Visine

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Egyéb
Lelőhely:   Hiányzik. Feltöltöm   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: babanyuszi, az összetevőket feltöltötte: Bibi, Módosítva: 2013. április 24.

Lelőhely:   Hiányzik. Feltöltöm
Kategória:   Egyéb

A tetrizolin a helyi vizenyő (ödéma) csökkentők és allergia-ellenes szerek csoportjába tartozó imidazol származék.

Füst, por, szél, klóros víz, fény, kozmetkumok, kontaktlencse által kiváltott, vagy allergiás gyulladás (pl. szénanátha), pollen túlérzékenység tüneteként jelentkező kötőhártya-vizenyő (ödéma) és nyálkahártya vérbőség kezelésére javallt.

Csökkenti a szem égető érzését, enyhe gyulladását (irritációját), a viszketést, fájdalmat és a nagyfokú könnyezést. Érösszehúzó és pangáscsökkentő hatása a becseppentést követő néhány percen belül kialakul és 4-8 órán át tart.

Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal

Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal
alexa12

Eoryorsi

2021. augusztus 14.

Két nap használat után a kukában végezte. Minden használat után Rettenetesen égett és vörös lett a szemem. Pénzkidobás.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. augusztus 14.

KissMicu

2021. július 2.

Hétvégén sokat töltöttem légkondis autóba, hétfő reggelre nagyon begyulladtak a szemeim, száraz égető csipő érzésem volt, látványra meg vörös duzzadt volt a szemem. Patikában ezt ajánlották rá, 1 nap alatt elmúlt minden tünet, pedig már azt hittem valami komolyabb és nem is a légkonditól jött elő.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. július 2.

Fiszuli

2021. március 23.

Nekünk a párommal bevált. Csak és kizárólag akkor alkalmazzuk, ha előjön az indokolatlan szemviszketés és szemduzzanat a tavaszi és őszi időszakban, ami szerencsére nem gyakori, havonta talán 1-2 alkalommal fordul elő. Persze tudom, hogy nem erre van kitalálva ez a termék, de nem küzdünk szemszárazsággal és vörös szemekkel sem, még fáradtság esetén sem és miért váltanánk másik termékre a viszketés miatt, ha ez bevált?! Ha nem válik be a hideg folyó vízbe való belepislogás, akkor jön ez a termék. Alap esetben 1-1 csepp megy mindkét szembe, súlyosabb esetben 2-2 csepp, ezek után nekem mindig ömlik a könny a szememből, azt szépen óvatosan felitatgatom az arcomról és igyekszem, hogy még véletlenül se nyúljak a szemem környékére sem. Pár perc múlva olyan vagyok, mint akit kicseréltek, a viszketés abbamarad, duzzanat szintén sehol. Jah, a művelet alatt egyébként végig fekszek és úgy is maradok, máshogy ki se bírnám. Ritkán nyúlunk érte, de akkor tényleg életmentő. Az összetevői nem igazán érdekelnek addig, amíg használ, főleg meg akkor nem, amikor ki tudnám nyomni a szemgolyómat a koponyámból a viszketés miatt. Drágának drága, és sajnos mi pocsékoljuk is, mivel egy-egy szezonban mindig újra veszem, ami azt jelenti, hogy az őszi szezon végével több mint fél tubussal is kidobok, mert ketten együtt sem tudunk elhasználni ekkora mennyiséget, ilyen ritka alkalmak mellett.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. március 23.

szviki960127

2021. március 17.

Mindig ott van nálam 1 a táskámban, a vörös szemekből azonnal csillogó fehér szemet varázsol ! Hozzáteszem nekem eléggé száraz a szemem alapjáraton ,de egyáltalán nem szárít , lehet meg kell találni vele az arany közép utat :) én imádom

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. március 17.

ildiko0306

2021. március 3.

Senkinek nem ajánlom!!! Brutálisan kiszárította a szemem, pedig csak 2 napig használtam.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. március 3.

Swenja

2019. november 11.

A neszeszerem elengedhetetlen része,a vörös szemekből fehéren csillogó szemfehérjét csinál pillanatok alatt.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2019. november 11.

rocksolya

2019. február 1.

Nekem beválik, amikor piros a szemem. Főleg sminkelés után használom.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. február 1.

Nekem beválik, amikor piros a szemem. Főleg sminkelés után használom.

Astrid

2019. január 20.

Boric Acid
Bórsav. Gyenge sav, melyet antiszeptikus és rovarirtó tulajdonságai miatt használnak. A vegyiparban alapanyag. Fehér por, vízben oldódik. Ásványa a szasszolit. A bórsavat fertőtlenítő (antiszeptikus) hatása miatt a gyógyászatban is alkalmazzák.

Egy szemcseppbe tényleg muszáj ezt alkalmazni? Nincs más alternatíva? Ez a termék kuka.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. január 20.

Boric Acid

Enne

2018. december 10.

Már sokszor megmentett! Évek óta újraveszem. Egyre drágább, de a piacon minden ilyen jellegű terméknek meg kell fizetni az árát, így nem váltok - néhány száz forint nem ér annyit, hogy pórul járjak egy másikkal. Nem használom napi szinten. A szemvörösséget és vérágasságot pillanatok alatt lehúzza. Egy-egy álmatlan vagy nyugtalan éjszaka nyomait pikk-pakk helyreteszi. Akkor is használom, ha véletlenül takarítás közben valamilyen vegyszer fröccsen a szemembe (igen, én ilyen szerencsétlen vagyok, annak ellenére, hogy nagyon vigyázok :/ ). Egy-egy csepp mindkét szemembe, lehunyom, majd felitatom a felesleget és már lehet is sminkelni. Arra is bevált, amikor a szemhéjpúder irritálta a szememet. Bár azt azóta lecseréltem. Cseppentés után kis maró érzéssel jár, ami lehet kellemetlen is, de én szinte érzem, hogy "lemarja" a szennyeződéseket. Az ára már engem is mellbevág az utóbbi időben, ezért vonok csak le egy csillagot. Egyébként szuper!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. december 10.

Hecate

2018. április 28.

Ha pirosak a szemeim egyszer kell használom és rögvest megszünteti a vérciki pirosságot. Számomra nagyon hatékony. :)

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. április 28.

Tisztítószerek: Benzalkonium Chloride
Tartósítószerek: Benzalkonium Chloride

Bórsav. Gyenge sav, melyet  antiszeptikus és rovarirtó tulajdonságai miatt használnak. A vegyiparban alapanyag. Fehér por, vízben oldódik. Ásványa a szasszolit. A bórsavat fertőtlenítő (antiszeptikus) hatása miatt a gyógyászatban is alkalmazzák.

Felületaktív anyag és tartósítószer.

A bórax (más néven nátrium-borát vagy nátrium-tetraborát) a bórsav nátriummal alkotott sója. Általában puha, színtelen kristályokból álló fehér por formájában fordul elő, vízben jól oldódik. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint a magas (9-11 közötti) pH értékének köszönhetően a kozmetikumokban pH stabilizáló anyagként használatos összetevő. Paula Begoun szerint az összetevő magas pH értékének köszönhetően nagyobb mennyiségben a bőrre irritáló hatással lehet.