KRÉMEK MÁRKÁK ÖSSZETEVŐK ELADÓ MAGAZIN BLOG Belépés

Egyéb

IPL-Szőrtelenítés

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Esztétikai-bőrgyógyászati kezelések
Lelőhely:   Hiányzik. Feltöltöm   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: Makk Zsuzsó, Módosítva: 2014. június 25.

Lelőhely:   Hiányzik. Feltöltöm
Kategória:   Esztétikai-bőrgyógyászati kezelések

Villanófényes tartós szőrtelenítési technológia

Az IPL készülék által kibocsájtott erőteljes fényt szőrtüszőben az összefüggő szőrszál sötét pigmentje (melanin) elnyeli, ez a fény hővé alakul, és a sötét színű szőrszálakat gyakorlatilag kiégeti, a szőrnövekedést inaktívvá teszi. A szőrtelenítő készülék mindig csak a növekedési fázisban lévő szőrszálakat pusztítja el, ezért 6-8 hét kihagyás szükséges a kezelések között. Kb 5-6 kezelés szükséges a végleges eredményhez.

Tartósság: 4-6 év

Árak: kissebb területek kb. 4000 Ft / alkalom, nagybb területek kb 20.000 Ft / alkalom

Helia-D Botanic Concept Tokaji Aszús Hidratáló Krém Normál/Kombinált Bőrre

Helia-D Botanic Concept Tokaji Aszús Hidratáló Krém Normál/Kombinált Bőrre
powderwoman

cskriszti2

2018. április 18.

Kb. 3 hónapja használok otthoni IPL szőrtelenítő gépet. Gyengültek és ritkultak a szőrszálaim, lassabban nőnek, és a szőrtüsző gyulladásokból is kevesebb van. Már így is szebb lesz a bőröm a bikiniszezonra. :) Nagyon remélem, hogy ha folytatom a kezeléseket, meg is szűnnek a szőrszálak.

cskriszti2
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. április 18.

peachprincess

2018. március 12.

Nem tudom, hogy lehetnek emberek ilyen igénytelenek, hogy csak villogtatnak ide-oda a szalonokban, kezelés gyanánt... Ez szánalmas. Bár tudom, a pénz számít, nem a lelkiismeretesség.

Én egy Philips Lumea nevű kütyüt vettem 2 éve, 40 000 forint volt aprón (újonnan, a tulaj nem használta, 2 volt neki). Jó ideig csak rakosgattam és szemeztem vele az első kezelés után, mert nem volt túl kellemes élmény (mindenhol szőrös vagyok, így nagyon sok időbe telt, fájt is a hajlatokban és a combomon eléggé). Most újévkor fogadtam meg, hogy idén véget vetek a szőrmizériámnak és csak a fejemen viselem el a szőrt, szempilla, szemöldök és haj formájában. Alanynak nem vagyok a legjobb, kicsit kreolos-sárgás a bőröm, de a szőröm sötétbarna (dús és erős), szóval az útmutató szerint 4-es fokozaton csinálgattam a kezeléseket. Így nem égetett. Most kb 6 kezelésen vagyok túl, 1-2 kósza szőrszál nő a bikinivonal és a hónalj környékén, itt a legerősebb a szőrzet... A többi helyen viszont tükörsima minden. :)) Ennek ellenére mindenhol végigmegyek még 1-2x, hogy ha van pár félig kinyírt hagyma, akkor tegyek ellene, valószínűleg barnulószezonra már nem lesz rá gondom.

2 hetente végzek kezeléseket, a miheztartás végett: nekem teljes testen (alkarok, bajusz, has egy része, hónalj, intim rész, teljes lábszár) 2-3,5 óra a kezelés nagyjából. Szemöldökceruzával (az nem túl puha) mindig halványan behúzom a karomnál és a combomnál is függőlegesen, hogy hol kezdtem a géppel és szépen, körkörösen haladva villogtatom végig az egész felületet, aztán lejjebb lépek egy sorral, ami a gép villantófejének távolsága és ugyanígy folytatom, így egy rész sem marad ki. Így is foltokban kezdett el ritkulni a szőr, de ez nem jelent semmit. :)

Ha igaz, amit olvasok az árral kapcsolatban, akkor azt hiszem, az első kezelés visszahozta már a gép árát. Én javaslom, hogy vegyetek egy gépet, úgy is kell frissíteni az eredményt, van hely neki a szekrényben. :)

peachprincess
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2018. március 12.

hannikah93

2018. február 2.

Én is otthoni gépet használok és nekem nagyon bevált, pontosan azt tudta, amit ígért a gép, végigcsináltam a kb. fél éves szőrtelenítést az elején 2 hetente, majd ritkábban, és már tényleg nem nő szőröm... :) néztem kezelés árakat is, de sztem az nagyon sok pénz, mire végigjárod, pláne, ha több testrészen is szeretnél végigmenni, ezért döntöttem az othoni mellett. :)

hannikah93
Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. február 2.

kisskriszta

2018. január 19.

Én barátnőmmel együtt otthoni IPL gépet használok (DEESS a neve). Pontosabban, ő vette, nekem csak kölcsönadta, ő már alig használja, neki nem is nő már szőre. Szóval megkaptam, míg megcsinálom a lábamon az alapkezelést, és azt kell, hogy mondjam, hogy nekem nagyon tetszett ez a dolog. :)
Pár alkalom után már alig nőtt szőröm, és most meg már szinte teljesen eltűnt. Tudom, hogy ezek drága gépek, én nem engedhetem meg magamnak, de ha összeszámolom, hogy mennyi fájdalomtól, macerától szabadít meg, hát akkor belegondolva eléggé megéri.

kisskriszta
Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2018. január 19.

Sz. Csilla

2017. november 27.

10 alkalmas kupont vettem 10.000Ft-ért, ami szerintem nagyon olcsó. A lábszáramon kezeltettem, és 8 alkalommal tudtam elmenni, mert nagyon messze élek a fővárostól és egy éven belül kellett volna felhasználnom. 8 alakommal tehát annyira sikerült szőrteleníteni a lábam, hogy nem szúr ha végig simítom és szemmel is negyed annyi sincs, mint előtte volt. Tehát továbbra is kell szőrtelenítenem, de sokkal lassabban is nő vissza, pedig már egy év eltelt. Elégedett vagyok vele!

Update: én már itthoni készüléket használok és ha nem is érek el vele teljes sikert, akkor se mondanék le róla! Nem mindegy, hogy minden nap kell borotválni a lábszáram vagy elég 3 naponta, mert annyira gyengültek a maradék szálak. Az sem mindegy hogy egy foltban pl ahol nőtt 100 szál, most nő 10 szál.

Sz. Csilla
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. november 27.

Luiselotte

2017. szeptember 18.

6 éve kezdtem el , akkor végigcsináltam egy 10 alkalmas "kúrát", már az első alkalom is jelentős változást hozott és mire a végére értem a 10 alkalomnak tükörsima bőrt kaptam .
Négy évig tartott, most azt csinálom, hogy tavasszal vagy ősszel visszamegyek 1-2 emlékeztető kezelésre és az megint kitart 1 évig .
Nekem pigmentfoltokra is zseniális ...

Luiselotte
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. szeptember 18.

Nekem pigmentfoltokra is zseniális ...

szilvia.bano

2017. szeptember 3.

Egyetértek az előttem szólókkal, nekem a világon semmit nem ért, pedig 6-7 alkalommal biztosan voltam. Alacsony a fájdalomküszöböm, így a gyanta nem jön szóba, az epilátor se annyira, most borotvát használok, a bőröm aránylag bírja, de fáradságos csinálni naponta-kétnaponta. A lézeres kezelések és az ipl készülékek, amik állítólag jók, pedig nagyobbrészt drágák. Mindazonáltal az ipl készülékekről általában jó véleményeket láttam itt az oldalon, úgyhogy azok biztos többet érnek, mint a kezelés, és nem helyhez kötöttek.

szilvia.bano
Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. szeptember 3.

Chrissy

2017. április 19.

Én egy viszonylag kis részt kezeltettem, 6 alkalommal voltam, szabályosan betartva mindent, de semmit nem ért a kezelés(sorozat). Nekem szürke az eredti hajam, szebben fogalmazva hamuszőke, nem szépen fogalmazva patkányszínű. A testszőrzetem is ilyen színű, 1-1 sötétebb, fekete szállal itt-ott, illetve, ahogyan a hajamban is, a testemen is vannak nagyon szőke szálak is. A bőröm a kezelés elkezdésekor még szolibarna volt, de csak mérsékelten, mivel nehezen barnulós típus vagyok. No, szóval nem a legideálisabb alany ehhez, de a kozmetikus azt mondta jó lesz ez. Naná. Neki biztosan, mert az alkalmankénti összegeket ő tette zsebre. Kaptam szemüveget, ő is felvett egyet, lemosta a kezelendő felületet tonikkal, aztán rákent egy kis zselét és a kezelőfejjel ráment a a célterületre, "lőtt" egyet, azaz villantott, meleget éreztem és apró tűszúrás szerű érzést is, mintha meleg tűvel szúrtak volna meg egy kicsit. Közben egy kis égett szag. Ez ismétlődött párszor. Utána picit piros lett a bőröm, de nem vészes, nem is tartott sokáig. Magas a fájdalomküszöböm, ezért idővel a kozmetikus azt mondta állít az erősségen, akkor forróbbnak éreztem a tűszúrásokat, de ennyi. 6 alkalommal voltam, eleinte azt hittem bejött, mert mintha kevesebb szőröm nőtt volna vissza és lassabban, aztán eltelt pár hónap és mintha soha nem jártam volna "végleges" szőrtelenítésen. Tisztában voltam vele, hogy a végleges csak képletes kifejezés, és a szőr megújul idővel, stb. stb., de ennél többet vártam. Nagy felületre nem is vállaltam volna be, csak egy pár nagyon zavaró helyen növő szőrszáltól szerettem volna megszabadulni és azt hittem erre a pár szálra talán működik. De nem.

Chrissy
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. április 19.

blessed

2016. március 1.

Sajnálom, hogy ilyen sok mindenkinek nem vált be, de azért leírnám én is a véleményemet. Olyan 4-5 éve találtam ki, hogy elegem van a hónalj-szőrtelenítésből és rávettem magam egy szépségklinikán, hogy egy 8 alkalmas kezelést kipróbáljak. Az árra már nem emlékszem, de úgy voltam vele, hogy a sok gyanta ára visszajön majd. Hófehér bőr és sötét szőr, szóval ideálisnak mondtak és úgy voltam vele, hogy a hónalj se nem túl nagy és se nem túl érzékeny terület viszont muszáj mindig tükörsimának lennie, ezért ideális terület, így belevágtam. Mindent szépen elmondtak és már az első kezelést sikeresnek mondanám, 2-3 nap után kipottyantak a szőrök és egy hónapig SEMMI nem is nőtt vissza. Imádtam.
Egy hónap múlva kellett mennem legközelebb a 2. kezelésre, ugyanez volt 1-2 hónapig megint simaság, és így tovább egyre több idő telt volna el a kezelések között, de sajnos költözés miatt nem tudtam befejezni, így már sosem tudom meg, hogy mennyi ideig lett volna tartós a simaság, az a 3 kezelés amin voltam az magáért beszélt. Azóta is sokkal kevesebb szőröm nő vissza; csak epilátort használok és hónaljanként kb 20 másodperc alatt meg is vagyok. Most megint szemezek egy otthon használhatós készülékkel, még nem tudom beruházzak e egyre. Mégis csak lézer, ki tudja hosszú távon mennyire káros, mégha csak 1-2 másodpercig is tart a villantás.

Na most megnéztem a hely honlapját ahol voltam és lehet nekem nem is IPL kezelés volt, hanem dióda lézeres. Mindegy mostmár itt hagyom ezt a véleményt.

blessed
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. március 1.

koli

2016. február 16.

Én sajnos borzasztó rosszul jártam ezzel a "kezeléssel". Egy kuponos oldalon találtam kb az eredeti árnak a negyedéért egy 6 alkalmas intim szőrtelenítéses kezelés csomagot. Rá is repültem azonnal, örültem, hogy ennyire olcsón megszabadulhatok a zavaró szőrszálaktól, max fél év és kész, vége. Egy viszonylag népszerű, Ferenciek terén található "szépségklinikára" szólt a kupon, ahova szépen el is mentem, nem volt semmi probléma az első öt alkalom után, bár már akkor is azon a véleményen voltam, hogy annyit ér mint sz.rnak a pofon, de azért reménykedtem, hogy na, majd az utolsó után hátha beváltja a kezelés a hozzá fűzött reményeket.

Nem kellett volna....

Minden egyes alkalommal más lány végezte a műveletet, amivel nem is volt sok bajom, azt hittem értenek ahhoz, amit csinálnak. Kezelés előtt ugye be kell kenni a bőrfelületet valami zselés krémmel, hogy ne a "szűz" bőrfelületet érje a fény, mert éget. Gondolom a lánynak nagyon sietős volt, mert kapkodva húzta a gép fejét a bőrömön, telibe találva a combhajlatomban a tetoválásomat. Az első pár percben ez nem is tűnt fel, azonban amikor elhagytam a "szalont", borzasztó, égető fájdalmat éreztem. A tetoválásom HELYE felhólyagosodott, a hólyagok idővel kipukkantak, és az ujjam hegyén maradt a bőröm a tintával együtt!!!!!!!! A "szépségszalonban" persze nagyon sajnálták, csak azért nem pereltem be őket,mert próbálták kedvesen kezelni a helyzetet. Persze járhattam vele orvoshoz, és a gyógyszeres költségeket sem állták, csak a kezelés árát kaptam vissza. A tetoválásom helyén azóta is csak egy heges lyuk van, a tinta sehol, teljesen tönkre tették. PÉNZKIDOBÁS az egész, senkinek sem ajánlom, főleg nem azt a "szalont" amiben én voltam, teli van kóklerekkel és az emberek jóhiszeműségéből és hiúságából élnek!

koli
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. február 16.

Nem kellett volna....