KRÉMEK MÁRKÁK ÖSSZETEVŐK ELADÓ MAGAZIN BLOG Belépés

Egyéb

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Konyhai/házi szépítőszerek
Lelőhely:   Hiányzik. Feltöltöm   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: zuleica, Módosítva: 2013. június 19.

Lelőhely:   Hiányzik. Feltöltöm
Kategória:   Konyhai/házi szépítőszerek

Otthon elkészíthető, kíméletes és természetes szőrtelenítési módszer.

Gella

2018. május 1.

Évek óta szenvedek a borotválkozással és mindent mit meg nem adnék, ha nem lenne utána az órákon keresztül tartó bőrirritáció miatti vakarózás. Beleőrülök. Azneddig leghatékonyabb kenőcsök közé tartozik a bepanthen plus és a himalaja kenőcs, igaz még így is fél órába-órába telik mire a viszketés érzés abba marad. Kipróbáltam a lidl-is Sanitas IPL-t de mint kiderült anyajegyek miatt nem használhatom. Megnéztem rgy rahedli videót, hogyan is kell ezt a gyantát készíteni, de borzalmasan körülményes és aprólékos. Így sikerült elsőre túl főznöm. Majdnem jó lett. Le is égettem magam egy próba során. Nem mondom, hogy nem egy hasznos dolog, szépen leszedte azon a kis területen a szőrt, csak mire lehült egy picit, bekeményedett. Ja és tipp a cukor hegy takarításához, ha kis salsa szószos üvegbe teszed: tedd bele egy mély tálba, engedj mindkettőbe forró vizet, hogy az ellepje az üveget, fél óra alatt kiázik a cumó. Gyakorlás kérdése, mire az ember ráérez, sajnos nekem nincs türelmem és cukrom hozzá.
Ha esetleg valaki tudna ajánlani egy hatékony módszert borotválkozás helyett, ami opyan félnótásnak való mint én, ne habozzon írni: muresang95@gmail.com

Gella
Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2018. május 1.

Loucia

2018. április 25.

Nagyon szeretem. Régen csak borotvát használtam. Nem mondom, hogy nem fájdalmas, de kibirható.

Loucia
Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2018. április 25.

Tatsuya

2018. március 9.

Nekem nem sikerult :( villanyrezson csinaltam, azt sem tudtam hany fokon a vege pedig egy sotet szirup lett ami szinte azonnal megkemenyedett es tort.
Szeretnek neki meg adni egy esejt, mert nekem is szuksegem van a szortelenitesre.

Tatsuya
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. március 9.

AstraNauta

2017. október 18.

Ma készítettem el először és szerencsém volt, tökéletes lett. Soha semmivel nem gyantáztam még, úgyhogy bedobtam magamat a mélyvízbe egy teljes fazonnal :) Nem egy leányálom, de sokkal rosszabbra számítottam. Még bele kell jönnöm, de már elsőre is tökéletes lett, csak az időből kell lefaragnom, sokáig tartott. A végeredmény szuper! Továbbra is ezzel fogok próbálkozni, gyakorolni :) Ja és nem használtam textilt, csak simán lehúztam a szétkent gombócot.

AstraNauta
Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. október 18.

Kingucii

2017. szeptember 11.

Anno én is kipróbáltam, nem sikerült, de szerencsére lehet kapni a boltokban :-)

Kingucii
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. szeptember 11.

Liliomrozsa

2017. augusztus 25.

Ha sikerül megcsinálnod, akkor a világon a legjobb szőrtelenítő! Viszont nekem sokszor nagyon nehezen jön össze: vagy túl kemény vagy túl ragacsos lesz, pedig mindig ugyanúgy csinálom. Ami biztos, hogy citrom helyett használjatok ecetet, ezzel kevesebb az elrontás lehetősége és sose dobjátok ki, mert új rámelegítéssel javítható a nem megfelelő állag!

Liliomrozsa
Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. augusztus 25.

kandodorci

2017. augusztus 7.

Ma próbáltam ki először de ne igazán sikerült .Egy darabig jól tudtam használni hintőporral de aztán nagyon gyorsan megkeményedett. hogyan tartsam melegen?

kandodorci
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2017. augusztus 7.

Helfra

2017. május 13.

Hát én is kipróbáltam a főtt limonádéval szőrtelenítést, ,ekem elsőre nem sikerült túl jól, ezért most 2*-ot adok, de még próbálkozom. 2 bögre kristálycukorhoz fél frissen facsart citromlevet és fél bögre vizet adtam, ezt az elegyet összekevertem, majd lassú tűzön elkezdtem melegíteni. Lehet, itt volt a baj. Elvileg már negyed óra múlva barnulnia kellene kezdenie a szirupnak, de fél óra múlva még mindig világos volt a színe, és nem sötétedett semennyit. Fél órán túl dühömben még egy kevés cukrot adtam a főzethez, ekkor a színe erre már sötétedett egy árnyalatot, majd megint egy kanál cukrot hozzáadtam, és max.-ra állítottam a tűzhelyet (és tényleg fontos a magas hőfok!!!!!). Amikor hab keletkezett a tetején, lehúztam a tűzhelyről, talán 20x megismételtem (fél óra tényleg), és ekkor tényleg elkezdett borostyánba váltani a színe - ekkor már egy órája főztem a gyantalimonádét. :) Amikor úgy láttam, hogy szép méz színe van, lekapcsoltam a gázt, és vártam 10 percet, majd a felét egy üvegbe töltöttem.
Az itt olvasott, és talált receptek szerint kb. 10 percet kell várni, míg lehűl, hogy használható legyen. Nekem 10 perc múlva még forró volt, így az edényt egy kis hideg vízbe állítottam, az edény oldalán lehűlt gyantát a teszthelyre kentem, és vártam. Percek múlva is még ragacsos állagú volt, rátettem egy textilcsíkot, majd azzal húztam le, és semmi eredmény. A bőrömnek fájt, a szőrszálaknak meg sem kottyant. :((

Helfra
Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. május 13.

Misa

2017. április 16.

Nem tudom eléggé dicsérni, azt hiszem, ez a legtökéletesebb módszer, ami létezik. Én már nagyjából mindent próbáltam, a teljesség igénye nélkül: borotva, epilátor, szőrtelenítő krém, gyanta, ráolvasás :D - de semmivel nem voltam ennyire elégedett.
Mindent kiszed, és ahhoz képest, amit művel, tényleg alig-alig fáj (az epilátorhoz képest meg pláne). A bőr nagyon puha marad utána.
Nekem hisztis, mindentől kipirosodó, borzasztó érzékeny bőröm van, és semmilyen irritációt nem tapasztaltam, napokkal utána sem, jóval kevesebb idő kell a piros pöttyök eltűnéséhez.
Szóval tényleg, csak ajánalni tudom, nagyon szuper. A legjobb, hogy működik a vékonyszálú, piheszerű és a vastagszálú szőrszálakon is.

Úgy láttam, alapvetően két iskola létezik: az egyik a klasszikus meleg gyanta + lehúzócsík, a másik a gyúrogatós verzió. Én az előbbit csináltam, de szeretném majd kipróbálni a másikat is (bár szerintem azt nehezebb jól összehozni).
A recept, ami nekem bevált: 2 bögre kristálycukor, fél bögre víz, fél bögre frissen facsart citromlé.
Összekevertem őket, átöntöttem egy teflon serpenyőbe, és nagyon-nagyon lassan felforraltam. Elég gyakran kevergettem, aztán amikor a cukor teljesen feloldódott, már ritkábban. Közepes-kis lángon forraltam, szerintem legalább félóra volt, míg felforrt, aztán még kb. 15 perc kellett, míg borostyánszínű lett. Ezután egy kisebb adagot egy kerámiatálkába, a többit pedig egy fémtálba öntöttem. Félóra alatt használhatóra hűlt, lehúzótextillel szuper. Egy befőttesüvegben tartom, egy ilyen kétbögrés adag nagyjából 3-4 használatra elég, és forró vízzel szoktam újramelegíteni.
Azon szerencsések közé tartozom, akiknek elsőre sikerült - próbálkozzatok vele, abszolút megéri. Bár előbb kipróbáltam volna. :)

Misa
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. április 16.

SzAgika08

2017. április 9.

Na hát jómultkorában nekiálltam, gyedül voltam itthon és kísérletezős kedvemben voltam na meg szőrteleníteni is kellett volna már. Nagyon kicsi adagot csináltam egy 2 dl-es pohárnak kb. a felét töltöttem meg cukorral majd negyed rész víz és citromlé. Elkezdtem forralni és itt értek az első meglepetések. Próbáltam a víz alatt megnézni milyen az állaga de amint aládugtam és leakartam folyatni konkrétan rászáradt a kanálra. Oké, semmi baj körülbelül borostyánszínűig forraltam aztán átöntöttem egy serpenyőbe. Kezdtem volna összekapargatni ami kb. fél percig ment is aztán már majdnem beletörött a kanál a serpenyőbe szóval újra felforraltam találomra öntögettem bele a citromlevet és a vizet is. Aztán pár perc múlva nagy félelemmel de kiöntöttem a pultra és elkezdtem összehúzkodni. Nagyjából szilárd állagú valamit kaptam azt beleraktam egy pohárba de megjegyzem a pulton is rengeteg maradt ami odaszáradt. A fürdőben beleraktam forró vízbe mert kőkeménnyé vált. Aztán valahogy kiszedtem egy kis darabot amit elkezdtem gyúrogatniés kipróbáltam. Nos fájni nem fájt de túl sokat nem is vitt le. Ezek után még egy kicsit hagytam a meleg vízben állni majd egy kanál fogókájával elkezdtem kiszedni, mert már elég folyós állag lett és egy pamutpólót feláldoztam hogy azzal majd lehúzom a gyantát. Kicsit bajlódva de sikerült felapplikálni a gyantát majd szépen rásímitottam a textilt és lerántottam. És láss csodát gyönyörűen kiszedte a szőrszálakat a lábamról. Egy csíkot kb. 3-4x tudta felhasználni. Mindkét lábamra sajnos nem volt elég ezért borotvával is be kellett segítenem.
És nézzük a tapasztalatokat.
-Először is a gyantázás művelete nem egyáltalán nem fájt pedig eddig még soha nem gyantáztam.
-A szőrszálakat nagyon könnyen kihúzta.
-Elég tartós, mivel borotválnom is kellett van összehasonlítási alapom is. A borotvált területek már a szőrtelenítés után sem volt teljesen sima, míg a gyantázott rész babapopsi simaságú lett, és ez a simaság körülbelül két hétig meg is maradt és most már majdnem egy hónaposan kezd el nőni a szőr.
-Semmi szőrbenövés vagy egyéb más kellemetlenség nem fordult elő, se közben se utána aminek nagyon örültem.

Összességében megvagyok vele elégedve, mostanában aktuális lesz ismét úgyis újra elkészítem de most azt hiszem rögtön átöntöm majd egy pohárba és folyósan hagyom és ismét textilcsíkkal fogom használni. Illetve kiszeretném próbálni hónaljon ill. bikinivonalon is. Kíváncsi leszek, hogy szuperál, jövök még updattel majd a következő szőrtelenítés után. Addig is megkapja az 5*ot a főzési nehézségek ellenére is.

SzAgika08
Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2017. április 9.

És nézzük a tapasztalatokat.
-A szőrszálakat nagyon könnyen kihúzta.

Hidratálók: Sucrose

Cukor.  A bőrön alkalmazva vízmegkötő hatása van.