Legújabb vélemények - Hajfestékek

Audrey80
Krémmániás  |  Bőrtípus:  Zsíros  |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín  |  Korcsoport: 35-44  |  2023. október 17.

Ez tényleg nem jó semmire, néhol lettem halványrózsaszín, pedig nagyon világos szőkített hajra kentem.

Jayf
Krémmániás  |  Bőrtípus:  Kombinált  |  Bőrprobléma: Pattanások (acne)  |  Korcsoport: 25-34  |  2023. október 17.

Érdekes, hogy ennyi jó vélemény van róla, nekem nagy csalódás volt. Sok hajfestéket próbáltam már, ez az egyik legrosszabb. A 847-es, "caramel braun" árnyalatot használtam világosvörös hajra. A képen szereplőhöz köze nem volt, kb 2 árnyalattal sötétebb lett és pirosas-bordós árnyalata. 2 hajmosás után a festék 3/4-e kikopott, ráadásul foltos is lett. Nem értem.

KezdoManias
Krémek Krémje  |  Bőrtípus:  Kombinált  |  Bőrprobléma: Pattanások (acne)  |  Korcsoport: 45-54  |  2023. október 17.

Kb. 3 maroknyit oszlattam el az állig érő, göndör, már több mint 50%-ban ősz hajamon a 7.0 árnyalatból. Első próbálkozásnál valószínűleg keveset tettem fel, másodikra viszont elégedett vagyok. A hajtövekre koncentráltam, de pici jutott a teljes hosszra. Előmosott, törölközőszáraz hajra kentem fel. Lemosáskor (csak vízzel szabad kiöblíteni) nem éreztem tapintásból, hogy annyira ápolt volna a termék, vagy legalábbis a szulfátmentes, kímélő samponok után is ugyanolyan szokott lenni kb. a hajam tapintása vizesen. A balzsamból raktam így picit a hajtövekre is.
Bár csak 20%-os mértékű őszhajarányig ígér fedést, egész jól beszínezte a szürkés területeket. Nem teljes a fedés, viszont meglepően jól árnyalt, így nem világít a fejbőrömhöz közeli terület a világos/középbarna (igora színskálán belül sötétszőke) hajhosszhoz képest.. Bár macera ez a két körös hajmosás, nálam tökéletes így a tőfestések közötti időszak kitolására. Ha kiderül, hány használatot követően ürül ki a flakon, még jelentkezem!

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34  |  2023. október 16.
Krémmániás  |  Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34  |  2023. október 16.

Én drágállom azért kicsit, de amúgy tényleg kifogástalan a termék. Nekem most festett középbarnás-vörös a hajam, de a piros így is fog rajta láthatóan, a rezes sajnos csak fényben látszik, de tudom, hogy elsősorban szőke hajra vannak kitalálva. A páromnak viszont természetes világosbarna és sötétszőke között van valahol a hajszíne és a poén kedvéért ki akarta próbálni. Na az övét úgy megfogta a rezes, hogy világított. Még a pajeszát is megfogta vörösre, pedig az sötétbarna! Kb negyedórás hatóidő után érte el ezt a rikító színt és mosta-mosta 3 napig minden nap, hogy halványodjon, de nagyon makacs volt. Kb 5 nap után kopott ki, de még akkor sem teljesen. Kalandos volt, baromi jót röhögtem :D Legalább már tudom, hogy nincs is szükségem brutál világosításra ahhoz, hogy használhassam. Azóta olcsó hajápolóval higítom és keverek ki neki belőle, hogy egy szelídebb ginger árnyalatot kapjon, mert egyébként kopás után megtetszett neki. Így 3 mosást bír kb. A bőrön kegyetlenül ott marad, én egy hétig répaszínű tenyérrel büszkélkedhettem. Kesztyű elengedhetetlen ehhez a művelethez. Ha valaki vágyik egy kis mulatságra, ezzel aztán lehet kísérletezgeni :D Amúgy nem szárít, nagyon jól ápol, selymes haj a végeredmény.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34  |  2023. október 16.

Tinikoromban nagy kedvencem volt az összes feketéje, de azok tényleg brutál gyorsan kopnak. A barnái azok legalább egy árnyalattal sötétebbek, mint amit írnak. Most évek óta a 388 sötét vöröset használtam, ami csodaszép igazi vörös árnyalatot ad, nem lilásat, rajtam igazából a barna nem is látszott, csak egy mély vörös szín. A lenövés 2 hónap után kezd el látványosan elütni, addig szépen elvegyül, de volt, hogy csak 3 hónap után festettem újra. Azóta a 668 mogyoróval is próbálkoztam legutóbb, feljebb is hozta a színeket egy 1/2-1 árnyalattal. Amúgy ez is szép, de borzasztó gyorsan kopik és ez barnásabb is, de a vörös határozottan ott van. Szárítani szárít, mint minden festék, de legalább nem büdös és gyorsan megvan az egész festegetés. Ez az egyetlen festék, ami mellett a hajam normálisan le tudott nőni derékig. Van is itthon a mogyoróból vészhelyzet esetére, de most inkább a színező hajpakolásokra szeretnék átállni és rezes árnyalatokra. Amúgy, ha túl sötétre sikerül az eredmény, egy tipp: a head&shoulders szépen és gyorsan koptatja. A 388 színű mindenképpen 5*

KezdoManias
Krémek Krémje  |  Bőrtípus:  Kombinált  |  Bőrprobléma: Pattanások (acne)  |  Korcsoport: 45-54  |  2023. október 16.

A hajam több mint fele már ősz, így a nullás végű festékből kell indulnom. (A fodrász mondta is, hogy a hamvas önmagában nem fogja befedni.) Nem kellett viszont dupla nullás. Emellett göndör a hajam, a porozitása miatt valószínűleg erősebb árnyalatot ad a festék, mint a nevéből gondolán az ember. Világosbarna szeretnék lenni, az 5-00 ("light brown") viszont szinte feketére színez. A 6-os ("dark blonde") már jobb, viszont az is elképesztően sötét barnára festi a hajtövemet. Most épp a 7-esnél járok, a homlokom környékén így is rövidebb hatóidőt kell neki hagyni, hogy ne legyen nagyon sötét a fejbőr fölötti néhány centi. A termékcsalád előnye, hogy nagyon sok árnyalatban kapható. Nagyon szépen fedi egyébként az ősz hajszálakat, nem is dobja le a hajam festéket, úgy érzem, nem is roncsol. Tovább bírja minimális fakulással, mint azok a bolti festékek, amelyeket előtte használtam. Remélem, egyszer végre sikerül a vágyott árnyalatot is eltalálni:)

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34  |  2023. október 16.

Gondoltam kipróbálom a warm red árnyalatot, mert középbarna hajra is fogósnak tűnt. Hát, fogni fog, az igaz. Kesztyű mindenképpen ajánlott, nekem a körmeim azóta is kopott rózsaszínben pompáznak. Bőrről hamarabb lejön, mint a Chroma ID. A színt illetően megjegyezném, hogy ez tényleg NEM WARM RED. Ez egy hűvős piros árnyalat és világosabb barna, szőke hajon biztos vagyok benne, hogy rózsaszínen virítana. Maga a szer is céklás színű, felkenéskor vérvöröses, aztán a megszáradt hajon rózsaszínes-vörös. Nem áll a legszebben nekem ez az árnyalat, de szerencsére nem is vállalhatatlan. A hajam viszont nagyon jól hidratált és brutál fényes lett tőle. Kár, hogy copper/ginger árnyalatban nem gyártják, annak egy esélyt adnék még. Összességében szín 2, intenzitás 4, tartósság 4, hidratálás 4. Végül csak 3 csillagot adok neki, mert tényleg nagyon megtévesztő a warm red elnevezés és könnyen elronthatunk vele egy nehezen elért színt, kimosni pedig hosszadalmas.

Vivenna
Krémek Krémje  |  Bőrtípus:  Kombinált  |  Bőrprobléma: Pattanások (acne)  |  Korcsoport: 25-34  |  2023. október 16.

A képen lévő "Orchid purple" verziót próbáltam ki sötétbarna hajra. Nagyon szép lilás hajszín lett az eredmény, nyilván az alapszín miatt nem olyan, mint a képen, de nekem nagyon tetszett. Kb 3-4 mosásig bírta a szín, de utána is szépen kopott, nem foltosan. Ruhából, fehér törölközőből első mosásra kijött, mindenféle foltkezelés nélkül, bőrön se hagyott nyomot. 5*

nerukise
Krémmániás  |  Bőrtípus:  Normál  |  Bőrprobléma: Vízhiány  |  Korcsoport: 18-24  |  2023. október 14.

Sokszor festem a hajam extrém színre, már sok márkát kipróbáltam, de ennek a tartóssága volt az egyik legjobb (előszőkített hajra festettem Pine Green árnyalatot). Szépen kopott le, majdnem 2 hónapig bírta a hajamon és heti 2x mosom a hajam, Tresemme Keratinos shamponnal. Egyelőre 5 csillagra pontozom. Ha majd újabb színnel kísérletezek ettől a márkától, újra írok.

KezdoManias
Krémek Krémje  |  Bőrtípus:  Kombinált  |  Bőrprobléma: Pattanások (acne)  |  Korcsoport: 45-54  |  2023. október 13.

Golden blonde árnyalatban vettem erősen leakciózva. A hajam (szerintem) barna, viszont mindig sötét- vagy középszőke (7-es körüli) árnyalatokkal érem ezt el, lehet, hogy a göndörség/magas porozitás miatt erősebben fednek a festékek. Emiatt választottam ezt az árnyalatot. Meg mert nem volt világosbarna belőle:)

A kiszerelés egyébként nagyon felhasználóbarát, és rendes, orvosi jellegű, fekete gumikesztyű van a csomagban, nem az a fóliaszerű változat. Egy "fogkefét" is csomagoltak a pakkba, ezzel kisebb területeket lehet célirányosabban befedni. A papírdoboza sem túlméretezett, mint sok hajfesték esetén.

Területtől függően 40-60% az ősz hajszálaim aránya. Nos, sajnos nem nagy eredményt értem el vele. Talán egy picit tompított az ősz árnyalatokon, de messze nem takarta el. Egy átmeneti színezőtől nem is várok totális fedést, ennél viszont azért többet, mert így nem sok értelme van. (A flakon kb. felét használhattam el az előírásoknak megfelelően, előmosott, nedves hajra, hajtöveken alkalmazva, utána nem samponozva.) Még egyszer nekifutok száraz hajon, bár nem így kell használni. Meglátjuk, akkor mit eredményez.