Legújabb vélemények - Fényvédők

Betti21
Krémmániás  |  Bőrtípus:  Kombinált  |  Bőrprobléma: Vízhiány  |  Korcsoport: 35-44  |  2019. március 22.

Napallergiám van, nagyon jól védte a bőröm, az illata semleges, jól felszívódik ruhát nem fogja meg. Nem is jött ki az allergiám, de mellette szedek gyógyszert is. Sok napallergiás terméket kipróbáltam nekem ez jött be. Fontos betartani a napozásra vonatkozó szabályokat, a napallergiásoknak még jobban oda kell figyelni.

Betti21

Napallergiám van, világos arcbőrrel, ezzel kezdtem a probálkozást, nagyon jól felszívódik, nincs pattanás stb tőle, a homlokom kicsit pirult, úgyhogy váltanom kell nagyobb fényvédő faktorra.

Do23
Krémkedvelő  |  Bőrtípus:  Kombinált  |  Bőrprobléma: Bőröregedés  |  Korcsoport: 25-34  |  2019. március 21.

Sikerült jól mellé nyúlnom naptej választásnál. Gondoltam kipróbálom, hisz nagyon szeretem az yves rocher termékeit, de ezt nem nekem találták ki. Nagyon nehezen szívódik be, próbáltam úgyis hogy csak tényleg minimális mennyiséget kenek fel, de ez sem segített sokat. Ragadt az egész testem és a korábbi ilyen termékeimhez képest mintha nem is lett volna olyan hatásos.

i.napcsi
Krémmániás  |  Bőrtípus:  Száraz  |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok  |  Korcsoport: 45-54  |  2019. március 21.

Az első nem koreai és natur fényvédő amire azt mondom hogy 5 pontos,több mint egy hónapja használom nem komedogén,a tömény cink ellenére nem szárít és nem is disznózsír tipusú mint az összes bio termék!Van egy enyhe fehérsége de ekkora faktorszámban ezt nem lehet eltüntetni ,viszont ha kevertek bele egy kis sötétítő én az alverdéset használom tónusnövelő(tömény bronzos szín) akkor 20 perc száradás után abőröd szinte tökéletes lesz,mint egy könnyű BB krém!Zsíros bőrre ajánlanám elötte próbáljátok ki,vagy alá semmit ne kenjetek!a blahán a müllerben kapható és teszter is van!Nagyon ajánlom!!

szzh01
Krémek Krémje  |  Bőrtípus:  Kombinált  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54  |  2019. március 21.

Sikerült beszereznem, állítólag májustól a dm is fogja szezonálisan tartani.

Szóval aki szereti a bounty-t az ezt is imádni fogja. Egyelőre csak arcra próbáltam mindennapos fényvédőként használni, de erőteljes kókusz illata durván körüllengi az embert hosszabb időre. Finomnak finom ugyan ez az illat, de szerintem nagyon gyorsan megunható, és feleslegesen erőteljes. OK, tudom, hogy kókuszolaj van benne, de sejtésem szerint annak természetes illata még fel is van jól erősítve az utolsóként jelezett Aroma-val, ami teljesen felesleges szerintem. El tudom képzelni, hogy ha bekenem magam tetőtől talpig, szabályos kókusz-csíkot húznék magam után, odavonzva a létező összes darazsat és egyéb repülő rovart.

Az állaga fehér színű, elég folyékony tejszerű, könnyen eloszlatható, de nagyon olajos-zsíros és sajnos fehér réteget hagy maga után. Az olajosság egy kis idő után enyhül, de azért megmarad valamennyire, így zsíros bőrre kizárt, hogy jól legyen, a száraz bőrt ellenben igen jól táplálja.
Pár hete próbálgatom arcon önmagában vékonyan, közepesen, vastagon felhordva, szóval mindenhogy, de még a vékony réteg is fehéres marad. Kevertem bele jócskán az Alverde COLOR & CARE MIX YOUR MAKE-UP sötétebb színezőjéből (a régi, tubusos fajtából), egy kicsit enyhít a fehérségen, de sajnos teljesen nem szűnteti meg és eléggé csillog is az arcom tőle. Alapozót nem használok, de nem is tudnám felette elképzelni, szerintem csúszkálna rajta. T-vonalan és felső szemhéjon rápúderezek, úgy egy fokkal jobb, bár a zsemhéjráncban jól összegyűlik tőle a púder. Nyáron valószínűleg jól izzadnék is alatta, mivel zsíros. Pattanásokat viszont egyáltalán nem okozott, bár szerintem nem is vagyok rá hajlamos.

Edzős napokon reggel egy kis hyaluron és C vitamin szérum után már csak ezt tettem fel az utóbbi időben, de így is bőven zsíros lett tőle a fejem, táplálása több, mint elegendőnek bizonyult. Történt, hogy az egyik reggeli óra végén odajött hozzám az edzőm, és megkérdezett: Jól vagyok? Mert óra elején olyan ijesztően sápadtnak tűntem, minden Ok velem? Óra végére persze már elmúlt a dolog, mert jól kipirultam, de rájöttem, hogy a hullafehérséget és az edzőm ijedtségét ez a kence okozta. Na akkor döntöttel el, hogy ez a cucc nem lesz jó arcra.
Testre valahogy elhasználgatjuk majd nyáron (az ekcémára hajlamos kisfamat szinte mindegyik naptej kiüti, így rajta fogom majd tesztelni), de a csodaszép INCI és a hozzá tartozó kedvező ár ellenére is csak vészhelyzetben, és akkor is kizárólag megszínezve fogom arcon használni. Kár érte, mert nagy reménységem volt. :-(

tomkogy
Bőrtípus:  Száraz  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  2019. március 21.
Krémek Krémje  |  Bőrtípus:  Száraz  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  2019. március 21.

Tavaly nyáron vásároltam. Fizikai fényvédő (ráadásul a titanium dioxid nem nano) így számolni kell azzal, hogy fehér réteget hagy. Ezt a fényvédőt nem színeztem be az Alverde árnyalatszabályzójával, hanem minden alkalommal egyszerűen a hidratálómhoz keverem. Így az eredetileg sűrű pasztaszerű kenőcsöt sokkal egyszerűbb felkenni úgy, hogy a két tenyeremet összedözsölve jól elvegyitem a két krémet. Mivel hihetetlenül sűrű, nagyon keveset nyomok ki belőle, egy kisebb borsónyit, de ez a mennyiség bevált és soha nem égtem le a legnagyobb kánikulában sem úgy, hogy 10től 14 óráig kóboroltam a legnagyobb forróságban tavaly Kapolcson.
Mióta a hidratálómba keverem, kb. 3 perc után eltűnik a fehér fátyolréteg, ha mégis többet sikerül kennem, BB krémmel biztosan eltűnik.
Nem állítom, hogy nem tudnék kifogást találni ebben a krémben, de szerintem biztonságosan használható, a szememet sem kerülöm ki, amikor felkenem.
Mivel nem szeretnék kémiai fényvédőt, és a nano méretű titánium dioxidos fényvédőkkel is tapasztaltam fehér réteget, ezért inkább ezt választom.

malvada
Krémmániás  |  Bőrtípus:  Kombinált  |  Bőrprobléma: Bőröregedés  |  Korcsoport: 35-44  |  2019. március 20.

A legjobb!! Nagyon kerestem olyan fényvédő krémet arcra, amitől nem lesz olajpocsolya az arcom és lehet rá sminkelni. Ennek nagyon híg, folyadékszerű az állaga, és nemhogy nem fényesíti, de mattítja is az arcom, tökéletes smink alá! Többet is kipróbáltam még ez után: Cosrx Aloe Soothing Sun Cream spf50+ (nem rossz, de sűrűbb, mint a Neutrogena, nyáron túl nehéz) és az Elta MD UV Daily Broad Spectrum SPF 40 Moisturizing Facial Sunscreent (biztos nagyon jó, pl. Drew Barrymore is ezt használja, de nekem baromira fénylik tőle az arcom). Ezek után kijelenthetem, hogy a Neutrogena tetszett a legjobban, az spf50-es változatát is ki akarom próbálni!

Lily13
Krémkedvelő  |  Bőrtípus:  Kombinált  |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok  |  Korcsoport: 25-34  |  2019. március 20.

Egy pár éve csak ezt a márkát használom, még annak ellenére is, hogy nagyon kevés helyen lehet kapni. Az napszaknak megfelelő faktorú krémet használok, előírás szerint mindig újra kenem magam vele, és amióta ezt a termékcsaládot használom nem égtem le. Más krémeknél hiába figyeltem oda mindenre, mégis leégtem, de ez valami fantasztikus, az illatától pedig függő vagyok. Imádom

Paula's Choice Calm Redness Relief SPF 30 Mineral Moisturizer Normál/Száraz Bőrre

falsestuff
Krémmániás  |  Bőrtípus:  Száraz  |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea)  |  Korcsoport: 35-44  |  2019. március 19.

Semmi különös, ennyi pénzért azért nem venném újra

xxs
Krémmániás  |  Bőrtípus:  Száraz  |  Bőrprobléma: Pattanások (acne)  |  Korcsoport: 25-34  |  2019. március 19.

PRO: Folyékony állagú, szilikonos fényvédő, bőrszín kiegyenlítő hatással, nem zsírosít, nem irritál, könnyen és jó oszlik el.
CON: Kissé sápasztja amúgy is világos bőrömet és sajnos nem hidratál, ezt nappali krém fölé kell rétegezni - ezért nem tudom igazán szeretni.

Bajban lennék, ha rendszeres nappali használatra jobbat kéne ajánlanom, de remélem, valamelyikőtök mond jobbat! :)