Tindigo

Ár:   7990 Ft   Kategória:   Hidratáló krémek
Kiszerelés:   100 ml   Bőrtípus:   Száraz, Normál
Lelőhely:   online   Bőrprobléma:   Túlérzékenység

A krémet és az összetevőket feltöltötte: nasyaeszter, Módosítva: 2021. január 12.

Kategória:   Hidratáló krémek
Bőrtípus:   Száraz, Normál
Bőrprobléma:   Túlérzékenység

Nagyon erősen (akár aknéellenes kezelések mellékhatásaként) kiszáradt bőrre kifejezetten ajánljuk, de normál bőrön is alkalmazható, vagy kombinált bőrön foltszerűen a szárazabb területekre. Kifejezetten ajánljuk még nagyon érzékeny, akár rosaceás bőrre is.

Terhesség és szoptatás alatt is bátran használható.

Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal

Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal
alexa12

vfejes

2023. február 6.

Csak akkor tudom igazán, hogy mennyire jó, mikor fogyóban van és télen a bőröm hisztizik. Ekcéma mellett ez is csíp, minden is csíp, de ha rendesen hidratálsz, ez segít megelőzni. Szépen zár, szérum és réteges hidratálás kötelező szomjas bőrre. Nagy szerelem. Valóban drága, de hasonló testes szép összetevős krémet nem tudok a piacon. Nekem kötelező a téli rutinban, a helyettesítő próbálkozások csúnyán elhasaltak a versenyben.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2023. február 6.

Emma23

2022. január 11.

Nagyon jó kis hidratáló krém. Nem mondom hogy ár érték arányban ez a leges legjobb mert pl a cerave krémje fele ennyibe kerül és négyszer ennyi terméket kapunk. De ezzel is teljesen meg vagyok elégedve és szeretem használni.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2022. január 11.

Kissdorii

2021. december 30.

Ár érték arányban nagyon megéri.
Nagy és praktikus kiszerelés, kellemes állag.
Ha egy kis pluszra vàgyom akkor a Tindigo rich&cozy olajjal keverem és reggelre nagyon puha lesz a bőröm.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. december 30.

Ár érték arányban nagyon megéri.
Nagy és praktikus kiszerelés, kellemes állag.

mate0117

2021. november 2.

Az én nagyon száraz bőrömre többet kell belőle használni, hogy kellemes legyen. Egyébként minden oké vele. Illatmentes, így a ceramidok természetes illata eléggé érződik, de hát valamit valamiért.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2021. november 2.

nasyaeszter

2021. július 9.

Nem irritál, fantasztikusan hidratál és puhít... DE brutál pattis lett tőle az arcom :( Ennyire még soha semmitől. Nagyon eltömítette a pórusaimat, nehéz, testes krém!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. július 9.

lili2020

2021. június 24.

Nagy kiszerelése miatt szerintem ár-érték arányban kifejezetten jó. Tudja azt, amit ígér, egy testes, nagyon hidratáló krém. Száraz bőrre, főleg télen, nagyon jó. Én főleg éjszakára használom a sűrűsége miatt, reggel nem ezt kenem fel, mert sminkelni nem erre szoktam.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. június 24.

skin

2021. április 25.

Csatlakozom az előttem szólóhoz. Az enyémek a pumpája is elég furcsán kezdett viselkedni. Kétszer is meg kell nyomni hogy valamit kiadjon. A krém valóban sűrű ,de könnyen eldolgozható. Nekem állágában ( illatában ami úgye nincs) nagyon hasonlít a gyógyszertárban kapható kevert krémekhez. Jól hidratál , pattanást nem okozott nálam. Összességében egy jó krém. Azt még nem döntöttem el ,hogy újra fogom-e vásárolni.Csak a pumpa miatt vonok le csillagot.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2021. április 25.

Mia0602

2021. április 25.

Még decemberben leptem meg magam vele, amikor megjelent. Arckrémként használtam, testre van olcsóbb termékem.
Nagyon sűrü, de könnyen eldolgozható krém, illatmentes ami persze magától értetődő Ildi termékeinél. Ár-érték arányban nagyon szupi alapkrém lenne, de nem értem hogy fogyott el ilyen gyorsan. 100ml csak 5 hónapig bírta. Elötte a Sanatopic prémiumot használtam ami szintén sűrű és az 50 ml 4 hónap alatt fogyott el. Akárhogy számolom ennek még 3 hónap kijárt volna napi egyszeri használatnál. Viszont pumpa már 1 hónap után elég szakaszosan adagolta a krémet, végig azt hittem hogy bekrepál. Esetenként 2x is kellet nyomnom, hogy elfogatható mennyiségű terméket nyerjek ki.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2021. április 25.

Magikalany

2021. április 13.

Én nem voltam/vagyok tőle elájulva. Olyan 2-3 hónapja használom este. Nem rossz, szeretem benne, hogy nincs kifejezetten illata, könnyű eldolgozni, és nem ül rá nagyon az arcra, de ugyanezt megkapom ez Eucerin érzékeny bőrre való arckrémétől is. Az sem tesz csodát a bőrömmel, ha télen nagyon kiszárad, akkor reggelre elég jól helyre teszi, de ennyi. Az ára viszont a sokszorosa az Eucerinnek, szóval én hosszú távon maradok annál.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. április 13.

tee

2021. március 26.

Imádom! Könnyen kenhető, testesebb krém, viszonylag gyorsan beszívódik. Kézfejemre is ezt használom. Nagyon örülök, hogy rátaláltam a tindigo termékekre, mert végre olyan krémet találtam, amit anyukám a rosaceas bőrére is tud használni. Ez az első krém, ami nem bántja a bőrét. Megéri az árát, biztosan újra fogom venni!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. március 26.

Antioxidánsok: Camellia Sinensis (Green Tea) Leaf Extract, Tocopheryl Acetate
Gyulladáscsökkentők: Camellia Sinensis (Green Tea) Leaf Extract
Hidratálók: Glycerin, Propylene Glycol, Camellia Sinensis (Green Tea) Leaf Extract, Propanediol, Phospholipids, Caprylyl Glycol, Acetyl Hexapeptide-8
Peptidek: Palmitoyl Tripeptide-1, Palmitoyl Tripeptide-1, Palmitoyl Tetrapeptide-7, Acetyl Hexapeptide-8
Vitaminok: Tocopheryl Acetate

Napraforgómagolajból kivont el nem szappanosítható lipidek, melyek ellenállnak a szappankészítés során fellépő kémiai reakciónak. Az ún. el nem szappanosítható lipidek olyan a növényi zsírokban természetesen jelen lévő anyagok, és melyek bőrápoló tulajdonságaik miatt kerülnek felhasználásra a bőrtápláló termékekben. Az összetevő gyártójának információi szerint hosszantaró hidratációt biztostó, védőréteget erősítő (lipidpótló) és nyugtató hatású hatóanyag.

A Matrixyl 3000 néven ismert kettő peptidből álló hatóanyagkomplex egyik eleme (a másik a palmitoyl tetrapeptide-7). Az összetevőben egy három aminosavból álló peptid kapcsolódik palmitinsavhoz, aminek révén javul a peptid olajban oldhatósága, és ezáltal könnyebben beszívódik a bőrbe. Az összetevő peptid része a bőrben található I-es típusú kollagénnek (bőrünk feszességét többféle típusú kollagén adja) egy egysége. A bőrünk kollagéntartalma (a kollagén egy fehérje, azaz hosszú aminosavlánc) természetes módon peptidekké (rövid aminosavlánc) bomlik, és a peptidek keletkezése újabb kollagén termelésére serkenti a bőrünket. A Palmitoyl Tripeptide-1 működési elve, hogy ha a bőrünkbe kívülről kvázi lebomlott kollagént viszünk be, akkor ezzel  bőrünket „becsapjuk”, és kollagéntermelésre tudjuk ösztönözni. Vagyis a tudomány mai állása szerint a Palmitoyl Tripeptide-1 talán képes bőrünk kollagéntermelését serkenteni, amely bőrünk ránctalanodásához, feszesebbé válásához vezet. További részletek itt.

Közismertebb nevén argireline. Egy mesterségesen előállított peptidféle, melyről az összetevő egyik gyártója (a Lipotec) azt állítja, Botox-szerű hatása van. Ennek az állításnak az az alapja, hogy az acetyl hexapeptide-8 képes a bőrben lévő izmokat ellazítani, melynek révén kisimulnak a felületi ráncok. Bár szinte bizonyos, hogy a Botoxhoz nem hasonlítható az összetevő hatása, a Lipotec kutatásai szerint 10% Argeline 15 nap alatt 17%-kal képes csökkenteni a mimikai ráncok mélységét, illetve mint a legtöbb peptidféle, elméletileg ez is bír sejtkommunikáló és vízmegkötő tulajdonságokkal.

További info az összetevőről a KM-blogon >>