KRÉMEK MÁRKÁK ÖSSZETEVŐK ELADÓ MAGAZIN BLOG Belépés

Missha

Ár:   2700-7500 Forint   Kategória:   Sminkek arcra
Kiszerelés:   20 g és 45 g   Bőrtípus:   Száraz, Normál, Kombinált
Lelőhely:   online   Bőrprobléma:   Egyenetlen bőrfelszín

A krémet feltöltötte: Hana, az összetevőket feltöltötte: kat, Módosítva: 2015. január 30.

Ár:   2700-7500 Forint
Kiszerelés:   20 g és 45 g
Bőrtípus:   Száraz, Normál, Kombinált
Bőrprobléma:   Egyenetlen bőrfelszín

Lágy krém tökéletes fedéssel és UV védelemmel + fehérítő + ráncsökkentő funkcióval. Bőrrokon összetevők és Aminosav komplex hidratálja és kiegyensúlyozottá teszi a bőrt.  Finom részecskéi és növényi összetevői tökéletesen tapadnak a bőrhöz. Akár 12 órán át kiegyenlíti az árnyalat különbségeket, egy finom réteggel tökéletesen eltakarja a bőrhibákat.  Organikus, európai ECO-CERT minősítéssel rendelkező gyógyító komplexet tartalmaz, és mentes hét ártalmas összetevőtől, a bőrirritáció elkerülése miatt. Bőrregeneráló Peptid komplexet, bőrnyugtató és antioxidáns Ginkó kivonatot és 50 növényi összetevőt tartalmaz a megfelelő hidratálás és bőrtáplálás érdekében

BB krém vs Reggeli Bőrápolás

Water / Aqua Ginkgo Biloba Leaf Extract a Cyclopentasiloxane eo I szil Titanium Dioxide f 0 0Hydrogenated Polydecene eo Zinc Oxide f 1 0Hydrogenated Polyisobutene eo 1 2Butylene Glycol h 1 0Propanediol h Phenyl Trimethicone szil Butylene Glycol Dicaprylate/ Dicaprate eo Arbutin a Cetyl PEG / PPG-10 / 1 Dimethicone ti I eu Hydrogenated C6-14 Olefin Polymers eo Cyclohexasiloxane eo I szil Sodium Chloride Polyglyceryl-4 Isostearate eu Sorbitan Isostearate eu 1 0Caprylyl Methicone Orbignya Oleifera (Babassu) Seed Oil eo 1 0Sodium Hyaluronate h 0 0Mica C12-15 Alkyl Benzoate eo Ozokerite Sorbitan Olivate eu Alumina Dimethicone/ Vinyl Dimethicone Crosspolymer szil Hexyl Laurate eo Disteardimonium Hectorite Aluminum Hydroxide eo I h Stearic Acid eo I eu 2 0Dimethicone / Methicone Copolymer szil Tocopheryl Acetate a I v 0 0Propylene Carbonate Hydrolyzed Collagen eo I h 0 0Lysine Histidine h Arginine Aspartic Acid Threonine Serine Glutamic Acid h Proline Glycine Alanine a I h Valine Methicone eo I szil Isoleucine Leucine Tyrosine Phenylalanine Cysteine a Hydrogenated Lecithin eu Squalane eo 1 0Glycerin h 0 0Ceramide 3 Cholesterol eo I eu 0 0Macadamia Ternifolia (Macadamia) Seed Oil eo Stearic Acid eo I eu 2 0Oleic Acid eo I eu Brassica Campestris (Rapeseed) Sterols eo Beta-Glucan a I gy Anthemis Nobilis (Chamomile) Flower Extract i Lavandula Angustifolia (Lavender) Flower Extract ti Lavandula Angustifolia (Lavender) Leaf ExtractLavandula Angustifolia (Lavender) Stem ExtractVigna Radiata Seed Extract Coix Lacryma-Jobi (Job's Tears) Seed Extract Panax Ginseng (Ginseng) Root Extract eo Punica Granatum (Pomegranate) Extract a Scrophularia Buergeriana Root Extract eo Ganoderma Lucidum (Reishi) Extract Scutellaria Baicalensis (Baikal Skullcap) Root Extract Rhus Semialata Gall ExtractCucumis Sativus (Cucumber) Fruit Extract gy Artemisia Vulgaris (Mugwort) Extract Fragaria Vesca (Strawberry) Fruit Extract Cocos Nucifera Fruit Extract eo Citrus Aurantifolia Camellia Japonica Flower Extract eo Prunus Armeniaca (Apricot) Kernel Extract Linaria Japonica ExtractCamellia Sinensis (Green Tea) Leaf Extract a I eo I h I gy Houttuynia Cordata (Tsi) Extract Daucus Carota Sativa (Carrot) Root Extract Oldenlandia Diffusa Extract Bambusa Textilis Stem Extract Iris Ensata Extract Vitis Vinifera (Grape) Fruit Water Prunus Avium (Sweet Cherry) Fruit Extract Morus Alba (White Mulberry) Root Extract Coptis Japonica Root Extract Acorus Calamus (Sweet Flag) Root Extract Mangifera Indica (Mango) Fruit Extract Asarum Sieboldi Root Extract Angelica Keiskei Leaf/Stem Extract Psidium Guajava (Guava) Fruit Extract Juglans Regia (Persian Walnut) Seed Extract Prunus Persica (Peach) Fruit Extract Carica Papaya (Papaya) Fruit Extract Cornus Officinalis Fruit Extract Luffa Cylindrica (Luffa Aegyptiaca) Fruit Extract Bletilla Striata Root Extract Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract eo I gy Lycium Chinense Fruit Extract a Citrus Unshiu (Satsuma Mandarin) Peel Extract Taraxacum Officinale (Dandelion) Rhizome ExtractTaraxacum Officinale (Dandelion) Root Extract Cucumis Sativus (Cucumber) Fruit Extract gy Salicornia Herbacea Extract Litchi Chinensis Fruit Extract Cnidium Officinale (Marsh Parsley) Root Extract Oenanthe Javanica Extract Nelumbo Nucifera (Sacred Lotus) Flower Extract Hordeum Vulgare Leaf Extract Lecithin eo I eu Polysorbate 20 ti I eu 0 0Caprylic / Capric Triglyceride eo Palmitoyl Pentapeptide-3 pep Sodium Ascorbyl Phosphate a I v Acetyl Hexapeptide-8 h I pep Copper Tripeptide-1 pep Echinacea Purpurea (Purple Coneflower) Extract h Bacillus/Soybean Ferment Extract Perilla Ocymoides Leaf Extract Talc 1 0Triethoxycaprylylsilane szil Xanthan Gum ti I eu Dimethicone eo I szil 1 0Adenosine gy Caprylyl Glycol eo I h Ethylhexylglycerin Tropolone ta 1,2-Hexanediol ta Phenoxyethanol ta Disodium EDTA Parfum / Fragrance i CI 77491 sz CI 77492 sz CI 77499 sz Benzyl Benzoate i Butylphenyl Methylpropional i Benzyl Salicylate i Lyral i Linalool i Alpha-Isomethyl Ionone i Geraniol i Citronellol i

Ár: 4000.- , Eladó: orchidea8627
Állapot: Max 4-5 ml hiányzik belőle , Helyszín: Budapest, fizetés: Személyes átvétel, készpénz

csimr

2017. november 15.

Őszi-téli időszakban használom, mivel egy kicsit szürkésebb színezetű és a testesebb krémek közé sorolnám. Csak kézzel szoktam belepaskolgatni az arcomba, így nagyon szép egyenletes, természetes bőrképet ad. Most a Nature Republic Bee Venom BB-vel keverem, mert abból nagyon sok maradt a nyárról és az elég sárgás, így jó kombót alkotnak. De önmagában is nagyon szeretem, hétköznapokra tökéletes,biztos újraveszem még.

csimr
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. november 15.

LiterallyWhite

2017. október 25.

A fehér bőröm miatt mindig is nehezemre esett olyan alapozót találni, amitől nem egy sárga borzalom a fejem. Ami meg színben megfelelt, attól pedig kipattogzott a fejem. Aztán végre ráleltem erre az alapozóra, meg is rendeltem belőle a 20 g-os verziót. Azt kell hogy mondjam, számomra ez az egyik legjobb alapozó, ami valóban megéri az árát. Nincsen benne sok káros összetevő és nagyon szépen illeszkedik az eredeti bőrszínemhez. Plusz pont, hogy felvitel után nincs az a nehéz, maszkszerű érzés, ami a legtöbb alapozó után előfordul. Mindenképpen ajánlom azoknak, akiknek szintén halvány és problémás bőrük van.

LiterallyWhite
Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2017. október 25.

Plusskutya

2017. október 15.

Hál'Istennek csak mintában vettem, nagyon nem bejövős.
Egy ideig pakolgattam a mintákat, hogy majd csak elhasználgatom, de végül kidobtam mindet.
Maszk-szerű, az amúgy sem kicsi pórusaimat még jobban felnagyítja, nem tudom vékonyan felkenni, és fényesíti a fejemet.
Mellényúlás volt nekem.

Plusskutya
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. október 15.

Hál'Istennek csak mintában vettem, nagyon nem bejövős.
Mellényúlás volt nekem.

Sz. Csilla

2017. szeptember 3.

Mintákat kaptam belőle, eddig csak a 21es számomra túl világos árnyalatot próbált ki. Amikor kentem fel az állaga miatt a következő szavak jutottak az eszembe spontán módon: sudokrém, neugronormon, fizikai fényvédő ... :P
Persze ahogy sikerült elkenni valahogy az állaga is kisimult. Ha nem lett volna túl világos szép is lett volna a bőrömön.
Most próbáltam ki a 23-as színt, amit csak a szemkörnyékre tettem fel, mert az arcomra Vichy Normablendet használok. Szép, egységes, jól hidratált, kicsit becsíkozódott a szemráncokba viszont.

Sz. Csilla
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. szeptember 3.

danzsu

2017. augusztus 10.

Nagy reményeket fűztem hozzá,de kicsit csalódtam benne.A 23-as árnyalatot választottam,ami a tubusból kinyomva jónak is tűnt,viszont az arcomon enyhén szürkés vizihullára hajazó árnyalatot produkál,amin sajnos az idő múlása sem javít.... Nagy fedést nem vártam,de valahogyan nem is egységesíti szépen a bőröm színét (max vizihullára). Erősen hidratálnom kell alá,mert különben nagyon nehezen tudom az orcámra varázsolni.Viszont meglepően tartós,ebben a kánikulában is egész nap bírja,és este mikor lemosom,nem tűnik meggyötörtnek a bőröm,hanem olyan kis friss tápláltnak.Összességében nem látom magamat csinosabbnak tőle ha rajtam van,tehát ez nekem csak 3* sajna.

danzsu
Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2017. augusztus 10.

nszolnoki

2017. július 25.

Kalandos a mi történetünk...
Mintám van, rendeltem 5x21-es és 5x23 árnyalatot, hogy meglássuk, melyik passzol jobban. A megérkezett 1 ml-es zacsikból viszont nem tudom eldönteni, melyik-melyik, ha-ha, nekem teljesen egyforma az összes csomagolás, sehol egy felségjel. Persze, ha tudnék koreaiul, esetleg kisilabizálhatnám. Mindegy, alaposan előkészítettem (tonik, szérum, C vitamin, minden ami reggel finom), elkezdtem kenni és persze túl világos lett. (lehet, hogy egy 21-el kezdtem, nem tudtom, talán keverni kéne sötét alapozóval majd? vagy majd télen használom el...), viszont nem tudom szépen felkenni, se kézzel, se ecsettel. Beleül a pórusba, belemászik ahova csak tud. Csillogok-villogok benne, púderezni kellett. Délre már lemoshatnékom volt. Szemem alatt nagyon szárított, orromon-államon a púder után pár órával viszont máris csillogott. Kombinált, majd 50 éves bőröm van, erre ezek szerint nem jó. Biztos remek kis BB krém, ennyien nem tévednek, de nekem nem vált be, sajnos. Jó lenne, ha lehetne a véleményeket szűrni és korosztály vagy bőrtípus szerint leválogatni magunknak, nem?

UPDATE: (néhány nappal később) a krix-krax-ok között megtaláltam a 21-es és a 23-as számat, tényleg a 21-el kezdtem, nem csoda, hogy sehogy sem volt jó. Ma a 23-as mintát bontottam ki és minimálisat manipuláltam az arcommal, hagytam, hogy a krém alkosson, ha tud. (tisztítás, csak kis hidratálás, az is szívódjon fel teljesen, semmi más faxni, az SPF úgyis benne van). És alkotott! Nagyon jó a szín, ez az enyém! A T-vonalban óvatosan vékony púdert nyomkodtam rá, oldalt elvitte a ragyogást a bronzer. A mai arcomat kifejezette szerettem, nem volt lemoshatnékom délben, de délutánra érzetem, hogy húzódik, szárad. Ugyhogy nem süllyesztem el a fiók mélyire, tovább használom, nem bonyolítom túl és updatelek! Minden esetre megdupláztam a csillagszámot :)
UPDATE (július vége): szeretem, könnyű, szép, délutánra húzódik a bőröm, nem győzök rá mist-et fujkodni. Aztán lemosom, nem várok vele estig. Miért, az jó lenne, ha pár óra alatt átfénylene? Hajtjuk tovább a tökéleteset :) :) Gratulálok Hanának, aki ezt a végtelennek tűnő INCI-t feltöltötte, köszönjük!

nszolnoki
Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2017. július 25.

Kalandos a mi történetünk...

nezili

2017. július 2.

Sirni tudnek... annyira gyonyoru es tokeletes es agyonszeretgetett ez a BB, nekem megis hordhatatlan. A szine tokeletes lett, az allagat is szeretem, a finishe is szep, nem mellesleg remek aron van es gyonyoru csomagolasban. DE nekem 2-3 ora utan csomokban ul ossze az arcomon es elkeserito ranezni is. A szinten koreai puderem (ami minden massal remekul mukodik) sem segit a helyzeten, probaltam mas puderrel es puder nelkul is, hiaba. Makacs, feltuno, ronda csomokban ul az arcomon. A borom nem szaraz, tehat nem a hamlo reszekre ul ra, nem tudom miert jarok igy vele. Ha valakinek van valami otlete, szivesen fogadnam, mert nagyon szeretnem szeretni...

nezili
Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2017. július 2.

Linali

2017. június 14.

Szerencsére most annyira rendbe jött a bőröm, hogy lecseréltem az alapozót BB krémre.
Elsőre a 21-es színt vettem meg, mert világos a bőröm és jó is lett. Viszont nyárra kicsit barnább bőrre már világosnak éreztem. Így a 23-as színt is megrendeltem, gondoltam ha túl sötét keverem a 2 színt, de nem kellett most ez is passzol.
Száraz bőrre jó választás, nem emeli ki száraz részeket.
Én a 20 g-os kiszerelést rendeltem meg az e-bay-ről 2200 Ft-ért.

Linali
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. június 14.

Száraz bőrre jó választás, nem emeli ki száraz részeket.
Én a 20 g-os kiszerelést rendeltem meg az e-bay-ről 2200 Ft-ért.

cooleva

2017. május 26.

Ilyen hosszú összetevő listát még életemben nem láttam..:-D Viccet félretéve az egyik legjobb BB krém..nagyon jól fed, igazi élmény viselni, hisz nem is érzi az ember lánya, hogy rajta van. Plusz óriási piros pont a fényvédőért, a melegebb idők megjelenésével is biztosan ezt fogom használni, ha egy kis sminkre vágyom.

cooleva
Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. május 26.

Kori

2017. május 4.

Ebből is a #21 Light Beige árnyalat van meg, és felváltva használtam a Perfect Coverrel, de szerencsére ebből csak a 20g-os kiszerelést vettem meg. Hozzáteszem, hogy őt sem sikerült teljesen kifogyasztanom. Nekem ez egy leheletnyivel jobban tetszik, mint az előbb említett bb, de ez sem illett a bőrömhöz. Az állaga sokkal folyékonyabb, alapozósabb, mint a Perfect Cover-é, és nekem valamivel jobban is fedett, illetve kicsivel enyhébb volt a diszkógömb hatás is. Azonban sajnos ennél is megvolt az a kellemetlen plusz réteg érzés az arcomon.

Kori
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2017. május 4.

Antioxidánsok: Ginkgo Biloba Leaf Extract, Arbutin, Tocopheryl Acetate, Alanine, Cysteine, Beta-Glucan, Punica Granatum (Pomegranate) Extract, Camellia Sinensis (Green Tea) Leaf Extract, Lycium Chinense Fruit Extract, Sodium Ascorbyl Phosphate
Gyulladáscsökkentők: Beta-Glucan, Cucumis Sativus (Cucumber) Fruit Extract, Camellia Sinensis (Green Tea) Leaf Extract, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract, Cucumis Sativus (Cucumber) Fruit Extract, Adenosine
Hidratálók: Butylene Glycol, Propanediol, Sodium Hyaluronate, Aluminum Hydroxide, Hydrolyzed Collagen, Histidine, Glutamic Acid, Alanine, Glycerin, Camellia Sinensis (Green Tea) Leaf Extract, Acetyl Hexapeptide-8, Echinacea Purpurea (Purple Coneflower) Extract, Caprylyl Glycol
Peptidek: Palmitoyl Pentapeptide-3, Acetyl Hexapeptide-8, Copper Tripeptide-1
Vitaminok: Tocopheryl Acetate, Sodium Ascorbyl Phosphate

Emolliensek: Cyclopentasiloxane, Hydrogenated Polydecene, Hydrogenated Polyisobutene, Butylene Glycol Dicaprylate/ Dicaprate, Hydrogenated C6-14 Olefin Polymers, Cyclohexasiloxane, Orbignya Oleifera (Babassu) Seed Oil, C12-15 Alkyl Benzoate, Hexyl Laurate, Aluminum Hydroxide, Stearic Acid, Hydrolyzed Collagen, Methicone, Squalane, Cholesterol, Macadamia Ternifolia (Macadamia) Seed Oil, Stearic Acid, Oleic Acid, Brassica Campestris (Rapeseed) Sterols, Panax Ginseng (Ginseng) Root Extract, Scrophularia Buergeriana Root Extract, Cocos Nucifera Fruit Extract, Camellia Japonica Flower Extract, Camellia Sinensis (Green Tea) Leaf Extract, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract, Lecithin, Caprylic / Capric Triglyceride, Dimethicone, Caprylyl Glycol
Emulgeálószerek: Cetyl PEG / PPG-10 / 1 Dimethicone, Polyglyceryl-4 Isostearate, Sorbitan Isostearate, Sorbitan Olivate, Stearic Acid, Hydrogenated Lecithin, Cholesterol, Stearic Acid, Oleic Acid, Lecithin, Polysorbate 20, Xanthan Gum
Fényvédők: Titanium Dioxide, Zinc Oxide
Szilikonok: Cyclopentasiloxane, Phenyl Trimethicone, Cyclohexasiloxane, Dimethicone/ Vinyl Dimethicone Crosspolymer, Dimethicone / Methicone Copolymer, Methicone, Triethoxycaprylylsilane, Dimethicone
Tisztítószerek: Cetyl PEG / PPG-10 / 1 Dimethicone, Lavandula Angustifolia (Lavender) Flower Extract, Polysorbate 20, Xanthan Gum
Illatanyagok: Anthemis Nobilis (Chamomile) Flower Extract, Parfum / Fragrance, Benzyl Benzoate, Butylphenyl Methylpropional, Benzyl Salicylate, Lyral, Linalool, Alpha-Isomethyl Ionone, Geraniol, Citronellol
Színezékek: CI 77491, CI 77492, CI 77499
Tartósítószerek: Tropolone, 1,2-Hexanediol, Phenoxyethanol

Ásvány. Kisebb mennyiségben sűrítő, fehérítő és síkosító segédanyagként, nagyobb mennyiségben pedig fizikai fényvédőként használt. Fizikai fényvédőként kiváló UVB és UVA blokkoló egyaránt, megfelelő védelmet nyújt a 290-400 nm hullámhosszú napsugarak ellen, és még a 700nm hullámhosszú sugarak ellen is nyújt némi védelmet. Meglehetősen fotostabil. Talán nyugtató és antioxidáns hatása is van. Fő hátránya, hogy kozmetikailag kellemetlen, fehér réteget hagy maga után. Részletesebb információ a smartskincare-en.

A CosIng besorolás szerint felületaktív anyag és emulgeálószer.

Emulzió stabilizáló, sűrűség szabályozó segédanyag

Szilikon féle, melynek elsődleges célja az összecsomósodás megakadályozása.

Oldószerként és sűrűség szabályozó anyagként használt szerves vegyület.

Aminosav, mely a szervezetben található fehérjék egyik alap építő köve. Az aminosavaknak a kozmetikumokban vízmegkötő, sebgyógyító és antioxidáns tulajdonsága van.

Az összetevő leírása ellenőrzés alatt áll. Hamarosan itt olvashatod!

Aszparaginsav. Aminosav, mely nagy mennyiségben megtalálható a növényi és állati fehérjében. A bőrön alkalmazva vízmegkötő, haj- ás bőrkondícionáló.

Aminosav, mely a szervezetben található fehérjék egyik alap építő köve. A Threonine esszenciális aminosav, vagyis az emberi szervezet nem képes előállítani. Az aminosavaknak a kozmetikumokban vízmegkötő, sebgyógyító és antioxidáns tulajdonsága van.

Az aminosavak csoportjába tartozik, vízmegkötőként használatos. Lásd glycine.

Aminosav, melyet a búzában található gluténből állítanak elő. A bőrön alkalmazva vízmegkötő, hajkondícionáló. Paula Begoun szerint nincsen olyan kutatás, ami alátámasztja, hogy a glutaminsavnak a bőrön alkalmazva bármilyen hatása lenne.

Alanine a I h

Nem esszenciális aminósav. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint bőr-és hajkondicionáló, valamint szagokat semlegesítő hatású összetevő. Az összetevő serkentő hatással van a melanociták melanin termelésére, ezért a leggyakrabban önbarnítókban, szoláriumkrémekben és barnulást elősegítő naptejekben találkozhatunk.

Squalane eo 1 0

Cholesterol eo I eu 0 0

Mungóbab kivonat. A CosIng besorolása szerint bőrkondícionáló. A benne található vitaminok és fehérjetartalma miatt használt a kozmetikumokban.

A pecsétviaszgomba kivonata. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint segít megóvni a bőrt a környezet káros hatásaitól. A Wikipédia információi alapján Kínában úgy is tekintenek rá, mint a „gyógynövények királyára” és a hagyományos kínai orvoslásban gyógygombaként alkalmazzák. Paula Begoun szerint az összetevő bár antioxidáns tulajdonsággal bír, nem készült még olyan kutatás, mely azt bizonyítaná, hogy a bőrön helyileg alkalmazva hatásos lenne.

Az összetevő leírása ellenőrzés alatt áll. Hamarosan itt olvashatod!

A Koreában, Kínában és Japánban gyógynövényként termesztett japán babérsom gyömülcsének a kivonata. A gyártó szerint antibakteriális és gombaellenes, valamint gyuladásgátló és antioxidáns tulajdonságokkal rendelkezik.

Az összetevő leírása ellenőrzés alatt áll. Hamarosan itt olvashatod!

Sziksófű kivonat. A hivatalos funkció besorolás szerint bőrkondícionáló összetevő. Egy 2008-s tanulmány az összetevő antioxidáns és pigmentfoltok elleni tulajdonságát vizsgálva in vitro (kémcsőben végzett) kísérletek alapján arra a megállapításra jutott, hogy a sziksófű ígéretes anti-aging összetevő kozmetikai használatra. Az Annamarie Börlind cég szerint az összetevő fokozza a víztartalmat és emeli a bőr nedvességtartalmát. Az ezt alátámasztó szakirodalmat sajnos nem sikerült megtalálni.

Emulgeálószer, felületaktív anyag.

A futurederm szerint az egyik leghatásosabb ma ismert peptid, mely serkenti a kollagénszintézist és a sejtközi mátrix egyéb fehérjéinek a termelődését is. Egy 2005-ös tanulmány szerint a palmitoyl pentapeptide-3 határozottan segít a finom vonalak és ráncok enyhítésében, valamint a bőr általános hidratáltságán is javít.

Egy viszonylag új, stabil formája a C-vitaminnak, melynek a többi C-vitaminféléhez hasonlóan antioxidáns hatása van. Még viszonylag kevés, de ígéretes kutatás utal arra is, hogy 1%-nál nagyobb koncentrációban hatásos hatóanyag lehet a pattanásokat okozó baktériumok ellen, és 5%-nál nagyobb koncentrációban pedig csökkenti a pattanások okozta gyulladásos reakciót. További információ a cosmeticscopon és truthinagingen.

Közismertebb nevén argiline. Egy mesterségesen előállított peptidféle, melyről az összetevő gyártója azt állítja, Botox-szerű hatása van. Ennek az állításnak az az alapja, hogy az acetyl hexapeptide-8 képes a bőrben lévő izmokat ellazítani, melynek révén kisimulnak a felületi ráncok. Paula Begoun szerint ezeknek az állításoknak túl sok alapja nincsen, és az szinte bizonyos, hogy a Botoxhoz nem hasonlítható az összetevő hatása, viszont mint a legtöbb peptidféle, elméletileg ez is bír sejtkommunikáló és vízmegkötő tulajdonságokkal.

A Copper Tripeptide-1 egy 3 aminósavből álló kis fehérje. A truthinageing szerint bizonyítottan segíti a sebgyógyulást és a haj növekedését, gyulladáscsökkentő hatású, ráadásul elősegíti a kollagén és elasztin termelést és még antioxidánsként is működik.

Gomba- és baktériumellenes hatású tartósítószer.