Egyéb

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Pakolások, Hámlasztók
Lelőhely:   Hiányzik. Feltöltöm   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: emilil, az összetevőket feltöltötte: hagicica20, Módosítva: 2013. május 27.

Lelőhely:   Hiányzik. Feltöltöm
Kategória:   Pakolások, Hámlasztók

A kurkumában lévő kurkumin antioxidáns hatása majdnem azonos a C- és E-vitaminéval. Antioxidáns, tehát véd a szabadgyök- molekulák ellen amelyek sejtkárosodást okoznak.

Gyulládáscsökkentő, így nagyszerű aknés, pattanásos bőrre. Javítja a bőr textúráját és felveszi a harcot a ráncok ellen.

Arcpakolás: 2 evőkanál liszt, kurkuma, méz, tej/yoghurt/tejföl.

Keverj össze egy teáskanálnyi kurkumát, 2 evőkanál liszttel és némi mézzel, majd tégy hozzá annyi tejet/yoghurtot vagy tejfölt, hogy kenehető állagú legyen. Vidd fel vékony rétegbe a megtisztított arcodra, majd hagyd száradni 20 percig, ezután alaposan mosd le.

keserud

2019. április 21.

Fogfeheritesre használom, szuper, jobb, mint a szódabikarbóna, vagy más fehérítő fogkremek! Heti 1-2 alkalommal, mikor látom már szükség van rá!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. április 21.

cattitude

2018. december 9.

egyszer használtam diy kurkumás-joghurtos maszkot indiai kolléganőim útmutatásai alapján.
egyszer.
:D
olyan sárga lett tőle az arcom, hogy kínomban csak nevetni tudtam. komolyan arra se emlékszem, milyen hatása volt.
szóval én asszem maradok az aloo gobinál meg a chana dalnál, belsőleg.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. december 9.

egyszer.
:D
szóval én asszem maradok az aloo gobinál meg a chana dalnál, belsőleg.

nyuszo

2018. szeptember 7.

Minden őszi-téli szezonban végig csinálok egy kúrát belőle valamilyen tabletta, vagy kapszula formájában....Gyulladásgátló hatása révén fantasztikus ízületi gyulladásra (szinte pár nap alatt hat!), emésztés serkentő, vértisztító (vérhigító!!!!!), fertőtlenítő hatású. Melegítő hatású, gyömbérrel, fahéjjal, fekete borssal nemcsak kiegészítik egymást, hanem a sokszorosára növelik egymás hatását!
Legújabb kedvencem a GOLDEN MILK, egy ősi ayurvédikus recept, a hűvös őszi / téli estékre, ami nem csak jótékony, de nagyon finom is!

1 csészényi tejet (esetleg kecske tejet vagy valamijen növényi tejet) felteszünk forrni
1 teáskanálnyi olajat (kókusz, makadámia vagy ghi) keverünk hozzá
1 kávéskanálnyi kurkuma port adunk hozzá
1 csipetnyi gyömbér / kardamom / fahéj / őrölt bors / szerecsendió ízlés szerint, ki mit szeret :)
Ízlés szerint édesítjük (kókuszvirág cukor, méz, agave szirup.....)
Forráspontig hevítjük, és kész is!
(Ha mézet használtok, azt utólag keverjétek bele, mikor már kezd hűlni, különben elveszíti a tápértékeit!)
A kurkuma por le fog ülepedni a csésze aljára, ne ijedjetek meg tőle, nem tud feloldódni, rendszeresen kevergessétek miközben kortyolgatjátok!

Igazi csodaszer!!!

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2018. szeptember 7.

1 teáskanálnyi olajat (kókusz, makadámia vagy ghi) keverünk hozzá
1 kávéskanálnyi kurkuma port adunk hozzá
Ízlés szerint édesítjük (kókuszvirág cukor, méz, agave szirup.....)
Forráspontig hevítjük, és kész is!

Igazi csodaszer!!!

szzh01

2018. április 24.

Fogfehérítésre kezdtem el használni, Antal Valinál talált recept alapján, egy kicsit átvariálva azt.
1 rész Dentomin natúr fogpor 1 rész őrölt fahéj 2 rész kurkuma keverékével. Nedves fogkefét belemártva használom.
Enyhén fehérít, nagyon kellemes, üde, tiszta érzést, sikamlósan tiszta fogfelszínt eredményez. Nekem tetszik az íze is, a fahéj feldobja. Gondolkodom még egy kis őrölt szegfűszeg hozzááadásán is egyébként.

Vigyázni kell vele, mert mindent iszonyúan összesárgít, ruhára is ügyelni kell fogmosás közben.
Először - én balga - a fehér színű elektromos fogkefémmel próbáltam ki. Az csak egy dolog, hogy a fehér sörték citromsárgák lettek, de sajnos végérvényesen elsárgította az elektromos nyél fehér műanyag részeit is. :-(
Ezek után, lemondva az elektromos fogkeféről, vettem a Rossmannban egy dizájnos sárga-fekete kézi fogkefét
(a sörte is ilyen színű), így nem látahtó a fogkefén a gusztustalan citromsárgás elszíneződés. Amikor ezt a port használom, a sárga-fekete fogkefémet veszem elő hozzá.

Ha ajakápolóval (vagy valamilyen zsíros krémmel) bekenem körben a szám körüli részen a bőrt fogmosás előtt - különösen a szájszegleteket, akkor nem fogja meg a szám körüli bőrt.

Arcpakolásba keverve 1 mokkáskanálnyit használtam egy alkalommal, joghurttal és pár csepp argánolajjal.
Tényleg rendesen elszínezi a bőrt, így azt csak akkor javaslom, ha nem kell sehova menni utána, és van ideje lekopni.
Plusz mindenképp fürdés/zuhanyzás előtt érdemes felkenni, hogy a vízsugárral jó alaposan, erőteljesen dörgölés nélkül le lehessen mosni.
Különösebben kiemelkedő hatást nem tapasztaltam a pakolásnál, nekem már a natúr joghurt felkenése is nagyon hatásos; ehhez képest nem éreztem semmi különbséget, bár lehet, hogy rendszeres hosszútávú használat mellett lenne.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2018. április 24.

nyauka

2018. január 30.

Pár éve volt, hogy rettenetes láb fájdalmaim voltak, hol itt hol ott, nem tudtam mi bajom, reumatológus csak annyit mondott, hogy 30felett néha kicsit itt fáj, néha kicsit ott....nagyon érdekelhette mi van velem. De nekem elegem lett hogy napi szinten fáj a lábam, és tömöm magamba a fájdalomcsillapítót ennyi idősen.Rádaásul komoly fájdalmat okozott időnként. Aztán kutakodtam, olvastam, érdeklődtem mi bajom lehet. Eljutottam a megfázott izületekig, aminek a tünetei mind illettek rám, rádaásul január volt és hideg. Ekkor találtam a kurkumát mint izületi gyulladás tökéletes ellenszerét...robogtam és azonnal vettem. Hamar hatott, napról napra jobban lettem, és végre eljutottam oda, hogy nem kell a fájdalom ellen gyógyszer. Idővel (pár hét) totál elmúlt. Idén éreztem újra, most is tél van, rádaásul volt szitu mikor meg is fázhatott a lábam. Először nem esett le, de mikor a hétvégén már fájt ráállni a lábamra beugrott a pár évvel ezelőtti történés. Azonnal elkezdtem szedni amint rájöttem ez ugyan olyan fájdalom mint anno. Harmadik napja szedem extra adagban (tabletta formában) és egyre jobb. Érezhetően javul, ma még nem vettem be fájdalomcsillapítót, pedig 1,5 hete minden nap kellett bevennem.Alig akarom elhinni, de ez egy csoda! Az arcápolás és fogfehérítés még új volt nekem, most olvastam mikor írtátok, de eskü kipróbálom arra is. Ha ott is beválik, akkor én viszont nem válok meg többé tőle.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2018. január 30.

tara95

2018. január 25.

Érdekes, még nem véleményeztem. Az erős sárga színe miatt óvatosan kell vele bánni, arcra is szeretem, de leginkább a hajamra vált be: korpa ellen valamilyen joghurtot/kefírt, olívaolajat, citromlevet és egy kevés kurkumát kutyulok össze, ázik benne a fejem egy darabig és már egy használat után eltünteti. Egyébként tényleg csak kevés kell belőle, nekem vannak világosszőke tincseim, enyhén színez is, kissé vörösesebbek és élénkebbek a világosabb részek tőle. (Youtubon egészen ijesztő csibesárga színt lehet vele elérni töményen.)

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2018. január 25.

vidus3

2017. november 29.

Én fogfehérítésre használom, szeretem, csak az íze szörnyű, ezért fogkrémmel vegyítem. Szépen fehérednek a fogaim :)

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2017. november 29.

FeMeli

2017. augusztus 21.

Annyi jót olvastam a fogfehérítő hatásáról,de mégis úgy próbáltam ki,hogy nem fűztem hozzá nagy reményeket. Ééés láss csodát,már az első használat után feltűnő volt a változás:)
1hete használom ,naponta kétszer a Corsodyl sárgította fogaimra. Bánom,hogy nem dokumentáltam fotókkal a változást.
Legközelebb a csicseriborsólisztes szőrtelenítős maszkot fogom kipróbálni,remélhetőleg hasonló sikerrel!:)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. augusztus 21.

canimbenim

2017. július 19.

Liszttel és tejjel szoktam össze keverni, fél órát rakta hagyom,utána lemosom langyos vízzel,és pihe puha lesz a bőröm. Nálam nem okoz olyan nagy sárgaságot

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2017. július 19.

kofola

2017. április 12.

Én is a zavaró szőrszálak miatt próbáltam ki, de szerintem csak rendszeres használat mellett lehet szép eredmény elérni. Nálam nem okozott sárgaságot. Pihe puha pofit varázsolt.:).

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. április 12.