Legújabb vélemények - Sminkek

FuegoFuego
Krémkedvelő  |  Bőrtípus:  Kombinált  |  Bőrprobléma: Pattanások (acne)  |  Korcsoport: 18-24  |  2020. július 10.

Jobban szeretem, mint a folyékony változatot. Alapvetően azt is szeretem, főleg a tartóssága miatt, ezt viszont sokkal egyszerűbb és kényelmesebb viselni.
A kialakítása miatt könnyű felvinni, és mivel nem szárad rá két másodpercen belül az ajkaimra, korrigálni is könnyű. Viselése nagyon kényelmes, olyan érzés, mintha egyeltalán semmi nem lenne a számon. Leszedni egyeltalán nem nehéz, a nagytesóval ellentétben. Igaz, ez nem bírja az evést és az ivást, de annyira ezt sem bánom, mert könnyen építhető.

Nekem a 15-ös "Lead The Way" árnyalat van meg, ami szerintem egyaránt használható hétköznapra és alkalomra is.

Én eredetileg az interneten találtam rá ezekre a Maybelline Crayon rúzsokra, és azonnal beleszerettem a 20-as árnyalatba. Mindenképp azt akartam megvenni, de Magyarországon sehol sem kapható! Ezután fedeztem fel, hogy itthon csak a színskála töredéke kapható (minden üzletben és webáruházban ugyanazok a színek...). Nagyon reménykedek, hogy ez fog változni, és itthon is eléhető lesz egy egy terméknek az egész skálája. Emiatt még természetesen jár az 5 csillag, mert a termék minőségén nem változtat.

FuegoFuego

Én nagyon szeretem, már a második ilyen szemöldökceruzámat használom. Az Essence Brow to me fixálóval együtt szoktam használni, méghozzá minden nap, de egész sokáig bírja. Szeretem, hogy ilyen vékony és nem kell hegyezgetni. Egyedül arra kell odafigyelni, hogy viszonylag könnyen törik.

Nekem nagy kedvencem lett, egészen biztos, hogy többször is újra fogom még vásárolni.

Paloma
Krémkedvelő  |  Bőrtípus:  Kombinált  |  Bőrprobléma: Pattanások (acne)  |  Korcsoport: 25-34  |  2020. július 9.

Az első bronzosítóm és úgy amúgy sminktermékeim egyike:) Sok sok éve megvan, nagy-laza ecsettel használom a mindennapokban.Szerintem elég pigmentált, már ha az ember bronzosít vele és nem kontúrnak használja. -Nem hiszem, hogy vennék Avont már, és nagyon régi-valszeg lejárt, tehát keresem az újat, de eddig egyik minőségibb alternatíva sem jött be. Sokszor szöknek a gyöngyök, és az kicsit idegesítő, de engem sok jó emlék fűz hozzá:)

pomme
Krémmániás  |  Bőrtípus:  Normál  |  Bőrprobléma: Bőröregedés  |  Korcsoport: 25-34  |  2020. július 9.

Azt hittem, megtaláltam a tökéletes palettát utazáshoz, mert gyakorlatilag csak olyan szín van benne, ami jól áll (az ilyen nagyon ritka), icipici az egész, tükör is van benne, szóval azt hittem, hogy megfogtam az Isten lábát a Nova palettával, de sajnos borzalmasan rossz minőségű. A színek nagyon szépek ha csak ujjal "simogatom", de egy laza ecsetsuhintással akkora porfelhőt kapok az arcomba, hogy azonnal kapálózok egy orvosi maszk után. Ráadásul ecsettel a színeket képtelenség felvinni, mert csak a port söprögetik a bőrön, de a szín nem tapad meg. Még a feketénél sem. Az ezüstös szín az ecsetre meg konkrétan annyit reagál, hogy "kidobálja" magából a csillámokat (jó nagyokat), és egy ecsetvonással több csillám (festék nem!!) van az államon, mint a szememen. Próbáltam vizesen használni, de úgy sem működik. Ja, és nem ma kezdtem sminkelni, van itthon a filléres Revolution-től kezdve Dior-ig minden, de komolyan mondom, hogy a Revolution paletták nagy részéért kiadnék 7-8 ezret, mert olyan szuper minőségűekbe futottam bele, ez viszont olyan, mintha óvodásoknak készült volna. Vagy még olyan sem :( Ja, azt elfelejtettem mondani, hogy a matt lila, meg kicsit a fekete is CSÍKOZ. Én még ilyet nem láttam :D

Update: jöttem "felhúzni". Brutál alappal egy fokkal kezelhetőbb a helyzet, úgyhogy nem lenne fair 1 csillagon hagynom. Szóval kipróbáltam egy mindentmegfogós, atombrutál alappal, és hát így már vegyesebb a kép...a fekete és a sötétlila matt álomszépen rátapad az alapra, de közben szépen lehet őket satírozni, így már szuperek. A kéknek látszó irizálós lila és a szaténos lila is szépen muzsikál, bár ők előtte is tudtak viselkedni. Az ezüstös halványlilának látszó szín és a "fehér" még mindig csak úgy dobálja magából a csillámokat, mint valami katatón csillámszóró, tuti az arcomon landol a háromnegyedük, a fehéres ezüst ráadásul nem is látszik, szóval értelme sincs. A halványlila és a barackos matt az valami katasztrófa, ezek tapadós alappal is porzanak szanaszét. Vicces amúgy utólag visszolvasni az értékelésemet, sosem gondoltam volna, hogy az update-re már mindenkinél lesz otthon valamilyen maszk... Megszeretni nem szerettem, de használható, a sötét színek még mindig szépek, utazni csak akkor viszem majd, ha úgy érzem, szuperzen leszek egész végig és nem tépem ki a hajam, ha több festék van az arcomon, mint a szememen, meg ha úgy érzem, lesz hova hordani ezeket a különleges irizáló színeket. Egy sima családozós héthez valami megbízhatóbbat és egyszerűbbet fogok választani, az tuti. 3 csillag csak annak szól, hogy 8-ból 4 szín használható, icipici helyen is elfér és van benne tükör, na meg hogy kékes-lilás-szürkés-feketés, az a pár szín, ami nekem jól áll. Valószínűleg ki fogom kaparni a nekem nem tetsző színeket és kicserélem valami értelmesre.

Hát mivel nincs palettánként külön adatlap, kénytelen vagyok ide írni. Szóval megvettem a Prism palettát is, a felső két nagy lila és arany szín az nekem kuka, mert az arany pont nem eléggé arany, a lila meg pont sok arcra highlightnak és túl kevés akármi másnak....szóval ezeket ki fogom szedni és cserélni. Az Astro Not szín szép, rá van írva, hogy csak ujjal vidd fel, mert különben gyenge, de mivel egy narancsos szín, hát ez van, őt is kikaparom és kicserélem, elnézést...A mellette levő halványlila csak kicsit jobb, mint a nagy kiszerelésű tesója a paletta tetején, szóval ő is menni fog valószínűleg. Tőleg még jobbra a matt szürke az tényleg az életképtelenség legalja, semmi haszna sincs, ráadásul matt, kaparós lesz ez is. A Rocket Star egy sima kék irizálós fény, magában életképtelen, de megtartom. A közepesen halványlila mellette oké, a még lilább távolabb meg szuper, kb olyan, mint a Bourjois lilásecsetesnemtommivoltaneve árnyalata, ami tényleg megéri a pénzt és kb menti az egész palettát. Utazni még mindig szuper, mert kiszedem amit utálok és kicserélem, de ha teljes áron venném, hát akkor nem lennék ennyire boldog.

Bocse
Krémmániás  |  Bőrtípus:  Száraz  |  Bőrprobléma: Tág pórusok  |  Korcsoport: 25-34  |  2020. július 9.

Tökéletesen elégedett vagyok, ma egész nap izzadtam és kibírta. Igaz, hogy egyszer a szemem alatt meg kellett törölnöm, mert kicsit festékes lettem. Utána viszont semmi sem történt. A pillák pedig nagyon szépek lettek, nagyon tetszett az eredmény!

Kispitypang
Krémek Krémje  |  Bőrtípus:  Zsíros  |  Bőrprobléma: Pattanások (acne)  |  Korcsoport: 35-44  |  2020. július 9.

Én annyira szeretném szeretni, majdnem ő lenne a tökéletes korrektor, de sajnos nagyon nem tartós :(
Nagyon szeretem, hogy kicsi, kompakt, kevés kell belőle, nagyon szépen el lehet dolgozni (főleg ujjal szoktam), nagyon szeretem az applikátorát is, a 2-es árnyalat teljesen egybe olvad a bőrömmel, még akkor is ha nincs rajta alapozó vagy BB krém. Szóval tökéletes lenne, ha nem kopna le kb. 3-4 óra után :( Ezért csak akkor tudom használni, ha csak rövid időre megyek el otthonról (pl.: boltba), egész napot nem bír ki.
Pedig ő lenne az ideális hurcolós korrektorom.

deanwinchestergirl
Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 18-24  |  2020. július 9.
Újonc  |  Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 18-24  |  2020. július 9.

maximálisan elégedett vagyok a szemhéjtussal, mert hozza mindazt, amit ígér -- tartósságot, színt, könnyű felvitelt. amiért mégis csak 4 csillagot adok, hogy nagyon hamar beszárad (a Rimmel GlamEyes tusról váltottam, ami több hónapig is kitartott, pedig azt is napi szinten használtam, mint a Maybelline-t). ettől függetlenül nekem nagyon bevált, még a barátomnak is büszkén mondtam, hogy megtaláltam "életem szemhéjtusát" (pedig szegény nem nagyon tudott mit kezdeni ezzel az információval azon kívül, hogy nyugtázta), úgyhogy mivel ma éppen akciós volt a Rossmannban, vettem kettőt. a lemosás tényleg nagyon könnyű, és amin külön meglepődtem, hogy ha csak random pár csepp víz éri, nem kenődik el. határozottan e mellett teszem le a voksom, ha megkérdezik, melyik a legjobb szemhéjtus.

Mesike91
Krémmániás  |  Bőrtípus:  Kombinált  |  Bőrprobléma: Túlérzékenység  |  Korcsoport: 25-34  |  2020. július 9.

Sosem használtam még bronzosítót, így mindenképp egy olcsóbbal akartam kísérletezni. Nagyon jó színe van: halvány, és csillog is. (Azt a verziót vettem meg direkt.) Nagyon fehér vagyok, szóval telitalálat. Az arcomon jól fent maradt, a homlokomon kevésbé, de szerintem így is szuper termék. 1299 forint volt azt hiszem, de kuponnal lejött belőle. Az illata csodálatos. Soknak tűnik, a csomagolása nem a legerősebb, picit félek, hogy egyszer elejtem. Csak óvatosan kell hozzá érinteni az ecsetet, mert elég sokat fel tud venni. és porol is.

Mesike91

Első ránézésre nagyobb kiszerelésnek gondoltam, de a 9 ml is soknak tűnik első használat után. Próbálok mindenféle Mac termékből beszerezni, alapozóm, korrektorrom nem volt még. Eggyel sötétebb az árnyalat, de még így sem tűnik fel. Két pötty is sok egy szem alá. (A pötty alatt odaérintem a pipettát kell érteni.)
Nem ül a ráncokba, ez tuti, mondjuk most használtam primert. Viszont a teljes fedéshez kellett volna még egy réteg, de rohantam. Két szem, ergo 4 pötty viszont arra is elég volt, hogy jusson az orromra, államra egy kicsi, szóval boldog vagyok vele, ideje nyitnom az alapozók fele.

Vicus
Krémek Krémje  |  Bőrtípus:  Kombinált  |  Bőrprobléma: Tág pórusok  |  Korcsoport: 25-34  |  2020. július 9.

Annyira rossz, hogy alig tudom értékelni, ki is dobtam. Meg hogyan lehet ennyi hazugságot/ígéretet összeszedni hozzá? Mi az hogy élénkít, alapoz? Csökkenti a finom vonalak megjelenését? WTF?! Ajaktermékbe amúgy is miért tesznek parabént?
Számon semmi sem látszott belőle és nem is hidratál különösképpen. Szokásosan túlárazott Oriflame-es vacak.