Egyéb

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Pakolások, Hámlasztók
Lelőhely:   Hiányzik. Feltöltöm   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: emilil, az összetevőket feltöltötte: hagicica20, Módosítva: 2013. május 27.

Lelőhely:   Hiányzik. Feltöltöm
Kategória:   Pakolások, Hámlasztók

A kurkumában lévő kurkumin antioxidáns hatása majdnem azonos a C- és E-vitaminéval. Antioxidáns, tehát véd a szabadgyök- molekulák ellen amelyek sejtkárosodást okoznak.

Gyulládáscsökkentő, így nagyszerű aknés, pattanásos bőrre. Javítja a bőr textúráját és felveszi a harcot a ráncok ellen.

Arcpakolás: 2 evőkanál liszt, kurkuma, méz, tej/yoghurt/tejföl.

Keverj össze egy teáskanálnyi kurkumát, 2 evőkanál liszttel és némi mézzel, majd tégy hozzá annyi tejet/yoghurtot vagy tejfölt, hogy kenehető állagú legyen. Vidd fel vékony rétegbe a megtisztított arcodra, majd hagyd száradni 20 percig, ezután alaposan mosd le.

albertinablogg

2014. december 3.

Nekem nagyon bejött. Féltem, hogy megfogja a bőröm, de végül nem igazán. Alaposan lemostam arckefével meg lemosóval. Én az egész arcomat, nyakamat és mellkasomat, vállaimat is bekentem vele.
Én két evőkanál kurkumát, egy evőkanál fehér rizslisztet, egy kevés tejet és egy nagy kanál mézet kevertem össze kenhető állagúra. Én vettem egy hajfesték felkenéséhez való ecsetet és azzal vittem fel. Könnyű tisztán tartani. Az ecsetet benedvesítettem a kenések között így szépen eldolgoztam a bőrömön. Nekem nagyon bejött. Csinálgatni fogom.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2014. december 3.

dizson90

2014. július 25.

Tényleg csodás hatása van! :) Én pakolásként így használom: fél kávéskanál kurkuma por, 1 kávéskanál liszt, fél kávéskanál kávé (érzékenyebbek számára instant, de én rendes őrölt kávét használok) és annyi víz, amennyitöl krémes állagú lesz. Kb. 20 percig hagyom hatni, majd apró körkörös mozdulattal lemosom!
Fogfehérítőként is remek: fél kávéskanál kurkuma és nagyjából ugyan ennyi víz. Pépes állagúra keverem, majd szokásos módon fogat mosok vele. Már az első alkalommal nagyon szépen lászik a hatás. Nem utolsó sorban gyulladás csökkentő! :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2014. július 25.

ingrid0411

2014. május 1.

Többször készítettem már hasonló házi arcpakolásokat így gondoltam ezzel is megpróbálkozom mert nagyon jó véleményeket olvastam. Több helyen is olvastam hogy óvatosnak kell lenni mert picit megfogja az arcot, nekem pedig hófehér bőröm van, ezért nem is mertem sokat tenni a pakolásba (csapott kávéskanál) ennek ellenére mikor lemostam erőteljes sárga színű lett az egész arcom. :/ sminklemosóval egyből neki is álltam leszedni, 3 vattapamacs neon sárga lett és így sikerült leszednem. Mondanom sem kell szerintem hogy a bőröm utána mennyire égett és húzódott...
Lehúzni ezért nem szeretném, inkább csak ezért írtam le hogy mások akik hasonlóan fehér bőrűek ne járjanak így.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2014. május 1.

Csill01

2013. december 6.

Az én receptem: 1-1 teáskanál kurkuma és fahéj, kevés tejjel elkeverve. Az illata a fahéj miatt nagyon kellemes, de cserébe csípi is az arcot, de ez megszűnik pár perc múlva. legalább 15-20percig hagyom fenn. A lemosásnál tényleg oda kell figyelni, mint az előttem szólók is írták. Nekem néha a hajtőnél marad egy kis sárgás folt, ami általában csak másnap veszek észre. Lemosás után érdemes átnézni a bőrt, tényleg tiszta-e és persze a köröm alatt is megbújhat.
Az eredmény viszont magáért beszél, érdemes kipróbálni.
Ételekbe is rendszeresen használom én is.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2013. december 6.

Az eredmény viszont magáért beszél, érdemes kipróbálni.
Ételekbe is rendszeresen használom én is.

Flami

2013. november 20.

Én is kipróbáltam arcpakolásként. Jó nagyon, viszont rettenetesen nehezen jön le. Olajjal szoktam leszedni, illetve a Bioderma lemosója is lehozza. Érdekes illata van, a cicáim imádják, jönnek szagolgatni az arcomat, ha rajtam van. :-)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2013. november 20.

Theodora

2013. november 20.

Arcpakolást készítek belőle méghozzá egy kevés tej és liszt segítségével. Addig hagyom, míg meg nem szárad, majd lemosom. Inkább hétvégente szoktam csinálni, mert picit sárgás marad a bőröm tőle, de ez sem feltűnő. A hatása viszont annál inkább! Ragyogó, üde és bársonyos lesz tőle a bőröm. A barátomnak is felkentem, ő is elégedetten tapasztalta a hatását. ;)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2013. november 20.

emmamma

2013. november 3.

Klasszikus indiai recept : 1 tk mézet, 1 tk haldi kurkuma port, 1 tk csicseriborsó lisztet, pár csepp citromlét homogénné keverünk és annyi tejet teszünk hozzá, hogy ecsettel, esetleg vattakoronggal felvihető legyen arcra, nyakra. Dekoltázsra is lehet, de akkor a mennyiséget növelni kell. 20-30 perc után langyos vízzel lemossuk. Érdemes latex kesztyűt használni lemosáskor és egy puhább mikroszálas kendőt, legalábbis nekem ez bevált, mert egyébként a körmeim nagyon sárgák lettek.
Két heti mindennapos használat után mások számára is észrevehetően szebb bőrkép alakult ki, az arcomon a barna foltok világosodtak is valamennyit, ha nem is mindegyik. Még folytatom, csak nehéz a mindennapokba szigorúan beilleszteni, néha lusta vagyok :)

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2013. november 3.

Hettii

2013. július 16.

Arcpakolásként szoktam használni. Fél kiskanál kurkuma + egy kiskanál liszt + annyi tej, amennyi szükséges egy jó kis sűrű masszához. 10-15 perc múlva megszárad, majd langyos vízzel le kell mosni. A körmömet megfogta és az arcomról is csak pár mosás után jött le a sárgaság, de megéri bíbelődni vele! :)
Ételekhez is szoktam használni.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2013. július 16.

Ételekhez is szoktam használni.

hbscale

2013. július 2.

Szeretem, mert egzotikus, és az ízületeknek is jót tesz.
A színe gyönyörű, bár tényleg fog, viszont lemosható.
Natúr joghurtba vagy kefírbe szoktam keverni, úgy eszem.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2013. július 2.

Szeretem, mert egzotikus, és az ízületeknek is jót tesz.
A színe gyönyörű, bár tényleg fog, viszont lemosható.
Natúr joghurtba vagy kefírbe szoktam keverni, úgy eszem.

x

2013. május 1.

Belsőleg majdnem mindennap fogyasztok egy bazinagy adagot belőle, nem az ízéért, mert azt nem szeretem, de ilyen egészséges hatásért sokkal rosszabb ízt is lenyelnék szó nélkül. Külsőleg még nem próbáltam, de a max pont nem kérdéses. Erős antioxidáns, tehát méregtelenít, fiatalít és véd sokfajta megbetegedéstől.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2013. május 1.