Legújabb vélemények - Fényvédők

Lorna
Krémek Krémje  |  Bőrtípus:  Kombinált  |  Bőrprobléma: Vízhiány  |  Korcsoport: 25-34  |  2021. május 16.

Én is akkor vettem amikor a Sun Oil Coltrol arcra fényvédővel volt egy ajándékcsomagban és kábé utánunk dobták minimális árkülönbséggel.
Jól teljesített. Nem égtem vele le soha. Nem irritált. Arcra nem használnám mindennap, mert nem arra való, de nem mindig viszek strandra külön fényvédőt arcra. Amikor így használtam pár napra arcra nem irritált, vagy okozott pattanást. Ruhafolt elleni védelmet ígér, amit akkor nem értékeltem annyira, amikor használtam, de hogy a mostani hétvége egyik programja az volt, hogy a jelenlegi ( SunOzone 50) fényvédőm által okozott foltokat imádkoztam ki a kedvenc fürdőruhámból, így már utólag értékelem.
Strandra szívesen újravenném. Az illatanyag bár nem zavaró azért kihagyható lett volna.

Update: a többiek jó véleményétől felbátorodva kipróbáltam arcra meg mert épp elfogyott a másik fényvédő és nem akartam újat venni.
A harmada maradt a tubusban azt használtam el az kb olyan 50 ml.
Szóval hasonló lett az eredménye a többiek véleményéhez. Az arcbőrön az alkohol, és parfüm elméletben jobban zavar, gyakorlatban nem éreztem az irritációt. Nem csípett, nem pirosodott ki az arcom. Pattanást, miteszert nem okozott.
Sőt az arcom miteszerügyileg egész jó mostanában (Ordinary Aha-bha hámlasztót, meg Ordinary azelainsavat használok, Hada Labo hialuronsavat, hidratálónak La Roche Posay Toleriane Ultra krém, Toleriane arclemosót. Ezt inkább csak magamnak jegyzem meg, ha kiborul a bőröm a kísérletező lelekemtől tudjam mihez térjek vissza. )
Visszatérve a fényvédőre. Egy ilyen nagy adag fényvédőnél az a jó, hogy nem spórolok vele. Nyakra, fülre, kézre dekoltázsra se sajnálom napi szinten.
Negatívum, hogy pereg és tényleg alá vagy semmit, vagy óirási önuralmat gyakorolva ne érjünk hozzá az arcunkhoz egész nap, mert attól csak rosszabb lesz. Néha önmagában is pereg.
Sima hialutonsavat (teljesen egyszerű formula) se bír el.
Én azt a taktikát használom, hogy megvárom hogy beszívódjon minden alatta, (ha nagyon húzódik reggel a bőröm és muszáj valamit rákenni) és minimális mozdulatokkal sok terméket kevés simogatással viszek fel, aztán megvárom, hogy beszívodjon és nem érek hozzá.
Néha kicsit kellemetlen, egy darabig ragadhat amíg be nem szívódik, egy kicsit zavaróan, nincs az a szép bőrfény, elegáns formula ami egy arcra való fényvédőnlé jobban megvan. De véd a naptól és az a lényeg.
Azért nem olyan rossz, főleg, hogy tényleg nyár végén amikor le szokták árazni csomagban nagyon jól megéri.
Arcra az alkohol és a parfüm miatt, lehet a La Roche Posay meg az Atruist vonalon próbálkozok tovább.

Alice03
Újonc  |  Bőrtípus:  Normál  |  Bőrprobléma: Pattanások (acne)  |  Korcsoport: 25-34  |  2021. május 16.

50 faktoros volt amit kipróbáltunk anyukámmal, de itt a krémmánián nem találtam 50 faktorosat ebből a típusból, így itt hagyok véleményt:

Nekem a bőröm normál - picit inkább zsíros:
- borzalmas alkohol szaga van
- nagyon szárít
- kellemesen matt lesz utána a bőröm, nem csillog annyira mint más fényvédőknél
- könnyű eloszlatni
Összességében én 3 csillagot adok, főleg az alkohol miatt

Anyukámnak inkább szárazabb a bőre:
- túl híg állagú
- illata kellemes
- fényes marad utána az arcbőr
Összességében 3 csillagot ad, főleg a vékony állag miatt

Ár-érték arányban alulteljesít hiszen nagyon drága ahhoz képest amit hoz. Egyikőnk se veszi újra.

floti21
Krémkedvelő  |  Bőrtípus:  Kombinált  |  Bőrprobléma: Vízhiány  |  Korcsoport: 35-44  |  2021. május 16.

Tudatos bőrápolás jegyében vásároltam. Ez volt az első fényvédő, amivel próbálkoztam. Nem használok alapozót, csak BB vagy CC krémet és arra gondoltam, hogy megpróbálom kiváltani egy színezett fényvédővel. A gyógyszertárban azt mondták, hogy ne aggódjak a színe miatt, mert majd illeszkedni fog a bőrömhöz felkenés után... Sajnos nagyon nem vált be nekem. A színe nagyon sárgás és sötét az én arcszínemhez. Nem tudom mi a baj vele, de egyszerűen nem marad fent az arcomon. Nagyon sűrű. Nem tudom gyorsan és egyenletesen elteríteni, mert szinte felkenés közben megszárad és már morzsolódik is le az arcomról. Valószínűleg elajándékozom (talán valakinek jó lesz), az ára miatt nincs szívem kidobni...

Mauniki
Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  2021. május 16.
Krémkedvelő  |  Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  2021. május 16.

Sziasztok lâtom erről a termèkről nincs vèlemèny 2 alkalommal kentem a bőrömre de az èrzèkeny bőrömnek hiàba bio nem tetszik. Totàl pattanàsos lettem tőle bitos nem veszem meg mègegyszer

idonthaveaname
Krémek Krémje  |  Bőrtípus:  Kombinált  |  Bőrprobléma: Tág pórusok  |  Korcsoport: 25-34  |  2021. május 16.

Előre bocsátom, hogy én kifejezetten szeretem a fehér bőrömet, de a nap meg már nagyon hiányzott, ezért nyaraláshoz kifejezetten olyan napvédőt kerestem, ami brutál erős, de könnyű érzés viselni. Ez a krém ilyen! Gyorsan beszívódik, lehet rá sminkelni is, bár ezt csak egyszer teszteltem, nagyon is jól véd, meg sem pirultam, kicsit sem, tűző napon kirándulva, tengerparton fetrengve.És ugyan csak 50 ml, de sokáig elég, pedig én nem spórolok vele. Ugyanakkor mint minden napvédőt, ezt is többször újra kell kenni a map folyamán, de ez igazán semmiség a hatásához képest. Ajánlom.

slytherclaw
Krémek Krémje  |  Bőrtípus:  Kombinált  |  Bőrprobléma: Túlérzékenység  |  Korcsoport: 25-34  |  2021. május 16.

Rettentő rossz. Még télre vettem, gondoltam, a sötét szobába a monitor elé bőven elég lesz, de végül nem használtam el.
Nagyon sűrű, eldolgozni nehéz és még az én nagyon világos bőrömön is hagy maga után egy észrevehető fehér réteget. Kevés idő elteltével hurkákban jött le az arcomról, a délutáni power nap alatt pedig kénytelen voltam egy papírzsebkendőt teríteni az arcom alá, hogy ne hagyjon a párnahuzaton egy nagy zsírpacát. Fulladt alatta a bőröm, egyszerűen semmi jót nem tudok mondani róla. Az illata szerintem olyan, mint a gyurmáé.
Anyukám használja most, ha kint van a kertben, az ő érett bőre nem szenved tőle ennyire, de én többet nem kísérletezek a márka fényvédőivel, pedig a többi terméküket szeretem.

kodorka
Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34  |  2021. május 16.
Krémkedvelő  |  Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34  |  2021. május 16.

Még téli időszakra vettem, de nagy csalódás volt: nagyon sűrű, nehéz elkenni, fehér réteget hagy és kényelmetlen ragacsos érzetet hosszútávra is. Ami a legrosszabb, hogy iszonyatosan szárítja az amúgy egyáltalán nem szárazsággal küzdő bőröm. Azért kapott plusz egy csilagot, mert az amúgy fényvédőkre nagyon érzékeny szememet ő egyáltalán nem irritálta és ára meg nagyon jó.

hdori23
Krémek Krémje  |  Bőrtípus:  Kombinált  |  Bőrprobléma: Pattanások (acne)  |  Korcsoport: 25-34  |  2021. május 16.

Tavaly már ezt használtam de kizárólag testre. Habár van csak arcra való fényvédőm ( jelenleg a Yadah ) de kipróbáltam oda is. Gyorsan beszívódik, nem hagy ragacsos érzetet ami nekem az egyik legfontosabb. A 200 ml lassan fogy félek hogy hamarabb lejárna az ideje mint hogy a flakon felénél járok így tovább kísérletezek vele hogyan tudok rá jól sminkelni, ha beválik biztos hogy az arcomra is fogom a nagy melegben haszálni. Én mindenképpen ajánlom, mert az árához képest nagy mennyiség és jó minőségű.

vvvani05
Krémkedvelő  |  Bőrtípus:  Zsíros  |  Bőrprobléma: Pattanások (acne)  |  Korcsoport: < 18  |  2021. május 16.

Alkohol és oktokrilén van benne, nekem apró pattanásokat okozott. Testre még jó lehet nyáron, de nekem az arcom nem szerette:(

vvvani05

Zsíros a bőröm, hagy egy kis fényes réteget, ezzel nem is lenne gond de az oktokrilén úgy csípi a szemem, hogy az hihetetlen. Ettől függetlenül egy jó termék, sokáig is elég viszonylag, nem okozott pattanásokat sem, jó lenne ha az oktokrilén nem lenne benne.