Legújabb vélemények - Parfümök

LillaLilla
Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34  |  2024. május 27.
Krémkedvelő  |  Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34  |  2024. május 27.

Guavás-mangós tetszetős lágy tejes nyári koktél. Kis mintát próbáltam belőle, többet is el tudnék használni ebből a kedves illatból. Egyetlen hátránya, hogy bőrömről meglepően könnyen elillan..

ZaFi
Krémmániás  |  Bőrtípus:  Száraz  |  Bőrprobléma: Vízhiány  |  Korcsoport: 25-34  |  2024. május 27.

Csodálatosan örömteli, játékos,édes illat. Emlékeztet nem csak a Vanila28-ra de a Wedding Silk Santalra is ami szintén az egyik legkedvesebb Kayali parfüm számomra!
Könnyen szerethető és addiktív, minél többet illatolom annál jobban tetszik. Nekem már az első fújás is nagyon tetszett.Kiegyensúlyozott nőiesen édes, virágos vaníiliás gourmand illat, de magam is meglepődtem, hogy a sokféle édes jegy ellenére nem émelyítő, hanem kellemesen finom. Aki szereti a Vanila28-at de valami komplexebbet, ugyanakkor üdébbet keres annak érdemes a Rock Sugar-t kipróbálni.
Cukrozott körte, rágógumi, pilecukor, gyömölcsös csábítás, majd a vanília kerül a középpontba gazdagítva tonka, szantál fás jegyével.

KezdoManias
Krémek Krémje  |  Bőrtípus:  Kombinált  |  Bőrprobléma: Pattanások (acne)  |  Korcsoport: 45-54  |  2024. május 27.

2024. május 1. Ez most a "kit érdekel, ki mit gondol" illatom. Elképesztően finom és a maga nemében lágy kompozíció. Még az én nem különösebben szakértő orrom is érzékeli, itt bizony nagy hozzáértéssel oldották meg, hogy az alapanyagok egymásba simuljanak. Főleg ahhoz képest, hogy szúrós aldehiddel indít, majd (rajtam nagyon gyorsan) tömjénnel folytat.

Amikor először kipróbáltam, már napsütéses, de picit szeles idő volt. Nagyon passzolt az aldehides indítás ehhez az időjáráshoz, és mivel akkor épp fekete bőrdzsekiben voltam, és épp Lenny Kravitz szólt, már nem is nagyon tudnám más életérzéshez kapcsolni az illatot. Szabadságérzetet ad, de egyben megnyugtató is: számomra legalábbis a tömjén mindig nyugalmat sugároz. Ebben az estben teljesen hordható formában.
Szerintem is különleges, egyedi, vagy legalábbis hasonlóval a "normál" kínálatban nem találkoztam. (Van itthon egy teljes üveg Filippo Sorcinelli Dolcissimo Sollievo illatom, amit szintén nagyon szeretek. Talán arra emlékeztet a tömjén miatt. De csakis emlékeztet. És az sem a "normál" kínálat része.) Emiatt is tartozik a "kit érdekel, ki mit gondol" kategóriába. Nem tudom, mások hogyan vélekednek róla, ha rajtam van. Minőséget sugároz, de szokatlan lehet. Azt is feltételezem, hogy erősen megosztó.

Egyébként szerintem egy érett, felnőtt nő illata ez. Az érett alatt nem időset értek, bár hozzáteszem, fiatal leányokon valószínűleg szokatlanul hatna. Mindenképpen kell viszont hozzá egyfajta "felnőttség" és elfogadás, nyitottság a másra. Belehabarodtam, na. Ha elfogy a minim, még a végén megrendelem nagy kiszerelésben...

Kis színes: A Maison Francis Kurkdjian illatmárka ugyanúgy az LVMH csoport tagja, mint a Dior Beauty (és mint pl. a Givenchy, a Guerlain, az Aqua di Parma, a Loewe és a Kenzo is).

2024. május 27. Közben megérkezett egy 30 ml-es kiszerelésben is. Az üveg nagyon letisztult, egyszerű, a szépségét az egyzerűség mellet az adja, hogy a kollekció egyes illataiban színes parfümök is szerepelnek (mármint hogy magának a parfümnek van valamilyen halvány színe). Egymás mellett különösen szépek. A doboz fehér karton henger, a kupak pedig mágneses kattanással ugrik vissza felhelyezéskor a helyére. A minőség az ilyen apróságokban is megnyilvánul.

orsi22
Krémmániás  |  Bőrtípus:  Zsíros  |  Bőrprobléma: Pattanások (acne)  |  Korcsoport: 25-34  |  2024. május 26.

Számomra ez az illat maga a mennyország és a nagybetűs Parfüm😃😃 és nem túlzok!
Valami isteni az illata és mindemellett iszonyat tartós! Mosás után is van, hogy érzem a felsőmön 😏.. Csak dícsérni tudom !
Szeretem❤😌

adrika128
Krémek Krémje  |  Bőrtípus:  Kombinált  |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok  |  Korcsoport: 25-34  |  2024. május 26.

Nem tudom hova tenni ezt az illatot. Úgy szeretném szeretni, mert van benne valami érdekes, izgalmas az orromnak, de nem az igazi mégsem. Rajtam nagyon dominál a füstösség, ami már kicsit sok. Brutál szillázsa és tartóssága van egyébként, szóval igen sokáig elég egy kis mennyiség is belőle. Aki érezte rajtam "pipadohány" jelzővel illette, ami nem esett valami jól.😆 Majd ősszel/télen azért újra próbálkozom vele, hátha...

ylexe    beauty blogger
Krémek Krémje  |  Bőrtípus:  Normál  |  Bőrprobléma: Túlérzékenység  |  Korcsoport: 35-44  |  2024. május 26.

Esetleg ruhán viselve nem lehet megszabadulni az ubiszagtól??:)
---
Természetes, friss, zamatos körtével és krémes, natúr mogyoróval nyit, marad is jó sokáig. Aztán hirtelen átvált izzadtságszagba/savanyú uborka illatra. Az illat pár óra alatt elhal (szerencsére, így nem kellett lemosnom).
Tavaszi UD: ugyanez a tapasztalatom, csak a téli teszthez képest most még a zamatos részt is átugrotta, és ment rögtön az izzadtságszagra.
Mintám fent van, vihető Pest megyén kívülre 🤣

Qwerty
Krémek Krémje  |  Bőrtípus:  Száraz  |  Bőrprobléma: Vízhiány  |  Korcsoport: 45-54  |  2024. május 26.

A mimóza rajongójaként a megjelenése óta rájárok a drogériában a teszterre, de még mindig nem döntöttem el, hogy kell-e ez nekem. Amilyen áron adják semmiképp, de kivárok. Ez azt jelenti, hogy nem rossz, nem rossz, de a szerelembeesés érzésétől messze van.
A megadott illatjegyek szerintem itt sem fedik a valóságot, a kumkvat kizárólagos fejjegynek erős túlzás. Nem kizárt, hogy van benne, de ennyi erővel még legalább három citrusféle. A karcos, szúrós, légfrissítős nyitányból erre következtetek. Utána mimóza következik, ezzel a résszel nincs semmi baj, ahogy a leszáradásával sem, csak éppen az nem hinoki fa. Aki dörzsölt már szét ciprus- vagy tujalevelet az ujjai közt, keresheti ebben ugyanezt az élményt, nem fogja találni. Friss ugyan, de édes. Mostanában mindig minden édes, ha kell, ha nem.
A legjobb, amit mondhatok rá, hogy nem rossz. Hasonló kategóriában van egy üveg Eisenberg Happy-m is, amit annak idején nem értékeltem túl sokra, most azt mondom mégiscsak jobb ennél.

Update. Végül jó áron lett egy üveges példányom és valahogy megszerettem. Nem hiszem, hogy bekerül az örökös kedvencek közé, de jó és hordható illat. Most kiérzem belőle a szezámot, legalábbis a mimóza mellett érzek valami tömörebb dolgot, ami miatt a leszáradása sem babásan púderes lesz, hanem kicsit komolyabb. Hinoki fának még mindig nem találtam nyomát.

Luna0301
Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34  |  2024. május 26.
Krémkedvelő  |  Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34  |  2024. május 26.

Imádom, ahogy a testvéreit is. Magamon nem érzem túl tartósnak, de lehet az EDT és zöldje miatt. Első szaglásra szerelmek :)

Luna0301
Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34  |  2024. május 26.

Azt érzem, hogy rajtam nem elég tartós, ezért minden nyár végén eltervezem hogy na, majd ha elfogy akkor valami mást veszek..na de kérem, ez az illat?! Mindig meggyőz, hogy nincs másra szükségem, csak rá. Nem baj ha nem elég tartós, na meg nyáron nincs is szükség nagyon tolakodó illatokra, nem?

Qwerty

Nem is tudom miben reménykedtem, ja igen, hogy ez lesz az idei kánikulaillatom. Ha csak az illatjegyeket nézem, az elképzelés jó lett volna, a Chanel-alaplé viszont rendre áthúzza a számításaimat, az amúgy tetszetős, könnyed Chance sorozatból egyik sem működik rajtam. Másolatban igen, már amelyikből elérhető, de az eredetik kivétel nélkül katasztrofálisak. Régóta nem próbáltam egyiket sem, el is felejtettem, ezt is majdnem megrendeltem vakon, mert már magam sem hittem el a régi tapasztalatokat, különben is volt olyan, hogy pár év múlva nagyon tetszett valami, ami elsőre nagyon nem jött be. Igen, de azok egyike sem Ch. volt.
Szóval ma eljutottam egy drogériába és lelkesen magamra fújtam, utána nem győztem örülni, hogy nem rendeltem meg. Úgy tűnik én is azon kevesek közé tartozom, akiken nem működik, frissítő citrusillat helyett rajtam ronda szúrós, savanyú, már-már ecetes szaga van. Nem hiszem, hogy a tele üveg teszter volt romlott, azt rögtön éreztem volna. Mivel nem annyira erős, így nem zavart, bőrön pár óra alatt pézsma lett belőle, de azért ez így nem oké.