KRÉMEK MÁRKÁK ÖSSZETEVŐK ELADÓ MAGAZIN BLOG Belépés

Egyéb

IPL-Szőrtelenítés

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Esztétikai-bőrgyógyászati kezelések
Lelőhely:   Hiányzik. Feltöltöm   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: Makk Zsuzsó, Módosítva: 2014. június 25.

Lelőhely:   Hiányzik. Feltöltöm
Kategória:   Esztétikai-bőrgyógyászati kezelések

Villanófényes tartós szőrtelenítési technológia

Az IPL készülék által kibocsájtott erőteljes fényt szőrtüszőben az összefüggő szőrszál sötét pigmentje (melanin) elnyeli, ez a fény hővé alakul, és a sötét színű szőrszálakat gyakorlatilag kiégeti, a szőrnövekedést inaktívvá teszi. A szőrtelenítő készülék mindig csak a növekedési fázisban lévő szőrszálakat pusztítja el, ezért 6-8 hét kihagyás szükséges a kezelések között. Kb 5-6 kezelés szükséges a végleges eredményhez.

Tartósság: 4-6 év

Árak: kissebb területek kb. 4000 Ft / alkalom, nagybb területek kb 20.000 Ft / alkalom

JuditTTT

2018. július 19.

Vegyél otthoni készüléket, pl. a Deess, ill. a legutóbbi, amit használok a Lescolton olcsó és jó. Aliexpressen pl. utóbbiból van egy rakással. Nagyon jól működnek, még nagyon türelmesnek se kell lenned. A szalonokban itthon nevetséges árakon dolgoznak. Ennél hatékonyabb módszer nincs a szőrtelenítésre, max. a lézer még. Szépen, lassan az összes szőrödtől meg tudsz szabadulni olyan 6 hónap, egy év alatt. 3 hónapja használom a Lescolton T009-es modelljét, már csak szőke pihécske nő a lábamon. Az erősebb szőrzet pl. bikinivonalon is jóval gyengébb már, mint volt. És pontom pénzbe kerül a készülék. Ez ma már nem luxus.

Update: azt elfelejtettem hozzátenni, h. jártam szalonba IPL kezelésre, főként a seprűvénáimmal. Akkor egy alkalom volt egy 20-as, és havonta 3 alkalommal kezdtem (olyan 2009-10 körül volt ez), majd ez ment le egy év alatt évi kettő fenntartó kezelésre. A combomon volt az ominózus kezelés, ott mellékhatásként kihullt a szőr, ami volt. Ill. arcra kértem szőrtelenítő kezelést, az is működött. Mindezt csak azért mondom el, mert a bőrkezelő pótfej, amit pl. kaptam a szőrtelenítő készülékemhez (nem volt 20e maga a készülék...) kb. ugyanazt tudja, mint a seprűvéna kezelésen alkalmazott hullámhossz. Kicsit gyakrabban kell alkalmazni és kezelésenként többször átmenni adott területen, de működik. Nem rántja össze azonnal a kis pókhálókat, hanem fokozatosan tünteti el, olyan 5-6 kezelés után már látszik, ahogy szépen elhalványodnak. Az arcon is alkalmazható szőrtelenítő fejjel pedig lehet kezelni a bajuszkát is.
Szóval hölgyek, lehet gondolkozni, de ennyi pénz elköltése után én inkább maradok az otthoni készüléknél. Tudja, amit a szalonokban, max. lassabban. De a tartós szőrtelenítés nem maratonfutás.

Montelino-

a legutóbbi készülékem neve Lescolton T009-

Úgy voltam vele, h. ennyi ember, aki megvette és pozitívan is véleményezi, csak nem tévedhet. Nekem bevált, de ez én vagyok. Biztos van olyan, akinek semmit se ér, de ez sztem alkati kérdés. Adnak mellé két fejet, azokat lehet cserélgetni. A pirossal szeded le a seprűvénát+ pigmentfoltot. Spanyolországból rendelve nincs vám.

JuditTTT
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. július 19.

Montelino-

a legutóbbi készülékem neve Lescolton T009-

cskriszti2

2018. április 18.

Kb. 3 hónapja használok otthoni IPL szőrtelenítő gépet. Gyengültek és ritkultak a szőrszálaim, lassabban nőnek, és a szőrtüsző gyulladásokból is kevesebb van. Már így is szebb lesz a bőröm a bikiniszezonra. :) Nagyon remélem, hogy ha folytatom a kezeléseket, meg is szűnnek a szőrszálak.

cskriszti2
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. április 18.

peachprincess

2018. március 12.

Nem tudom, hogy lehetnek emberek ilyen igénytelenek, hogy csak villogtatnak ide-oda a szalonokban, kezelés gyanánt... Ez szánalmas. Bár tudom, a pénz számít, nem a lelkiismeretesség.

Én egy Philips Lumea nevű kütyüt vettem 2 éve, 40 000 forint volt aprón (újonnan, a tulaj nem használta, 2 volt neki). Jó ideig csak rakosgattam és szemeztem vele az első kezelés után, mert nem volt túl kellemes élmény (mindenhol szőrös vagyok, így nagyon sok időbe telt, fájt is a hajlatokban és a combomon eléggé). Most újévkor fogadtam meg, hogy idén véget vetek a szőrmizériámnak és csak a fejemen viselem el a szőrt, szempilla, szemöldök és haj formájában. Alanynak nem vagyok a legjobb, kicsit kreolos-sárgás a bőröm, de a szőröm sötétbarna (dús és erős), szóval az útmutató szerint 4-es fokozaton csinálgattam a kezeléseket. Így nem égetett. Most kb 6 kezelésen vagyok túl, 1-2 kósza szőrszál nő a bikinivonal és a hónalj környékén, itt a legerősebb a szőrzet... A többi helyen viszont tükörsima minden. :)) Ennek ellenére mindenhol végigmegyek még 1-2x, hogy ha van pár félig kinyírt hagyma, akkor tegyek ellene, valószínűleg barnulószezonra már nem lesz rá gondom.

2 hetente végzek kezeléseket, a miheztartás végett: nekem teljes testen (alkarok, bajusz, has egy része, hónalj, intim rész, teljes lábszár) 2-3,5 óra a kezelés nagyjából. Szemöldökceruzával (az nem túl puha) mindig halványan behúzom a karomnál és a combomnál is függőlegesen, hogy hol kezdtem a géppel és szépen, körkörösen haladva villogtatom végig az egész felületet, aztán lejjebb lépek egy sorral, ami a gép villantófejének távolsága és ugyanígy folytatom, így egy rész sem marad ki. Így is foltokban kezdett el ritkulni a szőr, de ez nem jelent semmit. :)

Ha igaz, amit olvasok az árral kapcsolatban, akkor azt hiszem, az első kezelés visszahozta már a gép árát. Én javaslom, hogy vegyetek egy gépet, úgy is kell frissíteni az eredményt, van hely neki a szekrényben. :)

peachprincess
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2018. március 12.

hannikah93

2018. február 2.

Én is otthoni gépet használok és nekem nagyon bevált, pontosan azt tudta, amit ígért a gép, végigcsináltam a kb. fél éves szőrtelenítést az elején 2 hetente, majd ritkábban, és már tényleg nem nő szőröm... :) néztem kezelés árakat is, de sztem az nagyon sok pénz, mire végigjárod, pláne, ha több testrészen is szeretnél végigmenni, ezért döntöttem az othoni mellett. :)

hannikah93
Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. február 2.

kisskriszta

2018. január 19.

Én barátnőmmel együtt otthoni IPL gépet használok (DEESS a neve). Pontosabban, ő vette, nekem csak kölcsönadta, ő már alig használja, neki nem is nő már szőre. Szóval megkaptam, míg megcsinálom a lábamon az alapkezelést, és azt kell, hogy mondjam, hogy nekem nagyon tetszett ez a dolog. :)
Pár alkalom után már alig nőtt szőröm, és most meg már szinte teljesen eltűnt. Tudom, hogy ezek drága gépek, én nem engedhetem meg magamnak, de ha összeszámolom, hogy mennyi fájdalomtól, macerától szabadít meg, hát akkor belegondolva eléggé megéri.

kisskriszta
Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2018. január 19.

Sz. Csilla

2017. november 27.

10 alkalmas kupont vettem 10.000Ft-ért, ami szerintem nagyon olcsó. A lábszáramon kezeltettem, és 8 alkalommal tudtam elmenni, mert nagyon messze élek a fővárostól és egy éven belül kellett volna felhasználnom. 8 alakommal tehát annyira sikerült szőrteleníteni a lábam, hogy nem szúr ha végig simítom és szemmel is negyed annyi sincs, mint előtte volt. Tehát továbbra is kell szőrtelenítenem, de sokkal lassabban is nő vissza, pedig már egy év eltelt. Elégedett vagyok vele!

Update: én már itthoni készüléket használok és ha nem is érek el vele teljes sikert, akkor se mondanék le róla! Nem mindegy, hogy minden nap kell borotválni a lábszáram vagy elég 3 naponta, mert annyira gyengültek a maradék szálak. Az sem mindegy hogy egy foltban pl ahol nőtt 100 szál, most nő 10 szál.

Sz. Csilla
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. november 27.

Luiselotte

2017. szeptember 18.

6 éve kezdtem el , akkor végigcsináltam egy 10 alkalmas "kúrát", már az első alkalom is jelentős változást hozott és mire a végére értem a 10 alkalomnak tükörsima bőrt kaptam .
Négy évig tartott, most azt csinálom, hogy tavasszal vagy ősszel visszamegyek 1-2 emlékeztető kezelésre és az megint kitart 1 évig .
Nekem pigmentfoltokra is zseniális ...

Luiselotte
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. szeptember 18.

Nekem pigmentfoltokra is zseniális ...

szilvia.bano

2017. szeptember 3.

Egyetértek az előttem szólókkal, nekem a világon semmit nem ért, pedig 6-7 alkalommal biztosan voltam. Alacsony a fájdalomküszöböm, így a gyanta nem jön szóba, az epilátor se annyira, most borotvát használok, a bőröm aránylag bírja, de fáradságos csinálni naponta-kétnaponta. A lézeres kezelések és az ipl készülékek, amik állítólag jók, pedig nagyobbrészt drágák. Mindazonáltal az ipl készülékekről általában jó véleményeket láttam itt az oldalon, úgyhogy azok biztos többet érnek, mint a kezelés, és nem helyhez kötöttek.

szilvia.bano
Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. szeptember 3.

Chrissy

2017. április 19.

Én egy viszonylag kis részt kezeltettem, 6 alkalommal voltam, szabályosan betartva mindent, de semmit nem ért a kezelés(sorozat). Nekem szürke az eredti hajam, szebben fogalmazva hamuszőke, nem szépen fogalmazva patkányszínű. A testszőrzetem is ilyen színű, 1-1 sötétebb, fekete szállal itt-ott, illetve, ahogyan a hajamban is, a testemen is vannak nagyon szőke szálak is. A bőröm a kezelés elkezdésekor még szolibarna volt, de csak mérsékelten, mivel nehezen barnulós típus vagyok. No, szóval nem a legideálisabb alany ehhez, de a kozmetikus azt mondta jó lesz ez. Naná. Neki biztosan, mert az alkalmankénti összegeket ő tette zsebre. Kaptam szemüveget, ő is felvett egyet, lemosta a kezelendő felületet tonikkal, aztán rákent egy kis zselét és a kezelőfejjel ráment a a célterületre, "lőtt" egyet, azaz villantott, meleget éreztem és apró tűszúrás szerű érzést is, mintha meleg tűvel szúrtak volna meg egy kicsit. Közben egy kis égett szag. Ez ismétlődött párszor. Utána picit piros lett a bőröm, de nem vészes, nem is tartott sokáig. Magas a fájdalomküszöböm, ezért idővel a kozmetikus azt mondta állít az erősségen, akkor forróbbnak éreztem a tűszúrásokat, de ennyi. 6 alkalommal voltam, eleinte azt hittem bejött, mert mintha kevesebb szőröm nőtt volna vissza és lassabban, aztán eltelt pár hónap és mintha soha nem jártam volna "végleges" szőrtelenítésen. Tisztában voltam vele, hogy a végleges csak képletes kifejezés, és a szőr megújul idővel, stb. stb., de ennél többet vártam. Nagy felületre nem is vállaltam volna be, csak egy pár nagyon zavaró helyen növő szőrszáltól szerettem volna megszabadulni és azt hittem erre a pár szálra talán működik. De nem.

Chrissy
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. április 19.

blessed

2016. március 1.

Sajnálom, hogy ilyen sok mindenkinek nem vált be, de azért leírnám én is a véleményemet. Olyan 4-5 éve találtam ki, hogy elegem van a hónalj-szőrtelenítésből és rávettem magam egy szépségklinikán, hogy egy 8 alkalmas kezelést kipróbáljak. Az árra már nem emlékszem, de úgy voltam vele, hogy a sok gyanta ára visszajön majd. Hófehér bőr és sötét szőr, szóval ideálisnak mondtak és úgy voltam vele, hogy a hónalj se nem túl nagy és se nem túl érzékeny terület viszont muszáj mindig tükörsimának lennie, ezért ideális terület, így belevágtam. Mindent szépen elmondtak és már az első kezelést sikeresnek mondanám, 2-3 nap után kipottyantak a szőrök és egy hónapig SEMMI nem is nőtt vissza. Imádtam.
Egy hónap múlva kellett mennem legközelebb a 2. kezelésre, ugyanez volt 1-2 hónapig megint simaság, és így tovább egyre több idő telt volna el a kezelések között, de sajnos költözés miatt nem tudtam befejezni, így már sosem tudom meg, hogy mennyi ideig lett volna tartós a simaság, az a 3 kezelés amin voltam az magáért beszélt. Azóta is sokkal kevesebb szőröm nő vissza; csak epilátort használok és hónaljanként kb 20 másodperc alatt meg is vagyok. Most megint szemezek egy otthon használhatós készülékkel, még nem tudom beruházzak e egyre. Mégis csak lézer, ki tudja hosszú távon mennyire káros, mégha csak 1-2 másodpercig is tart a villantás.

Na most megnéztem a hely honlapját ahol voltam és lehet nekem nem is IPL kezelés volt, hanem dióda lézeres. Mindegy mostmár itt hagyom ezt a véleményt.

blessed
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. március 1.