Herbária

Ár:   250 Ft   Kategória:   Egyéb
Lelőhely:   Herbária márkaboltok, DM, online   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: anonymous, Módosítva: 2019. október 7.

Lelőhely:   Herbária márkaboltok, DM, online
Kategória:   Egyéb

Belsőleg gyulladáscsökentő, görcsoldó, emésztésjívító hatású. Gyomor- és bélhurut esetén is alakalmazható.

Külsőleg fertőtlenítő, gyulladásgátló.

Olív

2020. november 28.

Sokszor iszom, nőként értékelem jótékony hatását.
Felfázáskor belsőleg is, ülőfürdőként is hatékony.
Menstruáció előtt pár nappal fogyasztom: csökken a vérzés mennyisége, a görcsök is sokkal enyhébbek vagy egyáltalán nincsenek.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2020. november 28.

Sokszor iszom, nőként értékelem jótékony hatását.
Felfázáskor belsőleg is, ülőfürdőként is hatékony.

noxibaba

2019. november 3.

Igaz, hogy én a filterezett változatát vettem, mert a munkahelyen nem igazán van lehetőségem a forrázásához. Babaprojecten vagyunk, sok jó olvastam a hatásáról.
Egyébként ízre annyira nem vészes, ittam már rosszabb teát is.
Egyenlőre semmilyen hatásról nem tudok beszámolni.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. november 3.

Egyébként ízre annyira nem vészes, ittam már rosszabb teát is.
Egyenlőre semmilyen hatásról nem tudok beszámolni.

pzs14

2019. augusztus 25.

Nőknek alap. Ha bármi gond adódik a rendszerben, először ehhez nyúlok, anno egy patikus hívta fel rá a figyelmemet.
Felfázásnál cickafark + sok-sok folyadék kombinációjával megúszható az orvos.
Női bajok esetén ülőfürdőként is hatásos.
Megfázásnál is bevetem, mint természetes gyulladáscsökkentőt.
De ismerek olyan asszonyt is, akinek az első baba is nehezen jött össze, azt mondták, a másodikra szinte egyáltalán nincs esélye. Ő azért itta a cickafarkteát, mert (velem ellentétben) szerette, és olyan területen laktak, ahol tisztán nőtt a természetben, így frissen szedte magának. Pár év múltán megfogant, kislányaink jó barátnők is lettek :)

A tea íze szerintem is borzalom, bármit tettem bele, pedig nem vagyok finnyás. Régebben nagyon tömény teát készítettem belőle kevés vízzel, és azt "húzóra" ittam meg. De jó ideje lehet kapni Herbáriákban cickafark tablettát (porrá őrölt cickafark szőlőcukorral összepréselve, vízzel be lehet venni) 70 db 900 Ft körüli áron.

Bőrre is csodás - bár ahhoz inkább a cickafark olajat veszem, kikeverem vazelinnel (békebeli Azulenol krémet lehet így kapni, ami hiánycikk évek óta).
Így tökéletesen működik:
- gyantázás után
- napégés
- apróbb konyhai égési sérülések: fröccsenő olaj - azonnal hideg víz alá 1 percre - utána Azulenol - mintha semmi nem történt volna.
- horzsolások
- náthás, kidörzsölt orr
- kiszáradt ajkak
- kezdődő külső hallójárat-gyulladás / vagy annak megelőzésére strandolás, hajmosás előtt picit a fülbe kenni. Ha kell, egész sötétkékre keverem ehhez a krémet, hogy jó sok hatóanyag jusson a fülembe.
- alsótáji diszkomfort
A hivatalos leírásban még több felhasználási mód szerepel.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2019. augusztus 25.

Felfázásnál cickafark + sok-sok folyadék kombinációjával megúszható az orvos.
Női bajok esetén ülőfürdőként is hatásos.
Megfázásnál is bevetem, mint természetes gyulladáscsökkentőt.

Így tökéletesen működik:
- gyantázás után
- napégés
- horzsolások
- náthás, kidörzsölt orr
- kiszáradt ajkak
- alsótáji diszkomfort
A hivatalos leírásban még több felhasználási mód szerepel.

Amea

2019. május 5.

Az egyik leghasznosabb gyógynövényem, a forrázata nagyon hatékony gyógymód menstruációs panaszokra. Enyhíti az alhasi görcsöket és az erős vérzést, és mézzel még az íze is egész vállalható.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. május 5.

Nuvola

2019. március 21.

Mindig bevetem, ha - hogy is mondjam szalonképesen ...- apróbb gondok adódnak a határtól délre. Ilyenkor napi 2-3 csészényit szoktam inni, és a hatás hamarosan mutatkozik. Az előttem szólók szerintem nagyon eltúlozzák ízének förtelmességét. Teljesen iható herbatea, de javíthatunk rajta, ha egy csipet mentát is teszünk a forrázatba. Legutóbb meghökkentően olcsón, azt hiszem 150 Ft-ért vettem a DM-ben. Ennyiért igazán tehetünk vele egy próbát.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2019. március 21.

pigglypig

2019. március 21.

Nekem nagyon sokat segített. Évekig elég enyhe volt a vérzésem, semmi görcs vagy hasonlók, azonban az utóbbi időben valamilyen okból felerősödött, állandóan cserélnem kellett a tampont, illetve volt hogy akár 10(!) napig is tartott. Vegetáriánusként alapból sincs a topon a vasam, de ha erre még rájön, hogy 10 napig vérzek ennyire erősen... konkrétan éreztem, hogy legyengültem a végére. Illetve nyilván kellemetlen is, hogy már egy óra után azon kattogok, hogy cseréli kéne, át fogok ázni, stb.
Utánaolvastam, és a legtöbb helyen a cickafarkfű és a palástfű jött fel, mint általános gyógyír a ciklusproblémákra, ezen kívül említették a vérzéscsillapító hatást is. Nosza, bementem egy utamba kerülő Rossmann-ba, leemeltem egy ilyen helyes kis csomagot a polcról, aztán vittem haza nagy reményekkel. Egy litert főztem le minden nap, az adagolást betartottam, citrommal és édesítővel ízesítettem, mert egyébként iszonyat íze van, ihatatlan. A hatás pedig... egyszerűen hihetetlen, hogy egy gyógynövény ezt tudja! A második (legerősebb) napon csupán 3x kellett tampont cserélnem, ma van a harmadik nap, és olyan, mintha már múlna el, szerintem holnapra már híre-hamva sem lesz a vérzésnek. Hihetetlen hálás vagyok ennek a teának, egyszerűen szuper. Ha tehetném, mindenkinek ajánlanám, nálam ezentúl biztosan lesz itthon. 10 csillag menne, ha lehetne :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. március 21.

scintilla

2019. március 11.

Teaként egyszer próbáltam, elég borzalmas. Felfázáskor bizonytalan hasi panaszokra és derékfájásra egyszerűen zseniális az ülőfürdője. Egyszer-kétszer elég alkalmaznom, töményen (sötétzöld a víz). Frissen is használom, szárítani is szoktam.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. március 11.

p1th0n

2018. február 12.

Tonikként használom, és nagyon jól lehúzza a gyulladásokat. Talán ez a legjobb tonik, amit használtam!

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2018. február 12.

Viki9727

2017. december 18.

Rengeteget szenvedtem azzal hogy nem volt rendszeres menstruációm. Illetve amikor megjött akkor is nagyon megviselt, iszonyatosan fájt a derekam,a hasam, rázott a hideg, közben melegem volt fehér voltam mint a fal.. semmilyen gyógyszer nem segített csak sírtam az első 3 napon amikor megvolt. Édesanyámmal találtuk ezt a szuper gyógynövényt. Amikor fájt ittam 1 bögrével és 30 perc múlva semmi bajom nem volt!! Azóta is mindig iszom, illetve amióta fogyasztom helyre állt a ciklusom. Az íze nem a legjobb, de megéri!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2017. december 18.

Biababa02

2017. december 13.

Imádom! Évek óta nagyon erősen görcsöl a hasam amikor megjön (sokszor otthon kellett maradnom a fájások miatt) Semmilyen görcsoldó nem igazán segített, már kezdtem feladni a reménytelen helyzetet, mígnem a bioboltban ajánlották, hogy igyak meg napi 2 csésze cickafark teát, és ez biztosan segíteni fog. Higgyétek el, hogy ez valóban segített. Napi 1-2 csésze tea és megjön a hatása. Most már szerencsére 3 ik hónapja nem kell gyógyszert szednem, amikor megjön. Szerintem egy csodaszer és ajánlom minden csajnak, főleg aki hasonló problémákkal küzd vagy küzdött. Nagyon olcsó is, ez egy másik pozitívum.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. december 13.