Legújabb vélemények - Sminkek szájra

keserutimi
Krémek Krémje  |  Bőrtípus:  Kombinált  |  Bőrprobléma: Vízhiány  |  Korcsoport: 25-34  |  2022. július 5.

Nemrég vettem meg a Montreal árnyalatot. Nagyon tetszik, bár az én sárgás bőrömhöz és vöröses-szőke hajamhoz kicsit hidegtónusú (a drogériában nem látszott annak), de el fogom használni:) Kellemes viselet, tényleg a soft matte-ként lehet leírni, mivel nem szárítja agyon a számat. A formula a Peripera Ink Airy Velvet liptintjére emlékeztet. Nálam 1-2 óráig jól bírja, viszont az evést, ivást már nem. Nyárra jó lesz kenegetni.

Charmingrose
Krémmániás  |  Bőrtípus:  Kombinált  |  Bőrprobléma: Tág pórusok  |  Korcsoport: 35-44  |  2022. július 5.

A Blossom Pink árnyalatban van meg, és azt kell mondjam lenyűgözött. Nagyon szépen pigmentált, a krémes állaga éppen tökéletes, nem csúszkál el. Evés után újra kell kenni, viszont az ivást nálam még jól bírja. Finom édeskés illata van, ami felkenés után elillan. Tetszik a letisztult csomagolása és a rúzs formája.

racheldawes
Krémek Krémje  |  Bőrtípus:  Kombinált  |  Bőrprobléma: Túlérzékenység  |  Korcsoport: 25-34  |  2022. július 5.

Két árnyalatban ("I Got Chills" (773) és "Fire & Ice" (720)) vásároltam meg, mindkettő kellemes meglepetést okozott, az áruk alapján nem gondoltam volna, hogy az idei nyár kedvenc sminktermékeivé növik ki magukat. Mindkettő nagyon szép színű (mályvás-korallos, illetve kissé narancsba hajló - nem vörös - piros), jól kenhetőek, textúrájuk különbözik, a 773-as kicsit krémesebb, nem is annyira tartós, jobban kenődik, a 770-es pedig sűrűbb állagú, mattosabb összhatású, és sokáig fent marad. Gyönyörű színek, szép összetevők, baráti ár - mindezek alapján biztos vagyok benne, hogy rendelni fogok még a többi árnyalat közül is.

LadyBianka
Krémmániás  |  Bőrtípus:  Zsíros  |  Bőrprobléma: Vízhiány  |  Korcsoport: 25-34  |  2022. július 5.

Minden éjszaka ez kerül az ajkaimra és remekül hidratál. Az illatát szeretem és az idők végezetéig elég, legalább 2 éve meg van és még félig az üveg. :)

Crimson
Krémmániás  |  Bőrtípus:  Kombinált  |  Bőrprobléma: Tág pórusok  |  Korcsoport: 25-34  |  2022. július 5.

Olyan gyönyörű volt ez a rúzs a promó fotókon, hogy bár rettenet ára van, megvettem. Egyébként képeken tényleg úgy is fest, mint a modelleken, csak közelről derül ki a turpisság:

Egy nagyon szép színű, matt rúzs az alap, amibe bazi nagy csillámokat kevertek. A csillámok a szivárvány minden színében játszanak, mintha kicsi prizmák lennének az ajkaimon. Ha sötétben egyedül bandukolok haza valami úttalan úton, a fényvisszaverő mechanizmusa még jól jöhet (nem a baltás gyilkost odacsalogatandó, csak biztosan mindenki, aki fényszóróval közlekedik, látni fogja a szám ívét, ha mást nem is).

A csillámok azután sem kopnak le, hogy a rúzsnak rég kiadtam az útját: leettem, leittam, netalántán vattapamaccsal sikáltam - eredménytelenül.

Hétköznapi sminknek is elmenne, a rózsaszín rész nem hagy nyomot, de ha valakinek van, a szeretőjét ne ezzel puszilgassa, mert a filmekben megszokott vörösre festett ingnyak helyett egy igen feltűnő diszkógömb borul majd szegény férfi ruhájára.

Pazar csomagolás, van benne anyag, szerintem még az unokáim is megöröklik majd tőlem, mert bár nem annyira praktikus, hogy ki is használjam, mégis olyan addiktív e kincs birtoklása. Drágaság. Szó szerint.

Egyébiránt nagyon szárít, de a csillámok biztosítják a folyamatos plumping-effektet, így nem zavaróak sem a barázdák, sem a sziklakemény rúzs felkenése közben megkarcolódott finom bőr cafatjai.

Nem tudom, mi mást mondhatnék. Olyan ez, mint amikor ragaszkodsz egy halálra ítélt kapcsolathoz. Büszkeségből, dacból, vagy valami más kattanás miatt, tudod, hogy nem ésszerű, mégis megtartod.

Mia0602
Krémek Krémje  |  Bőrtípus:  Száraz  |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea)  |  Korcsoport: 45-54  |  2022. július 4.

2019.Július
Egy csomagban a Clear árnyalathoz jutottam hozzá, ami színtelen. Hát nem használom. Magában olyan semmilyen, rúzsra kenve meg nem szeretem. Nem ragacsos, illata semleges.

2019.November
Ajándékba kaptam egy matt rúzst és mivel nem szeretem a matt formulát és a szín is túl harsány a színtelen szájfényt szoktam rákenni. Így legalább mindkettő elfogy.

650 forintért megvettem Tangerine Gleam árnyalatot. Elég sok terméket felvesz az aplikátor kicsit ügyeskedni kell. Rajtam korall piros, vizes hatású, nagyon tetszik. Ez nálam új vonal. De ez meghozta a bátorságom, hogy extrább színekkel próbálkozzam.

2022.július

Rave: bogyós szín, könnyen eloszlatható, szépen terül.
Shimmered: áttetsző alap, lila csillámokkal. Könnyen eloszlatható, szépen terül.
Coral Reef:nehezen eloszlatható, nem terül szépen. Narancsos-piros árnyalat a Tangerine Gleam jobban tetszett.
Sajnos mindhárom árnyalat csillámai peregnek, orrtól mellkasig mindenhol látok belőle.

VickyV
Krémmániás  |  Bőrtípus:  Kombinált  |  Bőrprobléma: Vízhiány  |  Korcsoport: 25-34  |  2022. július 3.

Update: lehet, hogy van értelme, de nem sokat használtam. Nem igazán praktikus szerintem, mert strandra inkább faktoros ajakápolót teszek fel, amibe nem ragad bele a hajam. De amúgy persze nem rossz, hogy van egy ilyen opció is.

Azt gondolom, ez az a smink, aminek értelme van egy strandon. Isteni édes, nagyon kis szolid és jól véd is:)

VickyV

Ezer éve vettem még, mert kellett valami tűzpiros, tartós rúzs az akkori színpadi fellépésekhez. Egyszerűen imádtam! Jó a textúrája, strapabíró, és van mellé egy nagyon kellemes, nem durva illata. Az egyetlen, amit annyira nem szerettem benne, hogy ahhoz képest, hogy nem a legolcsóbb árkategória, kevés van benne. Nem tudom, ez azóta változott-e, majd megnézem.

pomme
Krémmániás  |  Bőrtípus:  Normál  |  Bőrprobléma: Bőröregedés  |  Korcsoport: 35-44  |  2022. július 2.

Régóta szerettem volna megvenni, mert olyan kis puha, poros dolgonak tűnt, mint a Mac poros hatású rúzsai :D Hogy miért, azt nem tudom, de az sem jött át, hogy ez tartós. Na mindegy, a 25 - Stay exceptional és az 55 - Make it happen jött velem. Amikor rájöttem, hogy tartós, néztem nagyokat, hogy azt mégis hogy, mert egy eléggé krémes, "vastagon" (minden értelemben) fogó szájceruza végeredményben. És valahogy mégis megköt, nagyon szép lesz, bár tudom, hogy nem igazán nekem való, mert matt, én meg szétszáradok az ilyentől fél perc alatt, de mégis jó terméknek tartom. Mindkét árnyalatot ha direkt maszatolom, akkor azért elmozdul, de poháron és kézfejen semmi sem látszik, szóval ha nem dörzsölöm, akkor marad a helyén és ami nekem külön fura, hogy ha kicsit beljebb kenem, mint a "száraz" szám belső fele, akkor sem mászik le/el. A 25-ös árnyalatnál egyébként világosabbra számítottam, elég sötét, rajtam már szinte dámás, de majd napozok még egy kicsit és jó lesz. Az illata nagyon szuper, de gyorsan elillan. A termék egyáltalán nem kevés, ebben az árkategóriában meg aztán külön ajándék. Veszek majd más színben is, mert ha jól számolom, jobb helyeken 22 árnylatban van.

Gretam
Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44  |  2022. július 2.
Újonc  |  Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44  |  2022. július 2.

Nekem csalódás volt ez a termék. Nem tartós, maximum 1-2 órát maradt az arcomon, és nehéz, waxos a textúrája, érzem hogy rajtam van.
Nagyon enyhén pigmentált, ami pirosítónak nem baj, de rúzsnak teljesen alkalmatlan.
Illatmentes, de mégis van egy furcsa, kicsit nagymama krémje illata.
A színek nagyon szépek egyébként, hogy jót id mondjak.
Összességében nem éri meg az árát.