Legújabb vélemények - Patikai gyógykrémek, termékek

Zsofk
Krémkedvelő  |  Bőrtípus:  Száraz  |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea)  |  Korcsoport: 25-34  |  2022. július 7.

Még nem találkoztam senkivel, aki használta volna ezt a krémet, őszintén meg is értem :D Én viszont nagyon szeretem, télen arckrémként, vagy pedig olyan alapozók alá szeretem használni, amik nagyon szárítják a bőröm. Iszonyatosan testes, de nekem nagyon száraz a bőröm, ezért télen este felkenve reggelre pihepuha lesz a pofim. Napégés, kidörzsölődés, sebek körül hidratálás vagy bikinivonal-szárazság esetén is ezt szoktam használni, mert egyáltalán nem irritál, nagyon jól hidratál, szépen ápol- és én úgy vettem észre hogy a sebgyógyulást is mintha picit javítaná.
Viszont megértem hogy az állaga miatt elriaszt(hat) mindenkit. Én szeretem :)

Bubuka96
Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34  |  2022. július 6.
Újonc  |  Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34  |  2022. július 6.

Pár hónapja használom és szeretem. Előtte a to hidratálóját hasznaltam. Jól hidratál, illatmentes, nem irritál és az ára is nagyon kedvező, 500 ft alatt vettem a gyógyszertárban. Hűtőben tárolom. Számomra van olyan jó, mint az említett márka terméke.
Ajánlom. Eddig 5 csillag. Megéri kipróbálni!

Alice83
Krémek Krémje  |  Bőrtípus:  Normál  |  Bőrprobléma: Túlérzékenység  |  Korcsoport: 35-44  |  2022. július 6.

sminklemosásra nagyon jó..nagymamám csak ezt használta és mindíg szép és puha volt a bőre..😊..

Peti321
Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: >54  |  2022. július 3.
Újonc  |  Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: >54  |  2022. július 3.

Benedvesített bőrre használom az előre kiadagolt mennyiséget! Érzékeny száraz bőrtől kezdve az ekcémásig jó választás!

klaviatura
Újonc  |  Bőrtípus:  Kombinált  |  Bőrprobléma: Pattanások (acne)  |  Korcsoport: 18-24  |  2022. július 3.

Előzmény: Korábban szedtem már izotretinoin tartalmú készítményt (Inerta) kb. fél évig. Az szépen rendbe is rakta az arcomat és utána évekig nem jöttek elő max. kisebb pattanások, amik gyorsan el is múltak.
Jelenlegi kezelés: Azonban idén márcisban elmentem a bőrgyógyászomhoz, mivel nagyon sok apró pattanás jelent meg az arcom kb. minden részén. Nem voltak gyulladtak, de nagyon zavaróak voltak. A bőrgyógyász úgy döntött, hogy egy "emlékeztető-kúra" rendbe fogja hozni az arcom, úgyhogy 3 hónapig hetente 2x kellett szednem Medinacot (reggel 10 mg, este 20 mg). Ez az adag arra ugyan elég volt, hogy a homlokomon lévő pici pattanásokat eltüntesse, azonban mindkét orcámon előhozott egy rakat gyulladt pattanást (kb. április tájékán), amelyek június elejéig sem múltak el. Úgyhogy visszamentem a bőrgyógyászhoz, aki úgy döntött (látva, hogy mindkét orcám elég csúnya), hogy emeljük meg a gyógyszeradagot, úgyhogy június közepe óta naponta szedek 30 mg Medinacot.
A fél hónap "rendes adagnyi" gyógyszertől visszahúzódott az orcámon lévő pattanások nagy része (1-2 nagyobb nem száradt még le), azonban az ott lévő vörös foltok még mindig nagyon erősen látszanak, úgyhogy remélem a maradék 1,5 hónapnyi gyógyszer azokat helyreállítja. További fejlemény, hogy a homlokomon csak elvétve bukkannak fel pattanások és azok is nagyon hamar elmúlnak.
A bőröm jelenleg nem szárad olyan erősen, de hozzáteszem, hogy Biodermával kenem minden este (március óta), ill. a számat egyelőre a Carmex folyékony ajakápolója nagyon szépen rendben tartja, az arcomra pedig több (direkt a bőrtípusomnak megfelelő) hidratálót + 50 faktoros naptejet használok.
Fontos infó még, hogy aki ezt a gyógyszert szedi figyeljen oda nagyon a fényvédelemre (50 faktorossal kenje mindenét 2 óránként), mert nagyon csúnyán le lehet égni és viszonylag lassan fog megyógyulni a napégés helye (illetve minden más is lassan gyógyul meg legyen szó vágásról, horzsolásról stb., úgyhogy csak óvatosan).
Bónusz viszont (ez az, amit kb. mindenki tapasztalt), hogy a hajam nem zsírosodik, szóval elég lenne kb. hetente mosni. :)

sz.rebeka
Krémkedvelő  |  Bőrtípus:  Kombinált  |  Bőrprobléma: Pattanások (acne)  |  Korcsoport: 18-24  |  2022. július 2.

február elején írta fel a krémet egy bőrgyógyász. már két hónapja használom és bámulatos a változás. közepesen súlyos aknéim voltak, mostanában szinte semmi nincs az arcomon (ha igen, az is pici és nagyon hamar elmúlik) . ráadásul az első pár nap alatt is hatalmas változást hozott, csak ajánlani tudom. :)

update: (2022.07.02.)
elhasználtam 3-4 tubussal, de a hatása egyre jobban eltűnt. 5 hónap kihagyás után ismét használtam, kordában tartja a pattanásaimat, de nem csodaszer.

Szineko
Újonc  |  Bőrtípus:  Kombinált  |  Bőrprobléma: Tág pórusok  |  Korcsoport: 25-34  |  2022. július 1.

Egy zűrzavar volt az arcom, amikor a bőrgyógyász ezt írta fel. Homlokon, állon, arcszélen, mellkason és háton is tele voltam patikkal, hiába tudatos arcápolás - ügyetlen lehettem, nem jól vezettem be összetevőket, simán meglehet, pedig nagyon odafigyeltem.
Napokon belül a patik nagy részét (60%át kb) rendezte, sokkal kisimultabb lettem. (nekem reggel és este kellett kennem)
Az állaga épp megfelelő volt számomra, estére hidratálót is kentem utána. Nappal jól passzolt rá a fényvédőm (bár valóban nem fényérzékeny, azért na! Kell az manapság!)
Most úgy érzem, kb 6 hét után, hogy szép lassan el lehet mellette kezdeni a megfelelő pati+mitteszer elleni hatóanyagokat és rendben leszek.

tonic
Krémmániás  |  Bőrtípus:  Kombinált  |  Bőrprobléma: Túlérzékenység  |  Korcsoport:  -  |  2022. június 29.

2019.márc.31.Az flp propoliszosát váltottuk erre, nagyon-nagyon jó és hatásos,csak ajánlani tudom! Az összetevői jók, a hatása szintén, egy sűrűbb,krém,de jól felszívódik, sokáig elég,mert nem kell belőle sok. Kentem már simán arcra, de fájó testrészre egyaránt, volt,h kevertük a márka majdnem száz százalékos aloe vera géljével, ami szintén a legjobbak egyike. Ha elfogy,újravesszük mindkettőt. Csakis ötös!
2020.április 13.
Nagyon szeretem,volt,h gyulladt bőrterületen segített,arcra kenve pedig finoman bársonyos és puha lesz,nagyon szeretjük. Tulajdonképp nem is annyira sűrű,mint elsőre tűnt,és ez a süti illat isteni! A színe kicsit meglepő,de hát az sem zavaró. Abszolút favorit,mindig lesz itthon.
update
Sajnos nem lesz itthon,csak amíg tart a tubus, mert nem kapható, vagy nem forgalmazzák,vagy megszűnt,pedig még külföldi oldalakon is megnéztem. Nem értem,mert nagyon jó, még bőrprobléma után,sebekre sőt, fájó térdre is jó volt, tehát az,amit írtak,hogy gyulladáscsökkentő, igaznak bizonyult.. Nagyon sajnálom,hogy amikor valami jót találok, idővel megszűnik.

Ramiel
Újonc  |  Bőrtípus:  Száraz  |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín  |  Korcsoport: 25-34  |  2022. június 29.

Én is lencséhez vettem, air optix márkához, most hívhatom az orvost, hogy ugye ez nem ionos lencse, és ha igen, tönkretettem-e, ugyanis sikerült csepegtetni, majd utána a többiekhez hasonlóan nem csak hogy homályos, de csíp is. Nem, nem múlt el 20 mp után. 200 forinttal kevesebb mint az előző ami amúgy tök jól működött... ne vegyétek meg, ennél jobb a bármelyik másik, véleményem szerint.

izsuzsi
Krémmániás  |  Bőrtípus:  Kombinált  |  Bőrprobléma: Vízhiány  |  Korcsoport: 25-34  |  2022. június 28.

Korábban írta valaki,hogy a régóta problémás bőrén mennyit segített ez a szer.
Szintén így jártam, évekig szenvedtem apró pattanásokkal, rengeteg kencét kipróbáltam, bőrgyógyásznál is voltam, de semmi nem segített. Erre ez az 500 Ft-os folyadék már pár használat után olyan sokat segített, hogy sírtam örömömben! Kb. 2 hét használat után egy db pattanásom sem volt!!!!!! Hihetetlen és egyben borzasztó rossz,hogy ennyit kellett próbálkoznom és rengeteg pénzt kiadnom azért, hogy normális legyen a bőröm és hogy senki nem ajánlotta ezt a szert :(
Valóban szárít,de kis hidratáló és máris jobb a helyzet!