Legújabb vélemények - Hajfestékek

Lush Caca Rouge Henna  Bio Hajszínező

Lush Caca Rouge Henna Bio Hajszínező

Lush Caca Rouge Henna  Bio Hajszínező
Amy31
Krémkedvelő  |  Bőrtípus:  Kombinált  |  Bőrprobléma: Pattanások (acne)  |  Korcsoport: 25-34  |  2021. szeptember 12.

Egyszerűen mindent imádok benne (és ezt úgy mondom, hogy nem egy megszállot Lush-rajongó beszél belőlem, konkrétan még semmi mást nem vettem tőlük). Kicsi korom óta szerettem volna vöröske lenni de féltem belevágni, hogy nem fog jól állni, zöld lesz, vagy természetellenes, a hennát nem lehet kiszedni, stb. stb., valami mindig visszatartott, de nem tudtam elengedni a gondolatot hogy márpedig nekem a vörös a hajszínem.
Tavaly a karanténkorszak kezdetén úgy voltam vele hogy na itt a tökéletes alkalom, most vagy soha, vágjunk bele a ginger projektbe.
Mesterséges festékkel sose akartam roncsolni az amúgy is vékonyszálú és töredezésre hajlamos hajam, az ilyen kompromisszumok nem érik meg szerintem, a hennákat viszont szinte mintha nekem találták volna ki: természetes, ápol is és a szín is az eredetiből 'építkezik', nem nekem kell eltalálni egy doboz alapján.
Már maga a festés is egy élmény és egy pakolás a hajamnak, mindig csudapuhává varázsolja. Az eredetileg sötétszőke, napfényben kicsit rezes fényű hajamból pont olyan természetesnek tűnő vörös lett amilyenre mindig is vágytam. Teljesen én-vagyok és akiket a festés óta ismertem meg mindig megkérdezték hogy természetes vörös vagyok-e. :D

Bár értem hogy sokan miért nem szeretik, de szerintem az illata fenomenális - nekem is egy fülledt nyári vadvirágos rétjut róla az eszembe. Egy alkalommal 3 kocka elég a kicsit válla alá érő hajamra, a maradékot pedig a papírzacskójában a szekrényemben tárolom, hogybeillatosítsa a kedvenc komfortpulcsijaimat. :D
Szerintem nem macera a használata, egy jó éles kés kell a felvagdosásához és a forró víz is jó ha kéznél van az egész folyamat alatt.

Talán egyetlenegy negatívumot tudok csak megemlíteni, mégpedig hogy sajnos tényleg kopik, viszont mivel egyelőre sajnos egyelőre még gyakrabban mosok hajat mint ami ideális lenne, ezért ezt sem tudom felróni neki, mire pedig zavaróvá válna addigra úgyis újra kell festenem.
Első használata előtt persze több félelmem is volt, több helyen is olvastam hogy elnehezítheti a természetes hullámokat, de szerencsére nálam ilyesmi egyáltalán nem történt.
Egy-két hajmosásig még hajlamos fogni a szín, érdemes egy törülközőt tenni a világosabb színű párnákra.
És ha első hajfestő vagy és világos hajad van - tudom, hogy ezt sok helyen leírják, de nekem anno nagyon fontos lett volna jobban tudatosítani - ne pánikolj az első száradás utáni szín látványán!! :D Nem marad rikító narancssárga, gyönyörűen mélyülni fog!

Nekem tökéletes termék és amíg csak lehet újra fogom venni.

NikolettaP    (!)
Krémek Krémje  |  Bőrtípus:  Kombinált  |  Bőrprobléma: Túlérzékenység  |  Korcsoport: 25-34  |  2021. szeptember 10.

Tesztelésre kaptam a terméket, amit ezúton is köszönök, de a rose gold árnyalat, amit használtam egyáltalán nem fogta be a szőkített hajat.

Zsofi.0927
Újonc  |  Bőrtípus:  Kombinált  |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín  |  Korcsoport: 18-24  |  2021. szeptember 9.

Évek óta ezzel a termékkel festem a hajam, voltam már vele fekete, vörös (évekig) és barna is. Pár hónapja viszont szőkére váltottam. Az A10-es árnyalattal festettem az elmúlt két alkalommal. Meg voltam a színével elégedve. Most viszont nem találtam a boltban, és megvettem a 10-19es árnyalatot… Nagy hiba volt.. felkenve marta a fejbőröm, és pasztell rózsaszínű volt. Reménykedtem benne hogy lemosva nem fog látszódni. A rózsaszín nem is látszodott, viszont a töve lila lett ismétlem LILA..

padri.11
Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34  |  2021. szeptember 7.
Újonc  |  Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34  |  2021. szeptember 7.

Az alapból középszőke világos melíros hajamat sárgára sikerült leszívnia...miután lemostam és megláttam a színét reménykedtem, hogy a dobozban található lila pakolás még korrigál rajta, de nem csinált semmit, ugyanolyan sárga maradt...
Erősnek erős, mert durván szőkít, de minden csak nem platina...
Akinek vállnál hosszabb haja van, inkább 2 dobozzal vegyen.

kék lány
Krémmániás  |  Bőrtípus:  Kombinált  |  Bőrprobléma: Tág pórusok  |  Korcsoport: 35-44  |  2021. szeptember 6.

Miért szűnt meg ez a termék???? (De az összes többi hasonló is, más márkáktól.). Én imádtam!!! Nagyon szenvedek az állandó lenövéstől, és ez a spirál gyors és szuper segítség volt a reggeli rohanásban. Kis lenövés gyors eltüntetéséhez, esetleges napközbeni korrigáláshoz töléetes volt! Nem értem, miért szüntették meg! A hajtőfestő spray-k nem lehetnek alternatívái, mivel azokat a homlokhoz közel nem fújhatom – a lenövés nagy részét azzal szoktam befújni, de a homlokhoz közeli részt már a spirállal festettem, hogy ne legyen festékes a homlokom. Megint egy eset arra, hogy szuper terméket szüntetnek meg. Most használjak szempillaspirált? Nagyon szépen lehetett vele dolgozni, és nem keltett zsíros haj-hatást, mint pl. a Cover your gray terméke, bár most azt is szívesebben használnám, mint semmilyen spirált.

Lilla1001
Krémkedvelő  |  Bőrtípus:  Zsíros  |  Bőrprobléma: Tág pórusok  |  Korcsoport: 18-24  |  2021. szeptember 3.

Szerintem a fedése s a színe gyönyörű, 9N árnyalatot használtam, amivel sikerült (egyrészt eltalálnom elsőre a saját "nyári" hajszínemet) egyből egy teljesen természetes hatást elérnem, bár világosabbat akartam a sajátomnál de örülök hogy elsőre ezt próbáltam ki, mert így a 10N-nél már magabiztosabb leszek. A hennázás után örülök hogy itt elég csak egy műanyag tálkába önteni s homogénre keverni a két flakont, kicsit kellemetlen a szaga de szerencsére elmúlik. A hajamat egyértelműen a festés ki szárította, sampont meg a balzsamot elhasználtam amit adtak hozzá, bár ennyire könnyen habzó samponnal én még nem találkoztam, a balzsam meg kevésnek bizonyult ezért mellé még felkentem a Dr. Santé fagyöngyös hajápolóját, így szerencsére a szárazság, illetve a sprőd tapintás teljesen megszűnt. Összeségében elégedett vagyok vele mert egyenletes, szép, valóban természetes lett az eredmény, valószínűleg még újra veszem az eggyel világosabb verzióját. :)

Lucus04
Újonc  |  Bőrtípus:  Normál  |  Bőrprobléma: Túlérzékenység  |  Korcsoport: 18-24  |  2021. szeptember 3.

Borzalmas!! Rézvörös színt vettem a szőke hajamra (festett) egyáltalán nem fogta be max 1-2 foltban. A hajam töve pedig sötét szőke az már az eredeti hajszínem de azzal szó szerint semmit nem csinált. Cserébe rasztásra szárította a hajam 2x kellett balzsammal az egész fejemet "beáztatni" mire közben fésültem, hogy kijöjjön a gubanc, addig a fele hajam kitéptem. Sosem venném újra. Még ha olcsó is egy hatalmas nulla!!!

Hajasbaba93
Újonc  |  Bőrtípus:  Száraz  |  Bőrprobléma: Vízhiány  |  Korcsoport: 25-34  |  2021. szeptember 2.

Édesanyám haja erősen őszül, az ő haját festettem ezzel a termékkel. Azért kap 3 csillagot mert a festék színe, szaga és az eredmény láttán már azért is hálás vagyok, hogy nem tett komolyabb kárt a hajában, sőt talán kicsit fényesebb is lett. Ősz hajra szerintem pénzkidobás, mivel nem olcsó, több mint 4000 forint a Müllerben. A port szinte lehetetlen nem belélegezni amikor kiméri az ember, szerintem rá kéne írni, hogy szájmaszkot viselni kötelező. Kikeverés után előáll egy sötétzöld trutyi, ami később sem sötétedik sokat. Két órát hagytuk a hajon, és mindent az előírásnak megfelelően csináltam: forró vízzel kikevertem a festéket, forró vízfürdőben állt a tálka amíg festettem, rátettem a hozzákapott sapit, törölközőt és még hajszárítóval is rámelegítettem. Így állt két órát, majd lemosás után az ősz hajszálak helyett kaptunk egy sötét szőkés-zöldes hajszínt.
Ami viszont nagy előnye az összes eddig használt festékhez képest (a hennásokat is beleértve), hogy a bőrt egyáltalán nem színezi meg, simán lefolyik róla lemosáskor.

L_eti
Krémkedvelő  |  Bőrtípus:  Kombinált  |  Bőrprobléma: Pattanások (acne)  |  Korcsoport: 18-24  |  2021. szeptember 1.

Egy picit csalódott vagyok:/ szerintem pénz kidobás. Kb annyit ér mint egy rossz minőségű hamvasitó sampon. Az igazán világos szőke tincseknek ad egy pici hamvasságot.. Alig észre vehető... :(

jagafzgrehjre8958z65z5t
Krémkedvelő  |  Bőrtípus:  Normál  |  Bőrprobléma: Vízhiány  |  Korcsoport: 25-34  |  2021. augusztus 25.

5-6 éve festem a hajam intenzíven az őszülés miatt és mindig ehhez a hajfestékhez térek vissza. Többféle barnás árnyalatot használtam már - ezek közül néhányat már nem is gyártják, de a kedvencem a világosbarna árnyalat. Sokkal sötétebb a végeredmény, mint ami a dobozon van, nekem a világosbarnával lesz sötétbarna a hajam, ami néhány mosás után valóban kicsit világosabb lesz, de semmiképpen nem lesz világosbarna. A festék egyáltalán nem kopik ki a hajamból, hiába színező van a dobozra írva,ezért arra is érdemes vigyázni, hogy ne fessék be mindig az egész hajukat, csak a hajtövüket, mert a hajvégek előbb utóbb teljesen feketék lesznek bármilyen árnyalatúra is festik.