Legújabb vélemények - Parfümök

beautifullife
Krémek Krémje  |  Bőrtípus:  Normál  |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok  |  Korcsoport: 25-34  |  2024. április 13.

Egy kedves Krémmániás által jutottam hozzá egy 10 ml-s fújóshoz tavaly, amiből már az utolsókat fújom.

Számomra is az egyik legélethűbb, zamatos grapefruit illat, amit parfümben valaha éreztem. Változó, hogy ez mikor meddig tart ki, de a leszáradása is megéri a pénzét a friss, fás, kicsit földes vetiverrel. Aki szalmaszagtól tart a vetivernél, szerintem itt nem fog ezzel találkozni, de nyilván a bőrkémia tud meglepetéseket mutatni.

Időnként ez a keserűség egy tonikra is emlékeztet. 😃

Tartóssága nem a legjobb, de nem is szörnyű, minimum egy újrafújásra szükség van nyáron, de ár-érték arányban szerintem ez belefér.

Alig várom, hogy újratöltsék a készletet, hogy beszerezhessek egy nagy üveggel. Nehezen szoktam találni nyári illatot, mert a legtöbb nem az én műfajom, de ez szinte tökéletes. Elegáns, friss, fanyar, nagyon jól esik viselni a melegben.

Eta86
Krémmániás  |  Bőrtípus:  Száraz  |  Bőrprobléma: Vízhiány  |  Korcsoport: 35-44  |  2024. április 13.

Imádom 😊Tudni kell hogy mostanában oda vagyok a rózsás, édes illatokért.Ő egy fantasztikus finom rózsás, édes, tartós illat.Nagyon hasonlít a bőrömön a La Vie Est Belle Rose Extraordinaire,őt is imádom egyébként.Nekem nagyon tetszik.5*

Dormir
Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  2024. április 13.
Krémmániás  |  Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  2024. április 13.

Nagyon nemes,kifinomult illat.
Picit a Bottega Veneta vonal. Számomra nagyon olasz. Katedrálisok hűs márványlépcsője, cseppenő szenteltvíz, illatos velúrbőr, a minőségi élet aromája. Fantasztikus hangulata van. Nőies, finom, puha, okos, kortalan. Van benne valami üdítő,mint egy hűs templom levegője egy forró városnézés után. Van benne valami ősi és mégis modern
Demeter Holly Water illata ilyesmi, de ez ellenben azzal nagyon nagyon tartós.

Meluska20
Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54  |  2024. április 13.
Krémkedvelő  |  Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54  |  2024. április 13.

Első Escadam, impulzív vásárlásaim egyik eredménye, mint sok más. De azért annyira nem rossz. A jázmin dominál benne nekem, a sorbet talán. Összességében nekem adja egy tengerparti nyaralás érzetét. Ezek a limitált parfümök úgysem a signatura parfümre hajtanak szerintem, szóval nem is kell ezt tőlük várni. Inkább azt, hogy egy hosszú lenge ruhában sétálj egy tengerparti városkában, ahol enyhén fúj az a semmihez sem hasonlítható illatú tengeri szellő, igyál egy finom frappét, vagy koktélt, flörtölj a helyi fiúkkal, vagy férfiakkal, kinek mi tetszik és felejtsd el mi vár majd otthon. Nekem ez teljesen átjön. Szerintem erre találták ki. Addig is itthon fújkálom, és azt képzelem, épp ott járok Santorinin. 😀

Meluska20
Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54  |  2024. április 13.

Ha szereted a citrusos, bergamottos illatokat mindenképpen tegyél vele egy próbát. Citromos is de kicsit édes is, de csak annyira mint egy citromos sütemény. Nekem 5 csillag. Vannak drágább parfümjeim is, és lehet, hogy korban sem nekem szánták, mert már nem vagyok lány, mások szemében persze, mert a kor csak egy szám. Egyenlőre nekem kell.

Linett21
Krémek Krémje  |  Bőrtípus:  Száraz  |  Bőrprobléma: Pattanások (acne)  |  Korcsoport: 18-24  |  2024. április 13.

Ropion papa egyik legcsodálatosabb alkotása; több mint 30 éve van piacon és én imádom-imádom.Igazi "sárgás-zöld" illat, mind kívül, mind belül és szerintem csodásan hippi. A galbánum-büdöske indítás bódító-aromás-zöld-üde; utána viszont gyorsan puhul-sárgul, krémesedik és édesedik. Az én várakozásomhoz és gusztusomhoz képest picit édesebb fásra is szárad, de így is tökély, mert megbújik benne egyúttal egy pici fanyar keserűsség is és ez nagyon tetszik. Igazi szabadtéri, erdőjáró, tavaszi illat lett számomra. Páran már leírták: igen, valóban retro is, és nem illeszkedik a mai trendekhez, vigyázat! Vakvásárlásra nem ajánlom. Kicsit különc is, de ha pl. szereted a Bandit-ot, a Cacharel Edenjét, a Chanel No. 19-et és a Cristalle-t, a Gres Cabotine-t vagy a Clinique Calyx-ot (noha nem hasonlóak); biztosan fogod értékelni ezt is. Projektálás közepes, tartósság (rajtam) korrekt 6 óra. És noha nem ez a lényeg, tudjuk, de az üvege a parfümgyűjteményem ékessége. Ilyen szép nem sok van. Igazán jól mutat a Cartier La Panthere, a Fendi Furiosa, az YSL Cinema, a Lancome O d'azur és a sok Mugler között; ha nem a legszebb közülük :-)

Linett21

2 éve próbálok dűlőre jutni ezzel az illattal, megérdemli, hogy írjak már róla, de ellentmondásos vele a kapcsolatom; hol kedvelem, hol nagyon nem. Mindenesetre sokkal többet ül a dobozában a szekrénybe zárva, mint ahogy azt vásárlásakor vártam. A Zara Femme illatával érzek párhuzamot, de akárhányszor e kettő elém kerül, valahogy mindig a Zarára esik végül a választásom. Ilyenkor kínomban szisztematikusan pontokba szoktam szedni a prot és kontrát és sajnos, itt a kontrák vezetnek:
Pro:
1.) Édes-púderes-kellemes-lineáris, irodabarát.
2.) Sok helyen elérhető, és most már kezd olcsóbb is lenni.
3.) Kortalan; puha, bárhova, bármikor, bárkinek alkalmas viselet lehet. Amolyan "kedves" illat.

Kontra:
1.) Számomra egyszerűen unalmas, túl lineáris, semmit sem érzek pl. a rizsből és teából, pedig épp ezekre vártam.
2.) Felfújás után kb. fél órával vmi olyan jelleg jön elő a bőrömön, mintha vmi benzinszerű dolog is lenne benne, mint amikor beindítanak melletted egy autót.
3.) Rajtam nem tartós és nem is projektál. Jóindulattal ha 2-3 órát bír és nagyon bőrközeli.
4.) Az üvegétől sztrókot kapok, mert:
- 4.a) A 3szög alakú kupakaljat csak egyetlen szögben lehet visszatenni, egy csomót kell mindig forgatnom, hogy visszatehessem rá rendesen.
- 4.b) A tárolás a hatalmas és teljesen indokolatlan méretű kupak miatt macerás, kétszer akkora, mint maga az üveg, röhej. (Egy ismerősöm dolgozott parfümériában, utálták, mert egy normál polcra sem fért be és a vevők sem tudták kezelni, le is vették a teszter kupakját emiatt.)
- 4.c) Személyes dilim, hogy szeretem látni, mennyi van még az üvegben, itt ez sem megy, csak max. a telómmal átvilágítva. Néha.
5.) Nem tudok elvonatkoztatni attól a benyomástól, hogy a Kenzo is akart magának egy Hypnotic poison-szerű dupe-ot magának, csak jóval kevesebb sikerrel. (És a Hypnotic poison körüli elképesztő hype-ot ráadásul, sajnos, én a mai napig képtelen vagyok felfogni.)
Elhasználom a kis maradékom, jobban nem tudok belekötni, de soha nem lesz újravevős és azt hiszem, el is fogom utána felejteni.

adrika128
Krémek Krémje  |  Bőrtípus:  Kombinált  |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok  |  Korcsoport: 25-34  |  2024. április 12.

Elkezdtem tesztelni az Initio parfümöket és berendeltem ebből is egy pici mintát. Első próbáknál kicsit furcsa volt, mert én nem használok púderes parfümöket, de éreztem, hogy ebben van valami csábító. :D Aztán annyira ráfüggtem, hogy napi szinten kenegettem a kis mintámat. Krémes, finom illat, de van benne mélység is. A mandulát kifejezetten nem érzem ki belőle, amit sokan írnak (szerencsére) én kevésbé szeretem. Tartóssága nagyon jó, még este is érzem magamon. Most jelenleg ez a nagy szerelmem.😋

mannus93
Krémmániás  |  Bőrtípus:  Kombinált  |  Bőrprobléma: Túlérzékenység  |  Korcsoport: 25-34  |  2024. április 12.

Könnyű illat, nem èrezhető rajta alkohol, amit nem szeretek egy parfümnèl. Valóban kiemelkedik a termèkcsalád az Avon illatok közűl. De inkább az idősebb korosztályhoz illik ès sztem azt is cèlozzák meg. Hiányoznak az Avonból a modernebb illatok. Egyèbkènt szerettem az illatot, de a 100 ml kiszerelèst már meguntam. Közepesen tartós.

eheiszki
Krémmániás  |  Bőrtípus:  Kombinált  |  Bőrprobléma: Vízhiány  |  Korcsoport: 35-44  |  2024. április 12.

Egy időben gyűjtöttem a La Petite Robe Noire vonalat, végül minden túladtam. Ami hiányzik, az a Black Perfecto és ő, a Fraiche. A nyitása citrusos gyümölcsös, mandulával. A leszáradása pisztáciás, mandulás, kicsit gourmand vonalon mozogva, olyan 3 óra múlva éreztem benne a LPRN dnst. Nagyon szerethető illat.