Legújabb vélemények

Energy Argánolaj
vfejes    beauty blogger    (!)
Krémek Krémje  |  Bőrtípus:  Száraz  |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok  |  Korcsoport: 45-54  |  2023. december 27.

Nos, most jutottam oda, hogy tudok írni róla én is. Nagyon köszönöm a termeket, élmény volt kipróbálni (persze még tesztelem tovább).

Kezdjük a legtöbbet említett kritikus résszel. Csomagolás. Szerintem csodaszép. Örülök, hogy műanyag, mert én azonnal betojtam ám, hogy össze fogom törni. Első ránézésre üvegnek hittem, míg jobban meg nem néztem. Csodás aranyozott minta van rajta, remek dísze lesz fürdőnek. Van azonban egy sarkalatos pont, és úgy látom elszigetelt eset. Az enyémben eltört a pipetta, mire megkaptam. Az a rész amúgy megért egy misét, mert 3 napig volt kézbesítésen a csomag, úgy, hogy nem is szóltak h nem jön a posta. Remek szolgáltatás 😡 Szóval egyelőre azt nem tudom eldönteni, a termék hibája e. Az biztos, hogy itt lehet még javítani, mert extra hosszú pipetta van benne, ilyenem nincs is, hogy cserélni tudjam. Nagy rutinom van azonban olajokkal, szerintem simán önteni is tudom.

A termék szerintem szuper, jó minőségű illatos olaj. A száraz hosszú festett hajam imádja. Minden nap szoktam fésülködés előtt használni olajat. Ebből pár csepp is elég, hogy megszüntesse a kellemetlen érzetet. Jól fésülhető, fényes, sima illatos eredményt hagy. Az én hajam nem nehezíti el, de ez extra száraz bőr és haj mellett nem tudom mennyire mérvadó.

A kezeim imádják, krém után is azonnal beszívta a bőröm. Ami itt is sivatag száraz. Puha, selymes érzetet hagyott.

Szóval én nagyon szeretem. A csomagolást kevésbé. Testen, főleg lábon tervezem kipróbálni. Arcon is teszek majd egy próbát. Télen minden éjjel használok olajat is utolsó záró lépésként.

+1 jól tudható h az agrán olajnak erős illata van
én imádom, de aki ezzel nem szimpatizál, szerintem ugorjon 😉
a termék értékéből számomra nem von le semmit az egyéni preferencia - van, aki az illatmentest nem szereti, nálam meg hangulat kérdése, a bőröm, hajam szereti nagyon

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34  |  2023. december 27.
Krémkedvelő  |  Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34  |  2023. december 27.

Zseniális! Többször vettem már, ajándékba is szoktam.
5 pár/doboz, jelenleg akcióban 1600 Ft körül, szerintem egyik legjobb.
Amit az ember várna, ha ilyet használ, hogy látni változást utána. Na ennél látni. Ki/feltölti a szem alatti apró ráncokat.
Nem csodaszer nyilván, meg lehet kor függő is, de nekem látványos eredményt hoz használat után.
Egyszerű a használata és hatékony, meg kis szép is. Nagyon örülök, hogy rátaláltam és szavaztam neki bizalmat.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34  |  2023. december 27.

Hosszas mérlegelés után ruháztam be rá. Erborian mintákat már próbáltam, azoktól el voltam ájulva. Végül erre és egy nappali hidratáló krémre esett a választásom.
1-1-5 hónapja használom. Valóban hihetetlen módon simít és puhává teszi a bőrt. Csodát éppen nem tesz, de közel jár hozzá. Már szinte felvitel után egyből beszívódik és selymes tőle az arcom. Nekem az állaga is kellemes, abszolút nem ragacsos, jól eső. Feledékenységből átlagban heti 1x használom, még ha rávenném magam a heti 2x-es rutinra lehet igazán jó eredményt érnék el. Igyekszem. De egyébként így is elégedett vagyok vele!

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34  |  2023. december 27.

Nekem kifejezetten kellemes az édeskés gyógynövényes illata, este, lefekvés előtt szoktam használni.
Nem kell belőle sok, hamar és jól eloszlik a bőrön. Télen, mikor szárazabb a bőröm szuper hidratáló hatású. Már vagy fél éve megvan és a napokban bontottam fel, nem is értem, miért vártam vele eddig? Simán egyik kedvenc testápolóm lesz, őszi-téli!:)

cyberdyne
Krémkedvelő  |  Bőrtípus:  Normál  |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín  |  Korcsoport: 18-24  |  2023. december 27.

Nem tömegillat, különleges. Viszont mivel unisex, szerintem egyik nemnek sem fog nagyon tetszeni. Nekem is csak úgy-ahogy, ezért 3 csillag. Ha százalékban kellene kifejezni, akkor ez 60% női, 40% férfi parfüm. Nem tolakodó, szolíd. A narancssárga és zöld színt tudnám hozzá társítani. Tavaszi hónapokra: április, május. Kezdetben citrusos, utána átmegy virágillatba. A végén olyan illata van, amit idősnéni kölniken éreztem, de az eleje nagyon fiatalos. Ezért vagy 35 éves kor alatt vagy 50 fölött javaslom.

Ponyshop
Krémmániás  |  Bőrtípus:  Száraz  |  Bőrprobléma: Vízhiány  |  Korcsoport: 35-44  |  2023. december 27.

Kézkrémnek és arckrémnek is használom, mindkét célra tökéletes. Az utóbbi időben próbáltam jó pár, sokkal puccosabb kézkérmet, de végül mindig ehhez térek vissza. Arcra este használom, reggelre szépen kisimítja az egyébként vízhiányos bőröm.

KezdoManias
Krémek Krémje  |  Bőrtípus:  Kombinált  |  Bőrprobléma: Pattanások (acne)  |  Korcsoport: 45-54  |  2023. december 27.

Ilyet még nem írtam parfümről, mert tiszteletlenségnek érzem, viszont ez rajtam sajnos tényleg fürdőszobai illatosító... Persze érezhetően sokkal minőségibb, és kevésbé szintetikus alapanyagokból, emiatt talán egy luxusszálloda mosdójában tudom elképzelni. Ott viszont gyakran permetezve, mert gyorsan elillan 2 óra után már bőrközelben is alig érzem.

Terkabarka
Krémek Krémje  |  Bőrtípus:  Száraz  |  Bőrprobléma: Vízhiány  |  Korcsoport: 45-54  |  2023. december 27.

Sosem voltam nagy Lancome-fan sminkek esetében sem, de krémek esetében pláne jobban bízom a Sensai-ban, Sisley-ben. A Sisley Sisleya L'Integral krém egy valódi csoda, de az ára annyira el van szállva, hogy - még ha egyszer talán meg is veszem - biztosan nem tudnám (és nem is akarnám) 3 havonta újravenni. Emiatt kezdtem el utánanézni, milyen alternatívák vannak még a piacon, amit tényleg sokan dicsérnek, szeretnek. Az Absolue volt az egyik nagy kedvenc, úgyhogy az első akciónál megvettem. Ennek sem aprózták el az árát, emiatt nem is foglalkoztam a teljes csomaggal, rögtön utántöltőt vettem. Az utántöltő magában nem áll meg a polcon, de a dobozával együt meg lehet oldani a normális tárolást. műanyag zárólap van a tetején, így nincs ezzel sem gond, max utazáshoz nem tudom így magammal vinni (ahhoz meg amúgy is kis tégelybe szoktam krémet átrakni). Lehet, hogy egyszer majd megveszem tokkal is, de egyelőre sajnálom rá a plusz 30ezer Ft-ot

Maga a krém egy csoda. Bár a boltban a kézfejemre próbálva a rich verzió kissé soknak tűnt, a tapasztalat meg az évek azt mondatták, hogy jobban járok (pontosabban a bőröm jobban jár) a gazdagabb verzióval, így rögtön ezt vettem és nem is bántam meg. Felkenve nagyon zsírosnak-olajosnak tűnik, pár másodpercig olyan érzésem van, hogy fullasztani fogja a bőröm, de ahogy jön, úgy megy is ez az érzés, a krém pár perc alatt csodásan felszívódik, és reggelre feltöltött, pihe-puha bőrrel ébredek. Hasonló feltöltöttséget éreztem a Sisleya-val is, csak ott már pár nap után, ezzel meg azért kellett hozzá 1-2 hét. Én bírom nappalra is, de engem nem zavar, hogy pár percig zsírosnak érzem a bőröm, aki ezt nem bírja, annak valószínűleg elég lesz a soft verzió is.
Az illata engem kamillára emlékeztet, abból is egy puha, lágy verizóra, kifjezetten megszerettem. Azt sem érzem, hogy túl tartós lenne az illat, de lehet, csak azért, mert kedvelem, így nem zavar.
Az egyetlen, amit hiányolok egy spatula. Az utántöltőhöz legalábbis nem volt, de szerintem a teljes kiszereléshez sincs. Ez egy merev krém, ujjbeggyel sem olyan egyszerű kiszedni a tégelyből, meg amúgy is jobb a tégelyes krémekbe spatulával nyúlkálni. Nyilván szereztem hozzá, de ennyi pénzért igazán lehetne a csomagban.
Már egy backup is van belőle a fiókomban, úgy érzem, hosszú távú kapcsolat lesz a miénk :)

Ponyshop

4 hónap kemény tesztelésnek volt kitéve a karib-tengeri napsütésben, és azt kell mondjam, tökéletesen kiállta a próbát. Az arcom totál fehér maradt végig. :D Száraz bőrre használom, nekem elég hamar beszívódott, nem ragadt, nem volt fényes később sem. Több fényvédőt próbáltam már arcra, de eddig talán ez volt az egyetlen, aminél nem éreztem, hogy idegesítően ragacsos lenne...
Egyetlen bánatom, hogy nem vízálló, és sajnos pigmentfoltok is jelentek meg az arcomon (viszont azok már a legelején kijöttek, amikor felváltva próbáltam használni egy másik krémmel). A 40 ml nagyon kevésnek tűnik, azonban így is elég volt 4 hónapra, holott szinte minden nap normál mennyiséget kentem belőle.

MsAttitude
Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34  |  2023. december 27.
Krémmániás  |  Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34  |  2023. december 27.

Mintát kaptam és először nem vett le teljesen a lábamról, de mostanra nagyon megszerettem. Kezdetben túl "bézsben szaladgáló, business casual" viseletnek éreztem, de aztán elkapott egy "jön a tavasz" gondolat, nosztalgikus érzésekkel és emlékekkel a szülővárosomból. Nem hagyott hát nyugodni, felfújtam másnap is és megszerettem. Sajnálattal vettem tudomásul az árát, hát ebből biztosan nem lesz itthon, ennyit azért nem ér meg nekem, akkor már inkább beszerzem az anyaillatot.
Friss, harmattal permetezett fehér virágok jutnak eszembe róla, valós, roppanós igazi virágillat. Igen, szúrós, ha bőrközelből szaglássza az ember de én egyébként is szúrósnak érzem a virágcsokrok illatát nagyon közelről, ezért is gondolom élethűnek. Nagyon tartós, fürdés után is érezhető volt az alapja, ami igencsak ismerős volt az első perctől kezdve, aztán rájöttem honnan: Zara Unusual Fruit. Van egy lédús, de mégis kissé púderes, gyümölcsös alapja, ami nagyon-nagyon hasonlít a Zarának az említett parfümjéhez. Ugyanígy voltam azzal az illattal is, a tavasz és a nyár illata, régi emlékekkel és érzésekkel kísérve, viszont botrányos tartóssággal.

Ó, milyen honvágyam lett most! Az a gondtalan időszak, amikor azt hittem annyi gondom van! Elképzelem, ahogy egy szép tavaszi délutánon hazafelé tartok, elsétálok egy-egy virágzó és illatozó bokor és kert mellett, a nap kellemes meleget ad a bőrömnek és a kiskutyám izgatottan köszönt az ajtóban, amikor belépek. Üdvözlöm őt, majd járunk egyet abban a gyönyörű időben, a kertvárosban itt-ott emberek igyekeznek hazafelé és napközis gyermekek zsivaja járja át az iskola környékét. Hétvégén biciklire pattanunk, majd kitekerünk a Duna-partra. Úgy hiányzik, hogy szinte érzem a levegőben mindezt.

Nem értek professzionálisan az illatokhoz, csak buliból és segítségnyújtásból szoktam értékelni és én nem is hiszek az illatok szigorú korosztályhoz kötésében, inkább életstílus az, ami eszembe szokott jutni róluk, aztán vagy elöntenek az érzések és emlékek, vagy nem. Ez a végleges döntő tényező nálam, ha tetszik egy illat. Ezt is simán elhordtam volna akár a késői tinikoromban is.