Legújabb vélemények - Hajfestékek

bebe92
Krémkedvelő  |  Bőrtípus:  Kombinált  |  Bőrprobléma: Túlérzékenység  |  Korcsoport: 25-34  |  2020. augusztus 13.

Nekem bevált. Szőke hajamat festem barnára. Szép fedést biztosít, nem fakul a színe, csak a lenövést szoktam újrafesteni és néha felfrissítem az egészet is, de csak kb minden 5. alkalommal. Az árnyalat, amit használok természetes hatást kölcsönöz.

agnestri
Újonc  |  Bőrtípus:  Kombinált  |  Bőrprobléma: Tág pórusok  |  Korcsoport: 25-34  |  2020. augusztus 13.

7.7-es árnyalatot választottam, ami messze sokkal sötetebb lett mint amit igért. Ellenben a hajamat úgy kiszárította, hogy hetekig tartott helyrehozni, azóta is hullik. A fejbőrömet valami furcsa sárgás árnyalattal összefogta, és még legalább 2 mosásig folyt belőle a sárga lé. Többet nem veszek.

Judittttt
Krémek Krémje  |  Bőrtípus:  Kombinált  |  Bőrprobléma: Tág pórusok  |  Korcsoport: 25-34  |  2020. augusztus 13.

Update: Nem ezt a festéket használom általában, de most nem volt a szokásosom, amiről biztosan tudom, hogy nem tesztelik állatokon, így ismét ezt vettem és csak jókat tudok mondani róla. Szép szín, csodás összetevők, nagyon jó, hogy mentes a legmumusabb hajfesték összetevőktől. Csak ajánlani tudom!

Egyúttal szeretnék az előttem hozzászóló véleményére reagálni. Az én oximra amit a termékhez kaptam kifejezetten rá van írva, hogy paraffin és mineral oil mentes, és tényleg nem is szerepel az összetevő listán egyik anyag sem. Így ezt a nyers lehúzás szerintem elég megtévesztően hathat az érdeklődőkre, főleg hogy nem is a rossz tapasztalata miatt húzza le az értékelő, hanem csak mert neki nem tetszik 1 összetevő, ami egyébként nincs is a termékben, legalábbis az én oximban nem volt. Próbáltam még itt a neten feltúrni az összetevőket de nem sikerült. Azt látom, hogy az ehhez a festékhez tartozó oxi krémmániás adatlapján (!!! ami ugyebár nem hivatalos) összetevő listáján tényleg ott van elöl a mineral oil, de hát már láttunk arra ugye példát, hogy nem voltak jól felvive krémmánián az összetevők. Szóval nem tudom a krémmánia adatlapra alapozta a véleményező a lehúzást vagy mi, de az én oximon kifejezetten rajta van hogy formulated without parabens and mineral oil. Bárcsak mellékelhetném itt a képet :)
Szóval ha valaki csak ezért nem próbálná ki a terméket, annak innen üzenem, hogy valójában nincs is az oxijában ásványi olaj se 2019ben se 2020ban. És hajrá, próbáljátok ki, mert nagyon jó minőségűű, minden mentes, barátságos kis hajfesték, és dícséretes ez a kíméletes új generációs formula a hajfestékek között.

Nagyon jó kis hajfesték. Tetszik, hogy 'mindenmentes'. Én a 7.4et és a 8.4et (mindkettő rézvörös) kevertem 3%os oxival - nem swzeretem erősebb oxival kenni a hajamat. Az eredmény az lett amire számítottam, vörösesbarnás, mély, meleg, temészetes szín. Valóban kellemes illatú, szépen fog, nem csöpög, nem csíp, és pihe puha utána a haj. Nekem ewddig tetszik de persze hosszútávon mutatkozik majd meg a hatása. Az egyetlen ami nem tetszik, hogy nem nagyon van arról adat, hogy az Alfaparf tesztel -e állatokon ... emiatt is pártoltam el tőlük már régen, de most nem volt az a festék, amit szoktam venni (ami biztosan cruelty free) így kénytelen-kelletlen hazajöttem ezzel. Ez nekem nagyon fáj, de szeretném értékelni, hogy ppd, rezorcin, és ammóniamentes is a festék.

Lush Caca Rouge Henna  Bio Hajszínező

Lush Caca Rouge Henna Bio Hajszínező

Lush Caca Rouge Henna  Bio Hajszínező
Louisa
Krémmániás  |  Bőrtípus:  Kombinált  |  Bőrprobléma: Pattanások (acne)  |  Korcsoport: 25-34  |  2020. augusztus 12.

Nem bantam meg, hogy hennara valtottam. Egeszseges, fenyes, egyenletesen kopik. Amivel nem tudok megbaratkozni, az hogy a hajam tovet szinte egyaltalan nem fogja be. A hajam korabban vorosre volt festve hazilag drogeriaban kaphato, ammoniamentes festekkel. De a henna nem fogja be a lenovesemet. Nem maceras kikeverni es felvinni, ennyi raforditast meger a vegeredmeny.

Bianca01
Krémkedvelő  |  Bőrtípus:  Normál  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 18-24  |  2020. augusztus 12.

Ez a világ legrosszabb terméke. Csoki barna és Bourbon vanília árnyalatot kevertem, ugyanis nem volt belőle világosbarna a DM-ben, tartottam is picit a csoki barnától, hogy sötétebb lesz hát nem így lett, maga a sampon bordó, a vanília árnyalat narancssárga, jó kis pörköltszaft színe lett a löttynek, de legalább barack illatú... egy leheletnyi rezes beütése lett a hajamnak, semmi az ég világon nem történt, pedig becsülettel betartottam a fél órát, + 15 perc hajpakolás a végekre utólag, természetesen nem segített.
Amúgy is növesztem az amúgy vékonyszálú, száraz hajam, direkt a legjobb hajregeneráló cuccokat használom, erre megmostam ezzel és mindent tönkretett. Szó szerint MADÁRFÉSZEK, nagyon elkeserítő. Ritkán mondok termékre ilyet, mert úgy vagyok vele, kísérletezni nem rossz dolog, de EZT ne vegyétek meg !

Lina14    beauty blogger
Krémek Krémje  |  Bőrtípus:  Zsíros  |  Bőrprobléma: Túlérzékenység  |  Korcsoport: 18-24  |  2020. augusztus 11.

Én az arany karamell árnyalatot szereztem be, nem annyira világos, mint amilyennek tűnik elsőre, és szépen tartja a színét.

Lina14    beauty blogger

A réz árnyalatot vettem meg. Intenzív a színe, szerintem egy kicsit pirosas a résszínhez képest, de így is tetszik. ami zavart, hogy nagyon nehezen jött ki a hajamból, 3 bő öblítés után is megfogta a törölközőt, és nincs hozzá balzsam. arra tippelek, hogy mosáskor rendesen fog jönni belőle a szín, hamar ki fog kopni, de még meglátjuk :) remélem nem lesz igazam. addig is 4 csillag
update: meglepően jól tartja a színét, a hatodik héten már azért festeni kellett, de 4 hétig simán bírta fénnyel-színnel együtt.de a szagát és kezelhetőségét továbbra sem bírom, így marad a 4*
update: a k16-oshoz és a k8-ashoz volt "szerencsém", az előbbi kicsit sötétebb vörös, a másik egy majdnem szőkés vörös. az elsővel semmi baj nem volt, szépen befogta a hajam a szokásos ideig tartott a színe, nem szárított nagyon. viszont a k8-as egyszerűen nem fogta be a hajam, egy picit világosított a lenövésemen, de nem színezte meg, és átütött az eredeti hajszínem. meh, egynek elment, de nem hiszem, hogy visszatérek hozzájuk
update 2: kipróbáltam a k17es színt is, ez sokkal répább mint ez előzők, sok festék jön a következő mosásokkor, de a színe egészen jól megmarad. ez is eléggé csípi a fejem, de nem olyan vészes

Lina14    beauty blogger

Én a 7.40 intenzív rézvöröset vettem meg. Sajnos nagyon hamar kikopott, 2 hét után gyakorlatileg trawberry blond lettem. Nagyon nem ajánlom ezt az árnyalatot.

Lina14    beauty blogger

Nekem a 7.43 Rézfényű aranyszőkére esett avaláasztásom, mert egy világosabb vöröset szerettem volna. Nem annyira szőkés festésnél, inkább 3 hét után kezd nagyon kifakulni. Nem volt erős a színe elsőre sem, de azért fedett viszonylag okésan. A lenövés elég látványos lett már 2 hét után, a bébihajak gyorsan ledobták sajnos. Illata nem olyan kellemetlen (nyilván még mindig hajfesték), nem viszketett tőle a fejbőröm, és fényes is volt, de rajtam sajnos nem tartós.

Miruska
Krémmániás  |  Bőrtípus:  Száraz  |  Bőrprobléma: Vízhiány  |  Korcsoport: 35-44  |  2020. augusztus 10.

Update: 3 héttel vagyok a festés után, valóban kopik a szín, de nekem tetszik, mert természetes hatású a kopott szín, nem üt el a lenövés, pedig vöröses. Megfelelő ápolás mellett még mindig fényes a hajam.

20 éve festve van a hajam, hol magamnak, hol fodrász által. Az évek elteltével változik az ember ízlése. Az elmúlt másfél évben kisérletezem hajfestékekkel, hogy megtaláljam azt a hajszínt, ami számomra a legmegfelelőbb: tartósság, szín, hajállag, saját hajszínhez közeli árnyalat stb. Próbáltam több fajta professzionális hajfestéket, több színben, s természetesen drogériásat is. Hát nem sikerült megtalálni. Volt félre sikerült sötét hajfestés, amivel még mindig küzdök, hogy eltünjön. A hajam eléggé megviselt, de lesz ami lesz alapon, úgy voltam vele, hogy a seszínű kb. 7-8-as festett és szőkítővel világosított hajamat akkor is befestem valami izgalmas színre. Megálltam a drogériás polc előtt, s hirtelen felindulásból a 7.7 (élénk fahéj) és 7.57 ( édes karamell)-t vettem meg, ezeket kevertem felesbe, de csak fél-fél tubussal. Bőven elég lett az áll alá érő hajamra. Az itteni vélemények alapján, amit ugye a vásárlás után olvastam el, nem voltam túl bizakodó. De, a géles állag nekem pozítiv, sokkal könnyebb eloszlatni a hajon, bekeveréskor kicsit büdi, de utána nem vészes, az illata elviselhető. Nekem nem roncsolta a hajam jobban, mint pl.egy professzionális hajfesték. Persze kiszáradt, de jól megküldtem pakolással, rajta hagytam pár percig, majd ment a kifésülés könnyítő, s hajolaj. Intenzív ápolás kell neki. A kevert színem pedig olyan lett, amit elképzeltem. Nyilván az agyon festett, szőkített hajat nem úgy fogja be, mint a szűz hajat. Őszintén?! Van olyan drogériás hajfesték ami nekem sokkal jobban működik, mint a professzionális, színben, fedésben, tartósságban. Ennek a tartósságáról most ugye nem tudok véleményt mondani, de majd jövök jelenteni. Én most amondó vagyok, hogy újravevős, de a tartósságon még bukhat.