Legújabb vélemények - Körömlakkok, lemosók

La-Fee
Krémek Krémje  |  Bőrtípus:  Kombinált  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44  |  2020. augusztus 13.

Igen, ez az alaplakk tartósabbá teszi a lakkjaimat. Szintén két réteg essie lakk megy rá és a gél fedőlakkjával tökéletes eredmény érhető el. Így ekem kb 6 napig bírja, ami nálam csoda.a körmöket tényleg védi az elszíneződéstől.

Zsozsi21
Krémmániás  |  Bőrtípus:  Kombinált  |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok  |  Korcsoport: 25-34  |  2020. augusztus 13.

Karanténban a műköröm elhagyása után kaptam rá a lakkozásra, így a tartósság fontos szempontom lett, de hála az égnek, nincs rá panasz. Hatalmas öröm volt számomra, hogy nem lett párnahuzatos és hajszálmintás, ami korábban lakkos érában állandóan gondot okozott (képtelen vagyok magam mellett tartott kezekkel aludni, valahogy mindig betévedbek a fejem alá...) Szokatlan volt számomra, hogy két rétegben fednek szépen, de hamar hozzászoktam a használatukhoz. Vékony rétegekben az első réteg csíkjait nálam mindig tökéletesen elfedi a második, alapnak a here to stay, fedőnek a speed setter megy fel. Mosogatás mellett is bírja az egy hetet, ami korábban sose volt meg, párszor még másfél hétig is szép maradt, minimális kopással az éleken. A rétegekkel mindig lezárom a körömélt, közöttük teljes száradást hagyok, az első előtt körömlakklemosóval zsírtalanítok, így biztos ez is közrejátszik a tartósságában. Nagy szerelem lett, így gyorsan bővült a kollekció a nem emberi 20 feletti színre, de mivel majdnem mindig több színnel dolgozok, így már mind használtam. Nyomdázni is szépen tudtam rá, mindig fedőlakkra tettem, és nyomdalakkhoz való fedőt raktam rá. Moyra matt fedővel is jól működik, de ez alá is a speed setter fedő került, mert sajna essie matt fedő még nincs hazánkban. Én csak ajánlani tudom a magas ár ellenére is, de szerintem bele kell jönni a használatába, mert kissé másabbak, mint a korábbi lakkjaim (hígabbak pl.). És ami plusz pont neki még, hogy simán elfedi a recés körömfelületemet, mert sajnos ezt örököltem, és erre csak a gél meg a zselés műköröm volt képes, mezei körömlakk soha :D

Zsozsi21

Már több hónapja használom, és teljesen meg vagyok elégedve vele. Ezzel az alappal, két essie színnel és a speed setter fedővel 1, néha akár másfél, 2 hetet is kibír a lakkozás, napi egy- két mosogatással. A rétegek közt mindig meghagyom a teljes száradási időt, és a köröm végén az élt is lezárom velük. Mivel sokáig elég, számomra megéri az árát, eleinte emiatt ódzkodtam.

Zsozsi21

Nagyon szeretem, az eddigi leggyorsabban száradó fedőlakk. Gyakran kenem egymás után feketére és fehérre is, de nekem nem szedi fel az alatta lévő lakkokat, a nyomdalakkot igen, de mivel nem ahhoz való, nem a termék hibája. A rétegek között mindig meghagyom a teljes száradási időt, anélkül felszednék egymást, és a tartósságon is rontanak. Essie alappal, színnel nálam simán bír másfél hetet, ha kopik, akkor se pattog fel, csak a széle jön le kicsit. A tartósságához biztos sokat ad, hogy a rétegeket ráhúzom a köröm élére is. Csak ajánlani tudom, megéri az árát, mert sokáig elég.

Rainbowgirl14
Krémek Krémje  |  Bőrtípus:  Kombinált  |  Bőrprobléma: Pattanások (acne)  |  Korcsoport: 18-24  |  2020. augusztus 12.

Valóban tartósabbá teszi a körömlakkot. Kb. 10 percet szoktam várni miután felkentem, és csak utána festem ki a körmöm. Fedőlakkot nem használok.

miko02
Krémek Krémje  |  Bőrtípus:  Zsíros  |  Bőrprobléma: Pattanások (acne)  |  Korcsoport: 25-34  |  2020. augusztus 11.

Tényleg széles színpalettával rendelkezik, és a legtöbb hasonlóan magas minőséget is képvisel (persze 1-1 kakukktojás van). Intenzíven pigmentáltak, még a világos színek is színek. A márka alap- és fedőlakkjával kombinálva kézen 4-5 napig is kitart, lábon akár 1,5 hétig is vállalható. Örülök, hogy végre Magyarországon is lehet kapni, már nem kell betárazni a külföldi útjaimon belőle. Sokáig legyen így!

Néhány színről bővebben:
Allure: a királyi esküvős-sztori miatt vettem meg, ha valami szolidra vágyom, akkor szívesen használom. Már-már színtelen - de mégsem, ápolt lesz tőle a kezem és ha nincs is a szemem előtt, már a gondolatának is tudok örülni egy fontos kézfogáskor. :-)
Ballett slippers: szintén királyi családos szerzemény, de önmagában nekem nem szerelem - viszont francia alapnak... az egyik legjobb! Különleges alkalmakra - esküvőkre például - simán is felkenem, de azonnal le is mosom az esemény után.
Really red: ajándékba kaptam és az üvegben nagyon tetszik, de a kezemen paprika pirossá változik, és attól mentsem meg az ég... Csak egyszer használtam, valószínű inkább továbbadom, hogy valaki mást boldoggá tegyen.
Fishnet stockings: nekem a vörös. Sötét, bordóbahajló, vagy már bordó szín ami mindenhez jól megy. Végzetasszonya feeling, a lakkozás utáni első 1-2 napban szinte mindig megkérdezik a lakkom színét-nevét, lassan jutalékot érdemelnék. :-)
Lady like: kellemes, sötétebb nude szín, ami a hétköznapokon és a különleges alkalmakon is megállja a helyét. Jól terül, de talán kevésbé tartós, mint a többi essie lakkom - ám ez nem sokat von le a pozitív oldaláról. Jellemzően 1 rétegben kenem, úgy is szép, tartós, nem foltos, megfelelően fed.

krisztinareka
Krémek Krémje  |  Bőrtípus:  Normál  |  Bőrprobléma: Vízhiány  |  Korcsoport: 35-44  |  2020. augusztus 11.

Nekem nagyon beváltak ezek a lakkok, sajnálom ha valakinek kellemetlen tapasztalatai vannak velük. Először is a tartósságáról írnék, nekem másfél-két hétig is szuperül kitart; pedig igazán nem kímélem. Kézzel mosogatok például, de legutóbb egy komplett kocsimosás sem tett benne kárt. (Az is ódivatúan a kertben zajlott szivaccsal meg ilyesmikkel.)
Alaplakként a töredezést megelőzőt használom, a fedőlakk pedig a gél lakk hatású. Eddig három színem van: a ballet slippers, aminél két réteg után valóban átsejlik a köröm, de ez ugye eleve világosabb árnyalat és én nem is tartom hibának, meg szép is ezzel együtt; a mint candy apple egy rétegben gyönyörűen fed a coctail blinghez hasonlóan. Valószínűleg további színeket fogok beszerezni. Na igen és még a párom is megdicsérte, sőt a szürkéset ő kérdezte hogy nincs e ... na persze, hogy lett egyből.
A lakkokkal kapcsolatos jó tapasztalatok miatt már az ápoló olajat is beszereztem, annak ellenére hogy van itthon bőven más márkáktól. Nos ezt sem bántam meg, mert szintén nagyon jó minőség.
Két festés között egy vagy két napot mindig pihentetem a körmeimet és olyankor igyekszem maximálisan ápolgatni (olajokkal, krémekkel).

Lina14    beauty blogger
Krémek Krémje  |  Bőrtípus:  Zsíros  |  Bőrprobléma: Túlérzékenység  |  Korcsoport: 18-24  |  2020. augusztus 11.

En a Dulce de Leche arnyalatot szereztem meg, ami egy gyonyoru nude, nem tul sotet, nem tul vilagos. 1 vastag retegben fed, gyrsan szarad es fenyesre. Hatalmas az uvege, szinte biztosan elobb fog besurusodni, mint hogy el tudnam hasznalni.
Megvettem a Suzi - The first lady of nails árnyalatot is, ami egy sötét khaki. sajnos ezt nagyon fel kell rázni, mert eléggé elszeparálódik és foltos lesz a körmön. Ezt leszámítva a formula ugyanolyan király, mint a másiké.

Lina14    beauty blogger

Nekem a képen látható Azure árnyalat van meg. Ez egy gyönyörő középkék. Az ecset megtévesztő, mert elég vaskos, egy vonással is be lehet fedni a körmöt vele. Gyönyörűen fed, nyomdázásra is alkalmas. Gyorsan szárad és nem olyan vészes lehozni.
Update: megvettem a Jade és Camo árnyalatokat. Mindkettő zöldes szín. a világosabb inkább 2 réteges, a söttebb 1 vastag.Amúgy ugyanolyanok mint a kék.

MayaBaba
Krémek Krémje  |  Bőrtípus:  Zsíros  |  Bőrprobléma: Tág pórusok  |  Korcsoport: 35-44  |  2020. augusztus 11.

A go ginza árnyalatot vettem meg, ami egy gyönyörű halvány rózsaszínes lila. Két rétegben kentem fel, alaplakk és fedolakk nélkül tegnap este. Ma délután a végén elkezdett lepattogni, ugy, hogy nem csináltam semmi extrát. Pedig vágytam nagyon más színre is, meg tényleg szép fenyes, mint egy gel lakk, jól fed, de ilyen hamar sok olcsó lakk se kezd el pattogni... Csalódtam :(