Legújabb vélemények - Parfümök

Elkofen
Krémek Krémje  |  Bőrtípus:  Kombinált  |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok  |  Korcsoport: 45-54  |  2024. február 28.

A megjelenése évében mintát kaptam belőle és azt követően is többször fújkáltam papírcsíkra. Valahogy ezek a próbálkozások mindig télen, vagy hidegebb időben történtek. Iszonyatosan tetszett és igazán finom illatnak találtam.
Azt tényleg nem tudom kétségbe vonni, hogy meglehetősen szintetikus hatású. Valóban egy fura, édes katyvasz műkókuszból, ylang-ylangból és fehér virágokból. Viszont mivel mindezek ellenére is tetszett a minta, így elkezdtem a bőrömön is próbálgatni. Sajnos nem szeretem magamon, ugyanis valahogy még furább illattá alakul át a csuklómon. Így viszont egyáltalán nem kellemes. Ez sem működik rajtam, ahogy az eredeti LVB sem. Sajnálom, mert szép az üvege és rengetegen kínálják eladásra kimondottan megfizethető áron. Így inkább nem kell.

Tarzicia
Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  2024. február 28.
Krémek Krémje  |  Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  2024. február 28.

Nagyon vártam ezt az illatot, drukkoltam is magamban a Diornak, reméltem, hogy jó lóra tettek. És persze nem szerettem volna csalódni bennük.
Egyesek a neten azt rebesgették, hogy ez lesz tán a megszüntetett és ikonikus Miss Dior Cherie utódja, meghallották a nép hangját. A remény hal meg utoljára. A koncerten, amikor visszatapsolják az együttest, ott se biztos, hogy az lesz a ráadás, amire mindenki vár. Én amúgy először azt hittem, hogy a New Look 1947-2024 mintájára tán a Miss Dior Originale-t támasztják fel hamvaiból. De az valszeg nagy melléfogás lenne. Arra a retro, zöld-púderes illatvilágra nem lenne ma kereslet.
Rózsamániásként hard core Miss Dioros vagyok, szeretem az illat (majdnem) minden változatát. Ettől elsőre mégis kikerekedett a szemem. Pontosabban nem akartam hinni az orromnak. Ez most komoly? Ez lenne a Dior vadiúj in house sztárparfümőrjének alkotása, a Miss Dior nagybetűs "parfüm" változata?... De hisz' ennél még az EDP is jobb!... Vagy legalábbis kidolgozottabb. Fajsúlyosabb, töményebb illatra számítottam. Ez egy modern, fiatalos, optimista, életigenlő illat, kis túlzással a Dior La Vie Est Belle-je. Kifújás után jó sokáig nekem mindez úgy jött le, hogy ez egy infantilis, csajos, gyümis, virágillat, pézsmás rózsa. (Érdekes, hogy az illatjegyek közt nincs is külön felsorolva a rózsa, de a csokorban biztos, hogy megbújik jópár szál.) Nem műanyag, nem szintetikus, mégis faék egyszerűségű kreálmány, mainstream, populáris tucatillat. Van már ilyen a nap alatt. Bvlgari Rose Goldea - Ferre Rose - Burberry szint, de tudnám még sorolni reggelig.
Megmutattam a férjemnek is, megbízok az ízlésében, elég tapasztalatot gyűjtött már mellettem az elmúlt évek alatt. Elhúzta az orrát, mondván ez semmi extra, nem mozdít meg benne semmit. Tehát nem mondanám férfimágnesnek se.
Áldottam az eszem, hogy elsőre a legkisebb kiszerelést rendeltem meg belőle, könnyen lehet, hogy még ez is sok lesz.
De kisvártatva óriási átalakuláson megy keresztül az illat. Hiába...a modern vegyipar...A viszonylag éles-friss, virágos szál elhalványul, és kisimul, kikerekedik az egész, de édesnek még ekkor se mondanám. Rajtam majdnem egy az egyben Chanel Allure EDT lesz a vége, amit nagyon szeretek. Szóval kényeztető, kicsit gourmand, pacsulis alapon nyugszik, csak pici türelem kell, és feltárul a szépsége.
A napokban azt hiszem, azért előkapom az összes Miss Dioromat, és egyesével összehasonlítom őket vele. Egyelőre 4 csillagot kap.
Azt kifelejtettem az előbb, hogy a tartósságával egyáltalán nem vagyok kibékülve, rajtam nagyon max 3 óra.

Annaakiss
Krémmániás  |  Bőrtípus:  Kombinált  |  Bőrprobléma: Tág pórusok  |  Korcsoport: 25-34  |  2024. február 28.

Arab illat rajongókènt imádom ezt az illatot pedig azt hittem nem illik hozzám. Ez az “ártatlan” ibolya illatom. Tartós,dícsérik,nem jön veled szembe. Tavaszra tökéletes🥰 Guerlain nem szokott hibázni.

Csilike79
Krémmániás  |  Bőrtípus:  Kombinált  |  Bőrprobléma: Bőröregedés  |  Korcsoport: 45-54  |  2024. február 28.

Ez egy nagyon egyedi illat, amire rányomta a bélyegét az a tény, hogy tinikoromban amikor kaptam egyet San Marinoban, gyakorlatilag megfürödtem benne. A kanyargós úton visszafelé, a szerpentinek és ez a vad illatt megtette a hatását, eléggé rosszul lettem a végére. Eredeti, de nekem túl agresszív illat, olyan amiből szigorúan csak egy cseppet szabad feltenni, mert az is kinyír körülötted mindenkit vagy fél napig. Ma max. egy cseppet tudnék magamon elviselni belőle, azt sem minden nap. De emléknek kedves.

Csilike79

Na, megint egy tinikorom illata. Volt is belőle, nagyon menőnek is éreztem magam! :) Múltkor vettem itt kimérva 10 ml-t, hogy na mizu? Először is olyan volt, mintha megint 17 lettem volna, tök jó volt az, amit kiváltott belőlem! De ma már nekem, túl erőszakos, túl vad, bár szerintem, még mindig nagyon egyedi illat. Most már inkább a púderesebb, frissebb, virágosabb, lágyabb illatokat preferálom. De jó volt újra randizni vele!

Csilike79

Tinikoromban volt egy illat amit mindig másokon éreztem, és nagyon finom volt. Azóta sem tudom pontosan mi volt, valami Kenzo illat azt hiszem. Egyszer csak kódorogtam a DM-ben és kipróbáltam, vaktában. Bumm!!!!! Villámcsapás! Végre volt egy parfüm, ami a régi vágyott illat mása volt, és végre tudtam mi az! Nagyon kellmes illat. A tartóssága nem olyan talán mint egy drágábbnak, de rendben van!

Elkofen

Nagyon vágytam már így a tél végén egy kis finom, frissebb virág illatú parfümre. Hát akkor lehetne cseresznyevirág, gondoltam. Buta módon megrendeltem pár ezer forintért online. Az nem kifejezés, hogy nem tartós. A bőrömre fújtam és pár perc múlva színte teljesen eltűnt. Számomra ez gyatrább, mint egy testpermet. A kifújás pillanatában erős, kissé művi cseresznye illata érezhető. Ez kb 1-2 percig tart. Ezután átmegy egy harmatgyenge virágillatba valami pézsmás mellékzöngével. Ez lenne itt a cseresznyevirág aroma, ami gyenge, jellegtelen és kb. negyed óra múlva távozik. Ezt követően rajtam már csak egy kis zavaró, pézsmás mellékszag marad. Az üvege minőségi, s a kupak tényleg gagyi egy kissé. Viszont a beltartalom lenne a lényeg. A vacak tartósság miatt ez számomra teljes pénzkidobás volt. Kuka, vagy wc illatosítóként végzi..

Csilike79

Még mindig imádom! A tinikorom egyik nagy illat-szerelme volt. De valahogy mindig elkerült, csak másokon éreztem. Aztán felnőtt fejjel vettem magamnak, és még mindig az egyik legjobb! Tiszta, különleges illat!

Csilike79

Évekig ez volt az elsőszámú illat, és még mindig a top 3-ban van! Imádom, hogy friss, citrusos illat, és többször megjegyezték mér, hogy milyen jó illatom van, ha ez volt rajtam. A bőrömön, ruhámon tartós is. Már több üveggel elhasználtam, és biztos még ójravevős lesz!

Csilike79

Nagy tinikori szerelmem volt ez az illat. Akkoriban, a 90-es években jött ki, és élénkem emlékszem, hogy nagyon tetszett, és vágytam is rá.
Engem emlékeztet az Estée Lauder Pleasures Intense-re, csak nem annyira erős, vad illat. Rájöttem, hogy nagyon szeretem még mindig, bár már a top 3-ban nincs benne, de a egyszer elfogy, valószínű újra fogom venni!