Legújabb vélemények

ktnnt
Krémkedvelő  |  Bőrtípus:  Kombinált  |  Bőrprobléma: Pattanások (acne)  |  Korcsoport: 35-44  |  2022. július 5.

Örülök, hogy rátaláltam erre a samponra! Rövid időn belül csökkentette a hajhullásomat. A korábban próbált hajhullás elleni samponoktól általában nagyon zsírosodott a hajam, de ennél nem tapasztaltam ilyet. Már több flakonnal elhasználtam, és még jó ideig nem tervezek másik sampont használni, annyira megszerettem.

Tarzicia
Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  2022. július 5.
Krémek Krémje  |  Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  2022. július 5.

A véleményem mottója lehetne: " Egy limitált kiadás margójára" vagy "Mi lett volna, ha....?"
Minden évben megjelenik a Sisley Eau du Soir-ból egy limitált kiadás. Meglepődtem, mert az idei egy nagyon szép, rózsaszín opálüvegbe került. Megfogott a kontraszt, egy ilyen komoly illat ezzel a nőies rózsaszín külsővel, nem tudtam neki ellenállni. Mostanában amúgy is elég gyakran nyúlok az Eau du Soir után, van még másik két üvegem, de azt hiszem, nem fog rám romlani.
Az illatjegyeket tekintve és minőségre ez a limitált kiadás is egy az egyben ugyanolyan, mint az állandó szériás Eau du Soir. A különbség max. csak annyi, hogy a friss gyártás miatt talán egy hajszállal még élénkebbnek, frissebbnek érzem a nyitányát.
Az Eau du Soir nekem annak idején első "illatolásra" szerelem volt. De nem a hirtelen fellángoló, gyorsan elhamvadó fajta, hanem a nyugodt, élethosszig tartó.
Ez az illat én vagyok. Akár szignatúrám is lehetne, de nem az. (Vagy az, csak homokba dugom a fejem, és nem akarok tudomást venni róla.) "Parfüm-ügyileg" csapodár vagyok, sok a csábítás, a felfedezni való új illat, és a hangulatomtól függően sok féle illatot szeretek és váltogatok.
Ez egy igazi chypre, a kedvenc műfajom. Minden szépségével és vadságával együtt. Életemben egyszer sírtam el magam parfümtől, első találkozás volt, és teljesen váratlanul ért. Mitsouko... Ha lenne másik ilyen, az csakis az Eau du Soir lenne. De ez nem hagyja. Ez az illat olyan nőé, aki inkább visszatartja a könnyeit, nehogy meglássa a külvilág.
Ez nem egy felhőtlen illat. Elegáns, határozott, szinte üzletasszonyos, de a felszín alatt, titkon, érző szív dobog.
Légies és könnyed, közben mégis rendkívüli tartása van. A színe világos. A tiszta ész és a tiszta szív illata. Tetten érhető benne egyfajta régies hangulat, állandó, megkerdőjelezhetetlen értékeket képvisel, tradíciók, neveltetés, von Haus aus. De ettől még nem idejétmúlt. Csak nem a mai divatot követi, és nem akar senkinek megfelelni.
Pontosan 30 évvel ezelőtt, máról holnapra döntöttem úgy, hogy feladom minden személyes ambíciómat, a férjem karrierje, a gyerekek és a család lesz az első. Nem tudom, jól döntöttem-e, néha el is merengek rajta, de biztos vagyok benne, hogy ha másképp alakul az életem, ezzel az illattal akkor is találkoztam volna, és akkor is ugyanígy szeretném, csak most más körülmények között, más szituációban viselném.
Lényegtelen ugyanis, hogy mi a szerepem az életben, ezzel az illattal azonos hullámhosszon vagyok, kiegészít. Spirituálisan felnyitja a szemem, helyretesz. Testi szinten komfortos érzés viselni, ápoltságérzetet ad, mert tiszta és friss. Kicsit zöld, kicsit fás, virágok csak a hátterben, a tölgymoha és a pacsuli gyönyörű benne. Az édességi faktor elhanyagolható, pont az én ízlésem. Sose szerettem a túl édes, tömény illatokat, már kezdő koromban, a 80-as, 90-es években is az EL Knowing - Paloma Picasso és nem a Byzance - Jil Sander N.4 irányba húztam.
Nem ismerek hozzá foghatót. Ha hátrébb lépek egyet, akkor azt mondom, de mégis. Ez nekem Chanel N.5-ös szint. Csak ez nem korszakalkotó, és más nőtípusnak szól. Szerencsére nem ismerik annyian, nincs is elcsépelve, mert nem való mindenkinek. Ő választja ki, hogy ki viselheti. 40 éves kor alatt senkin nem tudom elképzelni. Még magamon se tudtam volna. Ehhez nem csak személyiségtípus, de élettapasztalat, és néhány finom ránc is szükségeltetik. Olyan, amilyet csak a múló idő, és a gondok tudnak egy szép női arcba belevésni.
Engem 80 évesen (ha szerencsés leszek, és megérem azt a kort) nem nehéz, édes, virágos-vaníliás illatfelhő fog körülvenni. Az örök kedvencem, a rózsa-pacsuli valamilyen formában valószínűleg megmarad, de ez az illat biztos, hogy engem életem végéig el fog kísérni.

Csobanka
Krémek Krémje  |  Bőrtípus:  Kombinált  |  Bőrprobléma: Túlérzékenység  |  Korcsoport: 25-34  |  2022. július 5.

Sikerült beszereznem akciósan. Nem rossz termék, nem kopik, nem maszatolódik. Az apró pilláimmal csodát nem művel de jobb mint a Loreal természetes összetevős terméke. Hétköznapokra kiváló de érdemes alaposan lemosni.

noricza
Krémek Krémje  |  Bőrtípus:  Kombinált  |  Bőrprobléma: Túlérzékenység  |  Korcsoport: 35-44  |  2022. július 5.

Alapvetően nem rossz illat. Kicsit édes, kicsit tömény, kicsit fanyar, de sajnos rajtam kis idő után csak fanyar :( Ettől eltekintve nem egy rossz konstrukció, másokon szeretem (persze csak akkor ha valakin jól működik).

balkri
Krémmániás  |  Bőrtípus:  Kombinált  |  Bőrprobléma: Vízhiány  |  Korcsoport: 45-54  |  2022. július 5.

Vásárlás mellé kaptam egy mintát, remek ecset, gyönyörű fekete szín, így beszereztem egy nagy kiszerelést is.
Könnyű használni, kézre áll, pont megfelelő a feje. Szépen szétválasztja a pillákat, nem csomósodik, nem ragad össze, nem kenődik el. Tartós, de tényleg könnyű eltávolítani. (Én kifejezetten nem szeretem a vízálló spirálokat).

noricza

Nem értem a nagy népszerűségét. Lehet én vagyok ufo. Annak idején tizensokéve találkoztam először az illattal, már akkor sem győzött meg. Azért egy időben elég sok parfümöt próbáltam, de utána ez abba maradt. Most újra felfedezős kedvemben vagyok, ezt megláttam a polcon és egy szippantás alatt feltört bennem minden elhalványodott emléke. Bocsi attól akinek ez favorit de szerintem borzalmas. Ez tömény cédrus citrommal meg még egy kis cédrussal. Nem is értem miért is van felsorolva több összetevő mert abból semmi sem érződik. Pedig a D&G-nak jó illatai szoktak lenni...

hugaretta
Krémkedvelő  |  Bőrtípus:  Kombinált  |  Bőrprobléma: Túlérzékenység  |  Korcsoport: 45-54  |  2022. július 5.

Bolti kipróbálás nélkül vettem meg sajnos netről, mert a friss illatok között volt.
Borzalmasan édes rajtam és én nem szeretem a tömény édes illatokat.
Persze tartós is volt, alig vártam hogy hazaérve lemossam.
Csak az vegye aki szereti a tömény édeset!

keserutimi
Krémek Krémje  |  Bőrtípus:  Kombinált  |  Bőrprobléma: Vízhiány  |  Korcsoport: 25-34  |  2022. július 5.

Nemrég vettem meg a Montreal árnyalatot. Nagyon tetszik, bár az én sárgás bőrömhöz és vöröses-szőke hajamhoz kicsit hidegtónusú (a drogériában nem látszott annak), de el fogom használni:) Kellemes viselet, tényleg a soft matte-ként lehet leírni, mivel nem szárítja agyon a számat. A formula a Peripera Ink Airy Velvet liptintjére emlékeztet. Nálam 1-2 óráig jól bírja, viszont az evést, ivást már nem. Nyárra jó lesz kenegetni.

gumibogyo11
Krémek Krémje  |  Bőrtípus:  Normál  |  Bőrprobléma: Bőröregedés  |  Korcsoport: 25-34  |  2022. július 5.

Nekem extrem kocos, szoszos sampojaval egyutt hasznalva hajamat szepen kismitotta, puhitotta. Kivancsi leszek hosszutavon a hatasara.
En amugy is Chanelt hasznalok, nekem kimondottan tetszik az illata :)

parblek
Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  2022. július 5.

Nekem a kisebb kiszerelés van meg, egész jó árban volt. A Rossmann naptej utáni fiaskó után van rá szüksége az egész családnak.
Azt nem tudom (még) hogy a hámlást meg tudja-e akadályozni, de a fájó húzódó bőrnek nagyon jól tud esni, kicsit elviselhetőbb a napégés :(