Legújabb vélemények - Parfümök

Macska27
Krémmániás  |  Bőrtípus:  Kombinált  |  Bőrprobléma: Túlérzékenység  |  Korcsoport: 35-44  |  2024. február 27.

Ki fújáskor nagyon tetszik, nagyon fűszeres vanília. Ha ilyen maradna, nagyon tudnám szeretni.
Le száradás után a virágok illatának keveréke domináns a bőrömön. Majd egy finom, bőr-közeli, vaníliás alap illat marad.
Nem ismerem a parfümöt, aminek a dupeja.
Nem lett szerelem…

eheiszki
Krémmániás  |  Bőrtípus:  Kombinált  |  Bőrprobléma: Vízhiány  |  Korcsoport: 35-44  |  2024. február 27.

Gyakorlatilag Billie Eilish 1. dupe.. azt se szeretem. A nyitásában érzek egy kis rágógumis jelleget, azt a retro rózsaszín fajtát. De a továbbiak Eilish 1. Tartósságával nincs gond szerintem.

Shenzi
Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44  |  2024. február 27.
Krémmániás  |  Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44  |  2024. február 27.

Potom pénzért jutottam hozzá, az ára pedig egyáltalán nem tükrözi az illat minőségét. Igazi fincsi, krémes, édes, gyümölcsös illat, talán az aranyló sárgabarack lekvárra emlékeztet a legjobban. Testes, ezért egy fújás bőven elég, és az is rendkívül erős és tartós, de ebben a mennyiségben nem fejfájós. Az üvege valami káprázatos, talán a legszebb, amit valaha láttam.

Update:
Felpontoztam 5-re, mert egyszerűen attól nem érdemel kevesebbet. Isteni ez az illat, mindig boldog vagyok, amikor ezt fújom magamra, és elég gyakran is nyúlok érte. Mindenki szereti, mindenki megdicséri rajtam, ha valaki bejön az irodába, beleszimatol a levegőbe, és mondja, hogy de jó illat van. Ha elmegyek a folyosón, tudják, hogy arra jártam, és szippantgatják a levegőt. Mindenki orrába belemászik, de olyan kis huncut módon, nem tolakodóan. Ezt szeretem benne igazán.

Up2
Tényleg egy az egyben Good Girl

nanook9212
Krémmániás  |  Bőrtípus:  Kombinált  |  Bőrprobléma: Pattanások (acne)  |  Korcsoport: 25-34  |  2024. február 27.

Meg tudnék benne fürdeni! Isteni finom, hétköznapokra való, kicsit samponos beütése van. Suliba, munkábajárós, esetleg hétvégi otthon lazulós illat. Semmi komplikáltság, édes és friss, szerintem kifejezetten azoknak való, akik nem tudnak dönteni h most édeset v frisset akarnak viselni, mert ez a parfüm 2in1. Tartóssága nem a legjobb, örülnék ha lenne tartósabb, teszem azt edp változata. Ahh, mit fürdeni, INNI tudnék belőle! :D

daliah
Krémmániás  |  Bőrtípus:  Normál  |  Bőrprobléma: Tág pórusok  |  Korcsoport: 35-44  |  2024. február 27.

Hát ez borzasztó! A Green Tea szerintem egy nagyon kellemes, klasszikus alkotás, úgy képzeltem, ez valami éteribb verziója. Az első pár másodperc ígéretes is volt, aztán jellegtelenné változott, mire pedig hazaértem, előbújt a mostani parfümökben olyan gyakran használt ambrovalami (amberX, amberwood, ambrofix, ambermax, ambroxol vagy ki tudja mi, nem ambroxan, mert az nem ilyen horror), amit azért használnak, hogy az illat teljesítményét fokozzák. Szóval lett belőle egy gusztustalan vegyifegyver, az I. világháborúban érzem magam, egy lövészárokban, ahogy közelít az ellenség egy gázszóróval.
(Hozzáteszem, az emberek nagy része anozmiás erre az összetevőre vagy épp édesnek érzi, a pecheseknek (pl. nekem) viszont ez egy szúrós vegyszerszag, ami mindent elnyom.)

tothbernadett
Krémmániás  |  Bőrtípus:  Száraz  |  Bőrprobléma: Tág pórusok  |  Korcsoport: 35-44  |  2024. február 27.

Az ihlető parfümöt nem ismerem, vakvásárlás során került hozzám ez a parfüm. Kifújáskor bergamott, licsi, szerecsendió érződik számomra a legjobban, és sajnálom, hogy ez nem tart túl sokáig (ilyenkor a Chloé Nomade-ra emlékeztet). Pár perc múlva már csak a rózsát érzem, mégpedig a bolgár rózsaolaj illatát, amit gyermekkoromban szaglásztam kis fa fiolában anyukám szobájában.
A tömjént napok múlva is érzem a kabátomon.

coccobacillus
Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 18-24  |  2024. február 27.
Krémmániás  |  Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 18-24  |  2024. február 27.

Be kell látnom, hogy függő vagyok és túl sok parfümöt veszek, DE ez az a parfüm, amiből egyszerűen nem volt elég, hogy rengeteg mintát elhasználtam, muszáj volt belőle a legnagyobb kiszerelés is a többi parfümöm mellé, mert egyszerűen mindig ide térek vissza, akármennyit veszek. Hihetetlen illata van, kókuszos (nem gourmand!!!) tisztaságillat. Nekem nem misztikus, szimplán szexi és egyedi. Az illatjegyek között nem is szerepel a kókusz, mégis jelen van. Friss, olyan mintha egy finom fürdő után lenne az ember, nekem az esős napok jutnak az eszembe róla (kedvenc időjárásom). Frissessége mellett mégis fűszeres, fás. Furcsa, amikor először szagoltam, azt gondoltam róla, hogy nyanya illat, de annyira nem, olyan gyönyörű, bársonyos és nyugtató. 23 évesen nagyon magaménak érzem, pedig nem mai csirke ez az illat, az eredeti, 2021 előtti formuláját nem szagoltam, én már a friss verziót szagoltam először, de annyira szeretem. Lehet, hogy sokadik parfümöm, de nekem ő kell, hogy legyen a polcomon mindig, nem elég a minta belőle. Én négy évszakos parfümként gondolok rá, tavaly hidegebb nyári napokon is elővettem és csodaszépen lengett körül az illata egész nap, nem telepedett rám, nem volt nehéz, hanem friss érzést adott. Az egyik drogériában dolgozó hölgy mondta, hogy szerinte simán viselhető nyáron is, mert “hideg/rideg” kókusz illata van és egyetértek vele, nem a naptejes gejl kókuszos beütést adja.
EDT ellenére nagyon tartós, ruhán napokig marad, a sillage egy idő után nem nagy hatósugarú, de na, semmi sem tökéletes. Isteni, kicsit uniszex parfüm, érdemes kipróbálni.

Palomita
Krémmániás  |  Bőrtípus:  Normál  |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea)  |  Korcsoport: 35-44  |  2024. február 27.

4 évszakos mennyei manna. Isteni finom, puha illat, hidegben melengetően ölel, de nyáron is működik, mert annyira tiszta és frissítő tud lenni. A legjobb barátnőm szerint '90-es évek diszkó illata van, szerintem inkább elegáns komfortillat, a szó legjobb értelmében, de tény, hogy nosztalgikus. Nagyon szeretem, az egyik leggyakrabban használt illatom.

eheiszki

Gyűjtöm a ZV vonalat, de sajnos nekem ez nagyon nem tetszik. Kifújás után az arcomba robbant egy jó adag rózsaborsos rózsaillat, alapvetően friss rózsával de az összhatás, amihez bezársult a méz és a pacsuli, elvitte Armani Sí irányba (nekem a Sí jutott eszembe, de Fragin a Lancôme Ôud Bouquet- t említik, azt nem ismerem).. hiába lett a későbbi fázisa szép fűszeres, tömjénes, kicsit nuttys vanília.. nekem ez nem Zadig és nem This is Her (ami nem lenne gond, ha tetszene, de ez a világ nagyon messze áll tőlem). Nekem több ötletem is lenne, milyen flankereket kellene kiadniuk 😀 lehet tényleg ideje írnom nekik egy instás üzenetet 😄 (nem.).
Azt mondanom sem kell, hogy a halálba van árazva, az 50 ml (magyar Douglas) 42ezer Ft.... WTF de tényleg.... Akit érdekel, figyelje a Makeup.hu oldalon...
A fiú párja kellemes, a Just Rock kicsit felvizezve plusz palo santo. De igazán annál sem érzem az ingerenciát beszerezni..

Update: Bőrteszt, jobban mondva hordás teszt, mivel allergiás vagyok erre is (ekcémás lett a karom ahova fújtam, nálam ez gyakori). Szóval hordva, kellemes. Elengedem az Armani Sí hasonlatot. Felfújáskor rózsa + pacsuli + méz, de érdekes módon csak 2 percig erősebb, utána szépen halkul és egy finom fűszeres és (továbbra is érzem benne) tömjénes, vanília kis mézzel. Amit egyáltalán nem érzek benne az a bazsalikom, gesztenyét se igazán. Nem groundbreaking, de kellemes. Adtam neki egy plusz csillagot. Merész lépés volt ezt a flankert hozzáadni a Zadig This is Her vonalához, mindenesetre. Aki az anyaillat DNS-ét várja ettől, mindenképp próbálja ki vásárlás előtt.

Update 2... erre mondják h ellenfélből szerelem.. nagyon megszerettem...

Palomita

Ahogy előttem már többen leírták, az Allure vérszegény, kevésbé krémes és sokkal kevésbé tartós változata. Mint egy felhígított verzió. Ennyire híján lettek Diorék a kreativitásnak? Miért akar egy Dior Chanel lenni?
Hozzáteszem, mindkét parfümház a top 3-ban van nálam... de, ejnye, hát ez akkor sem volt elegáns húzás, méltatlan a Diorhoz.
Allure a nagy szerelmem, az esti zuhanyig kísérő tartósságával, krémes, nőies puhaságával, bókokat csalogató hatósugarával.
A Joy a nyomába sem érhet.