Legújabb vélemények - Szappanok

Tarzicia
Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  2024. február 27.
Krémek Krémje  |  Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  2024. február 27.

A Dior Prestige sorozatából ez volt az első termék, amit kipróbáltam. Tündéri kedves krémmániás barátnőm használja ezt a sorozatot, és addig áradozott róluk, amíg én is teljesen bezsongtam. Küldött mintákat is, és olyan jószívű volt, hogy a saját Dior Prestige szappanából levágott egy jókora darabot, hogy ezt is kipróbálhassam, lévén ebből minta nincs.
A sorozatból már jó pár dolgot betáraztam, alig várom, hogy végre sorra kerüljenek, de ezzel a szappannal kapcsolatban először azért szkeptikus voltam. Száraz-vízhiányos a bőröm, soha nem használok arclemosó szappant, mert ahányat kipróbáltam, mind sivataggá szárított. A habzó arclemosók szintén, az egyetlen kivétel a La Prairie Foam Cleanser.
Hát mit mondjak... Ez tényleg egy csoda. Ha nem próbálom ki, el se hiszem. Egy ici-picike is elég belőle, és sűrű, krémes habot kapok, az arcomon olyan lesz, mint egy testes, tápláló pakolás vagy maszk. Az illata mennyei, szinte spa élmény az egész, majdnem le se akartam mosni. Pedig utána derül ki a lényeg! Itt nem kell kompromisszumot kötni: csikorgóan tiszta ÉS hidratált, puha lesz a bőröm, komfortos érzés, egyáltalán nem húzódik. Mindent maradéktalanul eltávolít, de persze sminklemosásra nem való, arra külön kétfázisú szemfestéklemosót (Dior) és olajos lemosót használok (Sensai). Ezt a szappant sminkmentes napokon vagy utolsó tisztító lépésként használom. Már itt csücsül az üveg trónján a drága, szó szerint az ;-), de az utolsó fillérig megérte.
Csillió csillag.

Yamillehaddeji
Krémmániás  |  Bőrtípus:  Normál  |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín  |  Korcsoport: 25-34  |  2024. február 26.

Egyszerű és működik, akinek érzékeny a bőre, szerintem tehet vele egy próbát. Sokáig tart és olcsó, mindig ajándékba kapom és mindig elhasználom. Azért magamtól nem veszem, mert akkor már valami illatosabb, kényeztetőbb verziót valasztok.

Sargabarack345
Krémkedvelő  |  Bőrtípus:  Kombinált  |  Bőrprobléma: Tág pórusok  |  Korcsoport: 25-34  |  2024. február 26.

Kézápolás kézmosás közben? Igeeen! Nagyon puha lesz használat után a kezem

rekeszke
Krémmániás  |  Bőrtípus:  Kombinált  |  Bőrprobléma: Túlérzékenység  |  Korcsoport: 35-44  |  2024. február 23.

Évek óta megvan, ekcémás bőrre próbáltam, de mindig nagyon csípett, ezért nem próbálkoztam vele sokat. Két hete elkezdtem dezodorként használni, és egy csoda! Bevizezem, és a kezemmel kenem fel, így nem karistol. Rohanós, stresszes napokat és edzést is próbáltam már vele, és ilyen jól még a Rexona sem teljesített nálam. Ezek után lehet, hogy adok neki egy esélyt az ekcéma és a pattanások ellen is.:)

Etta22
Krémmániás  |  Bőrtípus:  Zsíros  |  Bőrprobléma: Pattanások (acne)  |  Korcsoport: 25-34  |  2024. február 23.

Leírás alapján megkértem egy ismerősöm, ha a bolt fele jár, hozzon nekem egyet, imádom a karamellát, az aranyat, a csillogást, hát mondom rossz nem lehet:D Az illata hanyagolható enyhe édeskés valami, sárgán fog, bár én kézmosásra használtam, így annyira nem zavart. Borzasztóan szárít... sajnos melléfogás volt.

Etta22

Az illata miatt kap 2 pontot, mert imádtam ezt a mentát, de kb ennyi a pozitívum. Szárít mint az összes többi, a formája miatt nagyon kényelmetlen volt használni. Testre 1x próbáltam egy kísérletező pillanatomba, meg is bántam. Kézre használtam pár alkalommal, ennek tudatában nevetségesen túl van árazva.

kissproof
Krémmániás  |  Bőrtípus:  Normál  |  Bőrprobléma: Pattanások (acne)  |  Korcsoport: 35-44  |  2024. február 22.

Nagyon szeretem. Több fajtáját is kiprobaltam. Kicsit drága de sok terméket kapunk cserébe. Így eltart jó darabig.

Olív
Krémmániás  |  Bőrtípus:  Száraz  |  Bőrprobléma: Vízhiány  |  Korcsoport: 45-54  |  2024. február 20.

Nem szárítja ki a bőrömet, az illata nagyon jó, de sajnos nem tart olyan sokáig.

ilus
Krémkedvelő  |  Bőrtípus:  Normál  |  Bőrprobléma: Túlérzékenység  |  Korcsoport: 35-44  |  2024. február 18.

a legjobb és legkiegyensúlyozottabb, bőrbarát arctisztító szappan
sok sok csillag jár neki

Chamana
Krémmániás  |  Bőrtípus:  Száraz  |  Bőrprobléma: Túlérzékenység  |  Korcsoport: 45-54  |  2024. február 18.

Életem legjobb szappanokkal történt meglepetése volt. Határozottan jobban kedvelem a szappanokat egyéb tisztálkodószereknél, rengeteg natúr szappant is próbáltam már, de eddig ez volt nekem a legnagyobb meglepetés. Tavasz közeledtével mindig extrém érzékeny és allergiára hajlamos a bőröm, valami újat kerestem, ami segíthet. Túl sokat nem olvastam csak utólag az aleppói ősi szappanokról, de hatalmas pozitív hatása az első használat után arra sarkallt, hogy többet is megtudjak. Most azt hiszen állandó lakó lesz a fürdőmben, fürdőszappanként, samponként, intim lemosóként is tökéletesen működik, a bőröm húzódó érzése szinte azonnal megszünt. Most már néhány alkalommal történt használatán túl vagyok és határozottan érzem, jobb a bőröm szerkezete, jobb a hajam állaga, nincs semmi irritáció, maximális tisztaságérzés és az illatával sincs bajom. (Első alkalommal azért meglepett, kicsit le is fagytam, de nem a furcsasága miatt, hanem mert olyan ismeretlen ismerős volt ez az illat) Illata földes, gyógyszeres, gyógynövényes, kesernyés, enyhe ásványos beütéssel, biztosan másoknak szokatlan lehet, de nekem rendkívül megnyugtató, otthonos. Mintha visszarepültem volna az időben, gyermekkoromban az otthonunknak volt hasonló illata/szaga, ahol régi, ódon falak vettek körül, volt egy dohos , mély pince és hasonló padlás, mindenhol olajkályha melegített, ennek sajátos illatában cseperedtem fel és örökre a lelkem része is marad. Apám sokat dolgozott keleten, szakértőként olajfúrótornyoknál, évente 2x láttam, és hazatértekor mintha hasonló illatot árasztott volna. (Lehet, pont hasonló tisztálkodószert használt, ki tudja.)
Mindazonáltal megfordult a fejemben, hogy előző életeim folyamán találkoztam ezzel, hiszen mintha ismerném, végül is 2000 év hagyománya áll mögötte.
Használata után a hajban, bőrön kicsit megmarad az illat, de cseppet sem zavar. Tökéletesen elégedett vagyok, amit művel a bőrömmel. Ki fogom próbálni a többit is, erősebb babérolaj koncentrációban. Tetszik, szeretem, 100*.