Legújabb vélemények - Szépítő elektronikai eszközök

pont
Krémek Krémje  |  Bőrtípus:  Kombinált  |  Bőrprobléma: Tág pórusok  |  Korcsoport: 25-34  |  2022. május 10.

szerintem én szinte mindenféle szőrtelenítési módot kipróbáltam már és egyikkel sem voltam 100%-ben elégedett. a borotvától én konkrétan már másnapra borostás lettem és az epilátorral/gyantával se voltam szőrtelen 2 hétnél tovább, a szőrbenövésekről nem is beszélve. régóta szemezgettem az otthoni IPL-es készülékekkel, de sokáig húztam a vásárlást, így utólag már bánom, hogy nem vettem meg évekkel ezelőtt.

február óta használom és életem egyik legjobb kozmetikai jellegű befektetése volt. jelenleg a lábamon és a bikinivonalamon a szőr 90-95%-ban eltűnt, ami vissza is nő, az is sokkal gyengébb, világosabb, mint amilyen volt, szinte nem is látszik. a hónaljam egyelőre olyan 70-80%-os, lehet hogy azért, mert ott erősebb volt a szőr vagy mert nehezebb bevillantani a hajlatba, mindenestre még reménykedem, hogy alakul majd a helyzet, de már így sem vészes.

rá kell érezni a használatára, de egyáltalán nem nehéz. nyilván tovább tart, mint borotvával lekapni a szőrt, de szerintem ennyi időt 2 hetente rá lehet szánni, sokkal kevésbé macerás, mint mondjuk egy gyantázás és gyakorlatilag bárhol, bármikor lehet használni, ahol van elektromos áram. nekem tényleg megváltás, hogy nyáron nem kell mindenhol 1-2 naponta borotválni, ami után amúgysem volt teljesen sima a bőröm. így most nagyon sima és puha, nincsenek kis fekete szőrtüsző pöttyök sem, látványra is sokkal jobb, nem csak tapintásra.

a problémásabb helyeken (térd, boka stb..) kicsit ügyeskedni kell vele és sajnos hajlamos túlmelegedni is, nekem konkrétan egy lábszár után elkezd össze-vissza villogni, szóval kell tartani a két láb között egy 10-15 perc szünetet, ami kicsit idetesítő, de még ezzel együtt is nagyon örülök, hogy megvettem.

az ára elsőre húzos, bár ez egy olcsóbb modell, vannak 3x ennyiért is, de abszolút megéri beruházni rá, mert hosszútávon sokkal jobb bármelyik otthoni szőrtelnítési módszernél, nem fáj, nem termel szemetet és tartós.

Myachi
Krémmániás  |  Bőrtípus:  Kombinált  |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok  |  Korcsoport: 35-44  |  2022. május 6.

A dolgát tette, de borzasztóan nehéz, mintha téglát tartanál.

Elphlane
Krémkedvelő  |  Bőrtípus:  Zsíros  |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín  |  Korcsoport: 18-24  |  2022. május 5.

Ez volt az első (és még az egyetlen) ilyen készülékem, ajándékba kaptam.
Sokszor át kell menni vele egy helyen, mert valamikor csak a szőr tetejét tépi le. Hosszú és fájdalmas procedúra.
Ezzel még meg is tudnék békelni.
Viszont nagyon csúnya pöttyös vagyok a használata után. És a legrosszabb, hogy 1-2 napra rá begyullad a szőrtüsző és nagyon sok szőrbenövést okoz.
Nem ajánlom senkinek, max ha kis pihékre kell használni.

pacsirszkyh
Krémmániás  |  Bőrtípus:  Kombinált  |  Bőrprobléma: Vízhiány  |  Korcsoport: 25-34  |  2022. május 2.

Sokkal egészségesebb és szebb fénye lett a hajamnak amióta használom.
A hullámok tartósítására még rá kellene jönnöm (vastagszálú dús hajam van, talán a kisebb fürtök a titok nyitja?) de alapvetően már csak azért is imádom, mert olyan alaposan megtudom vele szárítani a hajamat, mint még sosem. Ötletem sincs, hogy a tökéletes szárazság miatt-e, de azóta nem észlelem az évek óta tartó, csak Nizorallal enyhíthető fejbőr hámlást.

jubileum
Krémek Krémje  |  Bőrtípus:  Normál  |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín  |  Korcsoport: 25-34  |  2022. május 2.

Egy noname darabot vettem elsőre emagról, kíváncsi voltam van e több értelme mint egy jáderollernek, vagy ez is csak egy túlértékelt játékszer. Így első használat után eléggé meglepett a dolog, mert az enyhén hámló részeket tökéletesen megtisztítótta, a lapon is látszott mit szedett ki már így elsőre is, szóval egyértelműen tud valami töbet mint a semmi. Tartottam tőle hogy valami zajos cucc lesz, ami olyan brutálul rezget mint az elektromos fogkefék, de nem, ennek sokkal finomabb rezgése és pulzálása van. Az enyém 4 funkciós, két "borotva" mód a tisztításhoz és két megfordított kencés mód, egyik az eszenciákhoz tonerekhez, egyik pedig a krémekhez. Mind a 4 módot próbáltam, de a tisztító módok a lányványosak, ahol porlasztja szépen a folyadékot, és látszik is a lapon ahogy összegyűjti az eredetileg átlátszó folyadékban a bőrröl a koszt.

UPDATE
Meg vagyok lepődve, de úgy nézem működik :D a miteszereket nagoyn szépen tisztítja, és először azt hittem hogy csak a penge nyomása ahogy végighúzom a bőröm, de annyira erősen nem nyomtam, és kikapcsolva is kipróbáltam, úgy semmi nem történik, bekapcsolva viszont látványosan kimossa őket. Nyilván ez csak fizikai tisztítás, szóval a szalicil szérum még mellé biztos kell a teljes eredményhez, de ezzel heti 1-2 alapos áttisztítás vízzel egy nagyon jó hatást ad a problémásabb részeken.

fridaylover
Krémmániás  |  Bőrtípus:  Zsíros  |  Bőrprobléma: Tág pórusok  |  Korcsoport: 35-44  |  2022. május 1.

Az elődjét (Shine Therapy) 6 évig használtam és imádtam, gondoltam, hogy eggyel magasabb fokozatra váltok, de megbántam. Maga a készülék jól működik, a hajamat szépre egyenesíti/göndöríti, és ez az állapot a következő hajmosásig meg is marad.
Tök jó, hogy a korábban beállított hőfokra kapcsol automatikusan, és a hosszú zsinór pedig olyan kényelmet ad, amit sosem hittem volna.
Amiért csalódott vagyok, hogy a kistestvérhez képest nem érzem a különbséget eredményben. Gyorsabb vasalást és fényesebb eredményt reméltem, de minimum kényelmesebb fogást. Ezeket nem látom. Nem tudom, más is annyira béna-e, mint én, de a tenyerem szélét rendszeresen becsípem, ami kegyetlenül tud fájni.
Összegezve: príma kis készülék, de a sima Shine Therapy pont ugyanennyit tud.

fridaylover

6 éven keresztül használtam, és a kedvenc hajvasalóm volt. Vastagszálú, dús, hullámos hajam van, amit könnyen tudtam vele egyenesíteni (nálam 210 fok a leghatékonyabb). Göndöríteni szintén ujjgyakorlat volt vele, és tartós hullámokat kaptam.
Nekem két hajmosás között alapesetben 1x kellett vasalni, én ezt mindig közvetlenül esti hajmosás, szárítás utánra időzítettem, és reggel ugyanolyan sima hajjal keltem, mint amivel lefeküdtem.

A nagytesóra váltottam, Shine Therapy Pro-ra, de megbántam, mert a végeredmény teljesen ugyanaz, és annak a fogása kényelmetlenebb.

Niurka
Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: >54  |  2022. április 29.
Krémkedvelő  |  Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: >54  |  2022. április 29.

Kb. 1 éve vettem. Szívtam a fogam az ára miatt, nem olcsó, de mi magyarok keresünk keveset. A Dyson márkaboltban vettem, sokat hezitáltam a tartódobozon, mert azt nem adják hozzá, azt meg kell venni. Megvettem, mert ha egy ilyen drága gépet veszek, akkor nem dobom csak úgy be a fürdőszobai szekrénybe, nem szeretném ha összekarcolódna. Két év garancia van rá. Mivel én is szekcionálva szárítom a hajam, nagyon sokáig kell magasba tartanom a hajszárítót és a régi gépnél, időnként le kellett engedem pihenni a karomat. Ennél végig tudom tartani, mert a nyelében van a motorja. Nekem elég lapátkezem van, éppen nem takarja be a beszívó nyílást, ami a nyél alján van. Lényegesen lerövidült a szárítási idő. Szeretem a mágneses kiegészítőket. Az új hajszárítót már egy kiegyenesítő kiegészítővel árulják. Sajnos utólag semmilyen kiegészítőt nem lehet hozzá venni. Én örülnék valami göndörítőnek. A hajam sokkal szebb és fényesebb, amióta ezt használom, kevésbé seprűs. A márkaboltban profi, nagyon kedves és figyelmesek az eladók. Segítenek, tanácsot adnak és kedvezményt is. Nagyon szeretem, nem bántam meg, bár még mindig nagyon drágának tartom a saját fizetésemhez képest. De ahogy van különbség egy Tesla és egy Suzuki között, itt is van. Pontosan azért drágább, mert jobb, mint a többi hajszárító.

Lepeke
Krémkedvelő  |  Bőrtípus:  Kombinált  |  Bőrprobléma: Pattanások (acne)  |  Korcsoport: 35-44  |  2022. április 29.

Két hete használom ezt a kis kütyüt. A szérum és krém felvitele után masszírozom át az arcomat. Nekem elég látványos a változás, a férjemnek is feltűnt, hogy simább, kipihentebb a bőröm, mióta használom.

Update: ultrahang zselével használva sokkal jobb, és a hatás is látványosabb.

KlaudiaZs
Krémek Krémje  |  Bőrtípus:  Normál  |  Bőrprobléma: Pattanások (acne)  |  Korcsoport: 25-34  |  2022. április 29.

Én ezt kifejezetten az arcszőrzet miatt vettem meg, az államon már eléggé eldurvult a helyzet, és "sajnos" itt ideális is volt a szőr/bőr színarány, valószínűleg a tinikoromban szedett hormontartalmú gyógyszer fokozta a (genetikailag amúgy is sötétebb, sűrűbb) szőrnövekedést tovább, mert szervi gond nincs, kivizsgáltattam. Először ritkábban használtam, majd mikor láttam, hogy mintha ritkulna az államon a szőr, felbátorodtam, és heti 2-szer is használtam, ami fokozatosan, kicsit lassan (jó pár hónap kellett), de meghozta az eredményt. Majdnem az összes sötét, erős szőrszálat eltüntette, egyszerűen nem nőtt olyan, vagy csak kis pihék, amik nem is voltak már sötétek se. Azt a pár makacs szálat, ami pedig nem akart eltűnni, azt kihúztam, és furcsa módon ezzel azok is megszűntek. Jelenleg ott tartok, hogy szinten tartás végett heti 1-szer végigvillantom, de körülbelül havonta egyszer jön ki egy olyan szál, ami kicsit erősebb. Engem már csak ezzel is meggyőzött, bár sajnos a bajusz résszel, ahol nem volt ennyire erős a szőr, ott nem boldogul ilyen jól. A hónaljamat is elkezdtem, ott is látványos a hatás, heti 1-2szer használom ott (eddig talán összesen 5-ször), de már a harmada nem nő. Szerintem megéri beruházni rá, de az biztos, hogy időt kell szánni a kezelésekre, és inkább a téli hónapokra időzíteni.