Legújabb vélemények - Patikai gyógykrémek, termékek

Fiszuli
Krémmániás  |  Bőrtípus:  Kombinált  |  Bőrprobléma: Pattanások (acne)  |  Korcsoport: 25-34  |  2020. augusztus 13.

Bibik, bajok és sebesülések miatt tartjuk itthon, bár még soha nem kellett használni magunkon - reméljük nem is kell. A két kutyánkat viszont már kellett vele ápolni, az egyiknek egy drót sértette fel az arcát, elég mélyen. Kezeltük, tűrte és szépen gyógyult a seb, nagyon hamar el is múlt, viszont a másik kutyától el kellett különíteni, mert feszt lenyalta róla a kis mohó. Ugyanez a furcsa "gasztronómiai" ízlésű, Betadine nyaló kutyánk a lábát sértette fel, mikor szerette volna szerelmét kifejezni a szomszéd kutyalánynak - akit amúgy ez marhára nem hatott meg - és próbált volna átugrani a kerítésen. Nagynehezen meggyőztük róla, hogy az érzéseinket máshogy is ki lehet fejezni - főleg, hogy utána egy hónap múlva el is vittük ivartalanításra - és amikor végre hagyta, hogy kezeljük a sebét, akkor láttuk meg, hogy ez bizony elég mély, rendesen vérzik is és elgondolkodtunk az állatorvosi látogatáson, egy esetleges varrás miatt. Viszont úgy voltam vele, ha már jön a hétvége (mert mikor máskor történne ilyen baj, mint egy 3 napos hosszúhétvége előtt), próbálkozzunk a Betadine-al. Majdnem 4 nap alatt úgy rendbevágta azt a mély vágást a kutya lábán, hogy öröm volt nézni, pedig ha tízszer kentem be a lábát vele, akkor tizenegyszer nyalta le egy fél órán belül. Szóval nálunk a "bundás gyerekeknél" jól vizsgázott. Az itteni kommentek alapján lehet veszek egy másik üveggel is és elkezdem pattanásokra használni, próba szerencse.

acskatalin
Újonc  |  Bőrtípus:  Normál  |  Bőrprobléma: Bőröregedés  |  Korcsoport: 35-44  |  2020. augusztus 13.

Az itteni véleményekben találtam meg a francia gyógyszertárat, ahonnan többször is rendeltem (soin-et-nature). Szeretem ezt a krémet. Arcra, szemem köré, nyakra, dekoltázsra kenem. Nagyon zsíros, ezért vagy Cerave hidratáló fölé vagy azzal kb. fele-fele arányban keverve kenem, így könnyebb eloszlatni. Az arcomat simítja, a mitesszereket kitisztítja. Kb fél éve használom és azóta nagyon szép lett a bőröm, még a régi hegek is halványodtak. Természetesen nappal fényvédőt szoktam használni. Nagyon szeretem. Nekem is leoldotta a körömlakkot, tök meglepő.

Binga
Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34  |  2020. augusztus 12.
Újonc  |  Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34  |  2020. augusztus 12.

Nagyon érzékeny bőröm van, viszont ez a krém mindig beválik. Szeretek bele tenni egy kis shea olajat és/vagy ligetszépe olajat és attól még táplálóbb. Persze azért rétegzős rutinom megtartottam de próbálok egyszerűbb és kevesebb terméket használni. Ezzel zárom az esti rutinom.

Yette
Krémek Krémje  |  Bőrtípus:  Zsíros  |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok  |  Korcsoport: 18-24  |  2020. augusztus 12.

Alapjáraton enyhén zsíros bőrömön sokszor kijönnek fehér kis göbök (closed comedones), ezek időnként bedurrannak, és pattanások keletkeznek belőkük.
Mikor észlelem hogy ez a folyamat elkezdődik, az egész területet bekenem enyhén ezzel a krémmel, pár napon keresztül. Általában 3-4 nap múlva a gyulladás teljes mértékben eltüik a bőrömről.
Még ebben a koncentrációban is igen erős termék, érdemes megfontoltan használni. Könnyen túladagolható, ilyenkor viszkető, piros, iritált bőrt hagy maga után, amit senki se szeretne. Ezt elkerülendő vagy aláhidratálok a terméknek, vagy felkenem az arcbőrömre fürdés előtt hagyom hat körülbelül 5 percet, majd lemosom, és így is nagyon szép eredményt lehet vele elérni.
Valamint bármilyen textilnek a színét könyörtelenül kiszedi, vigyázni kell vele!
Számomra az Akneroxid egy végső esetben használandó megoldás, amikor azt érzékelem hogy a gyúlladást valószínüleg a BHA, és a Niacinamid nem képes kezelni, ő a nagyágyú, aki jön gyorsan eloltja a tüzet, és tovább is áll.
Mindenkit arra kérek ha ennek a terméknek a használataán gondolkodik, LEGYEN NAGYON OVATOS, mert több kárt okozhat a krém mint hasznot.
(Fényvédő használata a temék használata mellett, erősen ajánlott !! )

Babooca
Krémek Krémje  |  Bőrtípus:  Kombinált  |  Bőrprobléma: Túlérzékenység  |  Korcsoport: 25-34  |  2020. augusztus 12.

Szuper krém, ilyen jó krémem csípésekre még nem volt, pedig szinte mindent kipróbáltam már ellenük. Végre egy olyan zselé, ami nem hámlik le kukacokban a bőrről, nem átmenetileg hat csak, hanem hosszan tartóan és különösen jól ápol. Mindenkinek csak ajánlani tudom.

ramonav
Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34  |  2020. augusztus 12.
Krémmániás  |  Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34  |  2020. augusztus 12.

Nagyon jó krém, megfázásos vagy allergiás időszakban mindig ezt használjuk. Sajnos nekem hajlamos már pár nap alatt kisebesedni az orrom a sok fújástól. Utána pedig bevarasodik, ami csúnya és fájdalmas. Ha ezzel a kis krémmel időben elkezdem kenni, egyáltalán nem lesz sebes.

lolkabolka
Krémmániás  |  Bőrtípus:  Normál  |  Bőrprobléma: Vízhiány  |  Korcsoport: 35-44  |  2020. augusztus 11.

Sokan elfelejtik, hogy a kék és a piros kenőcs nem ugyan az! Én kimondottan örülök ennek. Ápoló, gyógyító! Ezt vetem be, ha egy sima körömvirág kenőcs él több kell.

deezsina
Krémek Krémje  |  Bőrtípus:  Száraz  |  Bőrprobléma: Pattanások (acne)  |  Korcsoport: 25-34  |  2020. augusztus 10.

Ezt a krémet nem véletlen orvos írja ki, nagyon erős cucc, ezért 1-2 nap után lepontozni nagyon nem oké szerintem.
Én minden másnapi alkalmazással kezdtem bevezetni, így kb 3 hete használom, mivel már voltak húzós eseteim retinol és AHA túlzott alkalmazásával, ezért nem lepett meg az irritáció sem. Amikor túl erősnek érzem, úgy hogy a reggeli c-vitamint és hidratálót alig bírja a bőröm, akkor volt hogy 1 napnál több szünetet tartottam, de igyekeztem visszatérni, mert alkalmazás nélkül nem szokik hozzá a bőr. A bőrgyógyász azt is említette hogy ha hozzászokik akkor este és reggel is alkalmazzam, na ettől még messze vagyok.
Mivel a c-vitamin és a krém hatóanyagi kiütik egymást, ezért c-vitamint csak reggel használok, nem tudom kockázatos-e, de mivel ez a krém szárít, öregít és szabadgyököket szabadít fel, úgy gondoltam hogy valami antioxidánsra is szükség van.
Kb 3 hét használat alatt még mindig vannak pattanások, ugyanúgy megtelnek a pórusaim, de türelmes vagyok. Írok majd a friss infókról.

update: 2-3 hónapos használat után már egy jó ideje nincsenek aktív pattanásaim, gyulladt gumók zéró, mivel a pórusaim azért bőven megtelnek még így is, néha kis felszíni apró pattanások vannak de azok 1 nap alatt elmúlnak szinte. Nem állítom hogy átalakult a bőröm, de jelentősen jobb állapotban van mint korábban, nem gyötrik folyamatos sebek és gyulladások, de azért majdnem másfél évtized gyötrés nyomait nem tudom van-e bármi, ami eltünteti.
Kb 1-1,5 hónap alatt hozzászokott a bőröm, már nem érzem a szárító hatást, irritálni se nagyon irritál. Inkább az van amúgy hogy reggel rákenem a c-vitamint és teljesen fénylik tőle a bőr, rá hidratáló már totál zsíros érzetet kelt, törölgethetem nappal az arcom. Utóbbi viszont muszáj, mert fényvédelem ehhez a krémhez kötelező.
Jó lett volna pártucat sebhellyel korábban rátalálni erre a termékre. Azt nem tudom hogy ezt életvitelszerűen kell-e eztán alkalmazni, vagy marad-e valami tartósabb hatás ezután, attól tartok hogy nem.

update2: elkezdtem kozmetikushoz járni, aki azonnal letiltott ennek a használatáról, mert nagyon elvékonyította a bőröm. Nyáron tényleg az volt az általános állapot, hogy mindentől tükörfényesre izzadt, néha random bepirosodott, és minden amit a kozmetikus kent rá, de tényleg minden csípte. Kb egy hónap szünet és két tápláló regeneráló kezelés kellett, mire visszaerősödött a bőröm. Pattanások picit jöttek vissza, de ezt a nyári maszkviselés is okozhatja, meg hogy picit jobban elkezdtem piszkálni. Nyáron amúgy is jobb a bőröm így még nem tulajdonítom eredménynek, hogy az 1-2 hónap szünet után még relatíve jó a bőröm. Szerintem télen, kúraszerűen fogom használni ezt a krémet, mivel 3-4 hónap alatt sem fogyott el az első kiszerelés, de én kiírattam hirtelenjében még egy másikat, ami a polcon áll :/

pannesz
Krémkedvelő  |  Bőrtípus:  Kombinált  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  2020. augusztus 10.

Deréktájékra kentem diónyi adagot, hamar viszkető, égető érzést váltott ki a bőrömön, és piros dudorok jelentek meg. Valószínűleg nem bírom, a benne lévő kapszaicint. A sima (nem forte) Inno Rheuma krémmel nem volt ilyen gondom. Sajnálom, mert a melegítő hatásra lettem volna kíváncsi, de így nem merem újra próbálni. Le kellett mosnom magamról, és be kellett kennem sebkezelő krémmel az érintett bőrfelületet, hogy megnyugodjon.Aki ki szeretné próbálni, először végezzen kis területen tesztet vele!

gabocaaa
Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34  |  2020. augusztus 9.
Krémkedvelő  |  Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34  |  2020. augusztus 9.

Nagyon szeretem, tökéletes ekcémás bőrre. Én sminklemosónak is ezt használom, plusz árban is verhetetlen.