Legújabb vélemények - Körömlakkok, lemosók

Ad-Namah
Krémek Krémje  |  Bőrtípus:  Normál  |  Bőrprobléma: Vízhiány  |  Korcsoport: 25-34  |  2021. július 17.

2 színben van meg, a honey peach és dusty pink színekben. Egyrészt nagyon jó alap gélnek is, mert nagyon jól tapad, és a kevésbé pigmentált gél lakkok alá tökéletes, továbbá én baby boomer köröm készítéséhez használom a dusty pink árnyalatot a fehér fiber flexy géllel együtt. Sűrű állaga van, inkább az ecsettel és az üveggel van bajom, amikkel nehezen lehet kinyerni az anyagot.

L1ll4
Krémmániás  |  Bőrtípus:  Normál  |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea)  |  Korcsoport: 18-24  |  2021. július 16.

Újabb változatát használom, ami ugyanígy néz ki csak 45 másodperces száradást ígér. Szerintem borzalmas, egyáltalán nem ajánlom. Nude, rózsás, áttetsző színe van, frissen kenve szép, de borzasztóan besárgul ahogy telik az idő. Tényleg nagyon gyorsan szárad, 2 vagy 3 réteget érdemes felvinni és nem kell sokat várni, emellett tartós is, kibírna egy hetet simán, de ezzel a sárga színnel semmit nem ér.

Emma23
Krémmániás  |  Bőrtípus:  Kombinált  |  Bőrprobléma: Vízhiány  |  Korcsoport: 18-24  |  2021. július 16.

Az ára nagyok kedvező és a színek csodásak. Nagyon szeretem őket és elég sok szín megvan itthon.

adriennf28
Krémkedvelő  |  Bőrtípus:  Kombinált  |  Bőrprobléma: Vízhiány  |  Korcsoport: 18-24  |  2021. július 16.

A legjobb körömlakkok. Mivel a kezeimmel körmöshöz járok,ezért a lábamon használok csak körömlakkot, a Moyrától már számtalan színt próbáltam. Mindegyikkel meg vagyok elégedve, rendkívül tartósak, hetekig bírják, abszolút nem pattognak le és nagyon gyorsan száradnak. A szín mellé használok fedőlakkot is. Bármilyen színből elég 1-2 réteg, szuperül fednek.

nikolett
Krémmániás  |  Bőrtípus:  Kombinált  |  Bőrprobléma: Pattanások (acne)  |  Korcsoport: 25-34  |  2021. július 16.

A Play Date az all-time favoritom, annyira szép és tartós is, telitalálat.

Fiorentina
Krémek Krémje  |  Bőrtípus:  Normál  |  Bőrprobléma: Vízhiány  |  Korcsoport: >54  |  2021. július 16.

Update: Lent még azt írtam, hogy egy négyest megérdemel, ami miatt ennyi idő után már nincs jó érzésem. Mert inkább csak egy hármast érdemel, a botrányosan rövid tartóssága miatt. Hangsúlyozom, csak minimál háztartást vezetek, tehát nem ez az oka, hogy iszonyatosan gyorsan lepattogzik. A szakszerű felvitellel is csak egy napot tudok javítani, így az ismerkedésünket itt be is fejezzük.

2021. június 25. Ha nyár, akkor jöhetnek a Ferrari piros színű körömlakkok, így került a kollekciómba a márka 173.30 baywatch at sunset árnyalata is.
Mindig használok alapozóréteget, ami után - az első felvitel alapján - többnyire körvonalazódik is a minőség: mennyire könnyen vihető fel, hogyan terül, szárad, stb. Ezeket a paramétereket jól teljesíti.
Ebből az árnyalatból elvileg meggyőző az egy réteg is, de a csak egy réteg egy napnál többet nem bír ki, másnap délutánra már a vállalhatatlan kategóriába kerül még úgy is, hogy nincs túlzottan nagy igénybevételnek kitéve. Szóval kell neki is a szakszerű lakkozás, a fedőréteg, és ha azt megkapja, akkor jobban is bírja.
A színválaszték széles, vonzza a tekintetet és könnyen elcsábulhatunk, ha az állvány elé kerülünk. Pedig mindig megfogadom, hogy körömlakkra nem költök túl sokat, aztán csak a kosaramban landolnak azok az ellenállhatatlan színek.
Egy négyest megérdemel, de nem igazán jobb, mint a fele ennyiért kapható drogériás körömlakkok. Gyűjteményt nem tervezek belőle építeni, de nagyon is örülök, hogy kipróbáltam.

urania24
Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  2021. július 16.
Krémkedvelő  |  Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  2021. július 16.

Elégedett vagyok a minőséggel bár nem értek az összetevőkhöz - és úgy tűnik van benne HEMA, ami elvileg allergén - ettől mégsem jött ki a pirosság, feszülés és a viszketés mint más lakkoktól. Biztos az is számít hogyan lép reakcióba a többi összetevővel, vagy nem a HEMA volt nekem a gond. Egyetlen csillagot a színválaszték miatt vonok le, mert inkább a piros és rózsaszín árnyalatok vannak túlsúlyban - kék és zöld árnyalatok nemigazán...

Update: végül ettől is kijött az allergiám sajnos, de nem vonok le csillagot mert erről a lakk nem tehet, ez az én érzékenységem.

Eszter a panda
Krémek Krémje  |  Bőrtípus:  Kombinált  |  Bőrprobléma: Tág pórusok  |  Korcsoport: 25-34  |  2021. július 15.

Nekem nagyon bevált, már a második színt vettem meg belőle. Van egy nagyon szép kék árnyalat, kicsit szürkés-kék meg egy nude. Nekem elég tartós, lábon kb. olyan, mint egy zselés lakk. Nem kopik, csak lenő. Kézen is megállja a helyét, de persze ott jobban igénybe van véve.
És tényleg gyorsan szárad!

Amea
Krémek Krémje  |  Bőrtípus:  Kombinált  |  Bőrprobléma: Tág pórusok  |  Korcsoport: 35-44  |  2021. július 15.

Nekem az idei nyár nagy találata. Előbb csak megakadt a szemem az Afterglow árnyalaton: csillogó, erős fényű barack-narancs, igazi nyaralós, vidám szín. Aztán rájöttem, hogy baromi tartós. A Catrice olcsó alaplakkjával több, mint egy hétig lazán bírta, még úgy is, hogy menet közben vágnom kellett a körmömből és nem mostam le. Meg se pattant. Ez alapján kezdtem el barátkozni a márka lakkjaival, ebből pedig beszereztem mégegy színt, a Mimosa Time! nevű sárgát. Ez egyéb alapszín alákenése nélkül, két vékony rétegben kicsit metálfényű, napfényben pedig szikrázó aranysárga.

Azóta vettem még pár színt, errefelé ez 2-3 eurós drogériás termék, de online is beszerezhető. Nem mindegyik formula és szín viselkedik egyformán ettől a márkától (se), van, ami nem sikerült jól, de ez nekem bejött és valószínű, hogy a zöldet is be fogom szerezni.

Fairy0124
Krémmániás  |  Bőrtípus:  Normál  |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín  |  Korcsoport: 25-34  |  2021. július 15.

Próbálkozhatok bármilyen lakkal, legyen az nagyon drága, nagyon olcsó, márkás, kevésbé ismert... A Moyra lakkokat semelyik nem múlja felül. Legjobb ecset, legjobb fedés, semmi csík és a legtartósabb. Jelenleg egy csillámos rózsaszín van a körmeimen, és nem viccelek, bőven elég hetente lemosnom, újrakennem. Nyilván ez a csillámoknak köszönhető, de nagyon elégedett vagyok. Végre ápolt a körmöm, de mégsem géllakk van rajta, könnyen eltávolítható, de mégsem kell foglalkoznom vele egy hétig. Venni fogok más Moyrát is, egyszínűt, annak idején azok is jól bírták a körmeimen, így évekkel később is fogok tenni egy próbát.