KRÉMEK SMINKEK MÁRKÁK INCI ELADÓ MAGAZIN BLOG Belépés

Egyéb

IPL-Szőrtelenítés

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Esztétikai-bőrgyógyászati kezelések
Lelőhely:   Hiányzik. Feltöltöm   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: Makk Zsuzsó, Módosítva: 2014. június 25.

Lelőhely:   Hiányzik. Feltöltöm
Kategória:   Esztétikai-bőrgyógyászati kezelések

Villanófényes tartós szőrtelenítési technológia

Az IPL készülék által kibocsájtott erőteljes fényt szőrtüszőben az összefüggő szőrszál sötét pigmentje (melanin) elnyeli, ez a fény hővé alakul, és a sötét színű szőrszálakat gyakorlatilag kiégeti, a szőrnövekedést inaktívvá teszi. A szőrtelenítő készülék mindig csak a növekedési fázisban lévő szőrszálakat pusztítja el, ezért 6-8 hét kihagyás szükséges a kezelések között. Kb 5-6 kezelés szükséges a végleges eredményhez.

Tartósság: 4-6 év

Árak: kissebb területek kb. 4000 Ft / alkalom, nagybb területek kb 20.000 Ft / alkalom

Luiselotte

2017. szeptember 18.

6 éve kezdtem el , akkor végigcsináltam egy 10 alkalmas "kúrát", már az első alkalom is jelentős változást hozott és mire a végére értem a 10 alkalomnak tükörsima bőrt kaptam .
Négy évig tartott, most azt csinálom, hogy tavasszal vagy ősszel visszamegyek 1-2 emlékeztető kezelésre és az megint kitart 1 évig .
Nekem pigmentfoltokra is zseniális ...

Luiselotte
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. szeptember 18.

Nekem pigmentfoltokra is zseniális ...

szilvia.bano

2017. szeptember 3.

Egyetértek az előttem szólókkal, nekem a világon semmit nem ért, pedig 6-7 alkalommal biztosan voltam. Alacsony a fájdalomküszöböm, így a gyanta nem jön szóba, az epilátor se annyira, most borotvát használok, a bőröm aránylag bírja, de fáradságos csinálni naponta-kétnaponta. A lézeres kezelések és az ipl készülékek, amik állítólag jók, pedig nagyobbrészt drágák. Mindazonáltal az ipl készülékekről általában jó véleményeket láttam itt az oldalon, úgyhogy azok biztos többet érnek, mint a kezelés, és nem helyhez kötöttek.

szilvia.bano
Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. szeptember 3.

Chrissy

2017. április 19.

Én egy viszonylag kis részt kezeltettem, 6 alkalommal voltam, szabályosan betartva mindent, de semmit nem ért a kezelés(sorozat). Nekem szürke az eredti hajam, szebben fogalmazva hamuszőke, nem szépen fogalmazva patkányszínű. A testszőrzetem is ilyen színű, 1-1 sötétebb, fekete szállal itt-ott, illetve, ahogyan a hajamban is, a testemen is vannak nagyon szőke szálak is. A bőröm a kezelés elkezdésekor még szolibarna volt, de csak mérsékelten, mivel nehezen barnulós típus vagyok. No, szóval nem a legideálisabb alany ehhez, de a kozmetikus azt mondta jó lesz ez. Naná. Neki biztosan, mert az alkalmankénti összegeket ő tette zsebre. Kaptam szemüveget, ő is felvett egyet, lemosta a kezelendő felületet tonikkal, aztán rákent egy kis zselét és a kezelőfejjel ráment a a célterületre, "lőtt" egyet, azaz villantott, meleget éreztem és apró tűszúrás szerű érzést is, mintha meleg tűvel szúrtak volna meg egy kicsit. Közben egy kis égett szag. Ez ismétlődött párszor. Utána picit piros lett a bőröm, de nem vészes, nem is tartott sokáig. Magas a fájdalomküszöböm, ezért idővel a kozmetikus azt mondta állít az erősségen, akkor forróbbnak éreztem a tűszúrásokat, de ennyi. 6 alkalommal voltam, eleinte azt hittem bejött, mert mintha kevesebb szőröm nőtt volna vissza és lassabban, aztán eltelt pár hónap és mintha soha nem jártam volna "végleges" szőrtelenítésen. Tisztában voltam vele, hogy a végleges csak képletes kifejezés, és a szőr megújul idővel, stb. stb., de ennél többet vártam. Nagy felületre nem is vállaltam volna be, csak egy pár nagyon zavaró helyen növő szőrszáltól szerettem volna megszabadulni és azt hittem erre a pár szálra talán működik. De nem.

Chrissy
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. április 19.

blessed

2016. március 1.

Sajnálom, hogy ilyen sok mindenkinek nem vált be, de azért leírnám én is a véleményemet. Olyan 4-5 éve találtam ki, hogy elegem van a hónalj-szőrtelenítésből és rávettem magam egy szépségklinikán, hogy egy 8 alkalmas kezelést kipróbáljak. Az árra már nem emlékszem, de úgy voltam vele, hogy a sok gyanta ára visszajön majd. Hófehér bőr és sötét szőr, szóval ideálisnak mondtak és úgy voltam vele, hogy a hónalj se nem túl nagy és se nem túl érzékeny terület viszont muszáj mindig tükörsimának lennie, ezért ideális terület, így belevágtam. Mindent szépen elmondtak és már az első kezelést sikeresnek mondanám, 2-3 nap után kipottyantak a szőrök és egy hónapig SEMMI nem is nőtt vissza. Imádtam.
Egy hónap múlva kellett mennem legközelebb a 2. kezelésre, ugyanez volt 1-2 hónapig megint simaság, és így tovább egyre több idő telt volna el a kezelések között, de sajnos költözés miatt nem tudtam befejezni, így már sosem tudom meg, hogy mennyi ideig lett volna tartós a simaság, az a 3 kezelés amin voltam az magáért beszélt. Azóta is sokkal kevesebb szőröm nő vissza; csak epilátort használok és hónaljanként kb 20 másodperc alatt meg is vagyok. Most megint szemezek egy otthon használhatós készülékkel, még nem tudom beruházzak e egyre. Mégis csak lézer, ki tudja hosszú távon mennyire káros, mégha csak 1-2 másodpercig is tart a villantás.

Na most megnéztem a hely honlapját ahol voltam és lehet nekem nem is IPL kezelés volt, hanem dióda lézeres. Mindegy mostmár itt hagyom ezt a véleményt.

blessed
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. március 1.

koli

2016. február 16.

Én sajnos borzasztó rosszul jártam ezzel a "kezeléssel". Egy kuponos oldalon találtam kb az eredeti árnak a negyedéért egy 6 alkalmas intim szőrtelenítéses kezelés csomagot. Rá is repültem azonnal, örültem, hogy ennyire olcsón megszabadulhatok a zavaró szőrszálaktól, max fél év és kész, vége. Egy viszonylag népszerű, Ferenciek terén található "szépségklinikára" szólt a kupon, ahova szépen el is mentem, nem volt semmi probléma az első öt alkalom után, bár már akkor is azon a véleményen voltam, hogy annyit ér mint sz.rnak a pofon, de azért reménykedtem, hogy na, majd az utolsó után hátha beváltja a kezelés a hozzá fűzött reményeket.

Nem kellett volna....

Minden egyes alkalommal más lány végezte a műveletet, amivel nem is volt sok bajom, azt hittem értenek ahhoz, amit csinálnak. Kezelés előtt ugye be kell kenni a bőrfelületet valami zselés krémmel, hogy ne a "szűz" bőrfelületet érje a fény, mert éget. Gondolom a lánynak nagyon sietős volt, mert kapkodva húzta a gép fejét a bőrömön, telibe találva a combhajlatomban a tetoválásomat. Az első pár percben ez nem is tűnt fel, azonban amikor elhagytam a "szalont", borzasztó, égető fájdalmat éreztem. A tetoválásom HELYE felhólyagosodott, a hólyagok idővel kipukkantak, és az ujjam hegyén maradt a bőröm a tintával együtt!!!!!!!! A "szépségszalonban" persze nagyon sajnálták, csak azért nem pereltem be őket,mert próbálták kedvesen kezelni a helyzetet. Persze járhattam vele orvoshoz, és a gyógyszeres költségeket sem állták, csak a kezelés árát kaptam vissza. A tetoválásom helyén azóta is csak egy heges lyuk van, a tinta sehol, teljesen tönkre tették. PÉNZKIDOBÁS az egész, senkinek sem ajánlom, főleg nem azt a "szalont" amiben én voltam, teli van kóklerekkel és az emberek jóhiszeműségéből és hiúságából élnek!

koli
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. február 16.

Nem kellett volna....

rockroka

2016. február 11.

Még évekkel ezelőtt voltam és a bikinivonalamat csináltattam meg. Nem vagyok maradéktalanul elégedett. Kb 7 alkalmat szenvedtem végig (mert azon az érzékeny területen ez tényleg szenvedés, sokkal jobban fáj, mint a bikini gyanta). Az utolsó alkalmakra már algopyrint vettem be kezelés előtt és előre rettegtem a fájdalomtól. Nem fekete a szőröm, csak barna, biztos ez is az egyik baj, mert ritkult, de még több mint a fele visszanő, ami elég szomorú, ha azt nézem, hogy mennyi pénzbe és fájdalomba került a kezelés. Azóta borotválok, mert eldöntöttem, hogy én az életben nem vagyok hajlandó több fájdalmat elviselni a bikinivonalamnál; ez a fájdalmas 7 alkalom és a több éves bikini gyantáztatások egy életre elég volt...

rockroka
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. február 11.

bogczi

2015. május 19.

Teljesen haszontalan dolog. Rá voltam gizdulva nagyon, de mielőtt elmentem, beszéltem egy bőrgyógyász ismerőssel. Nevetett, mondta, hogy nagyon jó reklámfogás azt mondani, hogy végleges szőrtelenítés, de gyakorlatilag egy gyantázással vagy epilálással ér fel. Kihullik a szőrszál, aztán újra ki fog nőni, ha akar.
Azért csak izgatott, szereztem kupont, elmentem. Fájni annyira fájt, mint egy epilálás, a hatása is ugyanaz, pedig 6 alkalommal voltam. Ritkásabban nő ki a szőr, a párom mindig nevet, mikor kezd a szőröm visszanőni, mert foltokban hiányzik. Ennyit egy epilátor is tud. :)

Ennyi erővel inkább vettem is egy epilátort, ugyanazt tudja, csak röhejesen olcsóbban.

bogczi
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2015. május 19.

Sz. Csilla

2015. április 16.

10 alkalmas kupont vettem 10.000Ft-ért, ami szerintem nagyon olcsó. A lábszáramon kezeltettem, és 8 alkalommal tudtam elmenni, mert nagyon messze élek a fővárostól és egy éven belül kellett volna felhasználnom. 8 alakommal tehát annyira sikerült szőrteleníteni a lábam, hogy nem szúr ha végig simítom és szemmel is negyed annyi sincs, mint előtte volt. Tehát továbbra is kell szőrtelenítenem, de sokkal lassabban is nő vissza, pedig már egy év eltelt. Elégedett vagyok vele!

Sz. Csilla
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2015. április 16.

timilla

2015. április 10.

Kuponnal jártam egy időben IPL-re, hogy a hónaljszőrzetemtől megszabaduljak. Összesen vagy 10-szer voltam, két adagban, és eleinte elég látványos hatása volt, de teljesen sosem tűnt el a szőr, viszont nagyon megritkult és lassabban nő vissza. Az uccsó kezelés már vagy 2,5 éve volt, és máig nincs akkora bozótom, mint régen. Mostanában gondolkodtam, hogy újra kéne pár alkalom, hátha vannak csodák. :D

timilla
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2015. április 10.

luli81

2015. március 27.

Kb.6 alkalommal voltam.Semmi változás nem történt,pénzkidobás volt.

luli81
Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2015. március 27.

Kb.6 alkalommal voltam.Semmi változás nem történt,pénzkidobás volt.