Visine

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Egyéb
Lelőhely:   Hiányzik. Feltöltöm   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: babanyuszi, az összetevőket feltöltötte: Bibi, Módosítva: 2013. április 24.

Lelőhely:   Hiányzik. Feltöltöm
Kategória:   Egyéb

A tetrizolin a helyi vizenyő (ödéma) csökkentők és allergia-ellenes szerek csoportjába tartozó imidazol származék.

Füst, por, szél, klóros víz, fény, kozmetkumok, kontaktlencse által kiváltott, vagy allergiás gyulladás (pl. szénanátha), pollen túlérzékenység tüneteként jelentkező kötőhártya-vizenyő (ödéma) és nyálkahártya vérbőség kezelésére javallt.

Csökkenti a szem égető érzését, enyhe gyulladását (irritációját), a viszketést, fájdalmat és a nagyfokú könnyezést. Érösszehúzó és pangáscsökkentő hatása a becseppentést követő néhány percen belül kialakul és 4-8 órán át tart.

Swenja

2019. november 11.

A neszeszerem elengedhetetlen része,a vörös szemekből fehéren csillogó szemfehérjét csinál pillanatok alatt.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. november 11.

rocksolya

2019. február 1.

Nekem beválik, amikor piros a szemem. Főleg sminkelés után használom.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. február 1.

Nekem beválik, amikor piros a szemem. Főleg sminkelés után használom.

Astrid

2019. január 20.

Boric Acid
Bórsav. Gyenge sav, melyet antiszeptikus és rovarirtó tulajdonságai miatt használnak. A vegyiparban alapanyag. Fehér por, vízben oldódik. Ásványa a szasszolit. A bórsavat fertőtlenítő (antiszeptikus) hatása miatt a gyógyászatban is alkalmazzák.

Egy szemcseppbe tényleg muszáj ezt alkalmazni? Nincs más alternatíva? Ez a termék kuka.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. január 20.

Boric Acid

Enne

2018. december 10.

Már sokszor megmentett! Évek óta újraveszem. Egyre drágább, de a piacon minden ilyen jellegű terméknek meg kell fizetni az árát, így nem váltok - néhány száz forint nem ér annyit, hogy pórul járjak egy másikkal. Nem használom napi szinten. A szemvörösséget és vérágasságot pillanatok alatt lehúzza. Egy-egy álmatlan vagy nyugtalan éjszaka nyomait pikk-pakk helyreteszi. Akkor is használom, ha véletlenül takarítás közben valamilyen vegyszer fröccsen a szemembe (igen, én ilyen szerencsétlen vagyok, annak ellenére, hogy nagyon vigyázok :/ ). Egy-egy csepp mindkét szemembe, lehunyom, majd felitatom a felesleget és már lehet is sminkelni. Arra is bevált, amikor a szemhéjpúder irritálta a szememet. Bár azt azóta lecseréltem. Cseppentés után kis maró érzéssel jár, ami lehet kellemetlen is, de én szinte érzem, hogy "lemarja" a szennyeződéseket. Az ára már engem is mellbevág az utóbbi időben, ezért vonok csak le egy csillagot. Egyébként szuper!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. december 10.

AppleMaple

2018. december 10.

Nekem bevált, bár azt hiszem nem ártott volna elolvasni az itteni véleményeket. Igy már nem venném újra.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. december 10.

Hecate

2018. április 28.

Ha pirosak a szemeim egyszer kell használom és rögvest megszünteti a vérciki pirosságot. Számomra nagyon hatékony. :)

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. április 28.

Narbeleth

2018. január 30.

Kaptam, mert szoktam szemcseppet használni, de már kifejezetten sajnálom, hogy nem olvastam el hamarabb a véleményeket. Egy hete használom folyamatosan, csodálkozom, hogy nem segít a szemszárazságon (inkább rontott, de nem gondoltam volna, hogy szemcsepp miatt egyre rosszabb), de ezek szerint nem is arra van :D De nem is jó, az fix. Eddig nem használtam, ezentúl sem fogom. Arról sajnos nem tudok nyilatkozni, hogy a vörösségen segít-e, mert olyan problémám sose volt. SZEMSZÁRAZSÁGRA NE VEGYE SENKI.
Pharma 123 lejjebb szépen összefoglalta, mire jó. (ezúton is köszönöm)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. január 30.

Pharma 123 lejjebb szépen összefoglalta, mire jó. (ezúton is köszönöm)

CeCeDrake

2017. október 23.

Nem ajánlom senkinek.
1. 2 hétig ajánlott a használata. Tovább nem.
2. 1 hónapig eltartható.
3. Ehhez képest arany árban van.
4. Durván hozzá tud szokni a szem.
5. 2 hét használat alatt is úgy kiszárítja a szemet...
6. Hűtőben sem tartható el 1 hónapnál tovább.

Igazából megvesz-kibont-2 hét és ki is lehet dobni. Ezalatt a negyede sem fogy el. Napi 2x2 csepp mellett sem.

Ne vegyétek.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. október 23.

Nem ajánlom senkinek.
1. 2 hétig ajánlott a használata. Tovább nem.
2. 1 hónapig eltartható.
3. Ehhez képest arany árban van.
4. Durván hozzá tud szokni a szem.
5. 2 hét használat alatt is úgy kiszárítja a szemet...
6. Hűtőben sem tartható el 1 hónapnál tovább.

Ne vegyétek.

Pharma123

2017. július 29.

Mint az egészségügyben dolgozó egyetemi végzettséggel rendelkező szakember szólnék most pár szót. A véleményem orvosi egyetemi oktatók tanításai és betegekkel való személyes tapasztalataim alapján formálódott.
Ez a szemcsepp tetrizolint tartalmaz. Ez a hatóanyag és a naphazoline van még forgalomban. Ezek hatásmechanizmusuk szerint az érösszehúzók családjába tartoznak, hasonlóan az orrdugulás elleni készítményekhez. Úgy működnek, hogy az ereken lévő bizonyos típusú receptorokhoz kötődve azok összehúzódását okozzák. Ezáltal a vörösödést enyhítik, az adott terület vérellátását csökkentik. Ennyit tudnak, hatásuk alapvetően esztétikai. A reklámjában állásinterjú előtt alkalmazzák, na arra spec tényleg jó :)...
GYULLADÁSCSÖKKENTŐ HATÁSUK NINCS!!! Káros hatásuk annál inkább... Egyrészt az előbb említett módon rontják az alapból megviselt terület vérellátását, ami önmagában elég nagy baj. Ezen felül egy ún. benzalkónium-klorid nevű tartósítószert is tartalmaz. Ez kifejezetten sejtkárosító hatású, ráadásul a szemcseppnek így is csak felbontás utáni 1 hónap eltarthatóságot ad... Jó, hát biztos jó az tovább is, gondolhatnánk. Betegek beszámolói alapján a hosszabb ideig felbontva tárolt szemcseppek bakteriális gyulladást okoztak, ellátásuk szemészeti kezelést igényelt. Ez a készítmény NEM MŰKÖNNY, NEM A SZÁRAZ SZEM KEZELÉSÉRE SZOLGÁL! Erre vannak ma már modern, szembarát tartósítószert vagy konzerválót egyáltalán nem tartalmazó ált. 6 hónapig is eltartható készítmények is. Akkor jöjjön az ára, hátha az a vonzó... Nem nyert... Kb. 2000 Ft feletti összegért juthatunk hozzá egy 1 hónapig használható, hosszú távon nem is alkalmazható szemcsepphez... Tiszta jó, nem?
Összegezzünk tehát! Ez a szemcsepp rövid távú használatra szánt, esztétikai célokra alkalmas, érösszehúzó hatóanyagot tartalmazó készítmény. Ennyi. Nem műkönny, nem hidratálja a szemet, nem tesz jó neki, ne ez legyen a táskában nálunk. Menjünk be egy patikába vagy menjünk el szemészünkhöz és kérdezzük meg a szakszemélyzetet, kérjünk tanácsot.
Ez leszólásnak tűnik, de nem annak szántam. Itt a lényeg, hogy tudjuk, milyen szemcsepp, milyen problémára való! Helyesírási hibákért elnézést kérek. Ha van kérdés, vagy valamit rosszul gondolok, akkor szívesen válaszolok :)

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2017. július 29.

gini88

2017. február 20.

Lányok ma voltam szemésznél és azt mondta, hogy a piros visine a legrosszabb, amit szembe lehet cseppenteni. Csak rövid ideig ajánlja alkalmazni, mert nagyon könnyen hozzászokik a szem és utána enélkül már nem akar nedvesedni. Így mondta: olyan, mint az orrcsepp.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. február 20.

Tisztítószerek: Benzalkonium Chloride
Tartósítószerek: Benzalkonium Chloride

Bórsav. Gyenge sav, melyet  antiszeptikus és rovarirtó tulajdonságai miatt használnak. A vegyiparban alapanyag. Fehér por, vízben oldódik. Ásványa a szasszolit. A bórsavat fertőtlenítő (antiszeptikus) hatása miatt a gyógyászatban is alkalmazzák.

Felületaktív anyag és tartósítószer.

A bórax (más néven nátrium-borát vagy nátrium-tetraborát) a bórsav nátriummal alkotott sója. Általában puha, színtelen kristályokból álló fehér por formájában fordul elő, vízben jól oldódik. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint a magas (9-11 közötti) pH értékének köszönhetően a kozmetikumokban pH stabilizáló anyagként használatos összetevő. Paula Begoun szerint az összetevő magas pH értékének köszönhetően nagyobb mennyiségben a bőrre irritáló hatással lehet.