Isana

Ár:   1199 Ft   Kategória:   Egyéb kozmetikumok
Lelőhely:   Rossmann   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: siss, Módosítva: 2021. június 2.

Lelőhely:   Rossmann
Kategória:   Egyéb kozmetikumok

Célzottan segít a narancsbőr tüneteinek halványításában és javítja az összképet. Koffeintartalma segíti a vérkeringést, ezáltal a zsírégetést és a szövetek közötti felesleges víz kiválasztását. A bőr visszanyeri rugalmasságát és újra selymes és puha tapintású lesz. Gyorsan felszívódik, nem hagy hátra zsíros érzetet. Bőrgyógyászatilag igazolt: már 4 hét után javul a bőr feszessége és csökkenti a narancsbőr jelenlétét.

Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre

Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre
bibi24

Mundow

2015. december 2.

Jó illata van és szép sima lesz a bőr krémezés után. Nem igazán tűnt el a narancsbőr.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2015. december 2.

Dea

2015. október 10.

Én elhasználtam eggyel és sokat segített,ennyi pénzért nagyon jó termék narancsbőr ellen!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2015. október 10.

Evelance

2015. szeptember 26.

Én nagyon szeretem, sokat segített! Előtte vettem Niveát 3zerért..., kb. a felét használtam csak el, mert nem láttam túl sok javulást, csalódtam benne. Miután átestem a csalódásomon megvettem ezt, 1hét után már láttam, hogy ez sokkal jobb, mint a másik. Így most fogom megvenni a 3. adagot nemsokára és mire elfogy szerintem végére érek a kúrának. Ha esetleg még kelleni fog, akkor ezt a terméket fogom levenni a polcról! :))

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2015. szeptember 26.

Antioxidánsok: Caffeine, Alanine
Hidratálók: Glycerin, Hexyldecanol, Alanine, Fructose, Glucose, Glutamic Acid, Urea, Sucrose, Caprylyl Glycol

Bövebben a kis molekulasúlyú alkoholokról itt olvashattok.

Bőrpuhító (emolliens), bőrjavító (skin conditioning) és oldószer. Száraz érzetet hagy maga után.

Koffein. Tanulmányok szerint bőrön alkalmazva három fő hatása van: antioxidáns, vízhajtó (átmenetileg simább bőrt eredményez) és érszűkítő (vagyis szem alatti puffadás, sötét karikák ellen hatásos lehet, ha azt nem melaninfelhalmozódás okozza), Paula Begoun szerint viszont nincs olyan kutatás, mely szerint bármilyen hatása lenne a szem alatti karikákra (péládul egy vak tesztes kutatás során szignifikáns különbséget nem tudtak kimutatni egy 3%-os koffeint tartalmazó és azt nélkülöző bőrápoló gél hatása között) , bár nyugtató és antioxidáns hatása miatt azért nem kifejezetten felesleges, ha van egy (szem)krémben. E szerint a kutatás szerint a koffein fotoprotektív hatással is bír, e szerint a 2017-es kutatás szerint pedig nagyon ígéretes hajhullás elleni összetevőnek bizonyult egy FDA által jóváhagyott, androgén alopecia kezelésére szolgáló hatóanyaggal összevetve.

Alanine a I h

Gyümölcscukor. A bőrön alkalmazva vízmegkötő, hidratáló összetevő.

Cukor (sima répacukor). A bőrön alkalmazva vízmegkötő, hidratáló hatása van.

Természetes módon a vizeletben található, de a kozmetikumokban mesterségesen előállított ureat használnak. NMF (természetes hidratáló elem), mely a bőrben természetesen is megtalálható, és fontos szerepet játszik a bőr megfelelő hidratáltságának fenntartásában. Kis mennyiségben hidratáló, vízmegkötő, bőrbarriert erősítő anyag, nagyobb mennyiségben (40% felett) azonban gyulladást okozhat, viszont kimutatták, hogy keratolitikus hatása révén jelentősen csökkenti a súlyos bőrszárazságot és az érdes, megvastagodott textúrát pl. lábra szánt bőrkeményítés eltávolító termékekben és hatékonynak bizonyulnak a túlzott kiszáradással járó bőrbetegségek, például az ichthyosis, a xerosis, a pikkelysömör, az ekcéma és a seborrhoeás dermatitis esetén.

A szacharóz, más néven asztali cukor egy természetben előforduló diszacharid, amely glükózból és fruktózból áll. A bőrön alkalmazva vízmegkötő hatása van és segít megőrizni a bőr hidratáltságát.

Bőrpuhító (emollient) és bőrjavító (skin conditioning) anyag.

Zselésítő anyag a vízalapú készítményekben, stabilizáló, sűrítőanyag a víz-olaj alapú krémekben.

A nátrium-szulfát a nátrium kénsavval alkotott sója. Térfogatnövelő és sűrűség szabályozó segédanyagként használt a krémekben. A mindennapi életben azonban leggyakrabban nem a kozmetikumokban, hanem a mosóporokban találkozhatunk a sodium sulfate-tal, ahol térfogat kitöltő anyagként használt.

Színezék. Barnás sárga.

Patent blau V vagy acid blue 3 néven is ismert sötét kék színű por.