április 22.

Hidratálók: Sucrose

Cukor.  A bőrön alkalmazva vízmegkötő hatása van.