KRÉMEK SMINKEK MÁRKÁK INCI ELADÓ MAGAZIN BLOG Belépés

Jean Paul Gaultier

Ár:   9300-15 400 Ft   Kategória:   Parfümök
Kiszerelés:   20 ml, 50 ml és 100 ml   Bőrtípus:   Minden
Lelőhely:   parfümériák, online   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: Tenshi_ligth, Módosítva: 2015. január 20.

Ár:   9300-15 400 Ft

Állapot: bontatlan, Helyszín: Kecskemét, fizetés: utalás után foxpost

Fiorentina

Korcsoport: >54
2017. július 9.

Csatlakozom Luna1024-hez és kap is egy nagy lájkot tőlem, azonnal. Most akkor én is folytatnám, hogy miért taszít ez a parfüm... Nem érzem magam prűdnek, de ezt a parfümöt évekkel ezelőtt, amikor még sokkal nagyobb divat volt - gondolom, vagy remélem, hogy ez mára talán csendesedett - egy hivatali külső céges partneremtől kaptam, karácsonyi ajándékként, úgy emlékszem. Nem is tudtam akkor sem és azóta sem hová tenni, hogy ezt hogyan is gondolta. Amikor kiemeltem a domborulatainál fogva a hölgyet, már akkor éreztem, hogy nem leszünk barátnők. Egyszerűen ízléstelennek tartottam a megjelenését, de annyira, hogy amikor megláttam, onnantól nem is érdekelt, hogy milyen illat lehet benne. Nem szép dolog, de azonnal tovább is adtam a fémdobozba zárt "csodát" valakinek, aki elfogadta, és nem viseltetett ellenségesen sem az üveggel, sem a tartalmával szemben. Csak azért írtam le a saját történetemet, hogy megerősítsem, véleményem szerint hiába is tiltakoznak egyesek ellene, nagyon is fontos, hogy egy illatot mibe zárnak. Mindkét irányba befolyásolhat minket a külső megjelenés, a csomagolás, hiszen ez minden illat kapuja. Én a mai napig őrzöm ennek az üvegnek a rossz emlékét, ami örökre el is nyomta bennem a vágyat a további Gaultier illatok megismerésére. Ez aztán az előítéletesség, lehet is kritizálni érte, de vállalom. Nálam szegény Gaultier klasszikusa egy pillanat alatt, még illatolás előtt azonnal elhasalt és azóta is a padlón gyengélkedik. Az illat, amit ez a "klasszikus" rejtegetett, számomra ugyanolyan, mint a csomagolása, közönséges, se több, se kevesebb - mert azért csak "beleillatoltam". Azt viszont elismerem, hogy a tartalom és forma maximális összhangja megvalósult, és annak ellenére, hogy nekem nem tetszik, egyedülálló és összetéveszthetetlen, ezért kap tőlem is kettő pontot ez a kreáció. Sejtésem sincs viszont arról, hogy a férfiasra sikeredett hengeres fém doboz, akár egy alkohol díszdoboza, ebben a koncepcióban vajon mit is szimbolizál? A fémerővel körbeölelő, óvó férfit talán???

Fiorentina
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: >54 |  Dátum: 2017. július 9.

Luna1024

2017. július 8.

Most én leszek itt a mumus, sajnálom... :( Tizedjére írom újra ezt a véleményt, mert nehéz szofisztikáltan fogalmaznom egy olyan illatról, ami engem ennyire kiakaszt. Ahányszor megérzem ezt a nagyon furcsa, töményen púderes, domináns narancsvirág-ánizs-vanília kombót (amit furcsa mód más esetben szeretek!), úgy érzem, mintha egy fekete öves karatés nekifutásból gyomorszájon küldött volna egy szép nagy rúgással... Émelygek tőle, forog a gyomrom és minden elképzelhető fizikai tünetet indukálva TASZÍT ez a parfüm - az illatával, az üvegével és a dobozával együtt, amiket szintén utálok. Én még soha, senkin nem éreztem finomnak (persze ez nem zárja ki azt, hogy létezik olyan, akihez illik!), minden alkalommal visítva szaladnék el, amikor megérzem valakin. Csak azért nem teszem, mert a szüleim megtanítottak viselkedni...
Tudom, hogy sokan szeretik, és hogy ez egy klasszikus, és hogy Gaultier a megosztó darabjairól híres (amit alapjáraton egyébként értékelek!), de engem olyan szinten taszít ez az illat, hogy a Marc Jacobs-féle Decadence-szel együtt kilőném a Holdra, ne haragudjatok. :( Az az egyetlen másik illat, ami ilyen ösztönös, zsigeri utálatot vált ki belőlem, pedig illatoltam már elég sokat.
Azért nem pontozom le totálisan, mert "ízlések és pofonok", emellett EDT-hez képest nagyon tartós és karakteres darab, utóbbit egyszerűen kár lenne tagadni... Ilyen vagy olyan érzelmet mindenképp kivált, szeretni vagy gyűlölni lehet, vagy illik hozzád, vagy nem. Próba nélküli megvételét nem ajánlom, ez nem egy biztonsági játékos! A mai illatok közé egyáltalán nem illik (bár ez nem feltétlenül baj), nagyon más, nagyon egyedi darab, aminek egyénisége és önálló személyisége van. Ezzel tudni kell azonosulni, csak akkor fogja az ember szeretni. Mi utáljuk egymást, ennyit mondhatok.

Az Intense változata egyébként sokkal jobb (szerintem alig van köze egymáshoz a két illatnak), abból volt is nekem egy üveggel, de végül eladtam, mert mint kiderült, az sem én vagyok. Az Essence változat is finom, a többit viszont még nem ismerem - ám biztos meg fogom őket illatolni, már csak azért is, mert kíváncsi vagyok, tudja-e bármelyik is alulmúlni nálam ezt... (Megelőlegezek azért egy nemleges választ).
Megbántani senkit nem szerettem volna, a pontozás az én egyéni ízlésemet és szubjektív megítélésemet tükrözi.

Luna1024
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2017. július 8.

DFI

2017. július 3.

Ud: Férj szerint öreges. Nem veszem így meg ☹️

az utóbbi napok Mülleres parfümámokfutása után azt kell mondjam hogy a JPG edt és edp is tökéletes. Kb 20 illatminta jött velem haza, ez a kettő magasan a legjobb. Hiába régi, az újak mind egyforma kutyulék kiemelkedően rossz volt a Mon paris. Ha jót akarunk vissza kell térni a 90- es évekbe. Na mindegy nem károgok tovább, jpg nek megy az ötös.

DFI
Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. július 3.

Ud: Férj szerint öreges. Nem veszem így meg ☹️

mikkamakka75

2017. május 17.

Ordibàlòs narancsviràg vaníliàval, ànizzsal füszerezve. Bàrki bàrmit írt eddig ròla, igaza van. Mindenkinek. Ez az illat klasszikus, eröszakos, ordenàrè, dögös, régimòdi, kacèr vagy èppen templomos.. èlesen narancsviràgos, krèmes-fàs, vagy akàr pùderes.. nyilvàn ez is, mint a legtöbb valamirevalò parfüm, mindenkin màs ès màs és mindenkinek màst közvetít. Èn szemèly szerint a legközelebb èrzem hozzà Tina30 meglàtàsàt, miszerint ez a bordèlyhàz ès a Madame illata 😀 Nekem is ùgy tünik. És biztos forràsbòl tudom, hogy 10-15 ève bizony rengeteg "hölgyike" hasznàlta ezt az illatot, az urak nagy (vagy talàn nem is olyan nagy) örömère. Èn is az èjszakàban dolgoztam, bàr sosem röpködtem mint "pillangò" 😀 de ezer közül is felismerném ezt az illatot. És nekem is rögön ez ugrik be ròla, ami Tinànak. Ez az illat bizony ràmenös ès ribancos. Nem feltètlenül rossz èrtelemben!
Nekem tetszik. Hasznàlom is. Ès ugyan mi ez, ha nem egy egyedi, minösègi, idötàllò alkotàs?? ..megjegyeznèm, kivàlò tartòssàggal, szemrevalò üvegben, ami nàlam ugyancsak szempont.
Csakis 5 csillagot tudok adni neki :)

mikkamakka75
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. május 17.

Csakis 5 csillagot tudok adni neki :)

emeseee6

2017. március 24.

Az intense-t imádom,annak hálisten semmi köze ehhez :D Nekem ez sajnos egy tömény borzalom,felérne egy kínzással,ha akárcsak egy napig is viselnem kéne :( Meg sem tudom fogalmazni mire hasonlít (nem is akarom, nyilván sokan szeretik) Nekem nagyon nem :( 2 csillagot adok,egyet a "gagyi" illatokra szoktam,ez nem az,de nekem nem tetszik.

emeseee6
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2017. március 24.

tina30

2017. március 10.

Engem most fogtok megkövezni,de akkor is leírom:-(Nekem a bordélyház illata,a Madame illata.Az lehet ilyen.Kövezzetek meg,de nekem ilyen ez az illat.:-)

tina30
Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. március 10.

angelina69

2017. március 5.

Ez a parfüm valóban klasszikusnak számít, akár a korát (közel 25 éves), akár az illatát tekintve. Ez sem illik a mai trendekbe, de mégis megtalálható még egyes drogériák polcain. Ez az illat megoszt engem. Tetszik, nem is kicsit, de ennek ellenére mégsem tudnám viselni, valahogy nem én vagyok. Erőteljes ánizsos kezdése után szépen átveszi a helyet a narancsvirág némi vaníliával ízesítve. Finom. Rajtam nagyon sokáig uralkodik a szív illat, majd szépen átveszi a helyét egy édes-krémes-fás leszáradás. Nem fojtós, de bizony nagyon-nagyon ott van elég sokáig.

angelina69
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2017. március 5.

juditka70

2017. február 27.

Az örök klasszikus és megunhatatlan illat! :) Annyira,de annyira imádom. Egy igazi NŐ kelléke a táskájában. 2-3 napig érzem az illatát még a tusolás ellenére is. Mennyei! :) Orientális, virágos nagyon tartós női illat Érzéki és merész illat.

juditka70
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2017. február 27.

Brigitt

2017. február 4.

Szerintem egy nagyon régimódi illat, ezért is nevezik sokan templomos illatnak, ami igaz is, valahogy engem is erre emlékeztet, valószínűleg a borostyán és az ánizs miatt, ami nagyon jellegzetes benne. Így ezek miatt nekem határozottan nyanyás, ami nálam egyenes arányban van azzal, hogy nem fiatalos, nem szexi, nem kacér. Viszont nagyon-nagyon tartós.Ezért a 3 csillag.

Brigitt
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2017. február 4.

Luiselotte

2017. február 4.

Húúú hát ebből elhasználtam vagy 3-4 üveggel 25 évesen. Akkor imádtam. Nyáron is ezt toltam, nem is tudom, hogy bírta a környezetem elviselni.
Mostani fejjel és megváltozott ízléssel úgy látom, hogy túlzás ez a parfüm. Túl rózsás , túl édes, túl erős, túl púderes,túl harsány. Legalábbis én az voltam vele. Már nem szeretnék ilyen lenni, ennél sokkal letisztultabb illatot választottam hétköznapokra.
Az akkori Luisenak tökéletes volt a mainak már nem kellene ,ezért 4 csillag.

Luiselotte
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. február 4.

Az akkori Luisenak tökéletes volt a mainak már nem kellene ,ezért 4 csillag.