Tindigo

Ár:   14 990 Ft   Kategória:   Szérumok, Kezelések
Kiszerelés:   100ml   Bőrtípus:   Minden
Lelőhely:   online   Bőrprobléma:   Vízhiány

A krémet és az összetevőket feltöltötte: pagerniki, Módosítva: 2019. december 19.

Ár:   14 990 Ft
Kiszerelés:   100ml
Kategória:   Szérumok, Kezelések
Bőrprobléma:   Vízhiány

Bőrszerkezet újjáépítő anti-aging olajkeverék E-vitaminnal, ceramiddal, foszfo- és szfingo- és glikolipidekkel

Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal

Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal
alexa12

nrebek

2022. március 1.

Meg kell hagyni, hogy elég drága, de cserébe egy álom, és sokáig elég!
Nyugtatja a bőrt, egyetlen éjszaka alatt szépen leviszi a pirosságot, és úgy érzem, hogy tényleg táplálja a bőrt. Egy szóval tökéletes kiegészítés bármilyen hidratáló alá, vagy azzal keverve. Használom az arcomra önmagában, testápolóval és kézkrémmel keverve.
4 hónapja rendeltem, és az üveg kb negyede fogyott el ennyi idő alatt.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2022. március 1.

Meg kell hagyni, hogy elég drága, de cserébe egy álom, és sokáig elég!
4 hónapja rendeltem, és az üveg kb negyede fogyott el ennyi idő alatt.

Kissdorii

2021. december 30.

Mindennapi kedvencem lett, pedig nem gondoltam volna, hogy megszeretek egy olajat.
Hetente párszor a hidratálóba keverve használom az arcomon, bár nem száraz a bőröm, de tapintható a változás rendszeres használat mellett.
Nekem is illata is kellemes.
A kiszerelése nagyon praktikus, és baromi sokáig elég.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. december 30.

Nekem is illata is kellemes.
A kiszerelése nagyon praktikus, és baromi sokáig elég.

nrzsofi

2021. május 13.

Sajnos csak szules utan vettem meg ezt a csodalottyot. Egyetlen koldok melletti striamat szepen elhalvanyitotta, elegedett vagyok az eredmennyel.
Szerintem ha mar a terhesseg idejen is kentem volna, az a pici stria sem lenne. De nem zavar, foleg ugy, h alug latszik.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. május 13.

Akara

2021. április 17.

Facebookon árulták elég olcsón, ezért lecsaptam rá. Pedig korábban nem annyira jutott eszembe, hogy bármiféle olajat kenjek az arcomra. Ez inkább impulzusvásárlás volt. Olyan a bőröm, hogy bár olajos a felülete, alatta nagyon vízhiányos tud lenni. Esténként használom, arckrém és szérum közé. Így sokkal kevésbé szárad ki az arcom. De hajvégekre, és extrémen száraz kézbőrre is bevált. Nagyon-nagyon sokáig elég egy üvegcse. Biztosan újraveszem.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. április 17.

KittiKat68

2020. november 4.

Kismamaként a pocakomra és mellekre használom. Nagyon jól hidratál,sajnos a striák így is kialakultak,de amióta használom,nem viszket annyira. A maradékot a tenyeremről mindig eloszlatom az arcomon,kézfejemen :) egész testre szuper

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. november 4.

Szaszmancs

2020. május 15.

Szeretem néha olajokkal turbózni a rutinom, ez pedig egy nagyon jól összerakott kis olaj, a hatásával is elégedett vagyok, kenem arcra, dekoltázsra, kézre is. Kis mennyiségben feltapogatva vagy krémbe keverve a legjobb, olajhoz képest könnyen beszívódik. A szaga szerintem szörnyű, de ez van, ha nincs illatanyag, úgyhogy ennyi kompromisszumot tudok kötni. A csomagolás szerintem szép, de nem praktikus, nehéz adagolni. Kicsit drágállom.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. május 15.

svekits

2020. február 17.

Nekem ez az olaj nagyon bejött, főleg testre használom, vagy magában vagy más testápolókhoz keverve. Arcra heti 1-2-szer szoktam csak, ha extra kényeztetésre vágyom, ugyanis nekem inkább kombinált bőrtípusom van, annyira nem szeretem olajokkal kenegetni.
Nagyon szép, kellemes pihe-puha a bőröm tőle, kifejezetten szeretem nyakra és dekoltázsra "pocskolni".
Arcra egyébként egy negyed pumpálásnyi is bőven elég nekem, a pumpa miatt kicsit nehéz ilyen kis mennyiséget adagolni, általában egy tenyerembe nyomok egy adagnyit, ujjal felviszem az arcra, ami a tenyeremben maradt pedig szétnekenem a nyakamon, vállamon. A tipikus növényi olajos illata engem nem zavar, szerintem nem büdös.
Egyetlen problémám vele, hogy az adagolója a kibontástól kezdődően nem működik megfelelően, néha megakad és nem pumpál semmit, csak oldalról folyik. Ha letekerem az egész pumpát és utána visszateszem, akkor egy darabig jó szokott lenni, viszont utána megint megakad és folyik, valószínűleg csak egyedi eset, nem gondolnám, hogy tipikus hiba lenne (Ildi többi termékeinek a csomagolásával sosem volt gondom), így meghagyom az 5 csillagot.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. február 17.

Antioxidánsok: Vitis Vinifera (Grape) Seed Oil, Olea Europaea (Olive) Oil, Persea Gratissima (Avocado) Oil, Tocopheryl Acetate, Callophyllum Inophyllum Seed Oil
Gyulladáscsökkentők: Calendula Officinalis (Pot Marigold) Flower Extract, Allantoin
Hidratálók: Simmondsia Chinensis (Jojoba) Oil, Persea Gratissima (Avocado) Oil, Phospholipids, Propanediol
Vitaminok: Tocopheryl Acetate

Szőlőmagolaj, mely zsírsavakban gazdag, kiváló bőrpuhító hatású, illatmentes emolliens olaj, ráadásul még erős antioxidáns tulajdonsága is van. A szőlőmagolaj e szerint a kutatás szerint nagyjából 69% linolsavat, 16% olajsavat, 7% palmitinsavat, 4% sztearinsavat, és 0,1% linolénsavat tartalmaz.

A napraforgó olaja a növény magjából sajtolással nyert illatmentes olaj. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint emollient (bőrphító) hatású összetevő. Paula Begoun szerint gyulladáscsökkentő hatású és segít a bőr barrier funkciójának javításában a víz- és zsírháztartás egyensúlyban tartásával, valamint gazdag forrása a zsírsavaknak (így péládul a linolsavnak, melyből kb. 60%-nyit tartalmaz). Rendkívül jó hatással van a száraz, irritált bőrre.

Olívaolaj. Kiváló természetes emolliens és hidratáló összetevő a száraz bőrre. Számos, a bőr számára hasznos anyag forrása: polifenolok (antioxidáns), squalane, zsírsavak (elsősorban olajsav, melyből akár 55-83%-ot is tartalmazhat) és E-vitamin is található benne. Néhány állatokon végzett kísérlet arra is utal, hogy védi a bőrt az UVB-sugárzás okozta károktól. A squalene egyik legjobb növényi forrása.

Avokádóolaj. Vitaminokban és zsírsavakban gazdag (70%-a olajsav) természetes olaj, mely könnyen a bőrbe szívódik, kiváló emolliens és hidratáló anyag a száraz, érett bőr számára. Ekcémás és atópiás bőr számára is kiváló összetevő, mely hatásos a szárazság és viszketés enyhítésében. Antioxidáns tulajdonsága is van.

Az Ázsiában honos Millettia Pinnata fa magjának zsírsavakban gazdag, antibakteriális hatású olaja. Az ayurvedikus gyógyászat egyik alapanyaga, bőrbetegségek kezelésére használták a neem olajhoz hasonlóan. Újabb kozmetikai felhasználását fényvédő összetevőként elsősorban az olajban található két hatóanyagnak, a pongamolnak és a karanjinnak köszönheti, amelyek természetes UVA és UVB fényszűrőkként működnek. A pongamol kémiailag hasonlít az avobenzone-hoz.

Lipid féle (phospholipid). Tojássárgájában, növényi és állati sejthártyában található, manapság napraforgóolajból vagy szójából állítják elő. A kozmetikai iparban bőrpuhító (emollient) és vízmegkötő anyagként használatos. Olajban és vízben is oldódik, ezért hasonlít a sejtmembránhoz. A Lecithin-t liposzómáknak is nevezik, mivel a dupla oldhatósága, a hatóanyagokat magukkal hordozva, segít mélyebbre és a megfelelő helyre szállítani őket.

A neemolaj Európában még kevéssé ismert, Afrikában és Indiában gyakorta alkalmazott bőrápoló. A neem az ajurvédikus gyógyítás egyik legnépszerűbb növénye. A neemolaj gyulladáscsökkentő és antibakteriális hatású. Fertőtleníti, megnyugtatja és ápolja a gyulladt bőrt. Indiában a bárányhimlős gyermekeket éjszakára a neemfa leveleire fektetik, így csillapítva a betegséggel járó viszkető érzést. Egyes kultúrákban a fogápolást a neemfa fiatal hajtásainak rágcsálása jelenti. Keserű íze miatt – sok más növényi olajjal ellentétben – sütésre és főzésre alkalmatlan. További információ a Wikipédián.

A makadámia fa terméséből előállított olaj. Kiváló hidratáló, védi a hajat és a bőrt. Magas arányban tartalmaz esszenciális zsírsavakat (olein sav, palmitolein sav), ezért kiváló helyettesítője állati olajoknak. Hasonlít az emberi bőr faggyú szerkezetéhez. Könnyen felszívódik és puhává, rugalmassá teszi a bőrt. Viszonylag stabil olaj. Elsősorban nehezebb krémekhez és a száraz bőr számára ideális összetevő.

Cetyl Alcohol ti I eo I eu I al 2 2