Best of Beauty 2019

Biola

Ár:   1890 Ft   Kategória:   Hajápolók
Lelőhely:   Myropolium   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: natasa, az összetevőket feltöltötte: Kvegh, Módosítva: 2018. szeptember 21.

Lelőhely:   Myropolium
Kategória:   Hajápolók

Hajregenerációt támogató gyógynövények kivonatával és E- és B5- vitaminokkal készül. A haj kifésülését segítik a jojoba-, moringa-, tamanu olajok, és selymes, lágy, természetes hajfény kialakulását, mérsékelheti a hajszálak töredezését.

Festett, színezett hajra is használható.

Az ökológiai (bio) kozmetikumot a BIOKONTROLL, HU-ÖKO-01 tanúsítja.

Golyakalifa

2017. szeptember 20.

Két hete használom, és nem tudom, hogy tudtam élni nélküle eddig? :) Könnyen fésülhetővé és fényessé varázsolja a hajam. Az illata érdekes, gyógynövényes, de szerintem hamar elillan és nem zavaró.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. szeptember 20.

Nap

2017. július 23.

A szép összetevői és az itteni pozitív vélemények hatására vettem meg. Nagyon hosszú, kócosodásra hajlamos, vékony szálú hajam van, ráadásul megvan az a rossz szokásom, hogy esténként szoktam hajat mosni lefekvés előtt 1-2 órával, hajszárítót ritkán használok, általában hagyom magától megszáradni a hajamat. Így a hajmosás utáni kifésülés általában a reggeli rohanás idejére marad. Törölközőszáraz hajra szoktam fújni hajmosás után, mindig csak a hajam legalsó harmadára. Ha a használata után reggel megpróbálom kibontani a hajam, akkor nekem nehezebb a fésülködés, mintha semmilyen leave-in terméket nem használtam volna. Konkrétan ragad, és nehezen kifésülhető a hajam alsó része, ha a hajamra fújtam. Feltételezem, hogy nálam azért nem működik, mert nem enyhén vizes állapotban fésülöm ki a hajam. Ha kifésületlen nedves hajon szárad meg, akkor olyan, mintha fixálná a gubancokat. Az illata picit bizarr, egzotikus gyümölcs és alkoholra emlékeztető illat keveréke, de azért nem elviselhetetlen, megszokható. Tehát aki a törölközőszáraz haját még nedvesen ki szokta fésülni, annak jó választás lehet, úgy valószínűleg tényleg a sima, kócmentesre fésült hajat fixálja, de nekem így sajnos nem vált be. Vannak viszont olyan leave-in termékek, amelyek az én hajmosási-fésülési szokásaim mellett is jól működnek. A szép összetevői miatt 3 csillag.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. július 23.

szzh01

2017. május 3.

Nekem nagyon bevált a korábban szőkített, ezért nagyon száraz végű, de már 1 éve hennázott vékony szálú hajamra.
Kétféleképpen használom.
1. Törölközőszáraz hajba hajmosás után leave-in spray-ként.
2. Mosás után száraz hajra hajfényként.

Az 1. változat esetén könnyebben lesz fésülhető a haj, a gubancok szépen kijönnek fésüléskor.
A 2. változatot akkor alkalmazom, ha szárítás után szálkásnak látom a hajvégeimet; ez a spray szépen lesimítja és fényessé teszi.
Csak hajközéptől lefelé fújok mindkét esetben, a tövekre ügyelek, hogy ne kerüljön, mert zsírosodó a hajam.
Ha nem adagolom túl (vállig érő hajra 3-5 pumpálásnyi) akkor nem nehezíti el a hajamat, nem lesz tőle csimbókos.
Szerintem nagyon szépen, finoman, egyenletesen porlaszt, nekem semmi bajom nincs ezzel. Fújás után azért még biztonságból átkefélem a hajamat egy vaddisznó sörtés kefével az egyenletes elosztás érdekében. Ha helyileg akarom valahová felvinni (elég széles sugárban porlaszt a fúvóka) akkor a tenyerembe fújom és így simítom át a hajamat. Vigyázzatok, mert ha fújáskor a padlóra megy, ragacsos lesz tőle a fürdőszoba köve (én a kilépőre szoktam ráállni, úgy fújom be a hajamat vele).
Csodás az INCI, de botrányos a szaga, 1 év alatt képtelen voltam megszokni. Nekem nem marad meg hosszan szerencsére, de minden alkalommal forog a gyomrom, amikor kifújom, rothadt-erjedő gyümölcs szagot érzek mindig. Nem tudom 5 csillagra értékelni emiatt, bár máskülönben megérdemelné, így marad egy erős 4-es.
Egyébként iszonyú gazdaságos, 1 éve vettem és csak kb. a 2/3-a fogyott el.
Kétfázisú, úgyhogy használat előtt mindenképp rázzátok fel!

UPDATE: Most fogyott ki a flakon, 1,5 évig elég volt - igaz, nem mindig használtam, de még így is irtó gazdaságos. A szagát megszoktam már, bár szeretni nem szerettem meg, de el tudom fogadni, hogy ez ilyen. Mivel természetes összetevők adják az illatot, úgy érzem, jogos lenne, hogy felemeljem 4-ről 5-re a csillagai számát, hiszen teljesen elégedett vagyok a hatásával. Most rendeltem meg a 2. flakont, így kb. 2018. évvégéig rendben vagyok hajfénnyel... :-D

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2017. május 3.

Kétféleképpen használom.
1. Törölközőszáraz hajba hajmosás után leave-in spray-ként.
2. Mosás után száraz hajra hajfényként.

Egyébként iszonyú gazdaságos, 1 éve vettem és csak kb. a 2/3-a fogyott el.
Kétfázisú, úgyhogy használat előtt mindenképp rázzátok fel!

elly

2017. február 21.

Szerintem nagyon jó, az illata is frissítő. Néha még pattanásokra is ráfújom, segít a jojoba normalizálni a bőr állapotát is, még ha a bőrnek ragacsosnak is tűnik. A hajam meg fényesebb és könnyen fésülhetőbb, nálam 5/5!

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2017. február 21.

ancus83

2016. október 17.

Bevált!Néhány fújás a még nedves hajra, utána csillog-villog a hajam! :)

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2016. október 17.

Bevált!Néhány fújás a még nedves hajra, utána csillog-villog a hajam! :)

Lindi81

2016. június 2.

Kedvenc hajkondícionálóm! Nem ragad, nem tapad utána a hajam, csak ajánlani tudom. Ami a legfonotosabb pedig, hogy nem tartalmaz káros összetevőket. Már a második flakonnal használtam el.

Update: sajnos hosszútávon bekorpásította a hajam :( sajnálom nagyon...

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. június 2.

Update: sajnos hosszútávon bekorpásította a hajam :( sajnálom nagyon...

GNóri

2016. április 8.

Az első Biola termék, amit sajnos fájó szívvel, de le kell pontoznom. Először is az illata. Jó, oké, hogy natúr és mindenmentes, de én nem tudom elviselni ezt a szagot, főleg nem a hajamon, ahol azért sokáig érződik. Másrészt béna a porlasztója is, hajra nem lehet egyenletesen felfújni, inkább tenyérbe kell fújni és onnan felkenni a hajra. De a legrosszabb benne, hogy összeragasztja a hajam, így kitépem és letöröm a felét fésülködéskor...tehát nem hogy regenerálná, inkább károsítja a hajam.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. április 8.

DianaS

2016. március 21.

Mindig használom hajmosás után. Van egy jellegzetes illata amihez már hozzá szoktam, de nem vettem észre, hogy könnyebben ki tudtam volna fésülni a hajam, és a töredezettségén sem változtatott. Szóval alapjában jól jön, de azért nem kell csodát várni. Én így is imádom, hogy természetes!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2016. március 21.

Strombolana

2016. március 21.

Azért vettem ,mert természetes.Amit vártam tőle,hogy könnyebben kifésülhető legyen a hajam és egy kis fényt adjon neki.Sajnos egyik sem jött be és még az illatával sem tudtam megbarátkozni,bár ez lett volna a legkevesebb.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2016. március 21.

amina22

2016. február 25.

Szeretem ezt a hajápolót. Az összetevői nagyon jók, méregmentes, és a hatását is szeretem. Sokáig kerestem olyan hajvégápolót vagy leave-in hajbalzsamot, ami tényleg méregmentes, hatásos és az ár érték aránya is jó. Sokfélét próbáltam már, eddig ez a legjobb.
Hennázom a hajamat, ami kicsit szárító hatású. Ettől a spray-től kifésülhetőbb, puhább, fényesebb, élettel telibb lesz a hajam és amióta ezt használom nagyon minimális mértékben töredeznek a hajszálaim. Sokáig elég, mert nagyon keveset kell használni belőle. Szerintem abszolút megéri az árát. Illata nem nagyon van, ami van az pedig szerintem nem zavaró, annyira minimális.

Azt hozzátenném, hogy a hajamra (is) csak méregmentes dolgokat használok, és már évek óta nem éri vegyszer a hajam. Régen, amikor egy ideig vegyszer is érte a hajam és a hajszerkezet is sérült volt, akkor nem "működtek" igazán a bio hajápolók, csak a vegyszeres hajápolókkal tudtam volna elérni valami hatást. Ebben nincs szilikon, sem semmi olyan anyag, ami elfedi a hibákat és szépnek mutatja a hajat, amikor az valójában sérült, ezért lehet az, hogy aki festi a haját, vagy rendszeresen hőhatásnak teszi ki, és emiatt sérült a haja, akkor nem hozza a várt hatást egy bio hajápoló.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. február 25.

Antioxidánsok: Calophyllum Inophyllum (Tamanu) Seed Oil, Ascorbic Acid, Tocopherol
Gyulladáscsökkentők: Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract
Vitaminok: Ascorbic Acid, Panthenol, Tocopherol

Az összetevő leírása ellenőrzés alatt áll. Hamarosan itt olvashatod!

Forrás: Leslie Baumann: Cosmetic Dermatology