Legújabb vélemények - Bronzosítók

Fragolina
Krémkedvelő  |  Bőrtípus:  Kombinált  |  Bőrprobléma: Vízhiány  |  Korcsoport: 35-44  |  2022. július 3.

Nem lett kedvenc. Sajnos nekem az színárnyalat nagyon sárgás. Előnye, hogy nem porzik. Felvitelkor több rétegben kell felvinni. Sajnos a nap végére nyoma sincs. Elhasználom, de többször nyúlok, inkább az erősebben pigmentált MAC után.

Fehereszti
Krémek Krémje  |  Bőrtípus:  Kombinált  |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok  |  Korcsoport: 35-44  |  2022. július 2.

Egyszerűen iiiimádom ezt a palettát, nagyon meg vagyok vele elégedve! Már az nagyon tetszett hogy volt kint a DMben teszter, meg tudtam swatcholni, már akkor beleszerettem. A palettát a széleken rögzített fólia fedi, ez óriási plusz pont, így tökéletes állapotban jutottam hozzá. A meleg színeket vettem és habár talán nekem a hideg színek jobban állnak, ez is csodásan mutat. A többit elkapkodták de szerintem amúgy is ezt választottam volna. Szépen eldolgozható megfelelően pigmentált színek, mindegyik típusú termék szuper benne. Csomagolása egyszerűen gyönyörű. Ár érték arányban nagyon jó. Nagyon örülök hogy tudtam egyet vásárolni.:)

Kitti11
Krémkedvelő  |  Bőrtípus:  Kombinált  |  Bőrprobléma: Pattanások (acne)  |  Korcsoport: 25-34  |  2022. június 30.

Folytatódik a Catrice limitált kiadású termékek tarolása...krémesek, gyönyörű árnyalatúak a színek, és luxus érzetű a használata...nagyon nehéz volt beszerezni, mert gyorsan elkapkodták, de mivel viszonylag meleg színei vannak, nem mindenkinek állnak olyan jól. A highlighter pl pezsgős barackos árnyalat, és szép fényes, nem csillámos. A bronzer picit meleg, ahogy a blushok is. Annak aki naggggyon-nagyon hideg színekkel rendelkezik, nem biztos, hogy tetszeni fog magán, így szereztem be én is itt, az eladó termékek közül. Maximálisan megérte ennyi pénzért, egy ilyen kihasználható, utaztatható kis kompakt arcpaletta, ami csomagolásában mind gyönyörű, mind erős, masszív is. Egy nagy tükör is van benne, ami akkora, mint maga a paletta. 🥰

Kamea
Krémek Krémje  |  Bőrtípus:  Száraz  |  Bőrprobléma: Vízhiány  |  Korcsoport: 45-54  |  2022. június 28.

Van egy 2 színből álló kis szemhéjpalettám a márkától, ami meglepően jól muzsikál nálam, ezért mertem ezt az arcpalettát megrendelni.
Megjelenésre szerintem egy az egyben a Becca x Khloé arcpalettájának a koppintása, csak ez a paletta még annál is vastagabb. Antracitszürkés ezüst kartondobozban érkezik és ugyanilyen színe van magának az arcpalettának is. Magasfényű mindkét doboz. A sminkgyártók igazán leszokhatnának erről, ugyanis ez a fajta csomagolás irtózatos módon gyűjti az ujjlenyomatokat. Igazából kesztyűs kézzel kellene vele bánni és akkor talán nem lenne egyből maszatos, max. kicsúszna a kezeink közül.
A hatalmas kompaktot könnyen lehet nyitni, nem körömgyilkos. A tetőben hatalmas tükör. A négy festékpárnácska közül a világosítópúder van a legmagasabbra préselve. A színek, ahogyan azok a leírásban is szerepelnek: egy pirosító, egy világosítópúder, egy meleg és egy hidegebb tónusú bronzosító. Szándékosan nem írok kontúrpúdert, mert én nem kontúrozok, de a hidegebb, szürkésebb árnyalat arra is használható. A világosítópúderként aposztrofált terméket semmiképp se javallatos az egész arcra vinni, mert ez egy szimpla highlighter. Nem pezsgős árnyalat, ahogyan az a leírásban szerepel, hanem annál valamivel fehérebb. Ennek nem örülök.
Míg a Becca x Khloé arcpalettájának a bronzer kivételével az összes árnyalata többé-kevésbé shimmer, itt csak a highlighter az, illetve a swatcholt pirosítóban lehet elvétve egy-egy csillámot felfedezni.
Swatcholva nincs túl sok különbség a 2 bronzosító színe között se, csak annyi, hogy az egyik hideg, a másik pedig meleg tónusú, de ez is alig felfedezhető különbség. Nekem a pír tetszik a leginkább, mert teljesen meghatározhatatlan színű. Hol lazacosnak látom, hol rózsásnak, hol barackosnak, vagy pedig mindez együtt.
A highlighterből csak az orrcsontomra, a szemzugokba és esetleg a szemöldökcsontra használok, nem vagyok túl nagy fogyasztója.
A pirosítót az Alicia da Silva puhaszőrű pirosítóecsetével applikálom fel. Kellően pigmentált, mégis építhető és tartós viselet. Én épp az ilyen építhető pirosítókat szeretem. A színe kellemes és hagy egy nagyon enyhe fényt is az orcákon, a pórusokat mégse emeli ki.
Bár a bronzerek swatcholva mattnak tűntek, mégis mintha az arcra vinnének némi fényt.
Nyáron melegebb árnyalatokat használok a bronzerekből, a hidegebb árnyalatokat télre tartogatom. De a két árnyalatot lehet akár keverve is használni.
A meleg árnyalat elég pigmentált ebben a palettában, így nem kell sokat építgetni és a kedvenc Bőszecsetemmel szoktam foltmentesre eldolgozni.
A hidegebb barnát pedig a CT Filmstar palettában lévő bronzosító színéhez tudnám hasonlítani.
Ez a paletta utazáshoz is ideális télen-nyáron.

Akiket a sminkvásárlásaik során - velem ellentétben - nem az érzelmeik vezérelnek és nem a kíváncsiság hajt, hanem az ésszerűségre törekszenek, azoknak jó választás lehet ez az óriáskompakt, ugyanis egy ilyen multifunkcionális palettával könnyedén elkészíthető nem csak egy komplett arc, hanem egy komplett szemsmink is. Sőt, akár még a szánkat és a szemöldökünket is színezhetjük a segítségével, bár én azért jobban a kedvelem a kifejezetten erre a célra gyártott termékeket.

Most látom, hogy ez volt a kerek ötszázadik véleményem. Sajnos ez nem lesz 5 csillagos, mert bár ez egy gondosan és kellő odafigyeléssel összerakott, a maga kategóriájában figyelemreméltó darab, a csodára azért még várni kell.

pattelin
Krémek Krémje  |  Bőrtípus:  Kombinált  |  Bőrprobléma: Tág pórusok  |  Korcsoport: 35-44  |  2022. június 24.

Kedvencem lesz, főleg így nyáron!! Szép színű, enyhén csillogó üde bronzosító! Nagy kiszerelés, sokáig elég! Egyszerűen szuper!

Tarzicia
Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  2022. június 23.
Krémek Krémje  |  Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  2022. június 23.

02. Natural Cool.
Ez előtt a 03-as volt meg nekem, de azt túl meleg tónusúnak találtam. Ez a 02-es se hideg, inkább semleges.
A színe passzol, tetszik, hogy nem szürkés, nem narancsos, nem is túl rózsaszín, de nyáron már halvány, építenem kell. Hétköznapi, egyszerű és gyors sminkhez használom, csak felkapom, és ezzel az egy termékkel plusz két ecsettel meg is úszom az egészet. Csak egy-két suhintás, és máris van némi színem. Elrontani se lehet. Pirosító és bronzosító egyben, sőt, ha a helyzet úgy hozza, szemfestéknek is jó. Egy minimál, nude szemsminket simán meg lehet vele csinálni. A színszeletek elég nagyok ahhoz, hogy egy átlagos szemhéjpúderecsettel egyesével fel lehessen venni belőle a pigmentet. A halványrózsaszín megy a mozgó szemhéjra, a másik kettő árnyékolásra.
Az illatát én is szeretem, szerencsére sokáig megmarad a kompaktban, de a minőségével nem vagyok megelégedve. Még csak pár hónapja használom, de már kezd fényesedni a felszíne, főleg a középső kör. Egyre keményebb, az ecset egyre nehezebben boldogul vele. És nem érheti szó a ház elejét, mert a saját Terracotta ecsetével használom, bár nem a klasszikus bordó nyelűvel, hanem a puhább fejű, feketével.
De látom, ez nem csak velem fordult elő. Ez szerintem komoly minőségi probléma, és nekem gyanús, hogy újkeletű. A legújabb Terracotta Nude púderrel is ugyanígy jártam, viszont pár évvel ezelőtt az egyszínű Terracotta bronzerrel és a Terracotta Joli Teint-el ilyen problémám nem volt.
Ehhez képest nem egy olcsó termékről beszélünk, és ha emiatt nem lehet teljesen elhasználni, akkor az bizony pénzkidobás. Szegény édesapám mondta mindig, "nem az a drága, amit megveszünk, és örömmel elhasználjuk, hanem az, amit kidobunk".
A külsejéről meg csak annyit, hogy ez a kompakt nekem sose tetszett. Se a színe, se az, hogy könnyű műanyagból készült. És az évek során egyre gagyibb lett. Ez se nem igényes, se nem exkluzív. Számomra ez a strandtáskába bedobom kategória. Egy kevésbé tetszetős külsőt persze simán ellensúlyozni tud egy szuper tartalom, de itt nem ez a helyzet. Kategóriájában, ebben az árfekvésben bőven van ennél jobb + szebb termék.
Persze a véleményemben kicsit benne van az is, hogy én soha nem rajongtam a Guerlain sminktermékeiért (a parfümjeiért se igazán). Mióta sminkelek, "Chanel-es" vagyok. Próbálkozásaim persze mindig voltak, vannak, de azt hiszem Guerlain-témában én most be is fejeztem. Maradok a Meteorites gyöngyöknél, abban sose csalódok. Erre egy jóindulatú hármast tudok adni.

Tarzicia
Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  2022. június 23.

2022.04.21.:
A Meteorites gyöngyöket leszámítva ez az egyetlen Guerlain sminktermék, amit szeretek, és minden nap használok.
Valamilyen promóciós napon vettem meg, nem ismertem előtte, csak a Terracotta bronzosítókat, gondoltam, egy próbát megér.
Nem Terracotta ecsettel viszem fel (az utóbbi időben zavarni kezdett, hogy kicsit szúr, és az utolsó, tartaléknak vett példányomat is eladtam), hanem egy laza, nagy fejű, puha púderecsettel, ez a MAC 135-ös. Porzást ezzel egyáltalán nem tapasztaltam, sőt, ezt a formulát én selymes, kicsit krémes állagúnak mondanám. Ez a MAC ecset éppen a megfelelő adagot veszi fel belőle, és csak egy fátyol lesz az arcomon, de ha kell, egy kicsit építeni is tudom.
Érdekes, hogy csak egyetlen, univerzális színben kapható. Ez egy nagyon szép, drappos-barackos szín, egy kis rózsaszín beütéssel, nagyon jó arányban vannak benne a hideg és meleg pigmentek. Sose lesz sárgás (ami púderben nekem a halálom), és nem lesz természetellenesen rózsaszín se. A nap végére se oxidálódik. Állítólag van benne egy "kaméleon" nevű összetevő, ami minden bőrszínhez alkalmazkodik. Hát nem tudom, hogy csinálja, de le a kalappal, tényleg télen-nyáron passzol a bőrszínemhez. Télen egészséges, enyhén napsütötte színt ad, nyáron inkább csak egységesít és javít az összképen. A fénye ragyogó, aranyló, de azért nem annyira fényes, mintha highlighterrel mentem volna végig az arcomon. Száraz bőrömön nagyon jól mutat, sose kelt poros, púderes vagy túlsminkelt hatást.
No make up look-hoz, hétköznapi rohanós sminkhez színezett hidratálókrém fölé, utazáshoz is tökéletes. Ez a könnyű, barna műanyag Terracotta kompakt elnyűhetetlen, de nekem továbbra se a szívem csücske. De ez van, ezt kell szeretni, úgy látszik, a Terracotta már marad ilyen, míg világ a világ, ezért most nem vonok le pontot. A tartalom ellensúlyozza a külsőt.
Kb. a felénél tartok, még megvan a jellegzetes illata is, és a lelkesedésem se szállt el. Azt hiszem, ez lesz az első Terracotta termék, amit el is fogok használni, sőt, ha úgy alakul, újra is veszem.
2022.06.23.:
A lelkesedésem eddig tartott. Az utóbbi időben azt vettem észre, hogy egyre fényesebb és keményebb a púder felszíne, az ecset már alig vesz fel belőle valamit. Kizártnak tartom, hogy mindez csakis azért, mert nem a saját Terracotta ecsetével használom. A Chanel, Sisley, Hourglass vagy Charlotte Tilbury púderekhez, bronzosítókhoz, pirositókhoz se szigorú előirás a saját ecset, bármilyen megteszi, a legrosszabb, ami történhet, hogy az ember nem elégedett a végeredménnyel. De a púder felülete ugyanolyan marad, nem kell idő előtt kidobni. A Guerlain Healthy Glow púderrel egyébként ugyanígy jártam, pedig azt Terracotta ecsettel használom.
Én most untam meg. Nem veszek több Guerlain Terracottát. Semmilyet. Se állandó szériásat, se limitáltat. Két csillagot vonok le.

Emma23
Krémmániás  |  Bőrtípus:  Kombinált  |  Bőrprobléma: Vízhiány  |  Korcsoport: 18-24  |  2022. június 21.

A light bronzer árnyalat van meg és nagyon szeretem. Nagyon világos a bőröm és sok bronzer nagyon sárgás rajtam de ez nagyon szépen mutat.

Kamea
Krémek Krémje  |  Bőrtípus:  Száraz  |  Bőrprobléma: Vízhiány  |  Korcsoport: 45-54  |  2022. június 20.

2022. 06. 20. Én is a 02-es árnyalatot szereztem be, mert ez se nem sárga, se nem szürke, hanem egészségesen napcsókolta hatást kelt az arcon. Hetek óta a kedvencem, mert nem csak színt, hanem fényt is visz az orcákra. Annak ellenére, hogy hetek óta napi szinten használom, ez meg se látszik a pan-en. Ellentétben a Dior Dioriviera bronzeremmel, aminek a mintázata már néhány használat után kopni kezdett.
Az illata a szokásos: jellegzetes Guerlain, de nem kell sokáig szagolgatni, mert az arcról már el is illan. Ehhez is a Bőszecset bronzosításra használt pirosítóecsetét használom. Könnyen felveszi a terméket, ugyanakkor mégse porzik és az arcon se kelt poros hatást. Pigmentált, de én szeretek inkább többször kevesebb terméket felvinni. Jól építhető. S, mint már írtam, nagyon tetszik a végeredmény. Én is minden alkalommal szoktam mellé pirosítót is használni, de aki nem kedveli a pirosítókat el is hagyhatja, mert anélkül is jól mutat az arcon.
Az árkategória és a csomagolás egymáshoz való viszonyáról alkotott véleményemet már kifejtettem egy másik termék esetében, itt most nem akarom önmagamat ismételgetni. Amúgy is nagyon kedvező áron sikerült ehhez a bronzosítóhoz hozzájutnom, így most ebben az esetben a gagyi csomagolása miatt nem vonok le pontot.

Diana11
Krémkedvelő  |  Bőrtípus:  Száraz  |  Bőrprobléma: Vízhiány  |  Korcsoport: 45-54  |  2022. június 15.

Nagyon szépen pigmentált és jó.
Egyedüli hátránya, hogy beleragad az ecsetbe és így nehezebb vele dolgozni.