Legújabb vélemények - Fényvédők

anneshirley
Krémek Krémje  |  Bőrtípus:  Kombinált  |  Bőrprobléma: Vízhiány  |  Korcsoport: 25-34  |  2020. július 3.

Nem igazán szerettem, de a "karantén" alatt felértékelődött a szememben, mert rá kellett jönnöm, hogy a világjárvány miatt nehezen beszerezhető koreai fényvédőkből még a gyengécskék is jobban muzsikálnak, mint itthon a gyógyszertári, drogériás vagy bioboltos választékból gyakorlatilag bármelyik. Nagyon jóindulató négyes, csakis a kontextus miatt. Nehezen szívódik be, kissé csúszós-olajos érzetű a bőrön, de nem fullasztó vagy vakolatszerű (vö. gyógyszertári és "bio" fényvédők tucatjai). Zsírosabb bőrűeknek tavaszra, nyárra mindenesetre nem ajánlanám. Citrusos-szúnyogűző szag, cserébe legaláb nem sokáig érződik. Bőrnyugtató tulajdonságát (ázsiai gázló kivonat) sem megerősíteni, sem megcáfolni nem tudom, de irritációt, pattanást biztos nem okozott.

Andy88
Krémmániás  |  Bőrtípus:  Kombinált  |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok  |  Korcsoport: 25-34  |  2020. július 3.

I-má-dom! :)
Az illatáért meg vagyok őrülve! Nagyon finom édes-kókuszos, számomra épp megfelelő mértékben intenzív. Mintha a napfényes homokos tengerparton szürcsölném a kókusznektárt. :)
Hatása pedig szuper, tökéletesen véd a napégéstől. Sőt, a párom előzőleg leégett bőrét is nyugtatta.
(Zárójelben: az arcomra is kenem, és valamilyen csoda folytán babapuhaságúra és simára varázsolta az arcom! :))
Tartós, vízálló, de azért bizonyos időközönként nem árt újrakenni.
Gyorsan beszívódik, nem hagy nyomot, talán csak egy pici diszkrét, szexi csillogást a bőrön. :)
Mindenkinek ajánlom!

Vanília
Krémek Krémje  |  Bőrtípus:  Zsíros  |  Bőrprobléma: Vízhiány  |  Korcsoport: 45-54  |  2020. július 3.

A Pompomtól eddig bármit próbáltam, bevált, fan vagyok:) A BB krémnél ugyanakkor szkeptikus voltam, mert mindig nehezen találok olyan színt és hatást, ami a fehér, érzékeny bőrömön beválik. DE ez működik. Lehet, hogy pont azért, mert nagyon lágy a krém és halvány. Olyan lesz a bőröm, mintha nem lenne rajta semmi, csak simább és pihentebb az összkép - pont, amire vágyom. A világosabb árnyalatot használom, de a sötétebb sem tűnik nagyon durvának, így szerintem erősebb színeknél, vagy ha korrigálni/fedni kell bármit, nem ez az ideális szer. Nyáron és ha valakinek szintén a természetes "alig"-hatás a fontos, akkor jó szívvel ajánlanám.

akli
Krémkedvelő  |  Bőrtípus:  Kombinált  |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok  |  Korcsoport: 35-44  |  2020. július 3.

Update: Azért a kánikulában ez sem egy kellemes viselet. Kell a púder rá, de ezzel együtt ugyanolyan jól működik. A napvédelemmel eddig nem volt gondom, teszi a dolgát, pedig a foltos bőröm azonnal jelezné, ha nem lenne elégséges.
Pigmentfoltos és zsíros bőrre használom nappali arckrémként, tökéletesen bevált. Nem okozott irritációt, öt perc alatt beszívódik és intenzív sportolás közben sem hagyott "maszkos" érzetet. Örvendek, hogy rátaláltam.

WorkingClassGirl
Krémek Krémje  |  Bőrtípus:  Kombinált  |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín  |  Korcsoport: 25-34  |  2020. július 3.

Olyan szeretem-utálom kapcsolatom van ezzel a fényvédővel. Sokaknak tetszene, közepesen híg, krémes, picit fehérít csak, illatmentes, nem túl alkoholos. Ha sikerült jó nap felkennem, szerettem, tartós, kényelmes volt, csak nap végére szárított, de engem minden fizikai fényvédős termék szokott. Általában viszont, főleg ebben a hőségben, lassan szívódik be reggel, elmozdul, lekopik, fényesedik és piszok módon szárított. Vsz azért szívódik fel lassan, mert alaposan alákrémezek, amit viszont muszáj, mert szárít.
Kp jó japán fényvédő, okés összetevőkkel. És szerintem sokan kedvelhetik, a leírásom alapján valószínűleg rosszabbnak hangzik, mint amilyen :D az én bőröm tretinoin mellett nem szerette, de sokáig gondolkodtam, újrarendeljem-e

duchess_g
Krémmániás  |  Bőrtípus:  Kombinált  |  Bőrprobléma: Pattanások (acne)  |  Korcsoport: 25-34  |  2020. július 3.

Alapozó helyett kerestem valami könnyebbet. Szép végeredményt ad, élettel teli bőr képét eredményezi, egész nap viselhető. Mivel nagyon könnyű krém, teljes fedésre ne számítsatok! Plusz pont, hogy fényvédős. A színválaszték nem túl nagy.

peach
Krémek Krémje  |  Bőrtípus:  Normál  |  Bőrprobléma: Túlérzékenység  |  Korcsoport: 18-24  |  2020. július 3.

Nekem egyenlőre 5 csillag. Tényleg mattít de azért egy természetes fénye is marad a bőrnek, szerintem pont tökéletes. Az eldolgozással valóban sietni kell mert hamar szárad, de egyáltalán nem olyan durván hogy bármilyen problémát okozna. Kukacosodást sem tapasztaltam eddig, bár szerintem ez attól is függ mit ken alá az ember, nekem szerencsére működik a rutinom többi részével. Az egyetlen negatívuma hogy újrakenés után elég fullasztó érzése van a bőrön az állagából adódóan. Nyilván nem olyan mint egy koreai vagy japán fényvédő, viszont én így nyáron nem szeretem azokra bízni magam. Ha valaki jobban utánajár azért kiderül mitől annyira jó az állaguk, az ottani rendszer kicsit megengedőbb az uv szűrőket illetően :/ Úgyhogy ezért nem is vonnék le pontot, inkább legyen sűrű és fullasztó mikor már a harmadik réteget kenem de legalább tudom hogy maximálisan véd.

AnnaR

Tubusos verzióban vettem meg, mert akciós volt és mert nem akartam túl nagy adagot venni. Nekem az alapozóm is fényvédős, de egyszer felkentem az arcomra is, nem okozott gondot, tudtam rá sminkelni. Korábban próbáltam már drágábbat ennél, kijelenthetem, hogy teljesen felesleges kiszórni a pénzt az ablakon, ez pontosan annyit tud, mint a márkás társai. Foltot nem hagy, a bőrrel nem csinál semmit "csak" megvédi. Szerintem aki nem érzékeny bőrű annak valószínűleg egy pénztárcabarát megoldás lehet

nkata
Krémkedvelő  |  Bőrtípus:  Kombinált  |  Bőrprobléma: Túlérzékenység  |  Korcsoport: 25-34  |  2020. július 3.

Sokáig ezt használtam a kombinált bőrömre, tényleg szépen mattít, viszont egyáltalán nem jó érzés a bőrön, szinte fullasztóan vastag réteget képez a bőrön, pedig nem locsoltam magamra az egész terméket. Lemosás után nekem mindig kipirosodott a bőröm és kisebb pattanásokat is okozott néha, úgyhogy abbahagytam a használatát, majd elhasználom testre. Kár hogy van benne illatanyag.

Kata lizator
Krémek Krémje  |  Bőrtípus:  Kombinált  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34  |  2020. július 3.

Extra érzékeny bőrömre (tretinoin 0,1%, kétnaponta), nyáron bevált. Igen, láttam, hogy van benne alkohol, de nincs sok választásom, az az igazság. Rengeteg fényvédőt kipróbáltam életem során, úgyhogy ennek fényében írom a véleményem. 😊 A krém elegáns textúrájú egyébként, viszonylag kellemes viselet.
Én 3200 Ft-ért vettem akciósan