Auriga

Ár:   10 900 Ft   Kategória:   Szérumok, Kezelések
Kiszerelés:   15 ml   Bőrtípus:   Száraz, Normál
Lelőhely:   kozmetika, online   Bőrprobléma:   Bőröregedés

A krémet és az összetevőket feltöltötte: beautydepo1, Módosítva: 2014. szeptember 12.

Ár:   10 900 Ft
Lelőhely:   kozmetika, online
Kategória:   Szérumok, Kezelések
Bőrtípus:   Száraz, Normál
Bőrprobléma:   Bőröregedés

Rendkívül nagy koncentrációban tartalmaz C vitamint és Ginkgo Biloba kivonatot, ezáltal ragyogóan üde arcbőrt eredményez használata amellett, hogy jelentősen lassítja az arcbőr öregedését, mivel az antioxidánsok a szabadgyökök kollagén és elasztin rostokat károsító hatását kivédik. A Flavo-C maximálisan kihasználja a C-vitamin anti-oxidáns hatását. Tökéletesen behatol a bőrbe egészen a sejtmembránig, ahol jelentős fényvédő hatást fejt ki. A C-vitamin serkenti a kollagén és elasztin rost képződést, ezáltal a bőr elaszticitása és tónusa (rugalmassága és feszessége) jelentősen javul.
A Flavo-C mintegy feléleszti a sok éves nap besugárzás miatt „alvó” sejtfunkciókat, ezáltal fiatalosabb megjelenést kölcsönöz a bőrnek.
A benne lévő Gingko biloba kivonat is stimulálja a kollagén és elasztin képződést. Ez az összetevő a kapilláris erek falát is erősíti, csökkentve ily módon a bőr kipirulásra való hajlamát.

tillisilli

2017. december 10.

Update 2017 december: elhasználtam összesen 2x15ml-t (egy üveg rendelésekor kaptam még egy üveget ajándékba). Most fogyott el a második üveggel. Nem fogom újravenni, nem észleltem változást a használata alatt, rossszat sem tett persze. Egy korábbi update-ben írtam valami mitesszerekről, az nem ettől volt, mert többet nem tapasztaltam, pedig napi 2x használtam ezt a cuccot. Most kipróbálok valami mást.

2017 július: elhasználtam egy üvegcsével (15ml) legalább napi 1x, de gyakran napi 2x használtam nem spórolva. Nem észleltem semmi változást a bőrömön, de "biztos jót tett" a sok C-vitamin. Azt visszavonom, amit korábban írtam, hogy ez a szérum nem zsíros - beszívódik, de alapvetően leginkább egy olajhoz hasonlít. Vagy ez, vagy az arcomon használt 50SPF-es Eucerin mattító naptej azért okozott pár kis mitesszert, de nem tudom, melyiket okoljam, talán egyiket sem, csak kevesebb szemetet kéne enni, vagy a hormonokat is okolhatom, nem tudom. De alapvetően a mini mitesszerek nem jellemzőek rám, úgyhogy most tartok egy pár hónapos kísérleti szünetet ezzel a szérummal, mielőtt folytatom.

2017 június: Cseppentővel adagolható, nagyon folyékony, leginkább vízhez hasonlító vagy nagyon kicsit olajos szérum, ami relatíve könnyen beszívódik, nem teszi zsírossá a bőrt (az enyémet legalábbis nem, mert extra száraz alapból.) hidratáló hatását nem érzem, de nem is ez a feladata. Hagyom felszívódni, utána használok hidratálót és sminkelek. Ezeket nem zavarja, szóval jól lehet rá sminkelni.

Kb 1 hónapja használom a szérumot minden nap. Változást nem látok, de amit várok inkább a jövőre vonatkozik, hogy később se legyek ráncos. Egyelőre nem lettem az. Amit ígér, hogy állati frissek leszünk a gingko kivonattól, vagy csökken a pirosodásra való hajlam, én ilyeneket nem vettem észre. Rosszabb sem lett a bőröm viszont, és jól lehet rá sminkelni, az ára is rendben volt, és nincs benne szilikon. (csak háromféle parabén hehe)

Onnan szereztem tudomást erről a szérumról, hogy Tish Jett emlegeti mint nagy kedvencét a "Mindig sikkesen" c. könyvében, ami egy francia szépség- és divatkalauz, és nagyon tolja, hogy milyen jó a sok C-vitamin szérumban. Paula's Choice C-vitaminos szérumja is megvolt, de az se "csinált semmit" viszont ez olcsóbb, ki kellett próbálnom.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. december 10.

Antioxidánsok: Ginkgo Biloba Leaf Extract, Ascorbic Acid
Hidratálók: Propylene Glycol
Vitaminok: Ascorbic Acid

Forrás: Leslie Baumann: Cosmetic Dermatology

Emulgeálószer, felületaktív anyag.

Tartósítószer.  Részletesebb információ a parabénekről a futuredermen.