Legújabb vélemények - Ecsetek

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34  |  2021. május 10.
Krémkedvelő  |  Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34  |  2021. május 10.

Jó minőségű ecsetek, gyorsan lehet velük dolgozni, viszont az én szemeimre borzasztóan nagy a blender, crease-től a szemöldököm aljáig felér. Ha csak egy kis árnyékot teszek fel, akkor nem gond, de precízebb eszközre is szükségem van bonyolultabb dolgoknál.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34  |  2021. május 10.

Én kizárólag ezzel az ecsettel tudok (félig) elfogadhatóan kontúrozni, nem is szeretnék kipróbálni mást ezután (annak ellenére, hogy néha fel tudja szedni az alapozót, ha ügyetlen napom van). Pontosan illik az arcomhoz, 2 perc alatt kész vagyok a művelettel.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34  |  2021. május 10.

Szeretem, mert könnyű dolgozni vele, ideális mérete, rendszeres tisztítás mellett sem hullatja a szőrét.

noricza
Krémmániás  |  Bőrtípus:  Kombinált  |  Bőrprobléma: Túlérzékenység  |  Korcsoport: 25-34  |  2021. május 7.

Kezdőszettnek vásároltam a T203-as kiadást. Hellyel-közzel kielégíti igényeimet, de addig amíg nem sminkel az ember különösebben nem is nagyon tudja mire van szüksége. Nekem kezdő szettnek bevállt, talán még bővíteném 1-2 db-al (nagyobb méretű púder ecset és egy alapozó szintén nagyobb méretben). A méretei megfelelőek, jól használható, puha ecsetek, mondjuk azt, hogy ebben az árkategóriában jó választás volt (mondom ezt egyéb vélemények alapján pl docolor és társaihoz képest). Nyilván nem egy felsőkategóriás ecsetkészlet, én úgy gondolom otthoni használatra teljesen rendben van, nem hullik a szőre és nem szúr és nem utolsó sorban pénztárca barát.

1999
Krémek Krémje  |  Bőrtípus:  Normál  |  Bőrprobléma: Pattanások (acne)  |  Korcsoport: 18-24  |  2021. május 3.

Nagyon jó kis ecset. Leárazva vettem és örülök, hogy rátaláltam mert nagyon szépen el lehet vele dolgozni az alapozót és a korrektort is. Próbáltam már több ecsetet, blendert meg más alapozó szivacsot is de ez vált be eddig a legjobban. Mosásnál eddig nem hullatta a szőrét és remélem nem is fogja. Nagyon megérte az árát, eddig teljesen meg vagyok vele elégedve.

Tarzicia
Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  2021. április 30.
Krémek Krémje  |  Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  2021. április 30.

Ezer éve használok Meteorites ecsetet, nem is tudom, miért nem írtam róla még véleményt. (Sok ilyen termék van, előbb utóbb majd pótolom.)
Mivel két féle Guerlain gyöngyöt is használok, persze nem egyszerre, két ilyen ecsetet tartok mindig készenlétben. Az egyiket a 4-es Doré-hoz, a másikat pedig a limitált Electric Pearl gyöngyökhöz. A Doré változatot nem egész arcra, hanem kvázi pirosítóként használom, és ahogy elnézem, pont olyan pink-piros gyöngy van benne, mint a tavaszi limitált kollekcióból a Pink Pearl Meteorites-ben.
Szóval a Meteorites ecset. Akárki akármit mond, ez a legjobb a gyöngyökhöz. Nem véletlenül találták ki hozzá. Kipróbáltam egyszer még az elején sima púderecsettel is, de valahogy nem vesz fel elég anyagot a gyöngyökről. Egy puha, laza fejű púderecsetnek elhajlanak a szálai, ha meg túl tömött, ügyetlen, csak nyomkodja a gyöngyöket. A Meteorites ecset - nem tudok jobb szót rá - mozgékony. Nem túlzottan tömött, és pont annyira merevek és hosszúak a szálai, hogy mint egy kis markoló, a gyöngyök közé férjen. Kíméletesen nyúl közéjük, szinte megforgatja őket, és így nem csak a legfelső sorból vesz fel színt, hanem egy picit lejjebbről is. Puhább, mint a Terracotta ecset, egyáltalán nem szúr. Ami még fontos szempont, sokszor mostam már, és még mindig olyan mint újkorában, és nem hullik.
Más púderecsettel is lehet persze használni a gyöngyöket, például a fejreállítós módszerrel. A tégelyt (természetesen csukott állapotban :-)) megfordítjuk, óvatosan megrázogatjuk, és amikor kinyitjuk, pont megfelelő mennyiségű púdert kapunk a tégely fedelének belső oldalán. Némi púder mindig lapul a gyöngyök alatt, én így szoktam kicsalogatni onnan.
Nem csak funkcióját tekintve jó ez az ecset, de még szép is. Nekem nagyon tetszik a fehér nyél a díszes ezüst fém résszel, az ezüst Guerlain felirattal, a rózsaszín feje pedig imádnivaló, ha csak ránézek, jobb kedvem lesz tőle. Őszintén remélem, hogy nem esik ő is a modernizálás áldozatául, mint a Terracotta ecset, mert akkor sürgősen utánpótlást kell szereznem belőle.

boni04
Krémek Krémje  |  Bőrtípus:  Száraz  |  Bőrprobléma: Vízhiány  |  Korcsoport: 25-34  |  2021. április 30.

Ajándékba kaptam, meg vagyok vele elégedve. Nem hullik a szőre, nem vesz fel túl sok festéket egyszerre, és könnyű tisztítani.

Tarzicia
Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  2021. április 30.

Ez az ecset nem csak ráncfelvarráson esett át, hanem teljesen más lett, mint az elődje.
Már nem csak a Terracotta bronzosítóhoz ajánlják, hanem mindenféle púderhez. Bronzosítóhoz, kompakt púderhez tökéletes, de por alapú termékekhez szerintem nem az igazi, legfeljebb szükségmegoldásként, utazáshoz. Én minden esetre porpúderekhez nagyobb, lazább fejű ecsetet szeretek használni.
A Terracotta termékeknél megszokott színű dobozban, és fekete bársonytokban érkezik. Méretre pontosan ugyanakkora, mint az elődje, minden másban viszont különbözik tőle.
A külseje letisztult, fekete-arany színű. Nekem jobban tetszik a régi, nagyon jól illett a sötétbordó nyél ahhoz a vidám meggypiros fejhez. Különleges és csinos volt, és az esztétika kedvéért megbocsájtottam neki, hogy a sörtéi kicsit keményebbek. Persze ha valaki nem 90 fokos szögben bökdöste vele az arcát, hanem simító mozdulatokkal vitte fel a terméket, nem szúrt.
A régi ecset nyelén eddig szép kalligrafikus betűkkel szerepelt a Guerlain felirat, az újon a betűk színe ugyan arany maradt, de ezek már egyszerű, katonás nagybetűk. Gondolom mindezt a modernizálás jegyében.
A fekete nyél és az ecset feje közt a fém rész arany színű lett. Az elődjénél ez egyforma volt, ettől az egész egységesebb képet mutatott. Nekem tetszett a réginek azon a részén az a szép napocskát ábrázoló nyomott minta, ráadásul kettő is volt rajta, bárhogy fordította az ember az ecsetet, mindig látszott. Ennél az új ecsetnél ez a fém rész nem símul olyan szépen egybe a nyéllel. Se látványra, se érzésre. Ujjal végigsimítva érezhető is az illesztés, szinte egy perem, és mivel ez egy rövid ecset, használat közben én pont ott fogom. Lehet, hogy ez szőrszálhasogatás, de nekem számít ez is.
Az ecset szőre fekete, jó minőségű, és sokkal puhább, mint a régié. Kellemesebb érzés az arcon, de ez az egyetlen pozitívum, amit el tudok mondani róla. Egyszerűbb külső, puhább ecset. Valamit, valamiért.
Tetszik, de nem ájultam el tőle, és biztos, hogy a kedvéért nem dobom el a régit. Arra a szúrósabb feje miatt adnék 4 csillagot, erre az újra a külseje miatt.

Cosette
Krémmániás  |  Bőrtípus:  Száraz  |  Bőrprobléma: Vízhiány  |  Korcsoport: 18-24  |  2021. április 26.

Pár éve elég sokat próbálkoztam a szivacsokkal, de valahogy nem hoztak elég szép eredményt, így fel is adtam és találtam helyettük egy nagyon jó alapozó ecsetet. Ezzel a szivaccsal először az alap csomagban találkoztam, de nem fűztem hozzá nagy reményeket. Tévedtem :D Nagyon szépen feldagad és egységesen teríti az alapozót. Puha lesz, nagyon jó vele dolgozni. Korábban a drogériás szivacsokat próbáltam, hát ég és föld a kettő, azok kemények és darabosak, ez pedig egy álom. Azóta vettem pótlást bár még jól tartja magát. Érdemes a Müllerben nézelődni mert 2000 forint alatt lehet hozzájutni tartóval együtt.

Cosette

Megvan már egy ideje, próbálgattam de nem lett a kedvencem. Alapvetően én is arra vettem, hogy majd megyek páromékhoz, nyaralni, ide-oda és milyen praktikus lesz, hiszen van rajta szivacs, pirosító ecset (imádok pirosítani) és még a szememre is van hozzá ecset/aplikátor. Na hát mivel elég nagyfejű/tömött ecseteken "szocializálódtam" kissé meglepett, hogy ez milyen pici. Mivel a szivacs hozzá van ragasztva az egészhez így bevizezgetni nem merem, nehogy leessen. A pirosító ecset meg tök jó tömött, de szerintem van olyan satírozó szem ecsetem, ami ekkora... a belső rúzsecset használható lenne, de nem igazán rúzsozok, bár ez nem a termék hibája. Ami viszont hihetetlenül zavar, hogy nem marad egyben, hanem folyton ketté esik, leesik a védő, kihullik a belső ecset. Pedig nem utaztatom (már) hanem a többi ecset között van, ecsetvédő is van ráhúzva és még így is néha széthullik. Anno utaztatás közben is szétesett a kozmetikumos táskámban, valamint tisztítás után az ecset a ragasztásnál elszíneződött. Ebből az árból már egy jobb pirosító ecsetet vagy szivacsot tud venni az ember, ami tényleg használható.