Legújabb vélemények - Fényvédők

Csuajo
Krémkedvelő  |  Bőrtípus:  Kombinált  |  Bőrprobléma: Tág pórusok  |  Korcsoport: 25-34  |  2022. május 29.

Az egyik legjobb fényvédő, amit valaha használtam, pedig próbáltam már mindenfélét (patikást, drogériást, koreait, japánt, olcsót, drágát). Kellemes a textúrája, gyorsan beszívódik, jól lehet rá sminkelni. Az illata kellemes, nem bántja a bőröm. A kiszerelés viszont túl kicsi, hamar elfogy.

Voros
Krémmániás  |  Bőrtípus:  Kombinált  |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea)  |  Korcsoport: 18-24  |  2022. május 29.

Kombinált Arcra no go(de még a száraz részekre se). Csillog, ragad, vastag érzetű krém az arcon egész nap. Ujrakenes esélytelen. Viszont testre egész jó ezért az árért. Kicsit kell várni hogy ne csillogjon Nagyon és a ragadás mérséklődjön.

Teokleia
Krémek Krémje  |  Bőrtípus:  Zsíros  |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín  |  Korcsoport: 25-34  |  2022. május 29.

A Revox csoda-fényvédője után jártam, de miután két város nyolc (!) drogériájában sem találtam meg (mi történt azzal a termékkel?!), kétségbeesésemben ezt kaptam le a polcról. Talán csak az ragadott meg, hogy pici, mint a Revox. 1300-ért 50 ml - nos, gondoltam, miért ne.
Világossárga, folyós fényvédő, klasszikus naptej illattal, a bőrön könnyű eloszlatni, némi kenegetés után gyönyörűen eltűnik, nincs fehér rétege. Megfelelő mennyiség úgy terül a bőrön mint egy finom vaníliapuding, nagyon kielégítő a látvány. Ellenben ha a szemembe jut, könnyezem tőle, és zsíros érzet marad utána, ha látszatra nem is zsírosbödön, bár napközbeni újrakenés után ez is kissé meglátszik. Kicsit ragad, de nem kellemetlen, viszont nem érzem hogy teljesen beszívódna. Szívesen el fogom használgatni nyáron, szabadnapokra, de munkába nem tenném fel, és nem sminkelnék rá, nem érzem hogy szépen megtartaná. Szárazabb bőrűeknek ajánlanám.
Update: azóta ezt se találom Budapesten sehol. Van valakinek tippje...?

Teokleia

Láttam a véleményeket, magamra vessek, hogy így is megvettem. 2600 Ft 100ml-ért... gondoltam, ha nagyon szar is, megéri, megtalálja a helyét.
Külön figyeltem mindenre, amikor felkentem. Garnier rózsavizes micellás tisztítás reggel, majd Rexox azelain a pöttyeimre, végül a HeliaD szőlős arcpermet. Hagytam mindent beszívódni, majd jó diónyi a fényvédőből, és lássuk a medvét.
Vastag, fehér, zsíros rétegben állt meg mindenhol az arcomon, és nagyon nagyon alapos masszírozást követően tűnt csak el. A szám és a szemöldököm körül azonnal elkezdett fehéren peregni, alig tudtam lesöpörgetni - mindenhol máshol ilyen minimál rutin tetején csak akkor pergett, ha alaposan megdörzsöltem. Viszont az alapvetően sárgás alaptónusú arcomnak, mint a legtöbb fizikai fényvédő, ez is adott egy lilás fehéres színt, ami csak jó egy-másfél óra alatt tűnt el. Az arcom egész nap zsíros maradt látszatra, bár tapintásra csak nagyon enyhén ragadt... Sminkelni meg sem próbáltam rá, annál is inkább, hogy a szemem szoktam hangsúlyozni a hétköznapokra, és azt ez a fényvédő is csípte alaposan.
Egy csillag, mert annyit muszáj adni, és még egy, mert olcsó. Arcra többé nem kenem - testre csak elmegy majd valahogy.

emiko
Krémmániás  |  Bőrtípus:  Kombinált  |  Bőrprobléma: Vízhiány  |  Korcsoport: 18-24  |  2022. május 29.

A 100ml-s változatot vettem meg. Soha nem kukacosodik, sosem marad fehér, nem irritál. Szeretem, mert nagyon kellemes az illata, gyorsan beszívódik és csak pont annyira marad fényes a bőröm amennyire szeretem. A szükséges mennyiséget nevetségesen könnyű felvinni.

Farmstay Hyaluronic UV Shield Sun Block Öregedésgátló Fényvédő Krém Hialuronsavval SPF50 PA+++

kzmdra
Krémmániás  |  Bőrtípus:  Kombinált  |  Bőrprobléma: Túlérzékenység  |  Korcsoport: 25-34  |  2022. május 29.

Életem fényvédője. Előtte LRP fényvédőket használtam, azokat is szerettem, de ez... egy könnyű hidratálóra emlékeztet, a bőröm imádja.Ezután már nem tudnék visszatérni az LRP-hoz. Semmi fehér réteg, semmi ragacs. Jól esik a bőrömnek, miközben felkenem, annyira könnyed. Egyedül az illatanyagot hagynám ki belőle, de nekem nem okozott gondot, illetve annyira diszkrét, hogy nem is zavaró. Sokáig elég, jó áron van.

HelloSziaIvett
Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34  |  2022. május 28.
Krémmániás  |  Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34  |  2022. május 28.

Update: sok tévelygés után rájöttem hogy nekem ő a nagy ő, csak ugye kivonták a forgalomból. Azóta keresem ezt az állagot és ezt a matt hatást de 50 faktornál lehetetlen 😭😭😭 ha valaki tud beszerzési helyet vagy van valakinél eladó, akkor megvenném!

Szuper fényvédő, remek állag, könnyen eldolgozható, nincs fehér réteg, nincs ragacs még zsíros bőrön sem. Nincs természetes és természetellenes fény sem. Nem pereg vagy kukacosodik. Ellenben van ipari mennyiségű alkohol a harmadik helyen, ami rendesen mazsolává aszal kitartó használat mellett. Ebből a szempontból nem tud többet mint a Nivea 30 faktoros arcra való fényvédője, viszont az feleennyibe kerül.

CzFru
Krémmániás  |  Bőrtípus:  Száraz  |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea)  |  Korcsoport: 25-34  |  2022. május 28.

Gyerekekre találták ki és szerintem zseniális. Ha felnőtt vagy, akkor csak száraz bőrrel használd. Az enyém száraz és ekcémára hajlamos, ezt a kis fenyvédőtt konkrétan "megissza" kb 10 perc után. Fényes réteget hagy, de szerintem (legalábbis rajtam) nem feltűnő. Nem sminkelek a mindennapomban, így arról nem tudok nyilatkozni, hogy alapozóval hogyan működik.
Ragad, de találkoztam ennél ragadósabbal is. Számomra nem kényelmetlen viselet, alig érzem.
Bár a stick nagyon praktikus én felvitel után még jól elmaszatolom kézzel. Csak indulások előtt használom, menet közben nem ezt használom. Ha hosszabb útra megyek, akkor sprays fényvédőt használok.

vidaagnes98
Krémkedvelő  |  Bőrtípus:  Kombinált  |  Bőrprobléma: Tág pórusok  |  Korcsoport: 18-24  |  2022. május 28.

Patikában kaptam belőle egy mintát a light árnyalatból. Huh, még jó, hogy nem vettem meg, mert borzalmas volt. A szín minimum öt árnyalattal sötétebb, mint az én világos bőröm. Az állaga nagyon sűrű, vaskos, ahogy felvittem a bőrömre, szinte azonnal megszáradt, nem is igazán tudtam elkenni. Pedig gondoltam hátha kicsit elmasszírozva majd alkalmazkodik a szín. De esélytelen volt, meg se mozdult, mintha egy agyagmaszk lett volna. Az ujjaimra is rászáradt, azonnal mostam is le. Na az se volt egyszerű... Szappan, arclemosó, micellás víz, mindent be kellett vetnem. Senkinek nem javaslom ez alapján a megvásárlást. :(

ildiko969
Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: >54  |  2022. május 28.
Krémkedvelő  |  Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: >54  |  2022. május 28.

Nekem nagyon nem jön be arcra. Szerencsére a kisebb csomagolást vettem. Az, hogy olyan vagyok mint egy disco gömb, pedig le is púdereztem az nem is zavarna, de nekem kifolyt a szemem tőle pedig nem szoktam érzékeny lenni semmi kozmetikumra. Azért adok 3*-ot, mert testre, különösen vállra biztos, hogy jól véd.