Legújabb vélemények - Sminkek arcra

Oila
Krémmániás  |  Bőrtípus:  Kombinált  |  Bőrprobléma: Bőröregedés  |  Korcsoport: 35-44  |  2022. május 23.

A paletták vonzóak, mert azt az illúziót adják, hogy rengeteg variációs lehetőség a rendelkezésünkre áll a birtoklásukkal. Persze ez így is van, az illúzió vagy tévedés inkább az, hogy annyiféle variációra lenne szükségünk - nem sminkesként - , és ez még szemsminkre is igaz, hát még a korrektora. Szóval addig jó lehet egy paletta, míg az ember nincs tisztában a bőrtónusával, azután általában már csak azt az egy-két-három színt használjuk, amire személy szerint szükségünk van télen-nyáron. Ebben a palettában számomra az a legcsodálatosabb, hogy minden egyes színét használom nap mint nap: a pink a szem alatti kékes karikákra, a zöld az orr tövében lévő erős pirosságra, a lila kvázi highlighter az arccsontok tetején, ahol némi napkár okozta sárgás elszíneződést is kendőz, a sárga az orcák enyhébb pirosságára jó. Kis mennyiségben teszem fel az előbbi színeket és alapozóecsettel eldolgozom. Utána már a legminimálisabb mennyiség elég az egész tetejére a barack és a barna keverékéből, épp csak leheletfinom érintésnyi, ami egységesíti az előző színkorrekciót, egyben kiváltja az alapozót. Ha akarnék kontúrozni, a barnával azt is lehetne. Alapozóecsetes eldolgozás után áttetsző, 100% természetes bőrhatású, mégis minden színbéli különbséget egységesítő alap az eredmény. Az én kombinált bőrömön leheletfinom púderezéssel kell fixálni, különösen a szem alatti részen. Tágpórusú a bőröm, és persze lassan öregedő is, és egyre inkább az a tapasztalat, hogy a krém állagú sminktermékek mutatnak rajta a legszebben, megcáfolva a zsíros, tágpórusú bőr = mattító, olajmentes sminktermék hiedelmet.

Monicapandaa
Krémmániás  |  Bőrtípus:  Zsíros  |  Bőrprobléma: Tág pórusok  |  Korcsoport: 25-34  |  2022. május 22.

Kisebb kiszerelésben és sérült csomagolásban jutottam hozzá ezer párszáz forintért a Notinon. Kicsit lisztes érzés volt felkenés után, illata nincs. A szokásosnál kb 1 órával később kezdett el csillogni a homlokom. Nem egy csodaszer, de egy picit tényleg segített. Az én bőrömnek kevés sajnos.

kleeyr
Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34  |  2022. május 22.
Krémkedvelő  |  Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34  |  2022. május 22.

Nem tudok rá rosszat mondani, teljesen jól működik az én arcomon. Kombinált bőröm van, de nekem nem mászkál el, semmi gond nincs vele igazából. Színt nehéz volt választani, mert nincs sok választás, de legrosszabb esetben 2 árnyalatból ki keverhető a megfelelő.

kleeyr
Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34  |  2022. május 22.

Nagyon ritkán sminkelek, de akkor ez az egyik korrektor amihez nyúlok.
Színben nem biztos, hogy a számomra legmegfelelőbbet vettem, de ezt ha újra veszem majd korrigálom.
Kicsit be ül nekem a ráncokba, de lehet a bőrtípusom miatt.

rata.sum
Krémek Krémje  |  Bőrtípus:  Kombinált  |  Bőrprobléma: Bőröregedés  |  Korcsoport: 45-54  |  2022. május 22.

A Neutral 2 árnyalatot használom kb. egy hónapja. A színt sikerült eltalálni, passzol a világos bőrömhöz.
Folyós, lágy, könnyen használható. Én csak simán az ujjaimmal kenem, szépen eloszlatható.
A fedése gyenge, de épp emiatt nagyon természetes a finise, semmi maszkos hatás. Szépen egységesít, ha szükséges, építhető is, így sem lesz csúnya, agyonsminkelt az arcbőr. Durvább pigmentációkra, pirosságra kell egy korrektor.
Tetszik, hogy spf 20 is van benne. A fényvédelmet természetesen nem egy alapozótól várom, más se tegye. De ártani nem árt egy kis plusz. Ha már itt tartunk, a fényvédőmmel szuperül együttműködik, nem pergeti le, szépen rásimul.
Egyetlen hátrányának az árát látom, de valószínűleg újra fogom venni, mert nagyon elégedett vagyok vele.

Dorina487
Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34  |  2022. május 22.
Újonc  |  Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34  |  2022. május 22.

Az állaga jó, de agyon gyenge a fedése. A nap felénél már szinte le is jön a nagyja. Nem fogom újravásárolni.

ziadrienn
Krémmániás  |  Bőrtípus:  Száraz  |  Bőrprobléma: Bőröregedés  |  Korcsoport: 35-44  |  2022. május 22.

nagyon szárít ez ,zsíros bőrre tudom elképzelni,de akkor is fedése nulla

Camillala
Krémmániás  |  Bőrtípus:  Zsíros  |  Bőrprobléma: Pattanások (acne)  |  Korcsoport: 25-34  |  2022. május 22.

Nem szokásom alapozót hordani, de egy esküvőre úgy gondoltam kipróbálom. Nagyon kellemes viselet, nem érzem, hogy az arcomon van. Szerencsére az árnyalatot sikerült eltalálnom tökéletesen. Nagyon jó, hogy a nagyon világos bőrűekre is gondoltak és találtam megfelelőt (eredetileg true match-t vettem volna, de abból a legvilágosabb is sötét volt nekem). Tudatos bőrápolás szempontjából azért az összetevőiben akadnak hibák, de mivel nem extra érzékeny a bőröm és nem mindennapra szánom, ennyit elnézek. Közepest fedést ígér, nekem ez elfedett minden apró bőrhibát, ennél több fedés nekem nem is kell. :)

Thumpa84
Krémmániás  |  Bőrtípus:  Normál  |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok  |  Korcsoport: 35-44  |  2022. május 22.

Kezdem a pozitivval: Mammut boltjukban nagyon kedves, segitokesz es foleg hozzaerto eladotol kaptam segitseget. Vegtelen lelkesedessel es turelemmel magyarazta mi mire valo, melyiket hogy, milyen eszkozzel kell felvinni. Ket szint valasztott ki, az egyik lett a nyero, tokeletesen illeszkedik a boromhoz. Elso olyan alapozo, ami valoban belesimul az osszkepbe, retegezestol fuggoen elfedi a pattikat,pigmentfoltokat. Tetszik, hogy en hatorozom meg milyen fedese legyen, mennyire legyen vastag es hogy termeszetes vekony eredmenyt is el lehet erni vele. Csak ugyesen es jo ecsettel kell dolgozni.
Nagyon szerettem volna szeretni.
De sajnos az en boromon porosodik, repedezik. Mindegy mennyit hidratalok ala felvitel utan fel - egy oraval mar jon a reneszansz festmeny effektus. Masik kellemetlen tapasztalat, hogy minden icipici porusomban megul, es termel nekem egy icurka picurka kis eltomodest, amit szalicilsav fele-fele aranyban hoz csak ki.
Esemenyekre hasznalom el, sajnos nekem napi rendszerbe nem tud illeszkedni.

tara95
Krémek Krémje  |  Bőrtípus:  Zsíros  |  Bőrprobléma: Tág pórusok  |  Korcsoport: 25-34  |  2022. május 21.

120-as Light Ivory lett az enyém, szép sárgás-neutrál árnyalatnak tűnt, feltéve rózsásabb sajnos. Ezt leszámítva nem feltűnő, félmatt, tartós, szivacs segítségével viszem fel. 2 pumpányi elég az enyhe-közepes fedéshez, az illatnak sem örülök, mindenesetre kellemes. Csak a szín miatt nem adok ötöst, nagyon nehéz még gyakorlattal is eltalálni.