Legújabb vélemények - Parfümök

Szofijaa
Krémmániás  |  Bőrtípus:  Kombinált  |  Bőrprobléma: Tág pórusok  |  Korcsoport: 35-44  |  2020. július 10.

Szerintem a szériából ez a legjobb és legkarakteresebb (leszámítva a 2016-os Tobacco Rich Warm Addictive parfümöt azt sajnos nem ismerem, mert én csak a 2018-as kiadást teszteltem, ami erősen le van butítva).
Volt egy negatív élményem Zara parfümökkel kapcsolatban, szerintem a kitett teszterek voltak megbuggyanva és utána hanyagoltam a témát. Aztán olvastam több ezzel foglalkozó oldalon, hogy a Zara Tobacco kollekciójától csak elhalni lehet, mennyire jók, stb. stb.
Szkeptikus voltam, de megrendeltem a Spicy-t. Na és elképedtem.
Emlékszik valaki arra, amikor régen..nagyon régen megjelentek Miskolc utcáin a Dunkin's Donuts minifánkos standjai?
Én valami hasonló illatot érzek ki ebből és pluszként valami "boozy" piás utóhangot az olajszag nélkül.
Rettentően édes, cukros-fahéjas, enyhén füstös likőrös illat.
A weboldalon persze már ez sincsen fent, remélem ezt nem "butítják" le.

Nobilis
Krémkedvelő  |  Bőrtípus:  Kombinált  |  Bőrprobléma: Pattanások (acne)  |  Korcsoport: 25-34  |  2020. július 9.

Ez a kedvenc olcsó árkategóriás parfümöm, valahogy nagyon illik hozzám az édeskés illata. Rajtam meglepően tartós, ennyi pénzért sokkal többet nyújt a vártnál.

barni8
Krémmániás  |  Bőrtípus:  Száraz  |  Bőrprobléma: Vízhiány  |  Korcsoport: 25-34  |  2020. július 9.

Nagyimnak volt egy hosszú verandája, felfuttatva lila akáccal. Az állam által embertelenül elvett kastélyunk és kúriáink röpke emlékeként.
Ez maradt, meg a több száz éves nemesi név.

Amikor május végén nyílottak a lila akác álomszerűen hosszú virágfüzérei...
Szecessziós üvegtáblák, lilafehér pillangó arcocskák.
Cseppkövek pamutpuha szirmokból.

Méhek keringője. Váltott ütemű dongások raja.
Darazsak örömteli bukfencei.

Ezt az illatot akartam újra.
A mársohanemlehetugyanazt visszahozni.

De túlnő rajta a liliom.

Magasra nőtt liliomok mögött egy kert. Fonott levélkapuk. Távolban lila akácok pergolái. Elnagyolt ecsetvonással. Monet festmény díszletek.

És ibolyák nyílnak mindenfelé. Bókoló fehér, kék, lila tündér ruhák.

A felülmúlhatatlan Tori Amos jut eszembe, aki Scarlet-ről énekel. A nőről, aki kurvaként is ibolyát viselt a kalapjában.

Egy ametiszt csepp fülbevaló: folyékony női nyakcsigolya.
Egy fekete cérnával csuklóra kötött lila liliom, mely nagyobb egy törékeny kéznél; miniszoknya és fehér telefon.

Egy liliom kurkumasárga körmei. A porzók fröcskölései.

Extramájus.
Hipernőies kreatúra.

Uniszexként árulják, de ez férfiről leesik, mint a szeméremlakat.
Túlszirom.
Ez egy pillangó narkotikuma. Lepkekokain.

GNóri
Krémek Krémje  |  Bőrtípus:  Száraz  |  Bőrprobléma: Vízhiány  |  Korcsoport: 25-34  |  2020. július 9.

Régóta piszkálta a fantáziámat ez a parfüm, végül hozzájutottam itt egy üveges maradékhoz. Nem egészen ilyen illatra számítottam, citrusosabbnak reméltem (erre gondolom a sárgás-arany design is ráerősített tudat alatt) Nagyon nőies, nagyon rózsás, leheletnyit citrusos. Klasszikus, sikkes, könnyedén elegáns, igazi francia illat. Lenge, virágos nyári ruhához, lobogó hajhoz illő parfüm. Sajnos én nem vagyok ez a típus - de szeretnék az lenni, szóval még barátkozunk.

Ferita
Krémmániás  |  Bőrtípus:  Kombinált  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44  |  2020. július 9.

Amikor kipróbáltam sokáig gondolkodtam,hogy mire emlékeztet. Jellegében olyan rajtam,mint a Miss Dior Edp (2017).
Rajtam elsősorban a málna,vanília,szantál dominál,amit nagyon nem bánok. 🙂
Nagyon szeretem az édes illatokat,így ez is nagyon megtetszett. Sajnos mostanában egyre többször esek abba a csapdába,hogy amint megveszek egy illatot amire vágyom,meg is unom nagyon hamar. Egyenlőre fújós mellett döntöttem,de nem biztos,hogy meg is àllok annál.

Eriii
Krémmániás  |  Bőrtípus:  Kombinált  |  Bőrprobléma: Pattanások (acne)  |  Korcsoport: 25-34  |  2020. július 9.

Rajtam villantott egy kis mentolos cukorkát, aztán ez medvecukorrá szelidült, hátulról megtámogatja egy kis vanília fagyi és kakaó. Eddig bejön!

Eriii

Nagyon szerettem volna, ha tudunk együtt működni, eddig ez nem sikerült. Förtelmes volt rajtam, sok másik társával együtt. Na de most! Csak ámulva, álmodozva szaglászom és ez a kép tárul elém: Kint hideg van, szakad a hó, a macskakövek csúsznak. A szűk utcákon nem jár senki. Már sötétedik. Elhaladok egy kis ház ablaka előtt és benézek. Bent meleg, sárga fényű lámpa ég. Vacsorához készülődik a család. Zserbó sül és friss, ropogós kenyér. Az illatuk keveredik a levegőben. Édes vörösbort bontanak. A tűzre kissé nyirkos, mohás fát dobnak. Füstöl és a szikrák pattogva szóródnak szét. Halk zene szól, de alig lehet hallani a vidám nevetéstől. Nyugalom és melegség árad és én azt kívánom, bárcsak én is így ünnepelhetnék idén!

leila0803
Krémmániás  |  Bőrtípus:  Kombinált  |  Bőrprobléma: Pattanások (acne)  |  Korcsoport:  -  |  2020. július 9.

Csodas, friss, noies es konnyed.
Nyari orom uvegbe zarva.

melindazsofia
Újonc  |  Bőrtípus:  Kombinált  |  Bőrprobléma: Túlérzékenység  |  Korcsoport: 25-34  |  2020. július 9.

Régebben nem tetszett, kifejezetten rosszul voltam az illatàtól. Aztàn pàr hónapja valami megvàltozott, a katalógus illatmintàjàt kipróbàlva kifejezetten tetszett a bőrömön, ìgy megrendeltem. Szàmomra van ebben a parfümben valami, ami megfoghatatlan, nem kifejezetten a gyöngyöket juttatja eszembe, inkàbb egy brokàt- vagy bàrsonyruhàt. Magabiztossàgot ad.

6vilag
Krémek Krémje  |  Bőrtípus:  Kombinált  |  Bőrprobléma: Vízhiány  |  Korcsoport:  -  |  2020. július 9.

Nagyon tetszik nekem ez a kissé idiótácska mackó. Legalábbis ami benne van. Már párszor teszteltem, mindig imádtam a mintát. Tiszta, friss illat, mégis van benne valami "moschinos" fricska, ami külön pluszt ad neki. Valamire piszokul hasonlít, de eddig még nem jöttem rá, hogy mire, s ilyen értelemben, pedig nem is annyira egyedi, ennek ellenére mégis kiemelkedik az átlagból. Ez boldogság, tündér illat és nem áll be a jelenleg hódító cukorkás illatok közé.
Tartóssága: bőrön sokáig érezni, egyébként pedig átlagos.
Megvárom a melegebb időt, próbálom akkor is, és ha pont ugyanúgy tetszik, mint most, velem jön bizony ez a mackó.
Az üveget inkább nem minősítem /nem lenne pozitív/,de a neve minden elmond: ez Moschino.
Most olvastam, hogy az orr mögött a nagy kedvencem Alberto Morillas és Fabrice Pellegrin áll. Azonban az általatok említett hasonlóság ez és az Omnia Parabia között nem a véletlen műve. A mester ugyanaz. Hát ennyit az egyediségről.
És időközben rájöttem (nekem) mire hasonlít: a Trussardi Tre, amit annyira imádtam, de aztán azt is meguntam, éppen ezért ez sem kell.
Visszasírom azt az időt, amikor nem volt ennyi választék. Minek ennyi illat, ha az újak megjelenésével sokszor fog el a dejavu érzés. Nehéz egyedit alkotni már.