Legújabb vélemények - Parfümök

szeliger
Krémek Krémje  |  Bőrtípus:  Száraz  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54  |  2024. április 22.

1,5 ml mintát próbálgatok lelkesen, szerelem volt első szippantásra, nagyszerű illat. A kis fújós minta papírborítása a nagy parfüm dobozát idézi, a tengerfenékből előbújó élővilág különleges formáival. A parfüm maga türkiz árnyalatú., nem emlékszem, hogy lett volna hasonló kék színű parfümöm valaha. Csak pár illatjegy bújik meg benne a leírás szerint, de az összhatás őrület. Ez az, amire azt mondják, hogy nem lehet megmagyarázni: vagy megvan a kémia vagy nincs és nálam most megvan. Fogalmam nincs, hogy a környezetemnek is olyan kellemes élmény-e, mint nekem, de rajtam ez a parfüm végtelen nyugalom, tisztaság, hatalmas hullám, ami a tetején hordoz. Az összes jegy előjön már a kifújáskor is, dominálóan rózsa, aztán ott a szintetikus, selymes és szappanos pézsma és egy kissé kámforos, fenyős-fás illatjegy is, ennek kell lennie az eukaliptusznak. (Ezt azért nem merem teljes meggyőződéssel leírni, mert én eukaliptuszt a biológiai valójában még sohasem szagoltam, csupán aromaolajokban vagy fürdőtermékekben találkoztam vele.)
A L'Artisan illatai nem a tartósságukról híresek, itt azért nem lehet sok kifogás, rajtam hosszan illatozik a parfüm. A hatósugár inkább bőrközeli, de lehet, hogy csak azért mondom, mert annyira komfortosan érzem magam benne, szinte belém olvad. Nagyon kellett már egy ilyen illat a sok édesség után, örülök, hogy rátaláltam, eddig elkerülte a figyelmemet, hogy már két éve hozzáférhető. Ráadásul nagyon illik a ház arculatába, a meghatározó Mure et Musc méltó párja, pedig közel fél évszázad választja el tőle. Nagy bánatom, hogy csak 75 ml-s kiszerelésben hozták forgalomba, ha lenne egy kisebb üveg, már meg is rendeltem volna, így azonban még egy kicsit gondolkozom.
Az illathoz még egy kis ajándék, a parfüm bevezető eseményéről készült egy kis video, aláfestésnek Adrián Berenguer Days Pass zenéjét választották.

Mirabylia
Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44  |  2024. április 22.
Krémek Krémje  |  Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44  |  2024. április 22.

MÉG KAPHATÓ! Anyukám kedvenc illata volt ezért futottam egy kört. Néhány helyen találtam, de horror áron. 65 vagy 100ml tesztereket találtam, kb. 42 és 65 ezer Ft között mozog az áruk. Ha valakinek szükséges, akkor még fellelheti. :)
Rajtam kevésbé volt tartós, ezért csak anyumét használtam néha. Nagyon kellemes, nőies, lágy illat volt, sok bókot kaptam miatta.

simonhenrietta
Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34  |  2024. április 22.
Krémkedvelő  |  Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34  |  2024. április 22.

A pontszám az új verziónak szól. Az eredeti formulának száz pontot is adtam volna. A régi formulától igazi nőnek éreztem magam. Önbizalmat adott akárhányszor csak megéreztem magamon. Sajnos mivel akkoriban még nem kerestem túl jól és annak jelentős része is tandíjra ment el, összesen csak kétszer vettem belőle. Mikor végre befejeztem a sulit és lett karrierem, első dolgom volt, hogy ismét elmenjek és szerezzek belőle. Az illattal nem stimmelt valami... Nagyon gyorsan elillant és a régi, emlékeimben élő illathoz az ég világon semmi köze nem volt. Annyira nem, hogy még koppintásnak se menne el. Gondoltam biztos a teszter a hibás. Majd máshol is tettem próbát. Ugyanerre az eredményre jutottam. Elkezdtem olvasgatni itt a kommenteket és megláttam Linett21 kommentjét. Egy kis utánaolvaasás, és igaz. A L'Oreal felvásárolta 2019-ben a Muglert és megváltozott a formula. Felfogni nem tudom, egy ilyen tökéletes illatot hogy lehetett így elrontani. Soha az életben nem bocsátom meg a L'Orealnak...

simonhenrietta
Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34  |  2024. április 22.

Furcsa mód először tetszett, majd 2-3 használat után csupán színtiszta jód, amit érzek.

nandy.25
Krémmániás  |  Bőrtípus:  Száraz  |  Bőrprobléma: Vízhiány  |  Korcsoport: 45-54  |  2024. április 22.

Nem is kell mondanom, hogy az Ariana Grande Cloud dupe-ja, ahogy a neve "sem tagadja". Én sajnos eddig csak kis kiszerelésben láttam a Reserved üzletekben, ami nagyon cuki, de hamar elfújnám.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34  |  2024. április 22.

Imadom, nem tudok betelni az illattal.
Sajnos 4*-ot kell adnom, mert rajtam nem eleg tartos. :(

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34  |  2024. április 22.

Nekem nagyon hasonlit a Montale- Intense Cafera.
Tartos illat, egesznap korbeleng , ha ezt viselem.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34  |  2024. április 22.

Rajtam sajnos nem volt tartos, igy tovabb is adtam.
10mlt hasznalhattam el az uvegbol.
Finom illat, de szamomra nem lett szerelem.

ansc
Krémek Krémje  |  Bőrtípus:  Kombinált  |  Bőrprobléma: Tág pórusok  |  Korcsoport: 25-34  |  2024. április 22.

10/10, csodálatos finom puha, meleg illat. Nagyon kellemes viselni, nekem ez egy mindennapi illat.
Leszáradás után egy egészen mézes illattá varázsolódik. Nem émelyítően édes.
A tartóssága egészen elképesztő. Ha pénteken befújom magam még vasárnap is érzem magamon (elhihetitek, hogy fürdők és naponta többször is kezetmosok)

barcissza
Krémkedvelő  |  Bőrtípus:  Kombinált  |  Bőrprobléma: Nincs  |  Korcsoport: 35-44  |  2024. április 22.

Nagyon keresem A tavaszi körtés parfümöt idén magamnak! Hétvégén kipróbáltam a Mü-ben,ráfújtam a csíkra,megszagoltam és kirázott tőle a hideg!!!Én ilyet még nem tapasztaltam!! Azt hiszem megtaláltam A tavaszi körtés parfümömet! Fújtam mintát a csuklómra is,az eleje kellemes gyümölcsös illat,érzem benne a körtét,aztán átmegy kicsit unisex illatba,ami nálam azért volt telitalálat,mert nem szerettem volna citrusos lecsengésű illatot! Kicsit szúrós,de meggyőzött! És nem utolsó sorban tartott 8 órát rajtam! fantasztikus!! Meg is rendeltem ma akciósan :))